CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: al-tapahi87

aku masih rasa bersalah kat ex dan syg kat ex walaupun bakal kawin dgn awekku..

sarahsyahira posted on 30-3-2013 08:44 PM
Aku pun pernah lalui apa A lalui. Broke up ngan Ex BF sebab die nak macam tu. Why? because die tergi ...

...tp..em...kalau aku x jumpa dia..cmne aku nk setel...

kalau aku msg dia ok x..aku still ingt lg nombo dia..n dia still pakai nombo tu..

pakwetizzaqyah posted on 28-3-2013 01:51 PM
ceh ceh ceh...bercinta dari zaman matrik.. best betul student life ko kan...

the best komen so far.

sarahsyahira posted on 30-3-2013 08:44 PM
Aku pun pernah lalui apa A lalui. Broke up ngan Ex BF sebab die nak macam tu. Why? because die tergi ...

ye,betul tu awak..orang yang ada pengalaman macam ni jer akan tahu perasaan si A tu..klu datang sekadar nak minta maaf x pelulah..klu awak nak kembali maybe bleh lah kot nyer..hehe

meh aku nk bagi nasihat dekat ko..aku pun penah alami apa yg ko rase skg..ade jgk nk stalk fb ex aku.tapi xjumpa sebab aku ajar die utk jauhkan dari teknologi..tetap ade perasaan bersalah.tapi kita kene ingat.demi masa depan hidup kita & pasangan baru, kita kekal kan ape yg ade.bab kata pepatah, yang dikejar xdapat, yang di kendong berciciran.aku dulu pun tinggalkan ex aku sebab pk kan masa depan. aku xbole terima orang yg curang.trlalu mudah curang wlupun baru kenal.

Sendiri cari punca, sendirilah tanggung, good luck to you, jgn sampai bakal bini hang si B buka thread kat FD sudehhhh, banyak dah kes mcm gini...

tt sedih dah faham perasaan ko...walaupn dlm hati nk je ckp PADAN MUKA

buat keputusan terburu2x dan kerana hal kecil ko boleh musnahkan hubungn yg sekian lama terbina. ko miskin, dia kaya apa masalahnya. mgkin belum kawen dia x faham keadaan ko tp bila dah kawen nanti pandai2x la ko ajar dia dan dia pun akn belajar semua tuh. ingt x smua ank org kaya tu x baik. yg penting hatibudinya dan ibubapanya mcm.

you see!!! kaya miskin xde masalah besar as long as you tahu mghargai each others. dan cinta yg ikhlas perlukn pgorbanan.

dan dr alasan you tt...putuskn hubgn becoz of dia kaya ko miskin, takut ade masalah nantii (benda belum pasti) ....mmg SELLFISH!!!!

patutnya ko tunang dulu dng A, tgk perangai dia mcm pas ko bgtau ko nk dia bersikap mcm. mgkin dia x terpikir sikap dia meninta.desak tu masalah kt ko. bukan ke org kata empoh bertunang tu tempoh utk nilai keserasian. klu ok teruskan klu teruk benor (bukan sesaje) putuskan.

saya yakin tt buat keputusan terburu2x nih sbb B dah sedia menunggu..............kang dah x tentu arahh....

last...ko istiqarah byk2x dan reda dan berserah saja lah lepas tu. jgn si B pulak jg mangsa terburu2x ko tuh.
Last edited by alya1 on 12-4-2013 11:15 PM

Rate

1

Follow Us
pesal aku rasa TT ni gelojoh dan terburu2 dlm membuat keputusan?

barangkali TT tidak rasa demikian, tapi aku yang membaca nih rasa TT nak amek cara mudah keluar dari keadaan tuh.
aku paham lagi senang berkata dri bahu yang memikul beban ni.

kalo aku jadi B aku rasa mcm second choice sentiasa, sbb TT hanya rasa bersalah kat A. kneapa tidak B yang mana TT telah uruskan segalanya? dah tunang, nak kawen, dah jumpe family....jadi kenapa masih tertunggak di cerita lama?

move on weeyyy...sila beri kasih sayang dan perhatian sepenuhnya kepada B. kalo ko rasa bersalah kat A, besar lagi tanggungjawab ko kat B. the only to remove the guilt is not to feel it. yang dok terkenang2 tuh asek terasa jer. cuba x terasa, sure hilang.
pastu, sila jujur kepada B terhadap perasaan anda, sbb kalo ko x jujur mesti ko rasa bersalah kat B plak.

haaaa, karang rasa bersalah kat dedua takkan ko nak cari C kot????

karma gets you. what goes around, comes around so you better stop the cycle and own up to whatever you are doing.

