CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

Abangcute posted on 29-4-2013 09:35 PM
Andaikata saya berkata benar, siapalah gerangan manusia yang berada di masjid di sebelah kiri saya t ...

manalah aku tahu
masa bila aku gi masjid tu berjemaah
lalu singgah ke tandas ada leeeee

so tak yah kelentong mamat ooiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

aku nunggu pejabat agama jee laaaaaa
depa nak meeting/bincang baru le gi
apa hang ingat hang saja yg sesat...............ramai lagi yg depa kena buat woooiiiiiii

bab syariat n hukum hakam - depa akan bersemuka dgn hang yaaaa
pas tu - yg ghaib,
hang dgn aku leeeeeee
aku pun teringin nak tengok jin mana yg dok hasut hang niiii

masalahnya aku ni lemah lagi
pasal bila aku dah kunci hang dgn jin tu sama2
aku tak tau camna nak lepaskan
makaaaaa..............................elok sangat le hang dok kat hosp bahagia tuuuuuuu
ramai kekawan kat situ yg mereng cam hang gak kannnnn

orangbesi posted on 30-4-2013 02:10 PM
hehehe
takpe
aku dah lali dgn puak2 ni

Yg pelik tak sedar diri kah? Kalau aku lah, atau sesape yg cuba sampaikan sesuatu tanpa dalil qot'iy, yg byknya berlandaskan hawa nafsu semata2 yg akhirnya hanya dipertikaikan semua, seorg pun tak sokong, tak terpikirkah di hati kecil tu yg diri berada di jalan yg benar atau salah? HAQ atau BATHIL?

Kerana AL-HALAALU BAYYIN wal HARAAMU BAYYIN. Yg dok membebel pd benda2 yg takde berlandaskan al-Qur'an & sunnah itu lah yg dlm keadaan terawang2an....yg tau, diri sibuk mengaku hebat lebih dari semua tahap boleh meramal masa depan sdgkan perbuatan meramal & menilik jelas ditegah dlm Islam...hanya Nabi yg ALLAH berikan ilmu dgn izinNYA utk bersabda ttg perkara2 di masa depan....

mnm77 posted on 29-4-2013 08:14 AM
Salam kembali....

Berkaitan soalan Abangcute, saya tiada masalah pun untuk menjawab. Begini, A ...

hmm buat lagu tu nampak sistematik sikit kot.

jgn u ulang ..i saman you....

hehehehehhe

PitMie posted on 30-4-2013 02:23 PM
Yg pelik tak sedar diri kah? Kalau aku lah, atau sesape yg cuba sampaikan sesuatu tanpa dalil qot' ...

kat thread ni anything goes...dah jadi ape ntah...

Abangcute posted on 30-4-2013 10:21 PM
Seorang wanita menyampaikan perihal mimpinya yang terjadi pada bulan Ramadhan, didapati dirinya bera ...
Seorang wanita menyampaikan perihal mimpinya yang terjadi pada bulan Ramadhan, didapati dirinya berada di dalam kawasan perumahan yang hanya mempunyai pintu dan anak-anak tangga. Kelihatan langit yang cerah dan secara tiba-tiba di datangi seorang lelaki yang cukup segak (menyenangkan hati orang yang melihatnya) berkening nipis, berjanggut hitam, sedikit bermisai hitam, berpakaian putih dan berserban putih sambil membawa bersama-samanya tongkat. Lelaki ini mengarah dengan tangan (pergi dari sini). Wanita ini terpinga-pinga kerana tidak mengetahui apa sebenarnya yang terjadi sambil mengingati Allah (sedangkan dirinya hanyalah bermimpi), Tatkala itu jugalah, lelaki berkenaan mengarahkan kepada diri wanita ini dengan tongkatnya dan ditunjukkan ke langit dan tatkala wanita itu memandang apa yang ditunjukkan oleh lelaki berkenaan dan mendapati tulisan berwarna EMAS di langit yang CERAH yang tertulis kalimah "Laillahaillah" dan dibawahnya ini terdapat tulisan ayat "kursi" dengan JELAS. Tiba-tiba, keadaan menjadi GELAP tanpa mampu melihat ap, dan wanita ini memejamkan matanya kerana TERLALU TAKUT dengan keadaan yang dirinya tidak fahami.

