CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: al-tapahi87

aku masih rasa bersalah kat ex dan syg kat ex walaupun bakal kawin dgn awekku..

tabasco posted on 28-3-2013 10:12 AM
susah kan?nak move on tu sangat2 susah.macam lagu i will survive tu "it took all the strengths i h ...

betul..
nak move on tu snagat2 susah,
lagi bile kite jatuh di satu tahap yang sangat2222 teruk, nak bangun dan beridiri semula rasa macam dah tak ade kaki,
kadang2 kene berpura2, jadik miss fake, senyum depan orang, konon2 kita tabah, tapi ALLAH je tahu segala2222 yang kita rasa, simpan lah elok2,

banyak2kan berdoa, sebab ALLAH sahaja yang tahu mana yang terbaik untuk kita..

so to TT, sudah2lah, hargai ape yang ade, jangan nanti esok, ape yang dikejar berciciran, ape yang ko ade skrg ni hilang

cold feet je tu kot.. kalau hati dah tergerak nak kawin tu.. sayang la maknenye.. kawin je cepat2 then the feelings will develop on its own.. bringin up the past wont do any good..

ni namanya setan tengah cuba goyahkan ati ko...  mana ada setan suka hamba Allah dirikan masjid, menghalalkan perkara tu...  bila dah kawen, setiap kali bersama, anak setan akan mati...  

tak perlu dilayan perasaan tu...

tt dah larikkkkk......ke dah kawen

tabasco posted on 27-3-2013 10:02 PM
aku bagi pendapat dari perspektif A sebab aku alami apa yang dia alami.

tolong lupakan dia, tol ...

I totally agree wif u...200%. Omg I'm so touch wif ur words......

Cinta lama bersemi kembali ... tetapi di masa  yang salah ......

Follow Us
al-tapahi87 posted on 28-3-2013 12:09 AM
kata2 kau mcm kata2 dia..(kalau dia berpeluang katakan kat aku la)

tp aku serius nk cakap ...

menyampahnya aku jantan camni...
bekas tunang aku mcm ko ni la..
menggeletis ajak aku bertunang n nk kawin cepat2..(gila seks)...
pastu tup2 nk ptus tunang sebab jadah, rupanya sbb nk g balik kt ex..siol pnya jantan...!
dah la baran,nasib baik aku x kawin cepat ngan dia...
dapat laki skrg 10 kali lg baik wpun muda dr aku 6 tahun...

nk pnjamkan bahu konon, tah ke ex ko tu happy je hidup dia, ko yg pikir bukan2, dia sunyi la haper la, sedor ler diri wey nk jd laki org dh...
meh cni no tpon bkal bini ko tu supaya aku blh bgtau dia, klu ko tgalkan dia x payah rasa down sgt, sememangnya ko bkn laki yg baik...
senang ckit keja ko nk break-up ngn dia, xyah pening2 paler takut awek sedih lak...

b_n_c posted on 24-4-2013 02:18 PM
menyampahnya aku jantan camni...
bekas tunang aku mcm ko ni la..
menggeletis ajak aku bertunang  ...

LOL.. betul tu.

Orang selalu cakap semua benda sedih yang kita lalui nanti sebab kita akan dibalas dengan benda paling best in the end.
Memang pun macam tu. Tapi dalam kes ni ex ko la yang akan dapat kebahagiaan dia sebab dah ditinggalkan macam tu je..

Kiranya kalau B tu betul jodoh ko, tu sebab dia memang sesuai dengan ko la bukan A. A mungkin akan dapat kebahagiaan dia nanti bila2. Memang kesian betul kat B dapat bakal suami macam ko ni... better lupakan jelah yang lepas.. mintak maaf boleh sebab kira ko dah aniaya dia tapi sure ke ko akan mintak maaf je? Sekali termintak maaf lepas tu terjatuh cinta balik lepas tu tersayang balik lepas tu dah makin panjang pulak cerita macam mana pulak? Kena kuat la kalau betul2 nak minta maaf.. maaf dengan ikhlas. Kalau dia tak maafkan ko pun lepas, itu hak dia lepas apa yang ko dah buat kat dia.

