CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

[Tempatan] Kota Bharu catat kes penyakit kencing tikus tertinggi

Teringat kalau makan kat kedai kelantan dengan banyak tikusnya duk hogging sesedap hati atas meja, peniaga pun jenis lembik duk halau syuh2 macam ayam, setakat syuh2 tak jadi apa, baik makan babi terus.

Betul tak kak @Vokuro

nampak nya kelantan basherrrr malu2 plak..jgn malu2...wat mcm umah sendirik je....sila keluarkan kisah2 anda semasa di kelantam....cita2 recycle pun jadi lah..janji cerita....

Tah ler..kg aku pun kotor gak..org kg xde pn nk gotong royong..pastu mpkb dh sediakan tong sampah ijau besar..dorang bkn buand dlm tong sampah..buang kt luar tu..kesian je tgk pakcik2 mpkb dok kutip sampah tu masuk dlm lori..kalu sesupik dua xpe..ni berpuluh2 supik atas tanah luar tong..mana la tikus x suka..pastu tnh masing2...lalang penuh..kalu mls sgt nk menyabit..upah ler org mesin...

mcm family aku..mak ayah dh rajin dh kemas rumah ngb laman..tp adij2 aku mmg kaki sepah..kalau sepah brg je xpe la jgk..leh susun je..tp ni jenis sepah sisa makanan..baju busuk...

yang herannya akak2 abang2 ok plak..maybe sbb masa diorang kecik, yg dh besar dok pulun kemas rumah..sampai jadik habit pemalas...

jiran aku ada yg rumah ok...ade yg jenis hazab gak...nak kata upbringing pun ye...

razhar posted on 21-10-2013 01:32 PM
cuma aku nak ckp la...KB night life mmg kurang....tempat mkn banyak yang bukak pada mlm2 hingga ja ...

Mohon razhar email pbt jgk psl waterfront kt pelangi mall..sayang betul..idea dh bagus..tp tgk la..kerusi meja rosak..kwsn x bersih..meja berkulat..apa salahnya buat atap...baru besh lepak...bykkan gerai gak...biar jd food court..bukak sampai pagi..tp make sure tpt tu ade makcik cleaner la..syg betul tpt x terjaga..restoran kt sekitar situ pun ala kadar aje

Relaks la... bergocoh jaa..

Kt ci ni berpikul2 jawa kene kutuk...org jawa relakss jaa

x di nafikan...aku ade reoad trip ke kelantan haritu..kota bahru mmg kotor walaupun awek kelantan hot hot belakeee..

Follow Us
siputsedut posted on 21-10-2013 02:20 PM
Mohon razhar email pbt jgk psl waterfront kt pelangi mall..sayang betul..idea dh bagus..tp tgk la. ...

x bersih? pasal masa tu pembinaan utk pagar tepi sungai tu tgh rancak..lagi pun situ rasa2 kawasan pelangi mall..bukan bwh PBT...

mana ada sentap ke apa..cuma menerangkan benda2 yang sentiasa diulang cerita tayang dari sejak azali sampai kiamat....jawa baru kena kutuk sejak jawa dah tewas tu wujud..kelantan sejak masuk federal lagik..

razhar posted on 21-10-2013 02:56 PM
x bersih? pasal masa tu pembinaan utk pagar tepi sungai tu tgh rancak..lagi pun situ rasa2 kawasan ...

takdelah razhar...pegi masa balik raya puasa hari tu...bukan kotor construction..tp lebih kepada lantai, kerusi meja berlumut..

under pelangi mall ke? sayang nya..pelangi mall tu pun terbengkalai aje..walhal situh boleh buat kwsn lepak2 yang cantik lah..tambah lampu2 sikit...pasang atap...buat gerai yang proper...kwsn area tesco tu pon boleh dibangunkan jadik waterfront yang cantik..takdelah sendu aje dengan funfair ngn restoran bot tu...

razhar posted on 21-10-2013 02:57 PM
mana ada sentap ke apa..cuma menerangkan benda2 yang sentiasa diulang cerita tayang dari sejak azali ...

yg ko nak mengelupor kenapa lobai??? ko kan nak jadi New Zealand punya citizen....pi mampos la org nak kutuk kelantam.....New Zealand better what???

