CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3472|Reply: 17

Admin masih GAGAL menangani masalah spammer newbie

aku hairan kenapa sampai sekarang masih tak setel2 masalah ini

x boleh ke limitkan hanya user lama yg boleh bukak thread?

kalau x boleh setel jg, harapnya pentadbiran CARI pn akan ditukar sempena PRU yg ke-13 nanti

harap makluman @admin6  

Masalah tak akan settle sepenuhnya melainkan spammer-spammer tu dah ada kerja lain nak buat
kita cuma boleh monitoring dan ban mana yang tertangkap saja, Nak limitkan user lama boleh buka thread adalah cara yang kurang baik. Akan effect besar pada forum. Spammer ni kena manually solve. Lagi pun bukan setiap jam ada

admin6 posted on 9-4-2013 12:13 PM
Masalah tak akan settle sepenuhnya melainkan spammer-spammer tu dah ada kerja lain nak buat
kita cu ...

saya rasa kalau limitkan user yg dah ada 20++ post baru boleh cr8 thread, akan membantu sedikit sbnyk,berbanding skarang ni.  bukan setiap jam ada? tuan admin boleh tgk sndiri di bod gossip..spnjang masa ada spammer ni

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=forumdisplay&fid=30

admin6 posted on 9-4-2013 12:13 PM
kita cu ...

sbgai bukti utk admin btapa berleluasanya spammer ini

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=719797

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=719796

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=719780

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=719779

ini cuma sebahagian saja

'monitor dan ban' saja x akan menyelesaikan apa2. sy tgk byk forum2 lain yg guna kaedah limitkan user yg ada certain bilangan post saja yg boleh buka thread..x tau kenapa forum ni xguna pakai kaedah itu

maxim posted on 13-4-2013 10:46 AM
sbgai bukti utk admin btapa berleluasanya spammer ini

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=v ...

Saya pernah cuba juga untuk buat kaedah macam tu tapi so far belum dapat kata persetujuan. Mungkin masih belum sesuai kerana ia akan beri effect besar pada forum dan user baru. Yes, spammer memang kacau tapi tak kan disebabkan segelintir spammer seluruh forum nak kena tukar setting kepada not friendly user.... if you know what i mean

apa pun thanks for cadangan

Follow Us
sekarang ni hari2 da ade spammer newbie ni. Mod still xnk amik tindakan ker? Ke malas nak buat keje?

Errr...

ahazman24 posted on 23-4-2013 03:09 PM
sekarang ni hari2 da ade spammer newbie ni. Mod still xnk amik tindakan ker? Ke malas nak buat keje?

Motif forumer selalu beranggapang yang Moderator ni kojer dia mengadap komputer jah 25 jam sehari...? Jika ada spam ke hapa mohong kerjasama bagi link kat sini untok kita worang 'uruskang'... Sekiang...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand posted on 23-4-2013 11:45 PM
Motif forumer selalu beranggapang yang Moderator ni kojer dia mengadap komputer jah 25 jam s ...

sbb tu la we'olls bagi cadangan utk newbie x boleh post thread until certain level. So we'olls x payah la nk report setiap kali ade spam....we'olls senang, mod2 pn senang jugak nnt~~~~

Eh!

ahazman24 posted on 24-4-2013 08:31 AM
sbb tu la we'olls bagi cadangan utk newbie x boleh post thread until certain level. So we'olls x p ...

Jadi Moderator mana bleh senang... Kena bagi susah sket lar gitu... Heh! Heh! Heh!

Kalau banyak sangat menda nak kena sekat nanti camne nak tarek lebih ramai forumer... Kalau boleh kita nak bagi semer happy tak kira lar hapa level dia pong... Memaseng ada hak memaseng... Cuma kesal gak lar ada yang menyalahgunakang kemudahang yang telah disediakang...

Jizzz... Klong! Klong!

AceHand posted on 25-4-2013 12:12 AM
Jadi Moderator mana bleh senang... Kena bagi susah sket lar gitu... Heh! Heh! Heh!

