CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azre

[Tempatan] Kerjaya Pemain Bola lebih lumayan dari jadi doktor pakar bedah

tobby posted on 26-9-2013 08:06 AM
selalunya pemain bola blh bertahan dari umur 20-30 jer. lepas tu pemain2 muda take over pulak. klu ...

kalo ngikut trend skang player bola suka ada affair dgn retis, n gaya hidup retis nih selalunya materialistik so mmg akan jatuh semikin laaa kalo masa tgh duit masyuk x beringat.....dlm bab nih aku mmg salut sama Badri Radzi n Apex sbb selain dorg main bola dorg pun berjinak2 dgn bisness utk payung di masa hadapan......

Luca_Pitok posted on 26-9-2013 12:39 AM
mentaliti macam ko ni la menjahanamkan prestasi sukan negara..ape point ko sebenarnya ni? nak selu ...

good one. can imagine ur tone

pd aku. apa keje anda buat skrg keje la sehabis baik. seikhlas mungkin. pay will come later. bak kata boss ku

seb_baik posted on 26-9-2013 08:40 AM
good one. can imagine ur tone

pd aku. apa keje anda buat skrg keje la sehabis baik. s ...

exactly, macam laa Matyo, Indra, Piya, BAddrol, Amri dan nama2 besar lain terus sarung jersi dpt payment mencanak2 cam yg diterima skang.......dorg pun start dari bawah, bagi sehabis baik di atas padang so org nilai kemampuan dan bakat baru leh dpt bayaran cam skang...

axl_bach posted on 25-9-2013 11:12 PM
yer laa tp soklan tu out of context laaa kaklong....doktor gomen dibayar gaji oleh gomen, yg playe ...

oo gitu...sumbangan ke kelab indirectly juga utk negara ye tak...

Luca_Pitok posted on 26-9-2013 12:39 AM
mentaliti macam ko ni la menjahanamkan prestasi sukan negara..ape point ko sebenarnya ni? nak selu ...

amboi geramnya...axl bach elok je berdikusi dgn aku walau pointo f view tak sama...

cmf_jeangrey posted on 26-9-2013 11:12 AM
oo gitu...sumbangan ke kelab indirectly juga utk negara ye tak...

so my point is jgn laaa tgk dari sudut angka n nilai bola as a hobby.....sbb bagi pemain bola tersebut bola sepak adalah kerjaya.......n hanya yg terbaik yg dapat hensem paid bukan sumer pun.....

Follow Us
axl_bach posted on 26-9-2013 11:20 AM
so my point is jgn laaa tgk dari sudut angka n nilai bola as a hobby.....sbb bagi pemain bola ters ...

tak pernah pulak aku fikir bola tu hobi...rasanya kerjaya yg boleh ada tapi kurang penting berbanding dokter...opps tertaip skali lagi

cmf_jeangrey posted on 26-9-2013 11:24 AM
tak pernah pulak aku fikir bola tu hobi...rasanya kerjaya yg boleh ada tapi kurang penting berband ...

hmmmm,so maksudnya kalo kurang penting kena gaji ratus2 laa eh.....kalo camtu cikgu pun kerjaya penting kena puluh2 riban laa gaji cikgu??cenggkitu????heheheheh

income dari bookie tak campur lagi tu...

cmf_jeangrey posted on 26-9-2013 11:13 AM
amboi geramnya...axl bach elok je berdikusi dgn aku walau pointo f view tak sama...

aku jarang post or reply kat forum ni..tapi kadang tu bile reply mungkin agak keterlaluan..maaf kalo terasa ya..tapi aku tetap kekal dengan point yg diberi dalam kenyataan sebelum ini..tq

Luca_Pitok posted on 26-9-2013 01:59 PM
aku jarang post or reply kat forum ni..tapi kadang tu bile reply mungkin agak keterlaluan..maaf ka ...

takpe faham...aku ok je sembang2 kt sini

tobby posted on 26-9-2013 12:34 PM
income dari bookie tak campur lagi tu...

harap2 player msia x sentuh laa tawaran bookie ni....bakal menjahanamkan periuk nasi sendiri jer...ambil iktibar kisah Matlan Marjan, S Thanasegar, Faridzuan Che Hamid, dan ramai lagi STAR2 dulu yg musnah hidup akibat penangan bookie

axl_bach posted on 26-9-2013 08:31 AM
tu kalo mmg kerajaan yg bayo secara direct,masalah skang nih sumer tu duit persatuan/kelab bola tu ...

nak buat cam mana...

aku rsa TT ni silap point pda tjuk. ptutnye ckp cmne gji pemain bola yg tah pape gji lgi tggi dri golongan profesional kt Malaysia. klo nk cter psal doctor mmg gji mhal laa. dgn bp rmainye doctor kat malaysia. ko bygkan glongn profesional lain. rumah pon xde. nma je gah enginner, tp mtor capuk prgi kjer. umah pon xde lg. aku rsa itu point TT. TT mgkin nk ckp gji profesional ni mhal tpi biar la gji glngn profesional lain pon mhal gak wlaupun x semhal gji pemain bola. pastu pmain bola hdup ksi alasan je main x sbrpa. klo ko dpt hrumkan nma malaysia gji ko 1 juta sbulan pon xde spe nak kisah. ni x kontroversi lbih.

Wan Zack dah kena ACL . Injury yg telah banyak menamatkan karier pemain bolasepak antarabangsa. Ambil masa untuk pulih dan kalau pulih prestasi mungkin tak sama macam dulu. Contoh terdekat Zaquan Adha.

JabbaWokeez posted on 2-10-2013 01:09 AM
Wan Zack dah kena ACL . Injury yg telah banyak menamatkan karier pemain bolasepak antarabangsa. Am ...

injury beginilah yg menyebabkan player harus mengejar kontrak dgn gaji lumayan..player spt izzaq faris yg kene acl time sea games dah dekat 2 tahun masih tak boleh beraksi dan masih blum punya profesional kontrak dengan mana2 kelab(terikat dengan harimau muda)..karier bola sepak ini cukup singkat dan bermacam kemungkinan yang tak dijangka mampu berlaku..jadi seharusnya player memilih yg terbaik demi masa depan mereka juga..

perbandingan ni kat mesia je

kalau kat europe , player bola dorang lg kaya dr raja kt mesia ni