CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: massenger

Sapa pernah buat tuntutan di tribunal

Originally posted by gabanzack at 18-10-2005 06:00 PM

saya simpati dgn nasib sdri.

cuma yg agak menghairankan, bagaimana sdri boleh bayar penuh sebelum memastikan hasil kerja kawan tu memuaskan dan memenuhi spesifikasi yg telah ditetapkan sebel ...

Terimakasih atas pendapat sdra itu. Itulah masalah nya kalau kita menolong bisnes kawan kita. Tak leh nak komen lebih2.
Resit pun tiada. Niat kita nak menolong bisnes kawan tapi kawan makan kita balik.

Rekabentuk ikut kepala dia je(maaf bahasa kasar). Akhirnya kita jugak yang merana. Apakah tribunal boleh membantu kita sebagai pengguna?

gabanzack This user has been deleted
Originally posted by acegal at 18-10-2005 06:08 PM

Terimakasih atas pendapat sdra itu. Itulah masalah nya kalau kita menolong bisnes kawan kita. Tak leh nak komen lebih2.
Resit pun tiada. Niat kita nak menolong bisnes kawan tapi kawan makan ki ...

mungkin sdri boleh call dulu pejabat tribunal tu dan minta pandangan mereka ttg kes ni. Itu lebih baik drpd terus bersusah payah memfailkan kes just to get rejected later.

saya bukan lawyer so mungkin pandangan saya kurang autoritiinya dalam hal ini. Cuma saya rasa, kalau sdri sanggup meneruskan perjuangan, boleh cuba buat report polis atas dakwaan jenayah penipuan. Memang biasanya polis akan cuba ambil jalan mudah untuk labelkan kes seperti ni as kes sivil yg bermaksud sdri cuma boleh saman di mahkamah. Tapi setahu saya baru2 ini ada ura2 pihak polis nak mantapkan Jabatan Jenayah Perdagangan sebab dah banyak komplen pasal sikap lepas tangan polis dlm kes2 penipuan/pecah amanah spt ini.

Tapi consequencenya perlu dipertimbangkan dgn lebih mendalam. Yg pasti once sdri log police report, sure rosaklah persahabatan tu. Dan tak tahu pula apa tindak balas kawan tu nanti.

Saya cadangkan begini sebab kadang2 tu bila kita kasi warning akan log report polis, sesetengah org akan  kecut perut dan mengalah. Saya sendiri ada pengalaman macam ni, alhamdulillah mamat tu cepat2 pulangkan semula hak saya.

[ Last edited by gabanzack at 18-10-2005 08:22 PM ]

Originally posted by gabanzack at 18-10-2005 08:20 PM

mungkin sdri boleh call dulu pejabat tribunal tu dan minta pandangan mereka ttg kes ni. Itu lebih baik drpd terus bersusah payah memfailkan kes just to get rejected later....

Alhamdulillah selepas berjumpa dan perbincangan semula kawan saya tempohari, beliau dengan penuh rasa tanggungjawab(harap2 begitulah)  bersetuju membaiki kecacatan kabinet dapur saya. Beliau berjanji beliau akan datang semula dua minggu selepas raya. Katanya ramai staff tengah mood hari raya. Harap2 beliau penuhi janji.

Terimakasih atas pandangan yang cukup bernas bro gabanzack.

nak post gaks kes scam ni...
tukar port....

[ Last edited by waz at 26-12-2005 09:44 PM ]

m_bernardine This user has been deleted
Originally posted by waz at 26-12-2005 09:29 PM
nak post gaks kes scam ni...
tukar port....

Waz, i hope u still hv ur receipts with u for if u were to return all the products (unused), they will require u to return the receipts as well.....

ni kes ke-2 saya buat repot kat ttp. sapa pernah dengo kompeni named Supreme Motivation s/b? konon kompeni ni nak tolong carikan buyer utk vacation club saya... dlm perjanjian, lepas sethn kalo takde buyer, depa akan refund semula so-called registration fees...sebyk rm888.00. so masa dah tamat 16/10 aritu. saya terus faxkan surat mintak refund sbb no buyer pun..actually, i believe depa langsung tak carikan buyer n duit customers sume depa guna utk investment. so gitu-gini dah 2 bln takde apa2 cite. i demand to see one of the managers. jumpa sekor last 2 wks. gitu gini dia janji nak bank in kan duit on 22/1/06. tapi balik cek kalender, hari tu hari ahad. pastu takde black n white ckp psl nak bank-in tu. so buat report jat tribunal.up until now, takde apa2 respon pun.
kuppit, kalo depa tak respon sampai tarikh yg ttp bg tu....apa tindakan selanjutnya?

Follow Us
bernardine.... yeap i still have the receipt wif me....
i was so clumsy yesterday and almost lose it...
luckily i found it back hiding in my purse....
when u'r so nervous... anything could go wrong rite...
that's y i keep telling myself to cool down n remember all your encouragement...
thanx.... i luv u..... muahsss  

mm..nak tanye la procedure utk bt tuntutan tribunal tur?

taun lps ayah sy da tertipu dgn peraduan gores & menang
ayah sy da pon bt tuntutan di tribunal, tp smpi la ni xde perkembgn positif pon
smpi sorg lg rakan sekg ayah yg bt tuntutan jgk da pon mninggal dunia :cry:

sory mencelah sikit..
KES 1
aku byr deposit kereta 1k tapi bln 3 janji sampai 3 /05 bulan je tapi tak sampai juga..bulan 8/05 thn lepas buat cancelation tapi sampai skg Feb 06 deposit tak dapat2 lagi..sales man kata tunggu dr factory yg buat kereta tu pulang balik baru dia org bayar,,..

