CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

[Update]Misi Kuruskan Badan: from 68kg to 56kg.. now back 65kg

tiramisuu posted on 7-1-2014 04:50 PM
sila beli penimbang giant digital lagi syok tgk gram2 naik turun tu..rm30 saje aku beli ari tu.. ...

kat mana nak beli timbang yang harga RM30?

ctamira posted on 14-1-2014 02:08 PM
me pulak suka menda2 manis, kek dll.. camne la nak kurus..malas dah nak makan2 ubat kurus.. bila sto ...

better jgn amik pil2 kurus sis..kita taktau effect dia..kalau tak sekarang, umur dah naik nanti baru nampak kesannya..kurus secara sihat je(ctrl makan and senam), lambat tapi selamat hehe

saya suka makan manis. time diet, saya makan cokelat almost everyday. tapi cari yg small pack and under 100 cals. kalau nak makan kek if bukan on cheating day, saya akan guna sudu kecik..jamah sekali je pastu stop. kek saya tahan lagi, cokelat saya tak tahan hahah..tapi nak turun berat punya pasal, sanggup hehehe

merlinjb posted on 14-1-2014 07:49 PM
kat mana nak beli timbang yang harga RM30?

yg sy beli ari tu g giant, tgk ada digital scale harga 39.99..baru pasan yg harga dekat 40..masa tulis komen tu ingtkn tu rm30

nanazulkifli posted on 14-1-2014 02:16 PM
My target last week utk trnkn berat badan sampai 66 gagal..asyik2 68..stress..this week my target tu ...

Puasa bagus tp x elok setkn mind puasa =diet..good luck diet!

ctamira posted on 14-1-2014 02:08 PM
me pulak suka menda2 manis, kek dll.. camne la nak kurus..malas dah nak makan2 ubat kurus.. bila sto ...

Opkos blh..sy ni lagila..my sis buat kek partime..sy yg tukang rasa..acces utk variety of cakes tu dpn.mata je..cmne sy buat? Mindsetkn semua cake tu sbg dh pnh rasa..so full stop..skrg ondiet sy akn rasa kek baru je..psl mkn manis lain..jgn beli..xde dpn mata x masuk.mulut..cuba setkn 90% mknan manis tu x perlu mkn..mcm sy..sy still habit minum neskepi ais..kucingoren pn dgn coklatnya..so kna bljr control..blh pnya..go go!

kucing_oren posted on 14-1-2014 09:06 PM
better jgn amik pil2 kurus sis..kita taktau effect dia..kalau tak sekarang, umur dah naik nanti ba ...

Btl tu..byk dh baca efek slimming pil ni kemudian hari..jgn sbb kita ni perabis duit beli slimmingpil utk cpt kurus,tua tua nnt perabis duit g spital plk..aku suka statement ko yg ko ckp wpn dh abis diet,ko x senam sebulan pn berat ko x naik..sbb ko kurus dgn senam..lmbt naik..yg slalu baca..bila kurus dgn produk,bila stop,cptla naik berat

Follow Us
tiramisuu posted on 14-1-2014 09:48 PM
Puasa bagus tp x elok setkn mind puasa =diet..good luck diet!

Thanks..sy puasa pun sbb nak gnti puasa smbil2 diet skali..lgpun bila puasa sy boleh nak mohon hajat skali sbb Allah makbulkn dia org yg berpuasa..

nanazulkifli posted on 15-1-2014 12:30 AM
Thanks..sy puasa pun sbb nak gnti puasa smbil2 diet skali..lgpun bila puasa sy boleh nak mohon haj ...

Yup..sbb ada gk pesen yg puasa 5hari seminggu style dietnya..gitu..since puasa ganti takpe..good luck jaga mkn! Nana x suka mkn nasi ke? Last edited by tiramisuu on 15-1-2014 12:42 AM

Aku terus kan dengan endurance training.. Baru setart dengan jogging 1.5 km..sebelum jogging minum green tea..peluh sakan jadinya...
Aku tak suka gi gym , read takde duit.. Lagipun tak berbaloi lah pegi kalo stakat nak pakai tredmill atau bike... Lain la buat toning dan streghtening...tu ok la... Berat aku minggu ni 65 kg..body fat aku turun sket jadi 25%...
Tetiba menghapdate sini...blasah je lah..tuan punya topik jangan maki aku

Ada update terbaru tak?

aku berat lebih kurang ko je..tinggalnya aku tinggi dua jari dari ko
selpas berapa lama berat aku yo yo 65-68..macam macam fad diet, dan produk aku pakai.. Aku dah sampai satu rumusan..
kita kena kenal badan kita sendiri...  Aku rasa dah lama orang tahu pon, takpe lah, kasi can aku pepeeling jadi kevinzahri kejap
Apa punca kegemukan kita boleh jadi sebab:

