CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16422|Reply: 102

Makhluk Kacau Baby

salam all....aku nk cite pengalaman yg aku sendiri penah tp benda tue kacau baby aku....
kejadian ni berlaku thn lepas dimana terjadi masa hari raya haji tahun lepas...
cmni citenye mase tue aku n parents aku nk balik umah kazen aku ade buat kenduri akikah di melaka so we olls sume dari putrajaya...waktu dari putrajaya dlm 5 lbh so smpai di melaka around 7 lbh dh nak masuk magribla.
then if dari putrajaya nk g melaka kena la lalu simpang ampat kan...so nk dijadikan cerita selepas aje aku melepasi flyover yg di simpang ampat tue tetibe baby aku ni menanges terjerit2 mcm kena pukul menanges xhenti2 dari sepanjang perjalanan dari simpang ampat nk ke umah kazen aku ni bukit rambai tue...
that time aku naik kete lain and parents aku kete lain so aku dh xtahu nk buat ape time 2 sbbnye anak aku mmg xhenti2 nanges smpai ilang suara...
then aku pun call parents aku then parents aku suruh aku naik sekali dgn dieorg...
then lepas aku naik kete abah aku tue baby aku still nanges jugak n we olls rase perjalanan kami nk ke umah kazen di bukit rambai tue terlalu lame n terlalu jauh.
then abah aku azan sepanjang perjalanan tue tp baby aku pulak mcm melawan menanges lagi kuat time tue aku kecian kat die sbbnye badan die mcm lembik n letih sgt....mmg xbole lupekan keadaan die time tue....kecian my baby...
then dlm kul8 lbh kami pun sampai la umah kazen di bukit rambai so bile masuk jek rumah tue baby aku terus jek senyap n tido so we olls ingt die dh ok la..
tp kejadian lain pulak berlaku dimana tetibe pakcik aku plak yg telah bertukar jd lain dimana die kate korang datang bwak sape tue....so time 2 kiteorg xlayan sgt sbbnye tgh risaukan pasal baby kan..
nk dijadikan cerita abah aku ni kazen die adalah org2 darul syifaq so makcik aku suami kepada pakcik aku yg tanye kiteorg bawak sape tue pun call la die then die pun dtg ke umah kazen aku sbb nk ubatkan baby aku yg nanges2 tue...
SEMASA PROSES PERUBATAN BERLAKU....tetibe pakcik aku tue berubah suara siap dgn lenggok suara lagi....(dimana makhluk tue dah masuk dlam badan pakcik aku)
Perbualan Ustaz dgn Pakcik Aku :
Ustaz:"Knp ko kacau baby tue?"
Pakcik Aku:"Aku suke die"
Ustaz:"Knp ko suke die,jgnla ko kacau die"
Pakcik Aku:dgn lenggok suara lembut die pun menjawab aku nk die...sambil badan terliang liuk
Ustaz:"Kat mane ko jmpe die??"
Pakcik Aku:"Bawah jambatan"
Uztaz:"oowh kalau mcm tue ko jgn kacau die lagi la kecian kat die aku masukkkn ko Islam eh...meh sini ikut ape aku ckp....mengucap dua kalimah syahadah
Pakcik Aku:"ikut mengucap"
Ustaz:"dah aku g antar ko g mekah buat haji"
Pakcik Aku:"sambil menjeling ke baby aku die ckp aku nk die...aku suke die...."
Ustaz:Jgn....ko g mekahla...buat haji lagi bagus...

so lepas jek ustaz tue ckp cm2 pakcik aku kembali normal dan ustaz tue bgtahu yg kacau anak aku tue adalah "Hantu Kak Limah" aka Cik Ponti....
patutla tetibe jek pakcik aku ckp lembut2 mcm perempuan rupe2nye Cik Ponti masuk dalam badan die....
sekarang ni Alhamdulillah la baby aku dh xde kena mcm tue lagi cume aku jage2 jek skrg ni xkuar time magrib2 lg or bile nk dekat magrib jek we olls akan benti kat tempat yg ade org and xjalan sbb takut kejadian ni berlaku lg....

Rate

1

Baby aku penah gak kena nanges x berhenti...kena plak time check in kat hotel..nk mntak tolong sape....

Tp lps tu..takut jd lg..bawak gak baby kat darul shifa' kat bangi tu..

Ms tu ustazah kt darul shifa' tu bgtau ada satu setan ni kn...mmg hobi dia kacau baby...baby kn wangi..ustazah tu ckp bau  syurga..sbb tu setan tu ikut..