KES 2
Byr deposit rumah 500 aje dan pihak pemaju tak beritahu yg duit deposit tak dapat claim kalu apa hal kelak..bila pihak bank reject loan sal balacklist grantor kawan punya hal..pihak pemaju tak nak pulang kata forfeted duit tu..talipon dia org cakap.. pemaju lain tak de lak macam tu kalu loan reject mereka akan pulang deposit kita.talipon lagi sal duduk overseas jadi tak dapat pegi office pemaju..saya cakap kalu tak byr saya akan aju kan pada pihak tribunal baru dia punya sales people cakap dlm masa 3 bulan..itu hari bulan 12/05 jadi kena tunggu lagi lah ..cukup masa nanti br talipon lagi..

soalan..boleh ke kes saya di bawa ke tribunal kalu mereka tak pulang duit saya..

Tolong nasihat sikit ...atau cadangan ke...

sorry..i move this to new topic

[ Last edited by glump at 6-2-2006 12:56 PM ]

parents aku pernah wat kat satu travel agency yg urus org pg mekah.n tokey die tu bekas cikgu ayah aku.cess,name je haji,kencing org je tau!dah ramai komplen psl die,cume tak berani bwk g court je.die pon sdpla,main tipu duit org..sbb yg die bwk tu selalu org2 kampung,janji nk bwk ziarah la..last2 bile sampai airport je,bukan airport sane,sini lagi dh bnyk mslh.janji hotel mahal,sekali hotel cikai je.org kampong boley ar die tipu,tapi bapak aku siap komplen dlm sotkabar,bwk g court.pak haji tu bengang je.soh bapak aku tunjuk bukti yg die slh biar je jemaah under die.last2 bapak aku g mintak surat dr duta turki.sbb kat turki kitorg ade mslh sume.terdiam die..n mestila bapak aku menang,die bukan lapa sgt duit seciput tuh.cume nk bg pengajaran.soal agama,jgn buat memain.n jgn tipu org kampung lagi.last2 die kene bayar kat bapak aku..huhu.org mcm ni pon ade ke?

aku dah nak kena naik court sbb tak bayar interest rumah yg tak pernah dibuat oleh developer
yg aku pelik camana bank boleh disburse duit sedangkan abuk rumah pun tak ade
dulu aku pernah pegi tribunal pembeli rumah tapi dia kata kalau service apartment kena pegi tribunal pengguna... angin punya pasal sampai kesudah aku tak pegi    last last c u incourt
ada sapa bole bagi nasihat guaman tak

lempeng,

saya pun ada masalah yg sama..svc apmt..projek dah mcm tak ada progress langsung..level rumah saya mmg takde bayang lagi la..developer asyik lari kalau kita call..bank dah suruh bayar full payment..sebab dah lepas 3 tahun..walaupun umah kita rupa pun tak nampak lagi..mcm mana ek...btw,u beli umah kat mana?

south tower galaxy svc apmt tmn dagang ampang
toke dia asyik tukar kete tapi rumah aku abuk pun tak ade buat
tapi projek ni takde sapa pernah panggil tv3 lagi
aku pun tak kenal org lain yg kena kencing mcm aku so tak boleh nak buat committee utk buat demo

patutnya umah ko siap bila?aku beli springville ukay perdana..memula berkobar2..semua unit sold out..tapi skang..ampeh..masuk bulan depan dah delay setawon..TALA* mmg tak guna aa..aku pun tgh cari2 gak sape yg beli umah2 ni..try gak masuk forum hba.org.my

ap.. patut siap 2003
member aku beli ta*** punya apmt kat pandan bestari(kubur islam cheras baru) pon tak jalan gak projek tu

sabtu ni aku ingat nak pegi kat meet the public session hba tu..
carik info sket camane nak mengadap tuan majistret bln depan

ingin meminta pendapat...

kete i pernah accident teruk...we tried to claim total lost but the adjuster for the insurrance company kata kete i boleh repair..repair kete sajer almost 1 year (betapa teruk tak teruk). Bila dh siap i bwk kat puspakom Trg, diaorang lulus..tp bila bawak kat puspakom wangsa maju ..sbb nk jual and used car mintak i check balik kat puspakom to confirm..puspakom wangsa maju kata kete i half cut..tak lulus lah kan? So boleh tak i sue the insurrance company?

Akum semua. baru2 ini saya beli perfume brand Gucci di Parkson. 50 ml RM235. bila balik sembur kat badan, bau dia mcm x keluar, adalah bau tapi x semerbak. lepas 5 minit  dah x bau lagi kecuali tempat yg kita spray tu lah.[itupun kalau cium kat tempat itu] sblm ini ada beli minyak wangi berjenama juga, sekali spray , the whole room boleh terbau. pendek kata prg sebelah pun boleh terbau lah sampai tanya minyak wangi apa yang kita pakai. tp yg ini saya sendiri pun x dapat bau. x kan kena spray banyak2. saya spray kat anak pun x bau sgt. saya terlau frust, menyesal beli mahal2. first time nak cuba yg termahal . so saya buat aduan pengguna. then dia hantar kes ke tribunal. yesterday pegawai pengguna itu  call suruh saya pergi tribunal. saya mcm takut juga. apa akan jadi masa kat sana. kalau saya kalah pihak Parkson boleh saman say balik ke?....risau juga, takut tak ada fasal cari fasal pulak. maklumlah dia syarikat besar! sesiapa boleh tolong saya ke fasal  kes saya ini. Saya perlu nasihat...timaksaih

BOLEH BAGI ALAMAT TRIBUNAL PENGGUNA TAK?
ADDRESS WEBSITE KALAU BOLEH

*sorry sebab capital dan bold, rasanya paling important kita kena tau mana nk report!