1-bad diet : kekdahnya, banyak lemak, selulit membiak sbb connective tisue ko lemah, sembab sbb kurang air, kandungan garam tinggi, sembelit sbb diet kurang fiber, banyak kafein pun tak okey, banyak minum air, kurangkan karbo mudah
2- bad lifestyle : banyak duduk , tak penah eksesais, bontot pun ikut bentuk kerusi..lagi besar kerusi lagi besar bontot, cara paling senang nak jumpstart eksesais try lompat bintang, atau lari setempat.. Wat sikit2 tapi makin bertambah setiap hari.. Senang je kan
3- genetik : bukn nak kata yg jenis keturunan gemuk... Lebih kepada anugerah badan...jenis badan pear shape,org pear shape ni memang pembakaran lemak dia kurang di bhgn hip dan peha ...apa nak buat memang azali le peha ko besar.. Ko tak leh kecikkan, tapi ko leh slimkan lemak2 tu melalui overall eksesais, jgn target eksesais utk bhgn tu saja, sebaliknya bila ko dah slim ko boleh focus exercise upper body, utk balance btk tubuh.. Kalo ko jenis yg mesomorph, badan banyak berotot tebal., gemuk dagin org kg kata... Memang cepat gemuk... Ko tak leh buat apa, tapi ko boleh elakkan senaman yg kuatkan otot mcm weight lifting, squatting.. Ko kena senaman yg overal cardio, lary cycle lompat berenang skipping .. Org mcm ni tend to have viseral fat, lemak tu tak disimpan bawah kulit, tapi banyak tertumpu di dalam, mengelilingi organ, lagi bahaya
4- ubatan, dan pil hormon : ini spesifik..selalunya buat ko jadi sembab.. Hormon endorgen ( tak silap aku la) , cantikkan kulit, pada masa sama membuncitkan perut ko.. Lemak banyak terkumpul, ko senang sembab dan selulit sbb hormon ni melemahkan connective tissue
5-stress : ko stress, metaboilsm ko turun mendadak..lebih banyak lemak disimpan di bhgn perut, hip dan peha... Ko banyak angin kus kus dlm badan, sebabkan ko sembelit, pagi2 perut kempis, petang perut moncit..sebab kumpul gas
6- side efek penyakit : penyakit cam hypothyroid akan melemahkan metabolism , sebabkan kegemukan
banyak lagi.. Sebab befanak pinak, hormon kacau, perubahan lifestyle, dsb...
Pada aku tak rugi sangat kalo ringankan diri buat eksesais cardio... Tu yg plg penting...kedua jaga makan... Mula mula memang susah nak ajar perut..antara perut ngan otak, selalunya perut akan menang.. Tu yg susah tu...napsu napsu.... Sebab tu tu aku ambil jus diet, sbb leh hilang selera... Lama kelamaan perut pun dah pasrah dgn portion makanan sebanyak tu.. Senang sket
Moralnya, kenali diri perhatikan punca kegemuka.... Kalo stress sila kurangkan stress, kaalo bad diet, bawak ubah...

Rate

1

tiramisuu posted on 15-1-2014 12:41 AM
Yup..sbb ada gk pesen yg puasa 5hari seminggu style dietnya..gitu..since puasa ganti takpe..good ...

Suka tp skrg diet nasi so x mkn lngsg..kdg2 teringin gak..haha..skrg nie more too mkn roti je..

nanazulkifli posted on 15-1-2014 10:25 AM
Suka tp skrg diet nasi so x mkn lngsg..kdg2 teringin gak..haha..skrg nie more too mkn roti je..

roti putih ke roti rendah kalori mcm roti gardenia plastik purple tu

tiramisuu posted on 15-1-2014 11:19 AM
roti putih ke roti rendah kalori mcm roti gardenia plastik purple tu

Roti biasa yg selalu jual kat bakery tu..I dunno my weight mcm yoyo..smlm pagi 66.6..then mlm naik 67.6..T.T..my body senang naik tp ssh nak turun..huhu..any advice

nanazulkifli posted on 15-1-2014 11:22 AM
Roti biasa yg selalu jual kat bakery tu..I dunno my weight mcm yoyo..smlm pagi 66.6..then mlm naik ...

roti yg ada sosej etc tu ke? better makan nasi..yg tu carbohidrat tinggi

jgn timbang everyday..stress..timbang seminggu sekali..even sy pn..ada gak hari2 yg naik berat..tapi bila timbang seminggu sekali tu yg consistent bila compare dgn last week pnya..timbang awal pagi ketika perut kosong..timbang lps makan/senam mmg la bertambah

tiramisuu posted on 15-1-2014 11:30 AM
roti yg ada sosej etc tu ke? better makan nasi..yg tu carbohidrat tinggi

jgn timbang everyday.. ...