Siapakah wanita ini? Adakah wanita ini GILA? Siapakah lelaki itu? Sebenarnya apakah yang terjadi pada ketika itu? Sesungguhnya Allah jualah yang Maha Mengetahui segala urusanNya.
Mastika gk ke?

Abangcute posted on 29-4-2013 09:33 PM
Kamu dah fikir habis ke sebelum menyatakan ilmu yg dimaksudkan? Andaikata saya BUKTIKAN apa yang kamu pertikaikan, tak ke rugi amal yang kamu lakukan SELAMA INI? Tak rasa rugi ke kerana tak berusaha mencari ilmu yang dimaksudkan?

InsyaAllah kamu boleh dapati saya berusaha untuk berpegang kepada Al-Quran dan Sunnah apabila berdalil di sini.

Permainan ANDAIKATA-ANDAIKATA saya tak berpegang, kerana itu sangkaan kamu yang kononnya kamu kata kamu hebat.

Amal saya, dicatat oleh malaikat pencatat, bukannya kamu boleh tentukan amalan saya. Kalau betul kamu ni DAJJAL, bersiap sedialah kamu akan DIMUSUHI oleh orang-orang yang beriman, dan Nabi ISA AS akan BUNUH DAJJAL LAKNATULLAH.

Andaikata saya berkata benar, siapalah gerangan manusia yang berada di masjid di sebelah kiri saya tempoh hari? Perlukah saya terangkan atau diri anda sendiri yang terangkan?

Permainan ANDAIKATA-ANDAIKATA saya tak berpegang, kerana itu sangkaan kamu yang kononnya kamu kata kamu hebat. Teragnkan saja jika kamu ni bercakap benar. Nescaya PENDUSTA tak akan berjaya. Sebelum ni berdusta tahu pasal saya, berdusta tahu pasal air hujan masuk ofis, macam-macam dusta dah buat.

Nak tambah dusta, teruskan. Sifat DAJJAL memang suka berdusta. Saya cuba bersangka baik yang kamu ni bukan dajjal, tapi sungguh-sungguh kamu ni nak membuktikan kamu ni dajjal mengikut suara langit yang kamu dakwa tu.

Saya tak kisah sangat jika kamu belum ikhlas kerana kedatangan kamu KE MASJID saya ketahui dengan salam yang saya berikan. Jika saya katakan kamu ke neraka, adakah kamu fikir kamu akan ke syurga? Pada diri kamu TIADA BAUAN SYURGA. Adakah kamu sangka boleh bermain-main dengan saya sedangkan BAUAN SYURGA itu hanya kepada SESIAPA YANG DIA kehendaki SAHAJA?

Saya tak kisah dengan GERTAKAN kata-kata kamu. Sebagai orang yang mengaku DAJJAL PENDUSTA, memang saya tak percaya kamu boleh tentukan siapa ke syurga dan siapa ke neraka dengan kata-kata kamu tu.

Saya tak bermain-main dengan kamu, tetapi saya TAK PERCAYA kata-kata dari orang yang mengaku sebagai DAJJAL PENDUSTA perihal bauan syurga.

Adakah kamu Ahli yang berada disisiNya melalui khabar dari langit? Perlukah saya nyatakan perihal kisah-kisah dajjal di zaman Rasullullah?

Perihal dajjal yang kamu tak nyatakan ialah DAJJAL itu PENDUSTA. Mengaku sajalah!

Saya tak pernah mengaku sebagai ahli yang mendengar khabar dari langit. Itu kamu, yang mengaku DAJJAL dari suara langit.