Rate

1

kesiannya kat b

tpkan..menjelang hari bahagia mmg bisikan setan tu byk betol iols masa nk dekat2 kawin pon mcm2 terfikir...betul ke keputusan tu..what if ada lelaki lain yg lagi baik dan sesuai? what if what if what if...dah kawin..takde maknenye dik... bila kita selangkah lg nk take action atas the biggest decision of our life...mmg hati bolak balik...mula la teringat kenangan lama bagai padahal time tak decide nak kawin tu okay saje....

lupekanlah A tu..toksah carik jugak...A tu ntah2 dalam diam dah moved on..tak perlu nk bg harapan lg kat A..

kesian kan jugak dekat B tu..bayangkan kalau die tau dlm hati uols dok meratib2 nama orang lain...ohhhh kecewa nya...

pasnih toksah nk wat fake FB account..add A tu...tu uols membuka jalan utk kehancuran rumah tangga uols dengan B...

just a simple tanya khabar dengan ex awek pon boleh buat uols jadik duda...anak uols membesar dalam keluarga yang berpecah belah tahu...

good luck ye...

Rate

1

jangan esok ko dah kawin, pastu tiba2 terserempak dgn A kat mana mana , pastu dek kerana cinta lama tu berputik kembali ko nikah pulak dengan A...kwangkwangkwang..

alllaaaa bullshit je semua tu 1st love la apa la...kalau dah takdir (ok ini semua takdir Allah ye bukan takdir akak ko bikin punya) kalau dah Allah kirimkan B ni kat ko, hargai lah.

Last edited by alepmama on 2-4-2013 04:08 PM

siputsedut posted on 2-4-2013 03:17 PM
tpkan..menjelang hari bahagia mmg bisikan setan tu byk betol  iols masa nk dekat2 kawin pon mcm2 ...

ehh iols pun sama ok..siap nangis teresak esak kat bespreng  sbb teringat somebody yang tak kan jadi my suami...nangis dalam bas masa malam nak balik kampung utk bernikah lusa nya
so teruk me..bila dah kawin, ohh suami ku lah bulan dan bintang ku hahaha

Kembali lah pada Allah, Ikut the way of life, n aku yakin, insyallah xde masalah dah akan datang, Cinta antara lelaki dan perempuan itu hadir kerana Nafsu,

Klu dah kawin nanti insyallah, Nafsu sudah ada tempat nak pergi n + Tanggungjawab, insyallah bro akan lupakan die

amlisa posted on 27-3-2013 07:59 PM
"kukira engkau sudah melupakan...kerna itulah engkau nampak tenang" hehe....ko putus dgn ex ko cara  ...

haha aku teringat lagu ni "seumur hidup aku, ini yang pertama....pintu hatiku diketuk oleh dua wanita...punyai ciri selama ini ku cari..."...

Last edited by garyura on 2-4-2013 10:28 PM

jgn kawin kalo ko masih ada perasaan kat x ko..
karang merana bini ko nanti

cmf_blingblings posted on 1-4-2013 11:35 AM
Sendiri cari punca, sendirilah tanggung, good luck to you, jgn sampai bakal bini hang si B buka thre ...

aku la tuhhhh........
x yah la TT nk msg2 ke hape.... kang klu dah sekali msg nk berkali2... dah sekali kal nk berkali2.. dah sekali jumpe nk berkali2.....

shida81 posted on 5-4-2013 07:50 PM
aku la tuhhhh........
x yah la TT nk msg2 ke hape.... kang klu dah sekali msg nk berkali2...  ...

bahaya cintan cintun lepas kahwin, unsangkarable ohhh

Klau aku A aku akn ckp camni..

aku, maafkan kamu..
tolong teruskan hidup...
jgn sebut namaku..

al-tapahi87 posted on 28-3-2013 12:09 AM
kata2 kau mcm kata2 dia..(kalau dia berpeluang katakan kat aku la)

tp aku serius nk cakap ...
tp aku serius nk cakap aku dihantui rasa bersalah sgt..dia innocent..aku yg ngorat dia pastu tinggalkan dia..yup..tgk current life dia wat aku rasa nak nangis..sbb dia nmpak happy..ati kecik aku kata, kalau dia hepi, aku lg hepi sbb dia da hepi..tp tah kenapa bila aku tgk cover pict dia kat fb..aku dpt rasa dia sunyi..lalui hidup sesorang..tah la..i wish i can be her fren..tp dia sndiri pnah cakap masa kami kapel dulu..dia xkan terima aku sbg kawan kalau kami break up..

aku nk jadi kawan dia pn cukup lah..pnjamkan bahu utk dia ngadu susah senang hidup dia..tp..

pirrahhhhhhhhhhhhhh..ex ko tu layak DAPAT BAHU KO AJEK KE? ko ingat BAHU ko tu bernilai sgt kah?

masa mintak break tak kesian.
dekat2 nak kawen pastu sebok2 nak kesian kat ex.

pirahhhhhhhhhhhh...mengada2.

cmf_blingblings posted on 1-4-2013 11:35 AM
Sendiri cari punca, sendirilah tanggung, good luck to you, jgn sampai bakal bini hang si B buka thre ...

hahahahah..kelakar sgt.

tabasco posted on 27-3-2013 10:02 PM
aku bagi pendapat dari perspektif A sebab aku alami apa yang dia alami.

tolong lupakan dia, tol ...

betullll

aku sokong...

jangan tamak, teruskan hidup, dan hargai ape yang kau ade..

kalau aku lah jadi A, aku tak akan, dan tak ingin nak bersama dengan kau lagi.