razhar posted on 21-10-2013 09:21 AM
tadak kelantanese dlm denial mode..kami x nafikan..tapi seoolah2 situ je KOTOR....so mentaliti maklu ...
kami x nafikan..tapi seoolah2 situ je KOTOR....so mentaliti makluk2 yang berduyun2 masuk nak bercerita pasal kelantan pasal dpa ni dewata ....maklum le negeri depa suci bersih mcm baru lepas kena clorox...tikus pun x ada kat sana..semua lari ke kelantan...
tapi dalam banyak2 tempat kelantan paling kotor...cuci dengan clorox berlori pun belum tentu bersih...
aku setuju mmg negeri depa selain kelantan ni ...tikus pun segan nak datang..

sungai Buluh Kelantan

Kulim Kelantan....

KL kelantan....

razhar posted on 21-10-2013 09:26 AM
yey...dah berduyun2 turun set2 pasan negeri depa suci ke thread ni...sila2....

sabo je la awe...bagus ko pasrah menerima kenyataan...
kalau tak letak emoticon senyum gelak sorang2 tu nak buat apa lagi kan..
satu malaysia kutuk kelantan....aku turut bersimpati...

1.mmg kotor pun..tapi aku kaitkan dgn pbt kb yg lemah...dah tau tikus byk apsal xketatkan undang2..manusia ni klu ckp kn kompaun seribu 2ibu baru kecut perut sikit.tp nk tau bersih xbersih pbt kena cek slalu.tp mereka mls..klu bab saman parking yg sah2 xpernah cukup tu cpt plk..kunci tyr siap.

2.bab longkang tu betul...buat rumah,pastu longkang kecik.aliran ke mana,longkang besar ke mana pun xtau.klu yg pengotor mmg dibiarkan saje la.ni rumah aku pun sama.rumah beli siap.kena baiki habis bapa sbb kontraktor plk lari.

3.lagik satu,tikus ni mmg la byk kat psr ct khadijah tu..pasar kan jual mcm2..tikus ni ada,klu ada sumber makanannya..xyah nak kondem itu ini la.xdenya tikus tu dok tercongok atas meja tunggu pelanggan.memang membiak kat situ..klu muncul depan mata,sah2 jgk kena ketuk.

4.aku kaitkan kekotoran dengan kemiskinan.sama mcm aku kaitkan kemiskinan dengan dadah/berakhlak kurang baik.sbb klu yg gi umh sedara mara,kawan hapa yg ckp kotor tu phm2 jela..standard korang stakat mana.umh mak aku yg dk taman uda pengkalan chepa,xde masalah semua tu.aku yg bkerja kat machang pun xde masalah..rumput pun aku xbenarkan membiak dlm pagar umah..soalnya sekarang kesedaran masing2.tapi selalunya forumer akan amik kesempatan untuk pukul rata kelantan.

yg kotor tu maybe dah biasa.dia xkena pun penyakit ni.yg bersih plk kena..yg dok kl tp balik ke kg?jd apa pekdahnya dok mengata.marila kita tingkatkan kebersihan..yg ada knl sape2,mn 2 jabatan tu bgtau la..jlnkanlah enforcement yg berkesan..serius aku tumpang malu.tapi apakan daya.aku mmg anak kelantan.

sekian.

atj1 posted on 21-10-2013 02:45 AM
Kenapa kotor selalu dikaitkan dgn miskin?  Aku jarang jumpa org kaya yg pengotor tapi orng miskin  ...

hoi!
anak aku meniarap juga kat depan toys 'r'us
takde pulak kitorg tinggal di flat pprt

klantan ni mmg kotor la, masa 1st time nk gi klantan pun member2 klate gak yg sound awal2 jgn terperanjat negeri diorg kotor.. apsal ek? duk tmpt org pun rmi yg buat perangai tu, terutama kat dapur/toilet.. tp ada la sesetengah yg OK..  walaupun aku kutuk kelantan pengotor, tp aku x rasa negeri aku johor paling bersih.. pd aku, negeri paling bersih MELAKA..

sentap pulak orang kelantan bile cakap negeri deme kotor..
tapi itu realiti kan?
sian aku nengok..

akies posted on 21-10-2013 04:12 PM
sentap pulak orang kelantan bile cakap negeri deme kotor..
tapi itu realiti kan?
sian aku ne ...

Ini fantasi kot....selayang Kelantan....