Kalau aku.. ex2 aku mintak maaf aku takkan maafkan.. teruk diorang buat kat aku..tinggalkan ke.. curang ke.. burukkan aku ke.. aniaya teruk2.. sampai berubah personaliti aku dan jadi makin down sebab asyik disakiti je.. orang kata better memaafkan tapi hati orang yang terluka kan.. hak dia la nak maafkan ke tak bila buat dosa sesama manusia ni. Sebab tu kalau boleh jangan sakitkan hati orang. Tapi aku pun dah hepi macam kat cloud 9 dengan suami tercinta.. jauh beza dengan lelaki2 tak boleh pakai macam ni.. kihkihhh

better tumpukan kepada perkahwinan yg bakal berlangsung. Pergi busykan diri teman bakal bini survey barang rumah dengan barang kawen.. amik hati bakal bini bawak dia pergi spa ke..

al-tapahi87 posted on 27-3-2013 08:15 PM
berhemah gak..tp masa tu dia x dpt terima..call aku , pujuk aku nangis2....tp aku keras a ...

ermm sy pun kne mcm tu..ex sy pon kejam..tak lyn lgsg sy sedih,mnangis2 sbb dia ada pmpuan lain lpas 5 tahun..
tp sy cadangkan awk contact utk mintak maaf je laa..jgn pikat lg..awk pon dh bg hrpn kt pmpuan lain..sy gmbira klu ex sy carik sy balik utk mintk maaf, tp bukan utk mulakan balik apa yg dia dh tamatkan..lbh baik masing2 teruskn hidup..

sebelum aku nak gi merokok atau membebel panjang lebar..

satu aje pesanan aku..

belajar utk terima hakikat.

owh..sama prob kiter..masih dok rindu ex tunang aku padahal aku yg beria ia tggal dia dan aku da nak kawin pon dengan orang la..
moga dia maafkan aku dan lagi bahagia pada aku..
kdang2 samapai terfikir "mintak2 la nnt laki aku mati..bley aku kawin ngan dia balik'..hadoi..

Ni semua poyo.... salah satu cabang tuk curang lepas kawen, kesian kat bini

aku mngalami nasib mcm kau.. tp mgkin aku lebih bernasib baik... dia yg bnyk spend kt aku heheheh.. yg lg best dia adalah seorang tengku hehehe.. rupa paras terbaik da... duit mmg ada je.. cuma family dia x boleh trima aku.. so dekat 4 tahun berhubungan sulit... lepas putus jiwa agak kacau la.. jmpe mna2 ppuan lawa dr dia pun x masuk.. sbb da syg gila kan.. 1st love plak tu. ish! belinang air mata aku.. pape pun barang yg lepas jgn di kenang... jika di kenang parah...

tips aku: lupa kan dia.
           : doa bnyk jmpe jodoh lain.

bak kata pepatah.. bunga bukan sekumtum... pasir bukan la sebutir... ;)

TT, susah2 ko carik C je lah  

tp..kalau ko dah dpt C, ko nak cari balik B..pastu ko carik D, ko dpt, ko cari pulak C

sebenarnya semua ni terpulang dgn niat. kalau niat ko betul2 nak hidup dgn B, Allah akan tutup pintu hati kau utk A. kau niat mesti ikhlas tau. secara perlahan, perasaan kau terhadap A akan hilang atas rasa tanggungjwb dan kasih kau pada B. begitu jugak sebaliknya...

eii menyampah aku..dah nak kawin dgn B masih duk terkenang ke A..konon cinta mati lah apa lah...kesian kat B..dia tak bersalah..kalau tak suka B, lepaskan dia cara elok..ko kejar lah balik A tu....buat ape stalk..kawin jer dengan A senang...

