CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2246|Reply: 2

Gangguan atau sebab mengantuk????

Ok sini aku nak cerita satu pengalaman aku masa gi Kuala Lumpur, baru terjadi masa cuti skolah baru2 nie, aku drive ke kuala lumpur dari pulau pinang, guna lebuh raya baru rasanya. sepanjang perjalanan ok xde pape yang berlaku kecuali kesesakan lalu lintas la, masa tue ok je sampai bila dah masuk larut malam pukul 12 malam, masa lintas bukit tinggi tue aku dah rasa xbest, asal aku pegang stereng jer, tgh bawak keta aku tengok kat depan macam ade bayang2 hitam meliputi keta2 yang ade depan aku, macam mane nak kate yer, permandangan aku jadi macam tertutup sebahagian yang aku nampak cuma montot keta pastu warna hitam yang bergerak2 sekeliling kereta kat depan. Aku wat biase la sebab xmo nak alert bini aku kat sebelah sebab maybe aku penat mata aku tertutup tanpa sedar. so untuk menyegarkan badan aku singgah la 1 RnR tue misterinya bila sampai RnR pandangan aku jadi clear balik, ok mata pun xrasa pedih mengantuk. Pas rehat kejap aku pun teruskan perjalanan, masa tue rasa ok dah permandangan pun nampak clear so aku leh la pecut skek cuma dalam 30min gitu aku bawak keta perasaan tue mai plak, nampak montot keta jer kat depan lain lain aku xnampak so aku pasang la surah yasin, lama skek pandangan aku jadi ok smula so aku teruskan perjalanan..

masa nie nak dekat sampai plaza tol jalan duta aku xpernah lalu ikut lebuhraya nie memang sedikit terperanjatlah tengok bukit bukan main tinggi, bila sampai nak turun bukit tue tiba2 mata aku jadi gelap, aku tengok sekeliling gelap macam xde lampu satu pun trus aku turun dengan slow2, abang ipar aku kat blakang punya la hon suh aku jalan macam biasa tapi dalam pandangan aku semua gelap aku xtau nak tuju ke mana, rasa macam kereta nie turun 90 darjah! punya la takut aku sampai bini aku pun heran tanya , sebab bini aku kata ok je jalan terang benderang sebab nak sampai ke plaza tol, nasib baik la dalam masa tue aku berjaya tenangkan diri dan baca ayat2 yang aku ingat, sambil turun bukit perlahan2 masa tue dah pukul 4 pagi, nasib baik la selamat sampai ke destinasi.. cuma yang aku heran apsal aku jadi camtu?? sebab mengantuk ke atau ade gangguan??

Misteri..

Ngantok...