CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Noraslinda

Gaji tak cukup???

anony-mous posted on 8-7-2013 11:18 PM
first gaji 2.3k?zman biler tu?skg nk cari 1.8k pon susah

4 tahun lepas. 2009. Tu fresh graduate as an engineer.

nafham posted on 9-7-2013 12:16 AM
4 tahun lepas. 2009. Tu fresh graduate as an engineer.

owh..engineer ke..no wonder lah..untung otak pndai fizik n add math..otak bio rugi

anony-mous posted on 9-7-2013 01:48 AM
owh..engineer ke..no wonder lah..untung otak pndai fizik n add math..otak bio rugi

Alah, rezeki ada je di mana2... now bukan jadi engineer lagi dah pun... just buruh kasar je....

nafham posted on 9-7-2013 12:24 AM
Alah, rezeki ada je di mana2... now bukan jadi engineer lagi dah pun... just buruh kasar je....

klau aku apply jd buruh mcm ko agk2 lepas x?

anony-mous posted on 9-7-2013 01:56 AM
klau aku apply jd buruh mcm ko agk2 lepas x?

Kena dapatkan visa dulu... good luck. Aku dah jadi PR sini dah pun. huhuhuhu

nafham posted on 9-7-2013 12:41 AM
Kena dapatkan visa dulu... good luck. Aku dah jadi PR sini dah pun. huhuhuhu

waaa..jles2..pmpuan boley ke?tringin nk try..mne taw ada rzeki dpr ikot jejak ko

Follow Us
anony-mous posted on 9-7-2013 12:45 AM
waaa..jles2..pmpuan boley ke?tringin nk try..mne taw ada rzeki dpr ikot jejak ko

Kau kawin je dgn @nafham tu....
so kompom la bole dok obesi..
bulan2 pun masyukkk..

haha

airfilterbersih posted on 9-7-2013 08:11 AM
bulan2 pun masyukkk..

amboi ko!!

nafham posted on 9-7-2013 06:57 AM
amboi ko!!

Aisyemen...hang on9 pulak..

nafham posted on 8-7-2013 03:36 PM
tak kawen lagi lah. gf pun xde. bali tu just my 2nd home time cuti. more cheaper gi Bali dari duk  ...

Wahh kaya nya ko mampu beli umah kat Bali
Area Nusa Dua kah? Cantik gila pantai situ

anony-mous posted on 8-7-2013 10:06 PM
wah..kira ko sgt2 untung..at least if korg kwen dah tjamin msa dpn..aku suka laki yg berbisnes sb  ...

tak pe weh...Tuhan tu Maha Adil. kalau Tuhan tak bagi sesuatu tu kat kita, akan ada sesuatu lain yg dia bagi. bila family bonding tak kuat memang susah tapi itu kadang2 buat kita kuat. senang kitorang bermula dr susah jugak, pernah ada 1 hari bulan puasa tu bf aku memang tak de duit langsung. aku bg duit suruh beli nasi untuk berbuka. dia beli sebungkus je, aku suruh dia g beli lagi tapi dia taknak, aku tau dia segan nak aku tanggung. aku punya bengang aku baling nasi tu. aku cakap kalau tak nak makan bia sama2 tak makan, bia sama lapar. tp dia g kutip ns tu.  tu kira zaman kegelapan lah.

time tu makan minum dia aku tanggung walau hakikat aku tau dia malu. time tu isi minyak pun dia mampu isi rm40 hengget je. tahan sehari n kadang2 setengah hari je sebab kereta tu super dupper telan minyak. susahnya hidup masa tu sampai dia selalu nangis, aku sedih sangat. tapi Allah maha adil, dia kurniakan aku rezeki yg lebih supaya aku boleh berkongsi dgn bf aku. kitorang bersama dekat 5 tahun dah. dari zaman matric lagi. orang nak cakap apa lantaklah. bercinta lama2 haram la itu la ini la. aku pekakkan je coz i dont give a shit whatever people said.

sebab tu bila dia senang sekarang dia memang manjakan aku gila2 sampai boleh jd spoilbrat ah. apa nak semua dia bagi, kalau dia boleh bagi ko sebut je confirm dapat. lambat ngan cepat je. pengalaman tu buatkan kitorang lebih berhati2 lebih alert dengan future. kalau dulu nak belanja ke apa main belasah je. mulut2 yg cakap aku dibela la, aku mengikis la langsung aku buat tak tau. kesusahan kami bukan ada org tau. dalam dunia ni tak ada manusia nak tahu susah kau, manusia hanyanya nak tahu kesenangan kau. advice aku pada semua, gaji sikit ke banyak ke menyimpanla walau rm1 sehari sebab kita tak tahu bila masa susah kita.