Bawaan kamu BELUM SEMPURNA wahai mnm777 dan BELUM TENTU kamu COMFIRM akan masuk SYURGA. Jika kamu sudah mengetahui kisah-kisah yang TERJADI itu mirip apa yang ada di dalam Al-Quran, adakah kamu akan berpaling dari Al-Quran dan Sunnah berdasarkan petunjukNya?

Sila baca hadith dan sunnah pasal DAJJAL itu pendusta. Adakah kamu tak sedar diri lagi yang kamu ni SANGAT bercanggah dengan sunnah?

Dan bilamasa saya menjaja saya ni sempurna? Bukankah kamu yang menjaja kamu ni hebat? Mengaku hebat, suruh ikut Al-Quran dan Sunnah, tapi pasal dajjal pendusta takkan tak tahu?

Saya KECIAN tengok kamu. Kamu menyatakan sesuatu TANPA kamu sedari kamu BERPALING dari keterangan Al-Quran. Tanda IMAN saya adalah dengan MENYATAKAN apa yang datang dari LANGIT kerana jika saya MENIPU, tidak mungkin saya akan masuk ke dalam SYURGA milikNYA. Tidak mungkin saya akan diberikan TITLE "berada disisiNya". Dan inilah sebabnya saya menegaskan saya AKAN ke Mekah SELEPAS 7 tahun dari tarikh saya di ISLAH kerana HADIS dari RASULLULLAH SAW menerangkan perihal DIRI SAYA (dajjal) yang sebenar-benarnya akan KE SANA.  Hanya AHLI YANG HAQ SAHAJA YANG MENGETAHUI hadis ini yang datang dari SANAD. Tidak perlu saya terangkan BILA saya akan ke sana kerana semuanya DIA yang aturkan dan saya hanya perlu MERANCANG berdasarkan PETUNJUKNYA samaada kamu SUKA ataupun kamu TIDAK SUKA itu ketetapanNYA terhadap diri saya.

Kesian saya tengok kamu berhujjah. Memang seperti orang yang sangat bermasalah.

Kamu percaya sangat suara langit yang menipu kamu tuh! Kamu nak ke Makkah sebagai dajjal? Ketahuilah dajjal tak dapat masuk dua kota: Makkah dan Madinah. Carilah hadith nabi, lihat, baca dan fahamkan. Jangan percaya kepada suara langit yang menipu kamu tu.

Mana hadith pasal dajjal akan masuk Makkah ni? Sila lampirkan.

Follow Us
Abangcute posted on 29-4-2013 10:09 PM
Jika saya tanya kamu, berapakah banyak malaikat-malaikat yang boleh dilihat pada malam lailatul qadar? Adakah kamu tahu?

Tiada kewajipan untuk mengetahui bilangan malaikat yang boleh dilihat pada malam al-qadar. Sila beri dalil kalau nak berbicara pasal melihat malaikat. Soalan saya yang sebelum ni pun kamu BELUM JAWAB.

