CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26250|Reply: 117

Sapa pernah buat tuntutan di tribunal

massenger This user has been deleted
Ada sesapa pernah buat tuntutan di tribunal tak, kes ape,menang ke kalah ker, citer la sikit, mungkin boleh menjadi panduan kepada yg akan menuntut

winzip This user has been deleted
tak pernah.. camna plak kes u..?

Tak pernah sebab malas nak turun naik court.

di tambah dgn masa yang panjang. Kalau kes tu kecillah. Kalau besar macam beli tanah, rumah dll belum lagi.

hmmm, i pernah ke tribunal ni, i buat tuntutan dekat perodua s/b, sebab timing belt kereta i putus belum sampai masanya, so kesudahanya perudua setuju untuk membayar semua tuntutan gantirugi repair, tow, admin, semua nya lebih kurang  RM 1100.00, SYARATNYA SEMUA RESIT KENA LENGKAP

Originally posted by massenger at 7-11-03 08:50 PM:
hmmm, i pernah ke tribunal ni, i buat tuntutan dekat perodua s/b, sebab timing belt kereta i putus belum sampai masanya, so kesudahanya perudua setuju untuk membayar semua tuntutan gantirugi repair ...

kalau macam itu .... semua resit pembelian dan bayaran hendaklah kita simpan.

dekat mana buat aduan ni? kena buat report polis dulu tak?

resit yang repair tu jer, tapi untuk kukuhkan kiter punya kes, lagi elok kalau ada rekod masa kiter servis keta kiter, lagi satu buku yg ada jadual servis tu kena baca betul2 . i claim sebab buku tu ler, dia tulis lain tapi jadi lain.  I tak report polis tapi i gi report kat kementerian HEP bahagian penguatkuasaan, kalau kat kl gi kat the mall tingkat 16, kat setiap state ada pejabat tribunal ni

Follow Us
lecturer aku slalu cucuk kitorang supaya fight for our own right sbb ini hak kita sbg pengguna.masalahnya kalau costly sampai tak balik modal pun susah gak.kalau resultnya baik ok la kan...
macam dia dulu komplen pasal coklat vochelle dia berulat..lawyer la katakan mana leh kalau org pijak kapla lagi2 plak kalau kita tau hak kita yg sebenar,claim pakai tribunal gak la,pastu as a result dia dapat satu kotak besar(dgr citer utk sebulan punye stok..banyak gile) coklat vochelle sbg tanda mintak maaf..hehe

kalau kita rasa kita betul, kita kena bawa perkara ini ke tribunal, selalunya syarikat yg besar-besar akan cuba settlekan perkara di kat luar, sebab syarikat ni tak nak kecoh2, ini akan memburukkan nama syarikat diaorang.

gabanzack This user has been deleted
Originally posted by san_chai at 18-11-2003 05:27 PM:
lecturer aku slalu cucuk kitorang supaya fight for our own right sbb ini hak kita sbg pengguna.masalahnya kalau costly sampai tak balik modal pun susah gak.kalau resultnya baik ok la kan...
macam  ...

aku tabik ngan lecturer ko... dia mmg high mentality.... kat negara maju konsumer dorang mmg literate pasal hak2 pengguna... persatuan pengguna pun kuat.... sebab tu kat sana kita biasa dengar macam2 kes dimenangi oleh pengguna...

kat negara2 membangun seperti malaysia, kesedaran dan pengetahuan konsumerisme masih rendah.... persatuan kita tak kuat sbb tak dapat cukup sokongan drpd org ramai.... sebab tu syarikat2 swasta ni naik lemak.... perkotak katikkan kita semua

so... lepas ni kita kena hasut kawan2 kita, org kampung, jiran tetangga supaya lebih tegas dgn hak mereka sbg pengguna....

teringat dulu masa aku kecik aku beli coklat kat pasar malam... balik rumah bukak bungkusan tengok coklat tu dah berulat...

bapak aku terus bangun drpd tengok tv.... jalan ke gerai yg jual coklat tu mintak cina tu ganti... cina tu buat muka sial... melawan... apa lagi, bapak aku hempas coklat tu siap humban papan tempat cina tu display produk2 dia... terkedu cina tuh.... elok2 boleh ganti barang 50 sen.... dah tak leh niaga rugi ntah baper tah malam tuh....

padan muka kau!!!!

Originally posted by gabanzack at 20-12-2003 12:58 PM:
teringat dulu masa aku kecik aku beli coklat kat pasar malam... balik rumah bukak bungkusan tengok coklat tu dah berulat...

bapak aku terus bangun drpd tengok tv.... jalan ke gerai yg jual cokla ...

caya la kat father ko...boleh praktis lagi ke cara tu sekarang....

anieyz This user has been deleted

tuntutan

sebenarnya tak semua tuntutan boleh settel dengan cepat coz kekadang pihak penentang banyak songel, cth mcm pihak penentang x datang masa bicara, mahkamah still kasi peluang kat mereka....tu yg ambil masa tu.:stp:

kekadang tu pengguna tu sendiri yg buat clim tak logik terlalu banyak sampai nak kaut untung, kes macam tu yg selalu kalah,

cth aku penah hendle kes pasal mc donalds, beli harga mc donalds x sampai rm10 pastu takpuas hati buat tuntutan sampai rm10k, memang la tak logik....

aku nasihatkan kepada sape2 yang nak buat clim tu, buat la ikut harga yg rugi dan plus sedikit kos yg terliba, tapi selalunya hakim akan suruh bayar kos yg rugi je...:re::re:

miss_tenoh This user has been deleted

service charge

by the way.. i ada dengar..kalau let say kita gie kedai makan pastu servis yg depa bagi tak memenuhi kehendak hati kita..(lambat ke )  kita boleh cakap kat casher kita tak mo bayar servis charge tu... this is our right tau.. i denga dalam radio ke tv ari tu.. even kalau pelayan tak senyum pun kita boleh mintak tak mo bayar.. tapi kena beranilah.. mau kene maki nanti ngan manager..

