CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abangcute

Apa pandangan anda?

cantik betul pemandangan dilangit...

Ashbu Kahfi mewakili mereka2 yg tidak berpendirian. Mereka ini sekadar tahu apa yg terjadi pada masa hadapan. Bersesuaian dgn maksud tidur kiri dan kanan, mereka ini kadang2 mengambil petunjuk kehidupan dan kadang2 petunjuk rahmat. mereka ini sudah lama mencari petunjuk yg sebenar2nya dan kerana itulah mereka dilindungi pihak berkuasa. Dan pihak berkuasa bergantung harap kpd petunjuk Ashbu Kahfi. Masjid merujuk kpd lambang agama. Rasanya cukuplah utk yg berkenaan tahu saya kenal siapa Ashbu Kahfi.

2 buah laut merujuk 2 perkara. 1 hakikat tempat dizahirkan (Acirat sebelum dikiamatkan) dan petunjuk kehidupan juga petunjuk rahmat (air diperlukan utk kehidupan dan juga merupakan Rahmat Allah)

Nabi Musa mewakili petunjuk kehidupan. Petunjuk kehidupan itu merujuk kpd org2 yg diberi petunjuk Alquran dan Sunnah. Mereka ini tidak tahu hakikat yg terjadi. Dan mereka menyangka mereka yg terbaik amalnya. Golongan ini kurang dari golongan Ashbu Kahfi. Manakala pengikut Nabi Musa ini kerap bersangka2 tanpa mengetahui hakikat sebenar. Bersifat pelupa dan suka membuat kesimpulan menyalahkan sesuatu kejadian tanpa merujuk petunjukNya.

Nabi Khidr mewakili wakil yg Allah hantar utk memulihkan keadaan. Nabi Khidr tak perlukan apa yg ada di dunia kerana dirinya diberikan petunjuk Rahmat olehNya. Jika dia lakukan sesuatu, org yg diberi petunjuk kehidupan akan komen mcm2 sedangkan Allah ciptakannya utk tujuan perbaikkan. Nabi Khidr adalah pendusta (dajjal) pada kaca mata petunjuk kehidupan. Dirinya hanya taat apa yg Dia kehendaki. Maka yg terakhir tugasnya adalah menyimpan sesuatu harta (kesenangan) utk masa hadapan tanpa mengharapkan balasan manusia. Khidr seorg yg tak kisah jika ada org yg mahu mempelajari ilmu yg dia tahu.

Zulqarnain? Zulqarnain itu hanya 1 org manusia yg diberi kedua2 petunjuk. Menentangnya bererti kerugian.

cukuplah noh? Saya senyum aje... Last edited by Abangcute on 11-2-2014 01:34 AM

Jika nak mintak petunjuk lepas ini, mintaklah hanya pada Allah. Org mcm saya ni mana reti apa2 pun. Last edited by Abangcute on 11-2-2014 02:21 AM

Abangcute posted on 11-2-2014 01:05 AM
Jika nak mintak petunjuk lepas ini, mintaklah hanya pada Allah. Org mcm saya ni mana reti apa2 pun.

Jika nak mintak petunjuk lepas ini, mintaklah hanya pada Allah. Org mcm saya ni mana reti apa2 pun.
Last edited by Abangcute on 11-2-2014 02:21 AM

tak berani nak reply aku nampak
takkan takut kottttt

memang pun kami minta PETUNJUK DARINYA
pasal manusia dan para makhluk - mana ada sikit pun petunjuk
sebesar hama pun tarak tauuuuuu
MENYAMPAIKAN jeeee ada leeeeeee

kisah dulu tuuuu nak dijadikan iktibar jeee
pasal ................niiiiiiiiiiiii UMAT YG TERBAIK
takkan hang tak tau kotttttt
patut lah.....................mereng semacam jeeeee

Abangcute posted on 8-2-2014 11:50 PM
Apa pandangan anda semua mengenai keterangan ini?

