CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3128|Reply: 13

Dapat BOSS BARU...Apa yang korang HARAPKAN?

Assalamualaikum dan Salam Syawal buat semua....

Aku nak tanya pendapat korang yang menjadi pekerja (kalo dah jd bos besaq, tak valid tau....hihihihih.)..tiba2 korang dapat boss baru yang sebelum ni tak pernah kije dalam environment korang.  Cthnya korang punya kerja melibatkan bidang jual nasik arab...tapi bos baru korang sebelum ni kerja dalam bidang jual ayam itik..So..jelaslah yang boss korang mmg tak tahu secara menyeluruh bidang kerja korang.

Soalan aku...sebagai anak buah/pekerja...ape yang korang expect boss baru korang buat bagi melancarkan hubungan dan cara kerja korang bersama??
Single Polls, Total 15 Users voted
Your User group have no permission to vote

nak expect bos br tu tanya dan belajar dr anak buah mmg agak tipis la....kalau ada pun jenis camtu mmg kurang la....ego wooo bos2 no....mebe apa yg depa akan buat ialah ARAH kan anak2 buah mengajar kat deme la nampaknya....nampak mcm belajar dr anak buah,,,tp disebabkan ayat ARAHAN tu takle nampak BOS baru yg belajar dr anak buah...

aku suka med kalau bos aku bersungguh2 blaja dengan anak buah...tapi kan...ada kawan2 aku siap cakap ...
" apalah bos ni..nama je bos...patut dia ajar anak buah...bukan anak buah ajar dia.... hilang respect aku!"

ni adalah antara kata2 kawan sekerja yang dah senior.....
ekceli aku tak setuju dengan pendapat dia...aku pandang tinggi mana2 bos yang sama2 turun padang dan sanggup rendahkan ego semata2 nak belajar dengan anak buah....

tapi aku cukup tak berkenan kalo ada kawan2 atau anak buah pulak yang buat sombong dan merendah2kan bos yang macam tu.....

katak_ungu posted on 19-8-2013 03:26 PM
aku suka med kalau bos aku bersungguh2 blaja dengan anak buah...tapi kan...ada kawan2 aku siap cakap ...

"..... nah amik ni.... saya nak report ni atas meja saya esok pagi..."
"..... gaji nak lebih... kerja malas.. huhh..."

hahahahahah...situasi kat mana tu bung Ryo?

kdg ade je bos baru dtg masa dia bg ucapan tuh dia cakp.. saya harap smer dpt beri kerjasama pd saya
mempelajari cara kerja kt sini memandangkan saya orang baru di sini..

tp cara bos blajar tu mstilah dgn gaya bos la kan?? ego maruah tamo jatuh.. pdhal tak slh pun.. belajar
tak kira sapa kita.. dgn sapa kita blajar tu.. yg pntg ilmu tuh yang utama.. tp sbb ade manusia bongok konon bos blajar dr anak buah buat ilang respek atau bos yang blajar dr anak buah asa tercabar.. tu jadikan mende mudah komplikated...

Follow Us
ye...ye...betol tu

So far boss aku yg skang ni adalah boss yg paling ok... walaupun muka dia nampak bengis tp dlm ati ada taman gak laa... sebelum ni pun masa aku keje kat resorts world sentosa tu... boss aku yg kat situ pun paling baik... tak penah marah2... even ada colleague aku ter remove acccount VVIP... boss aku tak der pun sampai nk melenting... aku nk MC ke cuti ke just pakaik watsapp ajer msg dia...

sama laa mcm keje skang... aku nak MC or cuti watsapp ajer... and boss aku ni pun tak suroh panggil dia boss... panggil dia Leader pasal boss biasanyer ego2 and tak penah nk ngaku kalu ada wat silap...

so dlm pertanyaan TT ni... boss kene laa belajar dgn anak2 buah baru tentang selok belok keje tu... at least dia taw... and anak2 buah tak pijak kepala lak... and kalu bole boss2 kene tukar sikap agar tidak bersifat ego... kene fokus pada welfare pekerja... Cheers!

everytime dpt boss baru, takde apa2 harapan....mungkin cuma satu, jgn menyusahkan aku.......

hoh...baru nak ada boss baru Insya'allah bulan Sept ni!! dia ni jiran aku...saje2 aku bgtau nak cari keja baru..sekali dia kata pi kt ofis dia isik borang...

mula2 pi isik borang, HR dia mcm garang je...kerek siols...aku dah suspen dah...pastu kena lak nak dekat raya so kena tunggu after raya utk formal interview...

sekali bbrp hari sblm interview bakal boss omputih aku ajak pi lunch...layankan je...tak berani nak tanya pasal interview..lol..masa tu tak pasti dapat ke tak dapat..

then semalam pi interview...aku dah berpeluh tapak tangan...but everything went well than expected..phew! tapi masa tu big boss aku takde la..org lain interview..

since big boss tu dah mcm member aku (aku selalu nampak dia berenang-renang kt condo)...hopefully semua akan go well..Insya'allah!!

jgn susah kan aku..
jgn create rules bangang yg tak bertempat
jgn lorat gila kuasa..
jgn busybody

tapi...

tu la yg aku dapat...

hohohohohoho...rata2 komen positif supaya bos berani untuk belajaq dengan anak buah....

Aku nk bos aku xmkn dek aircond2 ni..
Pastu bos aku minta simpang dr assabiyah kenegerian..
Pastu berlaku telus antara pkerja laki n pompuan..
Paling pnting bos jgn cpt melatah,kna cool n stedi..
Pantang tol dpt bos yg belagak hebat! Aramjada

harap bos baru bole sesuaikan diri dgn zaman terkini.
yg ada skang ni terperangkap dgn minda zaman 70an.
syukurlah dia nak besara