CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4628|Reply: 21

problem di opissssss, tak reti aku.

Salam korang,

Nak mintak pendapat. Aku tak tau nak approach hal ni macamana sebab tak pernah terjadi.

Citer dia macam ni, aku ni keje kena beli barang2 untuk company dari supplier. So ada la this big name supplier dalam industry aku yang aku selalu beli barang kat dia. Minah yang deal dengan aku (yang datang company bagi catalog, hantar barang), bagi nama dia A la, sangat okay. Aku dah macam kawan dengan dia. Minah yang ambik order pon okay walaupon aku tak pernah jumpa dia. Tapi, ada satu minah ni jaga account company tu kot, ala ala ceti sangat.

Nak jadikan cerita, budak account company aku dah bank in diorang punye payment, tapi dia tak notify company tu and tak notify aku jugak. Payment tu for July punye invois. Jap gi, minah ceti ni call opis aku, maki maki, cakap kitorang ni tanak bayar la, ape la. Memang rude habis la dia punye cara mintak bayaran tu, tengking2 dalam telefon. (Dah la yang kononnye kitorang tak bayar tu cuma dalam 100+ je, dan track record bayaran kitorang selama ni flawless). So budak account opis aku ni dah hangin ngan dia, and insist yang aku jangan deal dengan company ni lagi.

Tapi, aku suka deal ngan company ni sebab dia efektif and barang2 dia pon bagus and at good value price. So, okay ke kalo aku pegi bitching pasal minah ceti ni dekat A? Ke, aku patot tulis surat rasmi kat company tu and officially complaint? Ke, company tu takkan kesah pon sebab company aku bukan besar mana pon, so aku patot diam diam saje dan beli dengan company lain?

Akak akak, abang abang, adik adik, sila bagi pendapatan.

Rate

1

July punya invoice? payment term korang camner? 90 days ker?

midori888 posted on 11-11-2013 10:44 AM
July punya invoice? payment term korang camner? 90 days ker?

90 days rasenye.
tu la, silap budak account aku jugak, dah bank in bulan 8 hari tu tak dikabo. senyap je.
tu yang minah ceti tu meroyan habis maki2 dalam tepon tu.
ni la ni deme dah bergadoh, aku plak tsangkot.

grUdgE-frEak posted on 11-11-2013 10:46 AM
90 days rasenye.
tu la, silap budak account aku jugak, dah bank in bulan 8 hari tu tak dikabo. s ...

Ko biarkan jer diorg bergaduh dua org....budak acc ko + minah ceti tu....budak acc ko, ada salah...minah ceti tu pun sama ada salah....budak acc ko tak inform psl payment, dan minah ceti tak check payment tu dah masuk ke belum.

Kalu aku, aku ckp kat budak acc, next time dont forget to send notification kalu dah buat payment to avoid kena maki again. Psl minah ceti tu, tak perlu ko masuk campur sebab dia bukan kerja sama company ngan ko, tapi what u can do is suh their sales rep tu tegur dia ckp next time check on her side dulu, baru nak maki2 org...

Ko teruskan berbisnes ngan company tu, psl ko dan sales rep diorg takde problem dan diorg kasi good deals ngan ko....

Rate

1

biarkan je la diaorg bergaduh
lagipon korang kan dah buat payment
so nanti budak account tu la malu sendiri
silap2 boleh terjun lombong

if budak account company ko sentap sgt or perbesarkan hal ni sampai top mgmt korang pun sentap and tak nak deal lagi dengan company tu - tukar je la supplier lain apa susah hati, jimat tak jimat bukan duit ko kena keluar, dan ko pun berpeluang tambah network lagi  

Rate

1

ko nak beli apa? meh beli ngan aku..

Follow Us
Dalam kerja mana boleh emo terlebih mcmni. Biar je dorg bedua tu, ko xpayah amek pot. Salah faham sikit2 biasa la. Ko teruskan je deal dgn cmpany tu klau ko rasa selesa. Ceti tu dlm hati mesti malu sendiri. Account ko pn sama salah. Dia sepatutnya xboleh nk sekat ko deal dgn cmpany tu. Be professional la. Mintak maaf masing2 n buat bisnes mcm biasa.