Baginda Rasullullah saw mampu mengatur umatnya  ...

semua kemampuan Rasullullah s.a.w adalah degan ketentuan dn kehendak Allah swt....

orangbesi posted on 12-2-2014 07:04 PM
Jika nak mintak petunjuk lepas ini, mintaklah hanya pada Allah. Org mcm saya ni mana reti apa2 pun ...

kamu kan pandai....

Follow Us
insya`allah, Last edited by Abangcute on 14-2-2014 06:06 PM

Zaman ini nak dakwah kena ada tauliah. sorry. saya mendengar dan saya taat perintah Allah. so no more discussion.

http://mufti.kedah.gov.my/index. ... an/syarat-kelayakan

setiap negeri ada borang masing2. sila dptkan borang2 mengikut negeri jika mahu berdakwah perintah mufti dan juga kerajaan yg memerintah. so saya tak mau jadi umat Islam yg derhaka kpd Allah!

saya tak mahu dakwah Isteri dan anak2 saya lepas ini. saya nak bg laluan jabatan mufti dan mereka yg bertanggungjawab aje yg dakwah. berdosa jika saya langgar ketetatapan mufti (pihak kerajaan yg memerintah. so kpd org awam sekalian, dptkan tauliah sebelum berbicara bab agama. nak tegur aurat pun kena ada tauliah baru boleh tegur kang mereka fail masuk mahkamah, org y menegur masuk penjara. kang diakhirat saya pun tak leh nak masuk syurga. kena soal olehNya kerana langgar undang2 pemerintah. semua para mufti kena jawab berapa tahun pun tatau diakhirat kelak.

apa pandangan anda? ada nampak macam tak logik ke? nampak mcm saya memfitnah atau difitnah? sorry. nampaknya saya dah terlepas dari dosa untuk dakwah isteri dan anak2. tq mufti! I love you!

Harap ada pakar2 agama tolong nasihatkan isteri saya dan anak2 utk solat. saya tak mampu jika nak mentarbiah tanpa tauliah. jgn susah hati, saya bagi line utk laksanakan amanah. Last edited by Abangcute on 14-2-2014 06:40 PM

Abangcute posted on 14-2-2014 05:57 PM
kamu kan pandai....

masa bila plak aku kata aku pandai
sama je cam hang - bangang gak
melainkan..... DIA MENUNJUKI DAN MEMBERI HIDAYAT

hang ngan aku...tarak apa2 hak pun laaaa
kita TERIMA jeeee
SYUKUR LAH SANGAT2........moga esok lebih baik sikit kannnn

Abangcute posted on 14-2-2014 06:13 PM
Zaman ini nak dakwah kena ada tauliah. sorry. saya mendengar dan saya taat perintah Allah. so no mor ...

tanya sikit
ada hang gunakan akal tak
masa buat statement yg ini????

atau dah tak mampu guna akal dah!!!

saya tak gunakan akal. saya hanya mendengar dan mentaati perintah Allah.

borang ujian mengajar agama dah keluar. mengajar agama kpd sesiapa juga termasuk anak sendiri jika dilog masuk mahkamah, tiada harapan utk melindungi diri walaupun yg mereport itu seorg anak.

bersesuaian dgn tanda2 kiamat tu

Apa pandangan anda dgn kenyataan ini (fardu ain}?
NAMA SY AIT AN D ALAM AL-F A TIHAH
Al-Fatihah adalah satu rukun dalam solat,apabila cacat bacaannya maka rosaklah solat. Oleh itu perbaikilah bacaannya dengan ilmu tajwid. Bukan setakat bacaannya saja rosak malah kita menyebut nama syaitan di dalam solat kita. Berikut diperturunkan nama syaitan laknat yang wujud di dalam Al-Fatihah,sekiranya kita tidak berhati-hati.

Nama syaitan;
1.DU LI LAH (bila dibaca tiada sabdu) sepatutnya DULILLAH
2.HIR ROB (bila dibaca dengan sabdu) sepatutnya HI ROB
3.KIYYAU (bila dibaca dengan sabdu) sepatutnya KI YAU
4.KANNAK (bila dibaca dengan sabdu) sepatutnya KA NAK
5.KANNAS (bila dibaca dengan sabdu) sepatutnya KA NAS SIROTHOLLAZI.............sehingga habis hendaklah dibaca tanpa henti. AMIN — hendaklah mengaminkan Al-Fatihah dengan betul iaitu AA — dua harakat,MIN— 3 harakat,semoga Amin kita bersamaan dengan Amin malaikat. Insya-Allah.