one thing yg i peratikan.. kat malaysia nie.. kita tak kuat mempertahankan hak2 kita sebagai pengguna....

oklah... Tribunal Tuntutan Pengguna hanya memerlukan anda membayar sebanyak RM 5.00 dan anda perlu menghantar sendiri borang 1 (borang pengaduan) kepada penentang atau melalui pos.. jika penentang nak balas tuntutan anda dia mesti memerlukan borang 2 dan bayar RM 5.00. Situasi kat dalam bilik tribunal ialah seperti mahkamah tetapi anda tak perlu pendakwaraya ataupun sebaliknya. Presiden, Penolong Setiausaha, Penuntut dan Penentang akan ada di dalam bilik itu. untuk 15 min pertama hanyalah perbincangan 3 pihak di mana presiden tidak akan mengambil apa-apa statement tentang apa yg dibincangkan. jika tiada jalan penyelesaian yang dicapai, barulah prosiding pendengaran di adakan. jika dah presiden buat keputusan, barulah dikeluarkan award (perintah) dan jika gagal selesaikan award dalam masa 14 hari, anda atau penentang boleh dikenakan tindakan sivil

Originally posted by massenger at 26-12-2003 02:29 PM:

caya la kat father ko...boleh praktis lagi ke cara tu sekarang....

ntah ler skang ni boleh ke pakai cara camtu.... tapi ngan bapak aku ni mmg lain sikit.... dia ni garang ...pastu macam ada karisma yg tersendiri menyebabkan org jadi tunduk.... pastu nasib dia setakat ni mmg menyebelahi dia...

sebagai contoh, beberapa bulan lepas dia lempang sorang staff bank bumiputra kat kaunter bank tu sebab berbahasa biadap dengan dia.... sampai mamat tu terjatuh dari kerusi... tu pun nasib bapak aku takat sua tangan ikut lubang cermin kat kaunter tu jek... kalau tak mau tanggal nyawa kat situ jugak.... tergamam orang2 kat keliling.... yg nasib baiknya pulak, takde pulak bapak aku kena tangkap tapi mamat tu yg kena marah dgn pengurus bank sebab berkurang hajor ngan pelanggan.

yes..barulah bertemu buku dengan ruas, but jangan terlebih plak...hehe

pernah buat..mmg aku respect dgn adanya tribunal-hak tuntutan pengguna nie..
camnie,
dulu aku penah kena tipu,terbeli water dispenser yg rega kat kedai tak sampai seratus..tapi direc.selling tue kata rega sebenar 800,tp aku bertuah la konon sbb dapat potongan, tinggal rm300 jerk.kepala hotak dia.nie kes cabutan bertuah punya psl.walhal aku tau ketidakbetulan nya tapi tergoda gak dek kepetahan pompuan cina nie..
pastue dah byr..tetiba mlm kuar kat brite tv senarai company2 yg diblacklist,digantung lesen perniagaannyer..
-top ed marketing..nama comp tue
tipah tertipuuuuuuuuuu!
rupanya depa nak abiskan stok sbb lesen dah kena gantung..
aku takdelah berkira sgt rm300, tp aku sakit hati sesangat sbb tertipu..
dpn aku bukan main bodek, baik sesangat cina tue..sampai aku tegoda nak bukak sampul tue..
sakit hati punya psl..last aku call tribunal..dia suh tuntut dulu kat comp tue,kalo tak boleh bgtau semula tribunal
adalah 2-3 kali call company tue..
memula dia kata rm300 je tayahlah tuntut..
aku ckp aku tuntut sbb aku sakit hati kena tipu..dia ckp mmg takkan dpt punya sbb ramai lagi yg dah kena tipu bukan aku sorg..

so aku lagi skt hati,call tribunal semula, tribunal kata,buat surat,isi borang tribunal..fax kat dia..
pastu aku lupa nak follow up..
tetau aku dpt mail dr tribunal suh follow up lagi..utk dpt duit
aku cam tak caya jerk bleh dpt balik..

pastue tau apa jadik?
company tue yg dok terhegeh2 carik aku, call aku, nak pulang duit aku..aku gelihati pun ader..
sbb kalo tak tribunal akan gantung lesen depa selamanya..
pastue dpt la balik duit aku,yg kelakor water disp. tue aku siap dah guna, aku lap balik..hehehee..padan muka, tipu aku , aku dajalkan balik..

Originally posted by kuppit at  11:46 AM:
oklah... Tribunal Tuntutan Pengguna hanya memerlukan anda membayar sebanyak RM 5.00 dan anda perlu menghantar sendiri borang 1 (borang pengaduan) kepada penentang atau melalui pos.. jika penentang  ...

aku tak payah pi sana, just fax,dan email..diorang keja bagus la..tak mcm polis

Originally posted by WeirdLady at 30-7-2004 01:20 PM:

aku tak payah pi sana, just fax,dan email..diorang keja bagus la..tak mcm polis

... TTPM mmg besh dan aku adalah salah seorang dari ahli keluarga mereka ttp bukan kerja kat sana

hanglipo This user has been deleted
aku pun penah bawak kes beli kete lelong kat tribunal, pasalnyer masa lelong sykt tu tak sebutkan kunci kete tak der(kete fiat, kuncinye elektronik dan kos beli baru RM8,000.00 oooo ), aku mcm kene tipu je, so aku bawak gi tribunal la.. menang aku, dpt balik deposit, tu jer