CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sebastianphiu

[Tempatan] Gagal Ke IPTA Kini Boleh Ke UiTM

alepmama posted on 15-8-2013 12:24 PM
result masa kat Uitm yg kengkonon tolong orang tu pun tak best mana
UTM yang susah ni pulak aku s ...

betui la..aku result kat uitm memang x seberapa...maybe aku banyak main kot..hahaha..
tapi kat utm..result..memang puas2 hati..
apapun, uitm tetap dihatiku jugak..sebab dari uitm la aku banyak belajar n develop skill aku time keje..
sampai le aku dpt keje gomen n ada peluang sambung..aku buat...
dua2 bagi aku..ok je..

FNA_AZHANI posted on 14-8-2013 03:18 PM
waaaaa....mcm tu skali korg pandg rendah dak uitm
aku ni dah la bakal masuk uitm bulan 9  ...

dpt course ape?

Aku xtahu uitm mcm mana.cuma pandangan aku, kalo terlalu ramai student pun xbagus. Byk penumpang terutama kerja group. Cth ye, kwn aku dari utm kos sama dengan aku.. batch dia dlm 80++ orang, usm dalam 30 orang je, tapi agak logik gak sebab campur budak dip.um aku xtau macam mana min cgpa tapi usm, utk apply je wat masa sekarang perlu 3.00.n aku setuju, mnc lebih suka um, usm, utm..

AdamBillionaire posted on 12-8-2013 03:18 PM
aku dgr raja gobal ckp messi tak mahu main pasal messi kenyang makan durian musang

Adam dulu masuk uitm x??kalo xdpt, mgkin adam jeles x dpt masuk

wana89 posted on 15-8-2013 03:28 PM
Adam dulu masuk uitm x??kalo xdpt, mgkin adam jeles x dpt masuk

aku masuk sbg kontraktor je. bukan sebagai pelajar. pe barang masuk sebagai pelajar, bawa buku ke hulu kehilir bacanye tidak.. duk bercouple 24 jam. tp syiok juga tgk awek uitm. comel baik. ada juga yg sexy2 semua nak tunjuk tang2 sep tu wat stok geli2 je watpe wat bini membazir sperm je

Ok la.. at least ada gak peluang belajar.. dari dok menyemak kat umah menghabiskan duit mak bapak...

Bagi aku mana2 universiti pun sama.. terpulang kat indidvidu masing2.. pegi U nak belajar ke nak main2.. Aku tengok kebanyakkan budak2 muda yg masuk U ni semuanya main2 je.. Kalau yang belajar kat Epjj tu lagi lah.. dah la dtg kelas malas, assignment xmoh hantar, time exam buat sambil lewa.. bila lecturer failkan ko, ko mengamuk kononnya lecturer x moh tolong.. Btw, this type of person ada dalam semua Universiti eh..

Follow Us
caprut posted on 15-8-2013 01:26 PM
dpt course ape?

dpt kos bachelor of park & amenity management

dainese posted on 15-8-2013 12:05 PM
aku dua2 u dah merasa..uitm dengan utm..
yg aku nampak lecturer UTM nih very2 sporting dan sempoi ...

lecturer UTM memang ada reputasi yang bagus; approachable, friendly and helpful gitu.

kawan2 aku yang sambung masters di UM, UPM, UKM pun masih berpendapat lecturer UTM terbaik (dalam bidang aku).

FNA_AZHANI posted on 15-8-2013 06:50 PM
dpt kos bachelor of park & amenity management

hooooo...sama fakulti dengan aku tuh...under FSPU...senibina perancangan dan ukur....

dainese posted on 16-8-2013 03:40 PM
hooooo...sama fakulti dengan aku tuh...under FSPU...senibina perancangan dan ukur....

oh hi!
amek kos apa yaaa??

alepmama posted on 14-8-2013 05:10 PM
jgn menyama kan tarap dan mertabat UITM n UTM
UTM much much much better hokey

ahaaaaa kan kankannnn.....tu pasal la klau igt2 balik hati panas beb...pehal uitm reject aku..sdgkan utm skali mintak je dh dapat..grrrrr

dainese posted on 15-8-2013 12:05 PM
aku dua2 u dah merasa..uitm dengan utm..
yg aku nampak lecturer UTM nih very2 sporting dan sempoi ...

yerr utm much better but..utm mahal sikit la aku rase....