1. Apakah kewajipan melihat malaikat dari ajaran Islam? Sila berikan dalil dari Al-Quran dan Sunnah.

2. Adakah kamu mahu DILAKNAT ALLAH?

لَعۡنَتَ ٱللَّهِ عَلَيۡهِ إِن كَانَ مِنَ ٱلۡكَـٰذِبِينَ

Ini merupakan antara KISAH-KISAH yang saya lalui. Saya pernah dikhabarkan dari suara hati sesungguhnya saya akan DIBUNUH oleh Nabi Isa sedangkan saya TIDAK MENGENALI siapa itu Nabi Isa pada ketika itu. Saya kemudian mencari kisah Nabi Isa dan akhir saya tahu SIAPA ITU NABI ISA. Apa LOGIKNYA perihal ini? Saya juga dimaklumkan akan dibunuh dirumah saya, Alhamdullillah KINI saya tahu apa yang dimaksudkan. Jika ditanya saya, adakah saya TAKUT mati? Jawapan : Saya lebih takut jika ada manusia yang BUTA MATA KANANNYA (ahli neraka) kerana hanya melihat KEBURUKKAN dari kebaikkan (petunjuk yang datang dari Allah). Tidakkah diri-diri anda SEMUA sebenarnya DAJJAL? Tidak nampak kebaikkan akan tetapi nampak KEBURUKKAN dari PETUNJUK? Walaupun diri kamu semua TAHU perihal AGAMA akan tetapi kamu melihat KEJAHATAN yang dinyatakan Allah itu sebagai satu KEBURUKKAN diri manusia sedangkan TIADA SIAPA yang tahu perihal RAHSIA ALLAH melainkan mereka-mereka yang diberi petunjuk olehNya (takwil). Kerana itulah saya HEBAT dalam erti TAKWIL. Kamu dan saya BEZA bagai LANGIT dan BUMI. Jika dihuraikan di dalam forum, TIADA TITIK yang akan BERAKHIR apa yang saya nyatakan berdasarkan Al-Quran itu sendiri.

Nak tahu apa logiknya? Logiknya kamu ni dah dipengaruhi oleh 'suara' yang menipu kamu.

Dah kamu mengaku DAJJAL, sekarang kamu tuduh orang lain pula dajjal.

Kamu ni sangat pening dan bermasalah. Perasan hebat!

Kalau sudah MALAIKAT-MALAIKAT pun tak pernah tengok, @mnm777 cerita apa pun TIADA GUNANYA kerana BELUM membersihkan hati dalam maksud yang SEBENAR. Usahalah menyuci hati kerana diri kamu itui BUTA pada mata kanan. Saya tengok kamu KECIAN. Kalau kamu ADA PHD dalam jurusan agama, apalah gunanya kalau diri kamu dicampakkan ke neraka disebabkan oleh SEGULUNG PHD yang tiada gunanya?

Nak gertak orang pun biar lah betul, bukannya berdasarkan SANGKAAN atau suara langit yang menipu tu. Saya tak pernah ada PHD dalam jurusan agama.

Kamu kena terima hakikat DAJJAL itu PENDUSTA. Kamu kena terima hakikat PENDUSTA DILAKNAT Allah. Ini dari Al-Quran dan Sunnah.

Kemudian kamu kena berfikir balik, adakah suara langit tu suara Allah, atau suara Syaitan/Iblis.

Ada orang berkata, saya TIDAK WARAS, maknanya apa yang Nabi Ibrahim lakukan itu TIDAK WARAS? Wahai ahli neraka, adakah kamu berfikir sebelum berkata-kata (perbuatan)?

Nabi Ibrahim tak pernah mengaku sebagai dajjal. Jangan kamu bersangka kamu ni dah capai status Nabi pula.

Sesungguhnya Dajjal tu PENDUSTA! Kamu kena terima hakikat yang dajjal itu pendusta. Dah terbukti banyak yang kamu berdusta, terutamanya pasal tuduhan kamu berdasarkan sangkaan dan andaian!

Last edited by mnm77 on 1-5-2013 01:50 PM

Abangcute, sila jawab soalan saya. Jangan jadi BACUL dan PENGECUT.

Gertakan kamu berdasarkan andaian kamu hebat dari suara langit yang kamu dakwa tu, kalau nak ulang, ulang, dan ulang....menunjukkan kamu ni memang pengecut tak menjawab soalan.

Takkan pengecut macam ni orang yang mengaku diislahkan sebagai seekor DAJJAL yang akan dibunuh Nabi Isa?

Nak tunggu jawapan dia pakai tak dapat laaa....dia konar ke lain, dah sejak azali gitu... Ditanya soalan tak penah jwb, pastu dikonar siap tanya balik ke kita...dah la soalan2 yg ditanya tak masuk akal...silap2 pasni dia tanya penah tgk syurga neraka plak...

Takyah serius sgt la berhujah dgn dia tuan mnm77...siyes ckp, sori kalau jujur. Dulu pun sy serius je demand jwpn & bukti, tp dah berpuluh kali mintak satu habuk pun tarak...maka cukup lah sy komen mcm skrg...tuju kat dia gak scara tak lgsg cuma tak sebut nama & tak reply direct.