Kalau ba ...

boleh x aku nak tuduh masalah spammer yg berleluasa ni adalah agenda dan konspirasi dari pihak atasan dan admin?

run for ur life

maxim posted on 26-4-2013 11:43 AM
boleh x aku nak tuduh masalah spammer yg berleluasa ni adalah agenda dan konspirasi dari pihak ata ...

apa kelebihan buat spam dekat forum sendiri?... ibarat buang sampah merata2 dalam kedai sendiri. kalau kedai kotor orang nak masuk beli barang tak?

yang  saya pelik isu spammer ni dekat cforum memang jarang sangat berlaku.. so think about this. why dekat mforum boleh jadi macam ni padahal setting untuk forum semua sama je. nak kata forumer cforum tak bergaduh mereka lagi hebat dari mforum bila komen2... jawapannya spammer dekat mforum mmg psycho dan tak ada kerja

Rate

1

admin6 posted on 26-4-2013 03:13 PM
apa kelebihan buat spam dekat forum sendiri?... ibarat buang sampah merata2 dalam kedai sendiri. ...

haha im joking je la encik admin

jawapan tu mmg btol, tp jawapan lg tepat sebab mereka bodoh.
yg sy perasan spammer ni target bod yg high traffic especially di bod gossip. ape la dalam kepala hotak mereka sbnarnya? macam la kami ni xley berfikir yg mereka tu hanya datang utk spam saja dan x akan sesekali klik link2 spam itu. stupid

Hmmm...

maxim posted on 26-4-2013 06:12 PM

jawapan tu mmg btol, tp jawapan lg tepat sebab mereka b ...

Kita selalu kata kat worang bodoh tu bodoh macam lembu... Tapi masalahnya lembu takde plak buat memenda camni... Jadi adakah ini bermakna lembu tu walaupong bodoh tapi jauh lebih cerdik daripada mereka ni...? Atau mereka tu cerdik sebenarnya cuma takde agama sebab setahu aku memana agama pong suruh umat dia 'berkelakuang baek' walaupong rupa mereka tu burok daripada taik ayam... Ye lar... Burok busuk taik ayam pong bleh gak berjasa wat baja tapi manusia camni kalau jadi taik pong takde guna jugak... Kesiang kat mak bapak yang mengharapkang 'terbaek' daripada anak mereka... Pepenat jer ngandong pastu berjasa 'mengharumkang' nama mak bapak disampeng mempopularkang diri sendiri yang 'gila glamor'...

Jizzz... Klong! Klong!
Last edited by AceHand on 27-4-2013 09:45 AM

Rate

1

maxim posted on 26-4-2013 06:12 PM

jawapan tu mmg btol, tp jawapan lg tepat sebab mereka b ...

saya tahu jika saya tak jelaskan secara detail sesiapa pun boleh fikir macam tu.

saya bagi klu sikit kemungkinan kenapa spammer ni nak buat spam :

1- Mereka spam sebab sakit hati dengan seseorang dalam forum/ sakit hati dengan mod dan saja nak menyusahkan mod
2- Mereka saja nak tarik traffic ke website or blog mereka (yang jenis bagi link)/ burukkan nama website dalam link tersebut
3- Rasa puas bila orang marah2 - ini penyakit kronik
4- Segaja mengganggu perbincangan dithread2 secara tak langsung bagi effect pada forum sebab forumer/pembaca akan give up untuk sambung berbincang dan baca. secara tak langsung juga thread2 dah penuh sampah jadi kualiti sesuatu thread akan drop. Maklumlah forum Cari makin grow dan dikenali jadi benda macam ni memang tak boleh elak... (ini kena faham betul2)

Rate

1

Errr...

admin6 posted on 27-4-2013 10:08 AM
saya tahu jika saya tak jelaskan secara detail sesiapa pun boleh fikir macam tu.

saya bagi ...

Rasanya yang nombor 1... 3... Ngan 5 jer betol... Nombor 5 tu bleh rujuk pada posting #14... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!

ayat-ayat dari admin6 buatkan kaki posting image spender jadi buntu.  feeewitttt...

cuba lagi hana82 ( salah satu dari 51 kulit raja MN terbacul aka sang dunggu pemosting image spenda )