Rate

1

midori888 posted on 11-11-2013 10:55 AM
Ko biarkan jer diorg bergaduh dua org....budak acc ko + minah ceti tu....budak acc ko, ada salah ...

kan?

oh maksudnye aku tak payah la gatal tangan nak hantar emel formal bagai cakap "sila pesan kat minah ceti ko jangan meroyan tak tentu pasal." ye? cakap gitu gitu je la ngan sales rep?

alepmama posted on 11-11-2013 11:05 AM
biarkan je la diaorg bergaduh
lagipon korang kan dah buat payment
so nanti budak account tu la mal ...

hurm, i like the idea of tambah network dan bukan duit aku yang digunakan!
thanks alepmama!!

mikasa posted on 11-11-2013 01:06 PM
ko nak beli apa? meh beli ngan aku..

aku beli barang2 lab. ko ada jual ke? haha.

LaksamanaSunan posted on 11-11-2013 02:40 PM
Dalam kerja mana boleh emo terlebih mcmni. Biar je dorg bedua tu, ko xpayah amek pot. Salah faham si ...

tu la. aku tcengang sangat kene marah ngan budak account aku pagi tadi.
pastu hari tu, aku kena marah jugak dengan minah ceti tu.
ntah pape diorang ni.

grUdgE-frEak posted on 11-11-2013 04:06 PM
kan?

oh maksudnye aku tak payah la gatal tangan nak hantar emel formal bagai cakap "sila pesan  ...

sgt lah tak perlu ko nak hantar e-mail2 bagai....bdk account ko tu, kerja dia buat acc...yg dia nak sibuk hal ko beli barang apa hal...

yup, cakap gitu2 jerlah ngan sales rep tu...tak perlu make it official sampai nak e-mail bagai....

ala biasa jea tu....
gaduh2 ni pemanis dalam bisnes...
biarkan wat du no ajelah....
banyak lagi benda lain yg nak pikir...
buka x bayar ...bayar dah pun....

rileks je.. bkn ada kaitan ngn dri sndri pon.. besa la pmpuan2 ni kdg2 ska emo time kje..~~ dh slalu sgt dh hadapi dgn pmpuan2 yg prangai ska meroyan cmni.. lantak le diorang nk buat pe pon.. buat kje sndri sudah.. klu ko nk advance lg, time minah2 tu meroyan, ko letak je phone.. pastu ckp 'im sorry.. there's prob wif my phone '

small mater je pon...

ala2 king odin bapak thor ckp dlm muvi: "u must think im a  piece of bread needs to be buttered heavily everyday"...

small matter

ala sentap2 je pon..

sorang silap x send proof of payment
sorang lagi mulut xde insurans..

both xde kena mengena dgn awak..
keSimpulan .pedulikkan..

midori888 posted on 11-11-2013 04:12 PM
sgt lah tak perlu ko nak hantar e-mail2 bagai....bdk account ko tu, kerja dia buat acc...yg dia  ...

ha okay!
nanti aku sms sales rep tu (jenuh aku pikir ape nama nak panggil minah tu. sales rep rupenye. haha)
thanks!

diorang ni memang sentap berlebih.
sudahnya aku yang kena marah dari dua sudut padahal aku tak salah langsung.

tapi ni better sikit la dari aku koje gomen dulu, akak akak kat situ lagi sentap menyentap. haha.

Apa kaitan hg dlm issue tu? Next....

grUdgE-frEak posted on 13-11-2013 07:20 AM
ha okay!
nanti aku sms sales rep tu (jenuh aku pikir ape nama nak panggil minah tu. sales rep rup ...

dia takde kasi ko namecard ker...tgk lah job title dia kat situ apa.....sales, biasanyer....sales manager, sales executive, sales representative, sales coordinator, sales assistant....

12Next
Return to list New