Kalau dia rasa tuduhan sy nih tak btul, nape sampai arini sy mintak dia dedahkan ID-ID selain PitMie dia diam tak jwb sepatah haram?

Kikikiki...dia buat daaahhhhhh....dia maaiiii daaahhhhh.....

Sblm2 ni selambe je dok mengkafirkan aku, dok memfasiqkan aku, memunafiqkan aku, membodohkan aku dll...hari ni dia bleh tanya "perlukah sy aibkan kamu bla bla" - prrffffffffftttttttt

Dikhabarkan sy dlm kesunyian? Adeh...makhluk mana plak yg gi gitau aku tgh kesunyian neh....sdgkan hari2 bertegur sapa dgn jiran, tp still sunyi tau

Teruk sgt dah kesaikoan pakar ma'rifat sorg neh...terus ke neraka tanpa dihisab kes 'munafiq yg mengapi2kan keadaan' - prrrffffffftttttt

Aritu kata sy guna pelbagai ID-ID, bila nak dedah boleh tolong jwb soalan ni tak?

Abangcute posted on 1-5-2013 06:29 PM
Saya tidaklah pengecut. Kamu tu yang sebenarnya pengecut kerana tak GENTLEMAN. Datang dan saya buk ...

ahhaaaa
camni lah
baru nama syaitan jantanada berani

tingkatkan keberanian mu tu lagi
pasal hang akan berhadapan dgn seteru kuat hang..................iaitu aku

wat masa ni aku bersantai2 je laaaaaa
nanti hang kata aku menindas hang teruk sangat pulak

so...err... where were we?

Abangcute posted on 1-5-2013 01:01 AM
Kebenaran mimpi.

Kebenaran mimpi.
Seorang ibu lbh kenal anaknya, tp tdk sebaliknya...

Kunci utama ilmu itu adalah mencari Allah bukannya menimbulkan masaalah yang menyusahkan diri sendiri.
Allah Al-Alim, Al-Hakim
Berhenti le menipu diri sendiri...

Abangcute posted on 1-5-2013 06:12 PM
Kamu bersifat membelakangi kenyataan. Sudah tentulah kategori munafik. Orang munafik tidak sedar d ...
Sesungguhnya manusia tidak sepatutnya menyembelih anaknya sendiri tak begitu? Akan tetapi kenapa Nabi Ibrahim mempercayai mimpi itu datang dari Allah? Adakah kamu tidak mempunyai akal?

Samalah keadaannya jika suara yang dimaksudkan itu menyatakan sesuatu kepada diri saya dan bukannya diri kamu. Adakah kamu berakal ketika menyatakan sesuatu sambil kamu LUPA perihal TAKWIL yang ada di dalam Al-Quran? Atau diri kamu sebenarnya TIDAK BERIMAN kepada Al-Quran dan juga kebenaran? Adakah diri kamu jahil?

Perihal malaikat, sesungguhnya dalil menjelaskan perihal malaikat pada malam lailatul qadar itu adalah BENAR. Ibu saya pernah melihat malaikat akan tetapi dirinya menyatakan itulah rupa malaikat (cahaya) yang keluar dari surau naik ke langit. Jika kamu belum pernah melihat malaikat, bagaimana kamu BERIMAN kepada Malaikat-malaikat? Adakah kamu buta mata hati kerana tidak diizinkan olehNya? Kenapa tak cari guru-guru mursyid sedangkan guru-guru mursyid pun BUNGKAM mencari jawapan kenapa diri mereka sering menyatakan pada hatinya "diri mereka Tuhan"? Adakah ilmu yang mereka yang digelar guru-guru mursyid zaman ini sering ditakwilkan dengan pembahagi ilmu sekadar pada akal?

