CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mnSK

citer mistik di Hospital Changkat Melintang...<Update-page8#187>

MissVixen replied at 10-6-2015 12:30 AM
Tak nampak. Alhamdullillah. Tp nak tgok.
Ada sesiapa rajin bulatkan

ni yg aku nampak. yg lain2 aku xjumpa pulak.

suka2 replied at 10-6-2015 11:32 AM

Tq. Serammm. T.T

Tu bukan ke kotak?mcm kotak je an nampak tu..huhuk

TT teman dilahirkan kat hospital ni le..rumah opah teman kt kampung layang2 kiri..last g melawat hosp ni masa opah teman sakit..kawasan hosp ni sunyi sepi sgt..ibarat kalau malam scarry gak laa..tapi mcm hosp old school gitu..tak sesibuk mcm hosp lelain..itule kali terakhir teman melawat hosp tempat kelahiran teman..sekian dari teman, org tepen

Gambar last tue aku nmpk pocong je... yg lain2 tak nampak pun
gambar nie pakai kamera HP 5mp... pakai flash pun tak berapa terang..
masa ambik saje snap2 sana sini nak test sebelum g ambik gambar2 kat hospital... sudahnye aku ambik kamera bapak aku, DSLR, ambik gambar malam terang sikit gambonye... itu pun main tekan je...asal keluar gambo sudah..

yep... mmg ada sesuatu di situ, tp setakat nie tak pernah ganggu org... cuma suatu ketika dahulu... blk kul 2 pagi dari lepak kedai minum, pernah nampak org duduk mencangkung dekat situ dalam gelap gulita tanpa lampu bagai... bila aku suluh balik dgn lampu motorsikal org tue dh takda... tak tau le org betul ke org tipu...hahahahhaaa... sejak setahun yang lalu baru aku tahu ade sesuatu di situ.. inginku ambil belum diizinkan...belum ade rezeki.

Follow Us
poppybee replied at 10-6-2015 02:20 PM
TT teman dilahirkan kat hospital ni le..rumah opah teman kt kampung layang2 kiri..last g melawat hos ...

sekarang pun mmg sunyi...
org layang2 kiri ke?? mesti tau kem kota..tempat budak2 pengakap selalu buat camping...situ lg scarry.. byk pengalaman teman kat sana.. maklum la awok pun pengakap juge.

aah...tue mmg kotak... tp tak tau le mata org lain2... yg aku nk highlight kat imej pocong samar2 tue je...kihkihkihkihhh...

mnSK replied at 10-6-2015 07:03 PM
aah...tue mmg kotak... tp tak tau le mata org lain2... yg aku nk highlight kat imej pocong samar2  ...

lorrr... memang kotak ke kat situ mati2 aku nampak mcm orang pakai suar pendek putih tshirt putih kepala lutsinar rambut lepas bahu

poppybee replied at 10-6-2015 02:20 PM
TT teman dilahirkan kat hospital ni le..rumah opah teman kt kampung layang2 kiri..last g melawat hos ...

tepen?? area manakah?

mnSK replied at 10-6-2015 07:01 PM
sekarang pun mmg sunyi...
org layang2 kiri ke?? mesti tau kem kota..tempat budak2 pengakap selal ...

Kg arwah opah je disitu.sejak opah meninggal jarang2 blk layang..sy lahir di situ tp besar di tepen..tak tau sgt selok belok parit..tau pekan selat..layang,jalan nk ke lambor tau le..sg perak pun belum pernah berkubang lg..dlu2 kecik2 ayah garang..nk ngikut sepupu g sg perak pun x d bg ny..x mandang le teman merase mandi sungai

poppybee replied at 11-6-2015 11:10 PM
Kg arwah opah je disitu.sejak opah meninggal jarang2 blk layang..sy lahir di situ tp besar di tepe ...

oo gitu..., ingatkan duk layang, pastu pindah tepen... hahahaaa

Senyap aje. Masih beraya ke

azharixarxali replied at 22-7-2015 04:16 PM
Senyap aje. Masih beraya ke

Dh takde ape nk ceritakan...senyap le... Hahahaha.... Selamat hari raya...

