CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: justsomegirl

oh lelaki..apa agaknya nasib aku? sudi2 la bg pendapat..

chazey posted on 18-2-2014 05:35 PM
see. see. i not alone advice you like this TT.

Ko PM la aku ...... share list jantan kabaret yg ko kenali... boleh? Nnt aku share aku punya pulak.....

aku nak cakap salah tak cakap pun salah jugak nihh... bedebo2 jerk dada aku nih... jap aku pikirr patut ker aku cakp nihhh.... hermmm... cam nih lahh jangan main dengan dia.. sebab kamu akan menyesal nanti... hukumnya rejam sampai mati... ibarat tak layak hidup dimuka bimi nih dahh woo... kamu dah tahu benda tuh salah.. tapi kalau kamu buat jugak adakah DIA akan ampunkan kamu bila kamu bertaubat sebab kamu dah tahuuuu....

carilah pasangan yang menghormati diri kamu ... ada beberapa jodoh yang ada dimuka bumi nih.. jodoh dari allah.. jodoh dari jin.. jodoh dari syaitan.. pilih lah yang mana kamu mahu.... yang terbaik jodoh dari allah... sayang bukan itu cara nya... bak kate forumer yang lain permulaan zina dari sentuhan.. saya amat setuju sekali... nanti kamu menyesall jangan lah main weii .... aku kesiann lahh ishhh... jangan laa mainn jangan lahh main jangan!!!!!!!!!!!!!!!!  ehemm ehemm.... menyesal kemudian tiada guna nya... jangan main sedap sekejap jerkk nak menanggung seumur hidupp..

cipta lah kenangan yang baik2 dalam hidup kita... sebab bila kita tuaa yang tinggal hanyalah kenangan yang takdapat dipadam  sampai bila-bila.... katakan kamu main dengan dia dan memang dia tak tinggalkan kamu... tapi tiba-tiba dia ada perempuan lain so kamu sakit hati peras menonggeng dan kamu pun fikir macam nih..

ahh lantak ko lahh kalau ko dah taknak akuu aku cari lain...

macam mana.. siapa yang nak tanggung.... kamu jugak yang tanggung... pernah tak kamu keluar makan ..keluar rumah kamu dah niat sampai kedai kamu nak oder teh o ais.. bila sampai kedai kamu oder air bandung.. kamu ubah fikir... keinginan manusia sentiasa berubah setiap saat ... harini dia perlukan kamu dan sayang kamu.. mugkin esok lusa dia takperlukan kamu dan tak sayang kamu.. begitu jugak dengan kamu... hari ini kamu sayang dia.. esok lusa mungkin kamu tak sayang dia kamu sayang orang lain... yaaa mungkin kamu akan kata perkara ini takkan berlakuu.... sama macam kamu nak oder air di warung2 kamu tetapkan pilihan tapi akhirnya kamu ubah pilihan kamu.. mungkin pada mula nya kamu jugak anggap perkara ini takan berlaku tapii nahh kamu oder air bandungg ..... inilah yang dikatan manusiaa... tetapi lain bila kita sudah bernikah dan kahwin.. sebab itu telah menjadi satu ikatan.. yang haram menjadi halal ... benda yang haram pun sedap yang halal pun sedap sama jerk rase.. tapi rahmat allah hanya ada pada yang halal...   kita hidup hanya 2 hingga tiga jam.. waktu di akhirat.. percaya atau tidakk. kamu kire lah sendiri ....

1 hari di akhirat seribu tahun didunia..
kita lihat lalat ok.. hidup lalat lebih kurang seminggu dimata manusia.. dari telur lava jadi kanak kanak ..remajaa ... kawin beranak pinak dan mati.. dimata manusia kita lihat dia hidup lebih kurang 7 hari.. tapi di mata lalat mungkin lalat tuh rase dia dah hidup selama 70 tahun... begi tu  pantas masa berlalu.. begitu jugak kita 1 hari di akhirat seribu tahun dunia... tolak tambah bahagi..kita hanya hidup lebih kurang 3 jam masa di akhirat... jadi hidup kita nih pendek dan sekejap jerkkk... jangan lah sia siakan..

saya bantah dengan sekeras keras nyaaa.. jangan mainnn kamu akan menyesall satu hari nanti percaya lahh....  pada yang membaca maaf kan lah saya kalau saya terlanjurkata atau kalian tidak faham apa yang saya ingin sampai kan.. saya bukan manusia yang baikk.. tapi cuba menjadi yang terbaik.....

mungkin apa yang saya katakan nih out of topic.. tapi tt mintak pendapat.. jadi ini pendapat saya... dari sudup pandangan saya.. inilah nasiahat saya....  heii tadi ingat nak taip sikit jerkk ..jarinih tak leh stop lakk.... wokeyy lahhh tantintun

Rate

1

bidacool posted on 18-2-2014 02:21 PM
ko gelojoh mmg la...