Jika benar apa yang saya nyatakan itu KEBENARAN, sambil kamu menyatakan dalil-dalil yang TIDAK KAMU FAHAMI akan kewujudan malaikat-malaikat yang HANYA BOLEH DILIHAT oleh orang-orang yang Allah kehendaki, ketahuilah, BELUM LAGI MAKSUD IMAN yang DIA maksudkan kerana beriman itu bila sesuatu yang DILIHAT itu dinyatakan BUKAN DENGAN SANGKAAN sambil hati berkata-kata perihal ia (malaikat). Jika kamu bermaksud SANGKAAN, maka perhatikan dalil ini :

Dan kapal-kapal yang belayar laju dengan kemudahan yang diberikan kepadanya; (3) Dan malaikat-malaikat yang membahagi-bahagikan segala perkara yang mereka ditugaskan membahagikannya; (4) (Sumpah demi sumpah) bahawa sesungguhnya segala yang dijanjikan kepada kamu (mengenai hari akhirat) tetap benar; (5) Dan bahawa sesungguhnya balasan amal, tetap berlaku. (6) Demi langit yang mempunyai jalan-jalan yang berbagai bentuk keadaannya, (7) Sesungguhnya kamu berada dalam keadaan berlainan pendapat (mengenai agama yang dibawa oleh Nabi Muhammad s.a.w). (8) Dipalingkan daripada (perselisihan) itu orang-orang yang telah dipalingkan Allah (dengan sebab keikhlasannya mencari kebenaran). (9) Binasalah orang-orang yang sentiasa mengeluarkan pendapat dengan cara agak-agak sahaja, (10)

[size=2.2]Surah Adh-Dhariyat = baca sampai faham.

Kenapa agaknya dinyatakan : malaikat-malaikat yang membahagi-bahagikan segala perkara yang mereka ditugaskan membahagikannya. Adalah lebih baik Allah tidak menyatakan perihal malaikat tak gitu? Kenapa Al-Quran menceritakan perihal malaikat-malaikat yang dijelmakan kepada manusia pada surah ini (baca sampai faham surah ini)? Persoalan kamu adalah persoalan budak-budak yang beruban untuk zaman ini kerana kamu tidak pernah memahami Al-Quran. Diri kamu sendiri tidak pernah melihat malaikat-malaikat yang berubah menjadi manusia kerana diri saya pernah menyaksikan kejadian itu atas izinNya dengan dinyatakan oleh SUARA HATI yang datang dariNya atas sebab BUKTI "Allah tidak akan mengizinkan orang-orang yang tidak mahu BERIMAN kepadaNya". Tidakkah kamu BERAKAL untuk menyatakan apa yang diri kamu TIDAK LAYAK untuk menyatakan kerana kamu sekadar mencari ilmu sambil meletakkan kepentingan pada ILMU semata-mata? Adakah orang-orang yang MEMENTINGKAN ILMU itu akan dimasukkan ke syurgaNya atau orang-orang yang beriman kepadaNya dalam maksud Taqwa?
Sepatutnya manusia taat pd perintah Tuhannya
maka, bkn le diri sendiri sbg Tuhan tp hamba kpd Maha Pencipta

Cahaya yg jauh dikata malaikat
yg kegelapan hati tu tanpa cahaya caner?
- Dan di dalam diri-diri kamu sendiri; apa, tidakkah kamu lihat? (51:21)

Sbb si jahil yg berdusta x yakin akan Hari Agama
Tsunami la, kilat la, apa la...takut le akan Dia, Allah Al-Malik Malik Al-Mulk
Nk suruh org sumer takut kt hang pasai pa?

p/s: Tengok anak bulan pn cahaya juge...