Semoga kita menjadi orang yang sentiasa membaiki bacaannya

sekian Last edited by Abangcute on 16-2-2014 01:10 PM

Apa pandangan anda jika anda ibu bapa yg sentiasa melakukan dosa besar ketika mengajar agama kepada anak? Tidakkah mengingkari pemerintah itu salah satu dari dosa besar?

Sesebuah keluarga itu mencakupi qariahnya yg tersendiri. Apa salahnya ibu bapa yg terpaksa menanggung dosa akibat ketetapan qariah yg melibatkan dosa2 besar jika tidak mengambil tauliah mengajar agama (fardu ain, Alquran dan tajwid).

Isu ini antara perkara yg telah menyebabkan rata2 umat Islam tidak sedar mereka2 ini berdosa kerana tidak mendapatkan tauliah dari pihak pemerintah.

Maka tiada dosanya jika kedua ibu bapa tidak mengajar agama kpd anak2nya secara praktikalnya kerana menghidarkan dosa2 besar kerana tidak mengambil tauliah.

Saya memohon maaf kerana saya memandang apa dosa saya mengajar fardu ain dan Alquran tajwid tanpa tauliah kpd anak2 saya. Mungkinkah ini sebabnya umat Islam diistidraj olehNya?

Apa pun sambil saya melakukan dosa2 besar selama ini, saya berharap saya ditauliahkan utk mengajar anak2 saya oleh pihak pemerintah dgn izinNya.

Mungkinkah dgn mekanisma ini, urusan kehakiman rumahtangga boleh diadili dgn seadil2nya jika yg dtg kemahkamah syariah itu org2 yg benar2 mengikut Alquran dan Sunnah?

KepadaNya jualah kita memohon petunjukNya.

Saya tak pernah fitnah sesiapa. Saya nak tahu jawapan dari mufti dan para ulama utk memberikan jawapan kpd semua umat Islam ASAP

Semoga Allah memberikan Petunjuk dan RahmatNya ke atas kita selaku hamba2Nya.

Saya mohon maaf kerana bertanya soalan yg tidak sepatutnya ditanya. Jika ada kesalahan saya mohon maaf selaku manusia yg sentiasa melakukan kesalahan kpdNya. Last edited by Abangcute on 16-2-2014 02:35 PM

Abangcute posted on 15-2-2014 05:38 PM
saya tak gunakan akal. saya hanya mendengar dan mentaati perintah Allah.

borang ujian mengajar ag ...

kan BODOH namanya tuuu
atau lebih dikenali sebagai BANGANG
belek AL QURAN:
HANYA MEREKA YANG BERAKAL AKAN MENDAPAT PELAJARAN

kalau manusia itu bodoh...hang nak ikut jugak kaaaa
kalau manusia tu gila....hang nak ikut jugak kaaa
kalau manusia tu sesat...hang pun terikut sesat jugak kaaa
nak buat camna - hang tak mau guna AKAL

Abangcute posted on 16-2-2014 02:01 PM
Apa pandangan anda jika anda ibu bapa yg sentiasa melakukan dosa besar ketika mengajar agama kepada  ...

bodoh hang ni
belek hadith nabi;
SESUNGGUHNYA KEDUA IBU BAPALAH YG MEMBUAT ANAK ITU MENJADI YAHUDI NASRANI ATAU MAJUSI

takkan hang didik anak jadi penyapu dajjal gak kottt
MENGAJAR DAN MENYAMPAIKAN....amanah DIA kat kita
yg BERI PETUNJUK, HANYALAH DIA.....................

Ramai
Anggap
Untung
Lambat

Khas untuk orang besi

Kadang2 kebodohan itulah mengajar erti kehidupan wahai:

Nampak
Anjung
Zaman
Rugi
Untung
Lukisan