Edited by bottombikini at 22-7-2015 05:58 PM
mnSK replied at 10-6-2015 06:54 PM
yep... mmg ada sesuatu di situ, tp setakat nie tak pernah ganggu org... cuma suatu ketika dahulu.. ...

yg ada muke orang tu ke?

nasib la hijab ku tertutup..kalo tak macam2 yg ku nampak agaknye

#sambilkunyahbiskutraye

Nenek nampak ade koko jelly di tengah tengah itew.. kirenye beliyau berminat enteprem jugakk

nenek_lampir replied at 22-7-2015 07:44 PM
Nenek nampak ade koko jelly di tengah tengah itew.. kirenye beliyau berminat enteprem jugakk

Tgh saje2 test snap camera hp, dpt pulak si acong tu enterprem.. Padahal mmg xde sape2 kt depan tu pun masa snap.. Jarak dari si acong pun lebih kurang 3 meter je..

Ala... beliyau nk beramas mesra gituhh.. elok cantik duduk dendiam

Takde cite baru ke TT? Dah raya ni... walaupongg takde kene mengene...

salam.. just nak menyampuk sikit.. dah lama tak belek2 gambo kat sini.

ada nampak cam makhluk kepala tinggi dan mata bulat kan? bawah tu macam dia pakat seluar putih

Salam.

Lepas baca crita crita pasal hospital changkat melintang ni saya nak cita sikit la pasal pengalaman saya. Baru je jadi masa raya tahun ni kira minggu lepas la.

Saya ni kerja kat kl, tp kampung opah dekat kampung tua tu. Saya lahir pun dekat hospital changkat melintang ni ha. Tapi nak cakap loghat perak xbrape lancar. haha.

Masa hantar opah dkat hospital tu Doktor kata opah kene warded 3 hari. Mak yang kena jaga opah dekat wad perempuan melur tu. Nak jadikan crita, opah kena wad malam tu, malam kedua raya tapi kami dah tunggu sejak dari pkl 3 ptg. So masa nak solat asar tu saye pergi la solat dekat surau belakang tu. Mula2 masa amik air semayang macam biasa je. Bila tengah semayang tu rasa mcm semcm lak. Dekat tirai belah surau perempuan tu rase mcm tetibe tirai dia begerak2, mungkin angin kot. So selesai solat asar. Takde pape jadi cuma rasa mcm diperhatikan. Faham kan maksud saye?

So tunggu lagi sampai dah masuk maghrib, saya pun pergi sorang2 kat surau tu, memang gelap kawasan tu dan saya xtahu pulak kat kawasan hospital tu ade bilik mayat mcm yang diceritakan. Masa nak solat maghrib tu rasa meremang bulu roma masa nak amik air kat kolah. Lepas tu rasa mcm ade orang perhatikan kita dari dalam surau padahal mane ade org time tu. Tengah2 amik air semayang terus rasa xsedap hati so rase nk smayang je kat masjid luar. So masa nk beredar tu setiap kali saya melangkah macam ade bunyi orang ikut kat belakang. Bila saya jalan dia jalan, bila saya stop dia jalan lpas tu stop. Nak lari tapi kaki rasa berat. So saya jalan jela slow2 sampai bunyi tu hilang. Harap2 dia xikut sampai rumah la kan. mungkin nk bgurau.

Lepas tu masa saya lalu dekat kawasan belakang hospital tu saye dengar macam ade orang tendang pintu betul2 bila saya melintas dekat tepi wad bersalin nak menghala ke klinik pakar kot. terkejut gak la. memang kuat bunyi. xkan nak check2 pulak kan tapi saye sure tempat tu memang xde orang mase tu. Sebab dah malam dalam pkl 8.

Dalam tempoh 3 hari ulang alik hospital hantar mak sebab nak teman opah tu benda2 ni bermain2 difikiran tapi xtahu pulak detail sampai terbaca post ni. Sebab google nak tahu kan. Mungkin benda tu nak bergurau atau mungkin perasaan sendiri je kot kan