Abangcute posted on 1-5-2013 06:12 PM
Kamu bersifat membelakangi kenyataan. Sudah tentulah kategori munafik. Orang munafik tidak sedar d ...
Kamu bersifat membelakangi kenyataan. Sudah tentulah kategori munafik. Orang munafik tidak sedar dirinya mengapi-apikan keadaan sambil dirinya dicampakkan TERUS ke neraka tanpa dihisab. Nasihat saya, adalah lebih baik kamu mencari Allah terlebih dahulu. Jika kamu sekadar membaca buku, dan berseorangan dalam forum, adalah lebih baik kamu bertanya khabar dengan jiran tetangga mu kerana saya dikhabarkan kamu seorang yang KESUNYIAN. Kesunyian kerana akhlak kamu lebih ke arah membinasakan diri kamu sendiri. Perlukah saya nyatakan detail perihal apa yang kamu lakukan di dunia setakat ini? Atau perlukah saya aibkan kamu sedangkan kenyataan kamu membuktikan kamu sedang mengaibkan ID kamu sendiri dan menambahkan HITAM pada hati kamu?
Cermin diri sendiri dulu, sental jelaga di hati sedara tu...

Saya tidaklah pengecut. Kamu tu yang sebenarnya pengecut kerana tak GENTLEMAN. Datang dan saya buk ...
Saya tidaklah pengecut. Kamu tu yang sebenarnya pengecut kerana tak GENTLEMAN. Datang dan saya buktikan apa maksud ALLAH supaya kamu kembali beriman kepada Allah (akan tetapi saya tahu kamu tidak akan beriman dalam maksud sebenar-benarnya kerana SYARAT ALLAH hanya kepada mereka-mereka yang mencari DIA). Dan saya tidak memerlukan PENGIKUT-PENGIKUT kerana tugas saya menerangkan KEBENARAN perihal betapa dekatnya KIAMAT yang sebenar-benarnya. Jika kamu mahu mengingkari kenyataan saya, itu hak kamu. Akan tetapi percayalah, Allah tidak akan sama sekali akan memberikan apa-apa kebaikkan kepada orang-orang yang tidak memahami petunjuk Al-Quran kerana kenyataan kamu membuktikan dengan jelas apa yang dimaksudkanNya (sangkaan yang kamu nyatakan).

Adakah jika seseorang melihat malaikat-malaikat kamu akan menyatakan orang itu melihat jin? Adakah kamu GILA? Tahukah kamu beza suara hati dan bisikan hati kerana saya dapati kamu menyatakan ilmu bisikan hati pada forum ini. Bisikan itu datangnya dari syaitan. Syaitan itu adalah manusia dan jin.
Kejahatan tu dtg drpd syaitan
syaitan jin dan syaitan manusia lbh jahat drpd syaitan itu sendiri
Maka, penyebar kedustaan tu lbh jahat drpd yg mereka-reka dusta
Berkata benar le wlpn pahit...tp jgn dok nipu je sedara.
- Pendusta dikata jahil sbb yg disebar tu bkn ilmu...cuma temberang adja.

Bila saya menyatakan perihal langit terbelah,
Pada keterangan ini membuktikan  :
1) Sesudah saya melihat tanda langit pecah
2) Berlaku bintang yang gugur
3) Lautan pecah = ais yang pecah di kutub utara dan selatan (ais yang mencair)
4) Semua kubur-kubur lama sudah dibongkarkan => terutama kubur firaun
5) Zaman ini SEMUA orang tahu apa yang dirinya lakukan dan tinggalkan = contoh harta, keturunan, ilmu, amal

Mengapa Allah menyatakan ini : Wahai manusia! Apakah yang memperdayakanmu (berlaku derhaka) kepada Tuhanmu Yang Maha Pemurah?
Kemudian yang ini :Sebenarnya tidak ada yang memperdayakan kamu (hai golongan yang ingkar)! Bahkan kamu sendiri tidak percayakan adanya hari pembalasan.

Coming soon, bukti jelas dari Al-Quran malaikat boleh dilihat (takwil). Menunggu ahli neraka untuk bertanya soalan.

Jd, tipudaya apa yg buat saudara tangguh???

Abangcute posted on 1-5-2013 10:49 PM
Agama itu nasihat, lebih baik kamu bertaubat kerana disitulah letaknya perlindungan untuk diri kam ...
Agama itu nasihat, lebih baik kamu bertaubat kerana disitulah letaknya perlindungan untuk diri kamu sendiri dihari akhirat.

