CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6055|Reply: 4

Rawatan Untuk Kulit yang kusam

Hye sume, saya ada masalah sebenarnya berkaitan kulit kusam, sebelum ni saya ada memakai product kecantikan S Shines, bagi saya product ni x berkesan sangat mungkin x sesuai dengan saya, kemudian baru-baru ni saya telah pergi bercuti dia pulau perhentian, of coz lah kan snorkerling sekali. apabila balik jek kulit terus jadi kusam, kulit jadi kering kalo pakai powder dia jadi x sekata, and bila pkai bedak still ada nampak mcm kulit mengelupas, saya tau itu mungkin sell kulit mati yang tertinggal

so dekat sini saya nak mintak pendapat warga cari berkaitan masalah kulit kusam ni, saya tau cara nak hilangkan kena guna set pengelupasan, tapi kalo boleh i nak cuba cara moden mcm pkai machine, korang tau tak nak buat kat mana? dengan harga yang paling berpatutan, bukan apa nak buat pengelupasan ni kena guna product yang sesuai jugak takut merosakkan kulit, ada tak warga cari yang pernah alami situasi mcm saya ni dan mcm mana korang pulihkan balik kulit korang. please.. fieya dah naik segan nk kuar umah skang ni dng kulit kusam mcm ni, bila kulit kusam jerawat kecik pon mudah tumbuh

penat dah saya google nak cari cara buang kulit mati ni, tapi saya x jumpa pon ada tips tak. pleaseee

kalo aku buat cr diy jer sunborn elok tepek gan masker susu..ambik jer susu tepung tak kisah jenama per..tepek jer setengah jam...leh pulihkan jugak...putih telur pon ok gak atau pun lenyek pisang sapu kat muka...atau ambik madu tepek jer kat muka setengah jam...yg produk2 nie aku kurang mahir...tunggu org lain la yer...

nak cara natural guna susu tepung + perahan lemon + madu....buat as masker hari2....leon kan boleh mencerahkan.....nak promot skincare pon tak berani takut kene lahar....

sy bulan april aritu pon gi pulau redang 4D3N...mmg dok laut je la dgn snorkeling, mandi laut smua...but mmg takde le kusam lps balik tu...menten....sbb sy ambik internal supplement & skincare....

220796 posted on 12-9-2013 11:15 AM
nak cara natural guna susu tepung + perahan lemon + madu....buat as masker hari2....leon kan boleh m ...

mlm ni i cuba petua u tu, i rasa skincare S shine tu buat muka i kering so bila kering sel kulit mati banyak kuar so that y kulit jadi kusam,
untungnya u balik pulau kulit x kusam, i ni yang asal cerah, bila kulit kusam mmg jadi hodoh terus, tu yang nak kan advice dari sume tu,
kalo boleh nak petua buang kulit mati, sbb sel kulit mati ni kalo x keluar mmg buat kulit kering

biasanya sel kulit mati dan menggelupas tu adalah kitaran normal kulit.
saya saintifikkan lebih kurang sikit utk lebih memahami kitaran kulit.
Lapisan paling luar kulit ialah epidermis. epidermis ni mengandungi sel2 yang hampir atau sudah mati. ada 25-30 lapisan sel ini di bhgn epidermis. Ini adalah kitaran biasa sel2 kulit utk menghasilkan sel2 baru. proses mitosis dan keratinization berlaku setiap hari dan setiap minggu.

Cuma apabila kita exposed to UV radiation especially di laut, mmg UV radiation blh naik sehingga 25%. sinaran UV inilah yg merosakkan sel2 kulit kita terutama di layer epidermis.

dibawah layer epidermis terdapat lapisan dermis. utk merawat kedua-dua lapisan ini, saya sarankan guna produk 100% natural sahaja. sebab di bawah epidermis, terdapat kapilari darah yang membawa darah pergi dan balik melalui jantung ke seluruh badan. kalau guna produk bahan kimia, takut kimia merbahaya masuk kedalam saluran darah kita. bnyk sgt bahan kimia bahaya skrg ni yg disembunyikan faktanya oleh pengeluar, seperti paraben, triclosan, formaldehyde & SLS. produk2 yg claim natural sprt bodyshop, himalaya dan lain2 pun masih gunakan bahan kimia yg bahaya (sila google).

saya adalah pecinta natural produk. oleh itu saya buat kajian, the best oil utk kesihatan kulit adalah Argan Oil. cuma, Argan oil ni pulak, bnyk kes yg dicampur dgn minyak plant-based yg lain sbb minyak ni mmg mahal dan susah utk dihasilkan. oleh itu, saya sendiri telah pergi ke Morocco dan lihat sendiri drp ladang hinggalah ke pembungkusan. saya pasti, tak ramai atau tiada pembekal drp malaysia yg telah pergi sendiri ke morocco. mereka hanya order online in bulk shj..WallahhuA'lam..

cik puan blh layari fb saya utk details..100% argan oil asli ada Vitamin E tertinggi di dunia dgn moisturizing effect terbaik diakui oleh industri kosmetik.
sila layari https://www.facebook.com/alesandraarganoil

Wsalam

Last edited by alesandra80 on 12-9-2013 04:22 AM