Normal utk ko terigt balek kat ex ko. aku dah kawen anak nk masuk 2 mmg ada mase akan terigt n terkilan ape yg jd (sume ex aku dump aku except yg last), tp perlu igt, ko kene syukur dengan ape yg ko dah ada hari ini. Penglaman ko yg lepas akan dewasakan ko, akan igtkan ko jgn sakiti lg hati org yg sayangi ko. sbb tuh aku tetap bahgia dengan apa yang aku ada hari ni. tinggalkan masa lalu untuk masa depan yg lebih bahgia.

ejak aku da keje, dia makin kerap mintak aku beli itu ini..mintk duit aku..dia ni anak bongsu..so jenis suka mintak apa2 kat parent dia yg agak berada mmg konfem dapat..so dia apply prinsip tu kat aku..

kak ipar aku anak pompuan tunggal.manja kemain.suka minta2 barang ngan abg aku..dah la mls.klu kat umh,sibuk kelek anak je..xpnh masuk dapur..tp abg aku jns sabar..bini dia cikgu.datang umh pun xpnh nak bwk buahtangan ke...nasib la..yg compen,slalu mintak2 brg kat abg aku.plk tu request ikut fb.agak2 la..klu abg aku blh sabarmaku plk yg xleh sbar..hihi..sbbnya,nak jd pasangan give n take jer...manja2 jgk..tapi hagak-hagak la..
ko xyah la stalk fb dia..dah lama dah.5thn kot..move on ok.niat nak dirikan umahtangga tu elok2..klu aku si b ni,dpt tau ko stalk ex gf,aku xjadi kawen.terguris wei..

Sorry to say, but i think you lebih cintakan A dari B

I bagi you dua pilihan.....

1. Never ever stalk atau kepoh2 nak tau tentang A lagi. MOVE ON coz you yang memutuskan hubungan tu...Alasan break off you pon tak boleh diguna pakai...cam stupid pon ada..
Yang suffer adalah diri you coz masih membebankan fikiran memikirkan pompuan lain, sedangkan you dah nak kawin pilihan yang you rasa lagi sesuai dengan you...even you tak curang dengan B, tapi you wasted emosi you pada pompuan lain which is not fair...she deserved 100% attention dari you..
Kesimpulannya... you are silly for breaking off dengan A dan masih waste enegy you for her...MOVE ON dan make beautiful life dengan B

2. Cari A sampai dapat, go to her house or office, bawa bunga dan cincin...
Tell her you still love her, bagi tahu you buat kesilapan memutuskan hubungan dengan dia...
Tell her you tak boleh hidup tanpa dia.....tell her about B also...
You then tell her you nak propose dan nak kawin dengan dia secepat mungkin...
Kalau nasib baik she still love dan boleh accept you then...
Terus jumpa kadi yang penting nikah dulu...dah selamat...jumpa B...suruh dia tampar you 100 kali...
Trust me kalau you berjaya then you tak akan dihantui gangguan emosi lagi...

I tahu you kawin dengan B pon, you akan terus stalk A sampai mati... Last edited by mrsLucky on 14-10-2013 04:24 PM

So apa cer dgn kisah lelaki tamak tak cukup sorang ni?

Tt, ko xleh buat ape2 pun sebab dah terlajak kata n perbuatan. Ko tinggalkan die sebab bende2 simple camtu? Janji macam2 waktu kapel.

Ape yg aku leh cakap, redha ngan jodoh n ketentuan Allah. Anggap korg xde jodoh. Amikla pengajaran.

Mesti si A jauh lagi baik dari B. Sebab tu ko rase menyesal sikit.

Act, aku ni dalam situasi A. 5 tahun kapel. Long distance relationship. Ex aku tinggalkan aku camtu je. Just mesej kat fb, minx maaf n die kate kitorg kene breakup. Satu hari naty die akan cari aku. Down giler sebab die first love. 2 bulan pastu baru tau die sebenarnye ade org lain. Banyak janji2 die dulu waktu kapel. Nak kawen, lepas aku abis blaja. Bla3

Aku sebagai org dalam situasi A:
berharap xkan jumpe ex aku smpai bile2. Sakit hati ade. Maybe si A dah redha n move on. Jgn muncul dalam hidup die lagi. Just doakan die dapat jodoh yg terbaik n bahagia. Maybe betul si A hepy, tapi sebenarnye sunyi. 5 tahun lame weyh. Aku kalo ade pape problem, mesti cerita kat ex aku dulu. Skang x tau nak share ngan sape. Sunyi tu mesti ade jugak.

Last edited by salsanomi on 15-10-2013 09:44 PM