Tidur sekatil dgn pompuan tp tak main - apa ke jadahnya!?

Syumaimah posted on 18-2-2014 10:49 PM
Ye tu.... if pasni andai tt tak de jodoh dgn dia and dpt yg new one tt jangan mulakan pegang,  len ...

sbb aku rasa x leh la salahkan bf tt je..tt pn salah sbb duk pegang2..layan semua siap ckp x bes bila x pegang..mcm kawan laki aku cakap..dah ppuan memberi..dia menerima je cuba putuskan rangkaian memberi menerima..sorg x memberi..sorg lagi xde la menerima pape..lainla kalau bf tt ni yg kemaruk tapi tt pandai jaga diri..semua org buat silap..xpe kalau kita sedar dan nak stop..bila sedar, maknanya kita nak ada usaha stop habit tu..tapi bila xde action..sedar saje pn x guna..bila duk ulang bende sama tu yg mcm sendiri sengaja..thats why aku tnya..kalau ko jenis manja..ko akan ulang ke bende same dgn future bf?

aku teringt satu tred lama tu..dia dgn bf pn pantang jumpa..sure tgn berjalan..dua dua rasa bersalah..cuma bf dia yg suka sgt buat bende tu..dia layan sbb dia sayang and dia silap sbb pindah area laki tu keje..so xde aktiviti lain selain dating..aku xtau la kesudahan tred tu camne sbb dia x update..cuma aku ingt la both of them cuba kurangkan jumpa dan laki tu pn setuju pastu tak tahan, tgn berjalan gak
Last edited by tiramisuu on 19-2-2014 08:55 AM

pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 10:53 PM
bidacool pernah dipancing oleh bapak gula2?? wow..!

Aku ingat apa la bapak gula tu.. lepas fikir fikir baru faham.. lambat pick up aku nih... hehe

Syumaimah posted on 19-2-2014 09:18 AM
Aku ingat apa la bapak gula tu.. lepas fikir fikir baru faham.. lambat pick up aku nih... hehe

bukan robert kuok tu

Follow Us
pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 10:27 PM
aku terpaksa setuju dengan brader sam yg berbaju merah ni..mmg poyo...sayang tk tentu arah siap sy ...

wahhh........
ko nk cilok tang konar ke bro??
hehehehe...
good luck la weii...

justsomegirl posted on 18-2-2014 05:39 PM
thanks kak..

sy pun doakan anak2 akak takkan terjebak dlm masalah2 mcm ni..

betul dik...zaman skrg dah mcm ni... tggu 10 thn akan dtg?? lagilah teruk kalo x di bendung betul2
Semoga adik and semua pompuan kat muka bumi ni (yg beragama islam khas nyer) termasuklah peringatan & pedoman utk diri sendiri utk didik anak2 supaya berpikir matang, igt tiang agama, igt dosa & pahala.. barula aman dunia dan akhirat..

semoga TT cukup kuat utk hadapi benda ni... kalo dia sygkan awk.. dia akan jaga kehormatan awak till awak nikah dik.. jgn test2 benda bukan2 dgn dia. try warning dia.. kalo dia nak jugak buat benda2 mcm tuh tinggalkan ajer dia..awk belajar tinggi, insyaallah bila keje nanti mana tau berjumpa dgn lelaki yg baik.. yg bole bimbing awk jadik isteri solehah. akak doakan TT yer..

ArianPutra posted on 19-2-2014 04:44 AM
aku nak cakap salah tak cakap pun salah jugak nihh... bedebo2 jerk dada aku nih... jap aku pikirr pa ...

arian.. terbaik lah analogi ni!

justsomegirl posted on 18-2-2014 05:30 PM
yela..so kira semua perempuan yg pernah couple tu tak baik la kiranya..

mmg ramai la camtu...