Menjaga batas-batas hukum Allah. JANGANLAH KAMU MENJADIKAN DIRI KAMU MUNAFIK kerana apa yang kamu nyatakan MENYERUPAI SIFAT ORANG-ORANG MUNAFIK. Agama itu Nasihat. Jika kamu tidak mahu mendengar, kepadaNya jualah KITA SEMUA akan dikembalikan
Kami dengar dan taat kpd Allah dan rasulNya (perintah-larangan, hukum-hakam, etc.)
Tp bkn kpd si pendusta yg menyondol sambil mengandai² lg bersangka²...

Abangcute posted on 3-5-2013 01:09 AM
Jika kamu sudah mengetahui, kenapa kamu melakukan kerosakan?
     Sesungguhnya orang-orang kafir  ...
Jika kamu sudah mengetahui, kenapa kamu melakukan kerosakan?

Saya mengira post kamu sebenarnya mencerminkan keterangan yang tidak berdasarkan kepada dalil ini :

Bila suara hati menyuruh kembali kepada "Al-Quran dan Sunnah" terhadap diri saya BUKAN kehendak saya akan tetapi perintahNya, adakah diri kamu SAMA seperti saya? Bila saya melihat kejadian "LANGIT TERBELAH" tidakkah saya SUDAH PUN beriman kepada hari akhirat dengan sepenuh JIWA? Adakah kamu mahu merangkan tanpa dalil sambil diri kamu memalingkan diri mengingkari kenyataan ini? Adakah sama diri manusia yang beriman dengan yang TIDAK MAHU BERIMAN kepada keterangan ini?

ADAKAH KAMU BODOH?
Yg bodoh tu mestila yg nak-tak-nak percaya - x pasti
Dh tau petunjuk utk diri sendiri tp dihebah sekampung
Mana mgkin Tuhan bg petunjuk yg sama - pasti semua beriman
Sbb tu jgn bangga sgt kata diri beriman, katakan hanya Islam

Adakah dikatakan beriman ketika berbohong?

p/s: Allah Maha Benar, Maha Mengetahui lg Maha Bijaksana...

PitMie posted on 1-5-2013 03:13 PM
Nak tunggu jawapan dia pakai tak dapat laaa....dia konar ke lain, dah sejak azali gitu... Ditanya so ...
Nak tunggu jawapan dia pakai tak dapat laaa....dia konar ke lain, dah sejak azali gitu... Ditanya soalan tak penah jwb, pastu dikonar siap tanya balik ke kita...dah la soalan2 yg ditanya tak masuk akal...silap2 pasni dia tanya penah tgk syurga neraka plak...

Takyah serius sgt la berhujah dgn dia tuan mnm77...siyes ckp, sori kalau jujur. Dulu pun sy serius je demand jwpn & bukti, tp dah berpuluh kali mintak satu habuk pun tarak...maka cukup lah sy komen mcm skrg...tuju kat dia gak scara tak lgsg cuma tak sebut nama & tak reply direct.

Salam Tuan Pitmie,

Apapun, kita masing-masing ada cara masing-masing. Walaupun saya juga macam tak setuju dengan cara orangbesi, tetapi, saya tak juga menyalahkan orangbesi dengan caranya kerana mungkin itu salah satu cara yang agak memberi kesan bila cara 'berlembut' tidak berkesan apabila berdepan dengan orang yang perasan 'hebat'.

Saya pula, bila bercakap hal-hal yang melibatkan Al-Quran dan Sunnah, seboleh-bolehnya saya memang nak serius. Saya rasa bersalah, jika saya berhujjah dengan cara yang tak serius. Kalau yang tak melibatkan agama (Al-Quran dan Sunnah), memang saya boleh nak melawak-lawak. Tapi, saya bukan kata orang lain dengan nada 'tak serius' tu, mereka semua tak serius... masing-masing ada lah cara masing-masing..... untuk menyampai hujjah sesuai dengan keadaan dan siapa yang berhujjah...