CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2838|Reply: 5

Kontraktor rumah tak habis buat keje

Salam suma,

Nak tya pasal satu masalah aku skrg ni. Aku dah ambik satu kontraktor utk renovate rumah aku. Dari stage design and buat rumah suma ok. Tapi bila stage finishing terus jadi x ok. Aku komplen pasal design wrought iron tu tak ikut design yg aku nak. Aku dah bagi gambar utk buat design mcm gambar tu tapi yg dapat lain lak.. dah la x confirm ngan aku. bila aku suruh tukar, dia tak nak. pastu bila aku kata aku x puashati, dia kata xleh buat apa2 sebab dah pasang. So, aku bengang la, aku ckp aku nak refund balik duit wrought iron tu sbb sbb aku x puashati. ye la.. aku spend beribu utk pakai wrought iron tp design x mcm aku nak.

Kontraktor ni bengang la bila aku nak refund. Dia kata dia takkan refund duit aku and kalau aku nak fight ngan lawyer pon dia tak takut. So sekarang aku nak mintak panduan skit apa aku nak buat. Dah la skrg ni ada 2 lagi pintu wrought iron dia tak pasang. Pastu lak, dia kata nak bagi notis stop work sbb xnak siapkan rumah aku lagi. Bila ajak bincang face to face tak nak. Asik dok sms aku pastu salahkan aku dari a sampai z.

So nasihat dari forumers sangat aku perlukan. Tq.

itu namanya kontraktor bingai.. makan la kau harta benda haram.

kau g buat report polis, report kat SSM (bawak sekali salinan report polis), dan cuba la tanya mana2 lawyer. pastu tepek nama kontraktor tu besar2 kat fb.

tapi kena betul2 la.. kang ntah2 mmg kau yg salah, tak pasal2 kontraktor tu merana kena fitnah.

pastu, peringatan utk org lain, berhati2 dengan kontraktor.depa dalam 10 orang, 7 daripadanya  ni mmg kaki putar alam, rasuah, tipu barang, claim melampau2, dan juga tak tepati masa.betul tak wahai encik kontraktor?

ok tq rawahah. ptg ni aku pegi buat report polis.

sepatutnya kalau kita tak puas hati, kena la tukar tp dia asik kata yg design tu 90% dah ikut gambar aku bagi.

Tapi kat mata aku 50% je ikut design. apa pon, aku rasa its my right tak nak terima sebab aku yg bayar betul tak?

dah bayar semua ke duit utk wrought iron tu?

dah bayar suma dah..

Pesanan Khidmat:

Berhati-hatilah dalam memilih kontraktor kerana sekarang banyak syarikat yang memerlukan projek dan mereka sering menjanjikan BULAN dan Bintang.Namun, Akhirnya banyak yang terkandas dan tak siap serta banyak Hidden COST.
(Tips : Harga kancil masakan dapat speed laju atau kualiti setaraf BMW).TQ
Last edited by ryo_takahashi1 on 24-12-2013 09:46 AM

Follow Us