sebab tu org kata jgn cople..I olls pun cam u olls jugak..pnah hadapi sume ni. I olls  seikhlas hati d sini nasihatkan u olls tinggalkan dia cari lelaki lain .seorang lelaki yang betul2 ikhlas dia akan lindungi kita dan xakan rosakkan masa depan kita. I olls tahu nafsu kita xdapat di kawal tp cuba kalo u olls rasa nafsu tu nk dating cuba istighfar n solat.itulah yg I olls amalkan.alhamdulillah I olls skang da ok n sdang mncari bakal suami yg dapat trima I olls seadanya.ex-bf I olls yg pnah jnjikan nk kahwen ngn I olls skang da kahwen dgn org lain.slama 5 tahun I olls buang masa setia last2 xkmana.so dgrla nasihat I olls ni.jgn tunjuk diri kita murah.i olls da bnyak pngalaman hal camni.smpai skang I olls da fobia pda laki.i olls pun ada rupa(org ckp kt I olls)sbb I olls model,i olls pun brpndidikn,keje Alhamdulillah 5k,tp smpai skang I olls single,rmai org xcaya I olls single.so,sblom jd cam I olls plsla mahalkan diri u olls.jgn sampai menyesal kmudian hari.

justsomegirl posted on 18-2-2014 10:19 PM
terima kasih atas nasihat akak tu...

sy cuba ubah lepas ni..

Salam TT
Hehe.. Avatar tu ur picture ker??

Orait, aku senada dengan forumer-forumer lain juga
Aku pun pernah muda, mengalami pelabagi cabaran-cabaran dalam bercouple
So, kinda faham a bit about your problems stated here
My advise: Memang kena lah jauhkan diri, memang tak mudah
kalau dekat, mana nak tahan nafsu tu
lagi-lagi kalau dah pernah 'ringan-ringan', macam peluk, overnite, kissing bagai ni

kena lah masing-masing dekatkan diri dengan agama
join group usrah kot, bagus dekatkan diri dengan golongan yang baik dan positif nie
Bak kata pepatah, kalau bergaul dengan penjual minyak Wangi. Terpalit juga wangian tu pada kita..
Satu lagi my advise kalau nak keluar biar ramai-ramai, for sure korang takkan wat benda bukan-bukan depan orang lain kan..
kalau berdua memang kantoi lah.. Sebab ada yang ketiga iaitu syaitan
InsyaAllah kalau memang jodoh korang, lepas grad korang nikah dan lepas tu puaskan lah diri macam mana pun

In my case, hubungan masa tu jadi tegang bila masing-masing nak berubah dan elakkan diri dari buat maksiat lagi
Cuma nya dah takda jodoh, masing-masing at last kahwin dengan orang lain.
Masa ni baru bersyukur sebab tak rasa bersalah sangat, sebab belum pernah terlanjur.
Lepas dah kahwin tu dah halal, Alhamdulillah dah dapat seorang anak buat masa ni.

ArianPutra posted on 19-2-2014 02:44 AM
aku nak cakap salah tak cakap pun salah jugak nihh... bedebo2 jerk dada aku nih... jap aku pikirr pa ...

thanks sbb sudi luang masa tulis panjang2 bagi nasihat kat sy...
really appreciate it...

sy baca apa yg awk tulis ni...mcm termenung jap...
dah lama tak dapat peringatan..nasihat mcm ni...
kalau la mmg ada org disisi sy yg sentiasa menasihatkan benda2 camni..
btw terima kasih banyak...
nasihat awk tu sy simpan dalam hati dan sy cuba utk selalu igt...
doakan la yg baik2 utk sy...

Mcm bace citer blue.. Stim kejap aku..
Mcm nih lah.. Aku tau tt sayang sgt kat bf tu.. Tp aku nasihatkan tgglkan jer lelaki mcm tu.. Kalu hari ni die menagih mintak tubuh.. Tiap2 hari die akan mintak sampai dpt.. Psl nafsu ni xleh nak control w.pon nampak die solat pas wat keje terkutuk.. Something wrong ngan solat tu.. Solat mencegah perkara mungkar..
Zaman skrg selalu jer dengaq org dok berzina.. Terlanjur.. Pastu citer psl taubat.. Zina ni dosenya bawah skit jer dari syirik.. Nak taubat bkn senang dik.. Taubat nasuha.. Ingat senang ke nak taubat nasuha nih.. Byk org dok gebang.. Dh taubatlah.. Dan mcm2 lagi.. Zina menyebab Allah berpaling dr kite sbb malu.. Camne nak buat tu.. Yg mcipta kite dh nak tgk kite.. Kite nak masuk syurga pon kerana rahmat die.. Abis tu kalu tgk pon die xnak..
Hidup ni kejap jer dik.. Nnt mati kat mane tempat kite dh tu forever plak.. Ingat dik.. Zaman nabi s.a.w pon beribadah beratus tahun pon lom tentu jamin syurga.. Kite nih alahai.. Hiduplah keliling al quran dan sunnah.. Insha allah.. X sesat kite wpon dimana anda berada.. Sekian time kasih

sy nk tanya ni...anda2 semua ni nak ke sy update pape yg jadi lepas ni?