p/s : puasa esok, memang betul2 menggamit memori beberapa tahun lepas la. duit ni sebenarnya menakutkan, jangan bagi dia control kita.

farahanafarah posted on 9-7-2013 09:24 AM
tak pe weh...Tuhan tu Maha Adil. kalau Tuhan tak bagi sesuatu tu kat kita, akan ada sesuatu lain y ...

klau aku jd ko pon aku dulik la apa org nk ckp..kita je yg taw hakikatnya..mcm skg kete aku (mak aku bg pnjm je tu pon kne byor okehh) aku bg bf pgg tu pon sb aku xsuka t org ngat dia nk ngikis..pdhal klau rosak or isi mnyk sama2 tggung..malah lebeh lg dia byor..hrap sgt rezeki dia cm bf ko gk..sb dia baik ngn fmily dia..kitaorg pon da 4 taon bgos la aku suka bf ko mnjekn ko sb dlu susah sama2..sng msti la sama gk kn

airfilterbersih posted on 9-7-2013 06:41 AM
bulan2 pun masyukkk..

haha..muka aku xckup kokesen utk nafham weh..mana tips nafham ni..klau dpt aku blnje nafham

anony-mous posted on 9-7-2013 09:28 AM
klau aku jd ko pon aku dulik la apa org nk ckp..kita je yg taw hakikatnya..mcm skg kete aku (mak a ...

bf ko boleh berjaya kalau ada semangat n rajin...seriously semangat n rajin tu sangat2 perlu...lain org lain rezeki, yg penting kena usaha. bila dah usaha tapi tak berjaya kita kena pandang belakang dan tengok apa kesilapan yg kita dah buat.

Hana posted on 2-7-2013 01:55 PM
bagi aku tak cukup.
kete tu penting utk orang perempuan, kalo ada buat keje OT atau balik lewat. ...

hahahha... terbaekklah hana... memang pun, makin besar kenderaan makin tinggilah expectation orang ramai  

sekarang ni aku guna pijo full spec yg free 5 years service dan warranty tu... so far aku pergi service kereta bawak badan je tak bawak duit, tapi langit tak selalunya cerah, later on standby je lah duit kot2 kena bayar
aku rasa kereta tu taklah hebat mana pun, namun yang pasti since aku guna kereta tu, mamat Honda Civic pun turut jeling aku bila turun daripada kereta... dulu masa guna Kelisa 2nd hand, takde sapa pandang aku
Kat opis juga aku turut berpengaruh... berbeza sangat dgn dulu masa fresh graduate baru-baru kerja, time aku nak beli kelisa second hand pun ada orang pertikaikan "awak dah ada duit ke nak beli kereta?" apalah jahatnya mulut

Sebenarnya jenis kereta mainkan peranan pada first impression korang... orang-orang kat KL ni kalau u ada something, baru diorang akan dengar cakap ko.. yg try nak menempel pun banyak tapi mcm biasa la wj tak layan.. buat sakit otak je...
jadi pasal kereta tu boleh nak berjimat, beli yang kecik sebab maintenance kurang... tapi utk perempuan, kalau agak-agak nak filter pergaulan korang better beli kereta berjenama sikit utk elakkan lelaki2 tak berkualiti approach korang.. pasni yg approach korang mesti stok2 director, engineer, manager level je.. ni based on pengalaman wj..

wanitajelita posted on 9-7-2013 11:31 AM
hahahha... terbaekklah hana... memang pun, makin besar kenderaan makin tinggilah expectation orang ...

wahh..kete pijo tu..
leh le bawak kita jalan2.

Hana posted on 9-7-2013 11:33 AM
wahh..kete pijo tu..
leh le bawak kita jalan2.

kereta sedan biasa je... wj pindah shah alam next week sebab dapat kerja kat sri hartamas... ada jodoh nanti kita jumpa

wanitajelita posted on 9-7-2013 11:39 AM
kereta sedan biasa je... wj pindah shah alam next week sebab dapat kerja kat sri hartamas... ada j ...

sri hartamas ~ shah alam, bukan jauh ke?
NKVE selalu jem tau.
LDP puchong pun selalu jem.

Hana posted on 9-7-2013 11:56 AM
sri hartamas ~ shah alam, bukan jauh ke?
NKVE selalu jem tau.
LDP puchong pun selalu jem.

sri hartamas tu HQ... later akan transfer ke site di shah alam thats why menyewa terus di shah alam.... malas nak pindah2 lg pasni

wanitajelita posted on 9-7-2013 11:31 AM
hahahha... terbaekklah hana... memang pun, makin besar kenderaan makin tinggilah expectation orang ...

suka ayat last WJ