Ha'ah..owh bru tahu yg roti sosej tu lg tinggi karbohidrat..ingatkn lg rndh..xtahu lak..thanks..
If exercise skipping je ok ke??

nanazulkifli posted on 15-1-2014 11:34 AM
Ha'ah..owh bru tahu yg roti sosej tu lg tinggi karbohidrat..ingatkn lg rndh..xtahu lak..thanks..
...

sosej tu kandungan dia pn x silap tinggi lemak..ada mayonis lagi..roti tu xde masalah..bahan2 lain tu tak elok utk diet..thats why org yg elak makan nasi tapi makan roti sosej/mee sup/bihun etc tu sbnrnya lagi x elok..sbb nasi tawar so ok..mee sup bihun ada garam tinggi ada daging berlemak msg berminyak bagai

try makan nasi+ satu protein(ikan or ayam grill kukus panggang)+sayur hijau

skipping tu ok, try buat selama sejam..any eksesais buat sejam/45minit..kalau minimum pn 30minit..sbb tindak balas dlm badan tu bertindak menurunkan berat tu bertindak slps 30minit..nak terang x reti..tapi kalau xmampu buat la 20minit kemudian up up up lagi Last edited by tiramisuu on 15-1-2014 11:52 AM

tiramisuu posted on 15-1-2014 11:49 AM
sosej tu kandungan dia pn x silap tinggi lemak..ada mayonis lagi..roti tu xde masalah..bahan2 lain ...

Ok..thanks..kagum ngan awk sbb cepat trn..my frens die ajar hari2 mkn epal hijau n yogurt n jgn amek mknan lain sbb die 3 bln buat camtu je turun dri 72 ke 54 kg..sy x sanggup sbb klu buat camtu confirm nak mkn je..rsa nyer smlm berat sy naik sbb mkn roti sosej auty anne tu laa msa buka cuz sy mkn auty anne n mnm chatime je smlm..n x dpt lak nak skipping cuz blk keje lak dah lewat..T.T

Sy skrg nie buat skipping 200x ..n klu sempat exercise ikut utube walk 5 miles.. Last edited by nanazulkifli on 15-1-2014 11:58 AM

@nanazulkifli

Kadang-kadang melakukan satu jenis latihan kardio amat membosankan..betul tak?

Bosan ini akan membawa kita kepada 'kurang motivasi' untuk melaksanakannya.

Jadi anda harus bijak mempelbagaikan aktiviti kardio anda. An boleh selang selikan dengan aktiviti 'workout' ataupun mencari idea lain untuk melakukan kardio.

Antara contoh yang praktikal dan anda boleh amalkan adalah dengan melompat.

Yes! melompat dengan tali skipping adalah salah satu aktiviti kardio yang dapat menguatkan otot kaki dan juga bagus untuk ketahanan otot jantung.

Ada kajian yang admin baca (lupa dah kajian tu kat mana) mengatakan melompat 15 minit 2 kali seminggu dapat menguatkan tendon dan ligamen pada kawasan kaki. Seterusnya dapat mengelakkan kaki kita terdedah kepada kecederaan.

Selain menguatkan otot kaki ia juga dapat meningkatkan kepadatan otot tulang.

Kesimpulannya, jika anda tiada tali skipping anda juga boleh melompat begitu sahaja selama 10minit - hingga 15minit.

Hari ini admin nak share SATU sebab anda GAGAL menurunkan berat badan.

Salah satu penyebab kegagalan program berat badan anda adalah kerap sangat menimbang berat badan!

Nampak simple bukan. Malah ada daripada kita mengatakan 'apa la admin ni, mana ada efek timbang berat tiap-tiap hari'.

Betul, memang ada efek iaitu kesan psikologi.

Kajian daripada Jefferson University Hospital dalam artikel yang bertajuk "When Should You Weigh Yourself?" telah membuktikan menyukat berat badan tiap-tiap hari menyumbang kepada hilang motivasi untuk terus mengamalkan program penurunan berat badan.

So bila masa sesuai untuk menurunkan berat badan?

Seminggu sekali sudah memadai. Waktunya pula adalah sebaik sahaja selepas mandi pada waktu pagi.

Kalau ada kawan-kawan u all yang asyik timbang berat tiap-tiap hari, pesan kat dia jangan excited sangat dengan penimbang tu. Seminggu sekali dah cukup...Nanti kecewa pula bila lihat berat meningkat 1
/2kg...

Jawapan: Secara teorinya, yes! Senaman kardio seperti berlari, berjoggig, berenang dan berbasikal memang dapat membakar lemak.

Mengikut 'The Hierarchy Scale of Energy' badan kita menggunakan sumber tenaga mengikut turutan berikut:
1) glikogen daripada sel otot
2) glikogen daripada hati
3) asid amino (bcaa)
4) Lemak

Sebelum badan kita menggunakan lemak sebagai sumber tenaga, sumber tenaga dari no 1 hingga 3 perlu digunakan terlebih dahulu.

Oleh itu, bagi memastikan badan kita membakar lemak secara maksimum ketika melakukan senaman kardio kita perlu melakukan 3 perkara berikut:

1) Aktiviti mesti dilakukan melebihi 20 minit...sebab 20 minit pertama badan hanya guna glikogen sahaja.

2) Makan 3 jam sebelum aktiviti bermula. Ini memastikan glikogen dalam tapak simpanannya digunakan terlebih dahulu sebelum aktiviti bermula.

3) Lakukan kardio dengan heart rate mencapai 80% daripada had maksimum heart rate anda.

Gunakan formula ini untuk tahu berapa had maksimum heart rate anda:
220-umur = maksimum heart rate