atau biarlah setakat tu je..maknanya sy just continue reply pada pendapat2 korang?

justsomegirl posted on 19-2-2014 02:10 PM
sy nk tanya ni...anda2 semua ni nak ke sy update pape yg jadi lepas ni?

atau biarlah setakat tu j ...

avvy tuh gambor sayumi michisige kah??

cloudy_83 posted on 19-2-2014 12:14 PM
arian.. terbaik lah analogi ni!

ilmu kene kongsi2 maa.... nanti orang kata kelekutt

blazzard posted on 19-2-2014 04:13 PM
avvy tuh gambor sayumi michisige kah??

yeap..morning musume..

justsomegirl posted on 19-2-2014 01:51 PM
thanks sbb sudi luang masa tulis panjang2 bagi nasihat kat sy...
really appreciate it...

nasib baik ko tak marah.. baguslah kamu boleh terima.... aku masa nak menaip bende tuh.. bedebo2 rase takut kene marah... huhuhuh wokey dah lepas tanggungan akuu.. saya doakan yang terbaik untuk kalian semua.. wassalam

ArianPutra posted on 19-2-2014 04:24 PM
nasib baik ko tak marah.. baguslah kamu boleh terima.... aku masa nak menaip bende tuh.. bedebo2 r ...

kenapa nak marah kalau org cakap elok2...
lagipun benda betul...
sian dia..bedebo2 siap...heheh

As Salam..

Nak jugak bg pendapat....

it takes 2 to tango....

lelaki ada dua jenis....yg terus mengoda dan direct minta ringan2 n sex in the end...

dan ada yg baik...tapi bila digoda....mudah sgt tergoda...n ofkos...semua menghala ke sex...

since sikap ko suka bermanja..suka sentuhan...even niat ko bukan utk ke arah sex...

tapi...lelaki bila disentuh..tersentuh..akan terangsang....so ko paham2 la kann....next intention dia..

manusia normal..akan ada nafsu..nafsu tak leh dibuang...tapi ia boleh dikawal...

so pendapat aku...lelaki tuh baik.....ko pun baik..cuma sikap manja ko tuh mendorong dia..merangsang dia..

sikap manja ko tuh..mmg sifat ko....ko tak buang tapi leh kawal...

so final pendapat aku...

ko kena tegas...apa yg korang dah buat tuh...tok sah ulang lagi...ko ajak dia bertaubat...kalau dia betul2 sygkan ko....dia akan ikut....kalau dia terus meminta dan memaksa...ko kena tegas tinggalkan dia...ko masih ada dara....still ada nilai tinggi....so sila bertegas...

so apa yg ko perlu lakukan..

1) fahami solat yg ko buat tuh....hayati...berapa byk fatihah yg ko baca....ko minta Allah tunjukan jln yg lurus...tp ko ikut jln yg bengkok....dan dorong la dan ajak la jugak bf ko utk lebih memahami solat tuh...solat yg betul2 dihayati akan menambahkan iman kita...dah ada iman..pasti kita takut ....balasan Allah utk org2 yg ingkar..kannn....neraka tuh betul...syurga tu betul....yakin..serta tingkatkan la iman......In shaa Allah ko akan takut melakukan dosa..

2) elakan dari sebarang rangsangan..dari segi sentuhan atau sore yg mengoda....kawal la..tunggu la..lepas nikah....semua boleh buat.....kalau tak sabar sgt..ajak nikah cepat2..

3) tiap2 kali teringin nak wat maksiat...cuba bayangkan...jika Allah terus bagi cash...cth....korang wat kat hotel...tiba2 hotel tuh...terbakar..korang tgh berbogel..dan sure tak nak end up aib mcm tuh kan...kalau dlm keta...korang park tepi tpt2 sunyi..tiba2 ada org jahat dtg dan serbu korang..dan jadikan ko lauk.....utk elakan wat maksiat...sila justify the worse so ko mampu utk elakan dari buat mende2 tuh....cth lg...korang ringan2 masa bawak keta...tiba2 ada lori langgar...sila bykan fikir negatif kalau nak wat maksiat...In shaa Allah kita akan takut.....cam ne kita nak jumpa Allah kalau mati pun dalam keadaan aib cam tuh...