Setan ni jenis terbang..besar...dia akan ikut n kaco baby...ada ustazah tu sebut nama setan ni tp aku was2 plak nk share  kat sini...takut tsilap..

ini perkara biasa
so TT take note lah ye segala pantang larang
sbb boleh kategori kan baby TT jenis yang 'benda' tu suka di kacau
me pun ada anak berusia 3 tahun
dari kecik mmg suka kena kacau sebab saka suka
so me persiapkan mental dan fizikal

huhu.. i pon ada baby kecil.. kena lebih berhati2 ni. tq for sharing

mzmegang posted on 2-8-2013 02:58 PM
huhu.. i pon ada baby kecil.. kena lebih berhati2 ni. tq for sharing

u are welcome....mmg sgt kena berhati2 if kite ade baby ni....sbb die xtahu nk ckp klu die kena ape2 kan 2 yg just nanges jek..kecian kat die...

chicmushroomkd posted on 2-8-2013 12:49 PM
Baby aku penah gak kena nanges x berhenti...kena plak time check in kat hotel..nk mntak tolong sap ...

ooowh ye ke???ade setan yg yg cm2 eh....2la sbb tue kite xbole bg baby kite wangi2 before this my arwah nenek penah ckp yg klu bawak baby jalan jauh2 kena bg die buruk2 then ade my kazen tue die mcm conteng2 muka anak die dgn bontot kuali...

Follow Us
alepmama posted on 2-8-2013 01:14 PM
ini perkara biasa
so TT take note lah ye segala pantang larang
sbb boleh kategori kan baby TT jen ...

2la....so kite yg ade anak kecik ni mmg kena sgt berhati2 kan...klu x mmg la bole jd mcm ni kan...

sweetz_manggo posted on 2-8-2013 03:44 PM
2la....so kite yg ade anak kecik ni mmg kena sgt berhati2 kan...klu x mmg la bole jd mcm ni kan... ...

anka saya lepas berubat...masuk je 3 tahun baru lancar bercakap
kalau tak sepatah haram tak paham
ruqyah n kursi kena selalu amalkan bagi mereka dengar esp. kat rumah
tak mau la nanti gangguan ni men selowkan perkembangan mereka kan

alepmama posted on 2-8-2013 03:52 PM
anka saya lepas berubat...masuk je 3 tahun baru lancar bercakap
kalau tak sepatah haram tak paham ...

ooowh ye ke???cmne die bole kena????
keciannye....bole sy tahu surah rukiah tu mcm mane???

kawan-kawan ada tips ke untuk elakkan baby kena gangguan? sebab last time balik rumah mak mertua, baby macam ada kena gangguan..

cerita best
tapi pening aku baca

sweetz_manggo posted on 2-8-2013 04:36 PM
ooowh ye ke???cmne die bole kena????
keciannye....bole sy tahu surah rukiah tu mcm mane???

sebab saka keturunan atok moyang kita...tgk ada cucu cicit baru berkenan la kan...

Ruqyah ni gabungan ayat ayat al quran..boleh donlod masuk dlm handphone...tgk di youtube ada..tp kalau kite org yg lemah jgn dengar masa memandu..bahaya..effect dia akan mengantuk

juga amalkan ayat kursi dan 2 ayat terakhir suray Al Baqarah

alepmama posted on 2-8-2013 08:08 PM
sebab saka keturunan atok moyang kita...tgk ada cucu cicit baru berkenan la kan...

Ruqyah ni ga ...

Nape org yg lemah akan ngantuk ek if dgr ayat tu?

Effect of the ayat ke effect of benda2 lain?

chicmushroomkd posted on 2-8-2013 12:49 PM
Baby aku penah gak kena nanges x berhenti...kena plak time check in kat hotel..nk mntak tolong sap ...

betul la tu
bayi baru lahir sehingga lepas pantang
bau dia bau syurga
setan mmg suka sebab dah lama x tk bau lepas kena halau

jin tu nama dia Nun kan kalau x salah

sweetz_manggo posted on 2-8-2013 03:43 PM
ooowh ye ke???ade setan yg yg cm2 eh....2la sbb tue kite xbole bg baby kite wangi2 before this my  ...

yg ni....er....camana nak ckp....
sebab saya pun pernah buat...tp xde laa pakai bontot kuali
just calit sikit celak kat dahi dia

sweetz_manggo posted on 2-8-2013 03:43 PM
ooowh ye ke???ade setan yg yg cm2 eh....2la sbb tue kite xbole bg baby kite wangi2 before this my  ...

Ada orang kata.... kalau keluar berjalan dengan baby, bawak sekali benda tajam seperti pisau/gunting lipat atau paku atau peniti.

Tapi saya cuma amalkan ayat kursi dan ayat penggerak.

Saye mmg xbrani nk bwk baby bwk ke tempat2 yg pelik..hutan ke..pulau ke..sungai ke..pantai ke..mmg xkan bawak..aritu gado dengan suami sbb keluarga belah suami nk buat family day kat kawasan hutan terkenal..sy mati2 xnak join sbb ade baby...

Tu la alasannya aku xsuka blik kampung..kami salu blik dari kampung ptg dkat2 nak magrib camtu. Laluan pulak hutan2 sawit jah. Tp stakat ni lum jadi apa2 lah. Nauzubillah xmau

nasib la baby tak apa-apa

aku pnh gak kuar ngn hsbnd memalam ngn baby sekali g klinik bw anak yg 1st(kakak)....blk2 umh mlm baby menangis tkhenti2 mcm kena pukul je....pastu husbnd aku ckp msa kuar dr klinik tu husbnd aku nmpk lembaga hitam tinggi n besar kt tepi pintu klinik.....huhu puas ar kmi memujuk bby mlm tu....