aku dulu ms spm thn 97/98 blm tukar uitm, ms tu itm... ms tu, tk pakai A,B, C..kwn2 yg dpt aggregat 20 keatas siap fail math, bi...fail kot dpt uitm..ok lg, bila diorg masuk, berlagakkks mampus siap citer dpt 3 pointer je... kitorg yg kt u ni punya la susah nk dpt 3 pointer..diorg citer mcm senang giler je.. yg tk thn tu sbb berlagak... bkn sorg dua ramai kot mcm tu...tkpe pinjam kertas soalan diorg, nota2 diorg.. alahai senang je la...patut la berlagak dpt 3 pointer.. budak uitm ni ramai ke mcm ni sbb yg jumpa bnyk yg berlagak mcm ni wpun tk semua tp dh menyebakan kita menyampahhh...

pastu ada 2 org budak uitm buat dip sambung blajar kt uni tmpt aku sambung degree... satu bilik, br tau dia tkleh tahan...rasa susah sgt dok u sbb lecturer tk tlg tk mcm ms dok uitm... ni dia bgtau, tk leh survive sbb ms uitm semua disumbat je... bila kt ipta semua kena cr sndiri, lecturer tk layan kot result cukup mkn ke, apa ke... br dia tau...ms tu kesian sgt kt dia sbb kehulu ke hilir nk survive... susah dia kata

FNA_AZHANI posted on 16-8-2013 05:14 PM
oh hi!
amek kos apa yaaa??

town planning

Uitm sekadar 2nd choice ke?
zaman2 aku dulu , itm ni mmg last resort la bagi pelajar yg dapat gred 2 atau yg tak dpt masuk mana2 IPTA..
sekarang pun  masih sama jg ke?

p/s : aku bkn graduate dr UITM

Sekarang ni di UiTM (or other IPTAs) budak2 yg dapat straight As akan apply for Foundation/ Asasi. Yg A tak byk tu will go for Diploma. If A byk (but not straight As), dapatla diploma yg best2... If A tak byk tu, diploma yg kurangbest. So kepandaian seseorang student tu bergantung pada da ambik course apa di IPTA. Tak kisahla IPTA mana.

Same goes with Degree. Yg kat paper announce tu will get Degree yg so-so ajelah.... yg students lain dah reject.... agaknya mcm tu la... Last edited by macademia on 26-8-2013 07:23 PM

macademia posted on 26-8-2013 07:19 PM
Sekarang ni di UiTM (or other IPTAs) budak2 yg dapat straight As akan apply for Foundation/ Asasi. Y ...

sependapat. jgn nila setitik rosak susu sebelngga . skrg zman da lain . bukan zman 90an. kbykan student amek stpm utk buat dgree kcuali bdk yg kurg pndai je yg amek dip mostly la pda zamn tu. zaman skrg da brubah stpm da x popular matrix lg pupular dan dip uitm, tpi tgok gak la dip ape. uitm twarkan byk dip. klo dpt dip yg sengal2 mmg ko pon sngal. rmai je bdk da x nk msok mtrix sbb tkot x dpt course dmnta msa dgree nti awal2 da buat dip. adakah bdk yg amek stpm tpi result truk msa spm dpt smbung dgree uni top kat Mas adlah plajar yg lbih bgos dri plajar yg cmerlang kputusan spm tpi buat dip uitm. bnda ni sbjektif sbb ape klo ko tgok zmn skrg mnde bdk nk sgt msok stpm. jd chances nk buat dgree tggi tpi jgn sbb tu je klo dpikir blik stpm bkn la peperiksaan yg mudah. stu lg cntoh pling mudah bdk mtrix yg dpt msok sbb die bdk acct bkn bdk sc stream . ni stu lg prbezaan mudah. klo dipkir cmne bdk yg result cmnerlg pmr amek sbjek sc tulin result biasa2 je x dpt twaran mne2 sbb saingn tggi dibndingkan dgn bdk yg pmr biasa tp amek sbjek acct result spm cmerlang dwat wat twran asasi mtrix bgai. pastu dpt msok uni gmpak2. perlu diingtkan zaman skrg dorg tgok bp byak A je bkn tgok bp byk B C ke sbjek ape yg ko truk. jgn pkol rata. lgi2 skrg zman upu gune sistem komputer bkn bnda ni tgok result bdk tu. upu ni tgoj merit je . aku lg sistem dlu sbb lbih nmpk adil dbngdingkan upu