CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7738|Reply: 11

Kenan... sangkut paut dengan keturunan???

Salam semua forumer

saya nak berkongsi satu masalah dengan korang semua, mane tau ade sesape boleh bantu saya, Masalah saya begini anak saya terkena kenan dikepala, lama dah nak dekat 3 bulan tak sembuh2. Berubat cara kampung pun dah cuba, berubat cara moden pun dah cuba. Masa berubat memang nampak ada perubahan, kenan tue surut tinggal macam parut jer, cuma tiba2 dia datang balik, so kami sekeluarga pun cuba la pi berubat dengan orang alim nie, masa sampai jer dia kata nie sebab budak nie, anak aku ade gembala dia, ade yang menumpang, sebab tue kenan nie xsembuh2. Benda alah nie plak datang dari keturunan belah isteri aku, sebabnya masa anak aku nie kecil memang ade 2 3 family belah isteri aku nie ternampak macam sekilas langit anak aku hitam. Aku pun pernah nampak, sekilas hitam xnampak apa pun dalam mulut dia, bila tengok skali lagi nampak ok jer...

so persoalan aku skang, betul ke kata orang alim tue sebab aku dah cuak dah, dah 3 bulan xsembuh2 kenan anak aku, bermacam2 bomoh dah cuba, kata orang alim tue, benda nie nak main2 sebab tue payah nak sembuh.. ada xsesape forumer yang berilmu dalam bab nie boleh tolong aku..

Kenan ni macam bisul  kecil ke? Anak I dulu pun kena. Dia kena sejak dari umur 2-3 bulan sehinggalah 1 1/2 setengah. Kejap tumbuh di kepala, di dahi, hidung, pipi dan leher. Ada sekali tu sampai jadi sebesar telur puyuh. Memang banyak tempat berubat : dari hospital hinggalah cara perubatan islam. Takdalah pula kata ada gmebala or orang tumpang. Cuma kata darah dia kotor aje. Puaslah berubat sehinggalah jumpa sorang perawat ni : dia beri air dan juga bawang merah untuk sapu di bisul tu. Alhamdulillah lepas tu bisul ni pun surut dan tak tumbuh-tumbuh lagi.
I rasa memang disebabkan oleh darah kotor. Anak kena makan banyak vit c dan buah-buahan.

anak aku dulu pun ade gak kenan ni kat kepala... pastu ade la org suggest srh p berubat kampung.. aku pun p la.. tp yg berubat tu srh aku blk p klinik... dia ckp kenan je... guna je ubat yg klinik bagi... dpt yg sapu tu tp cam lambat je baik.. last2 p klinik pakar..doktor tu bagi ubat untuk mandi, sapu kat kepala.... skrg dh ok..

bukan ke kenan ada kaitan dengan tingkah laku menyerupai binatang. tu pasal di panggil kenan

kenan?? macam salah term je ni..ke aku yang salah faham??

shanshero posted on 24-3-2013 02:48 AM
bukan ke kenan ada kaitan dengan tingkah laku menyerupai binatang. tu pasal di panggil kenan

istilah lain2 ikut negeri kot, yang tue macam badi jer

Follow Us
kenan nie, dia macam kudis tumbuh banyak gitu, yang anak aku nie sampai doktor kate nak kena masuk operation room, sebab dah macam daging lain plak tumbuh kat kepala

Mak aku kate darah kotor tu.salah satu sbb x buang rambut baby yg mse dlm perut punya.klau lmbat buang pon blh jadi.anak aku penah kene bisul tu jugak sbb umur dia 3 bulan baru cukur rmbut.so slah satu caranya cukur rambut anak bnyak kali.buang je rmbut dia smpai smbuh..rmbut dlm perut kan kotor x elok

Mak aku kate darah kotor tu.salah satu sbb x buang rambut baby yg mse dlm perut punya.klau lmbat buang pon blh jadi.anak aku penah kene bisul tu jugak sbb umur dia 3 bulan baru cukur rmbut.so slah satu caranya cukur rambut anak bnyak kali.buang je rmbut dia smpai smbuh..rmbut dlm perut kan kotor x elok

kenan ni menda sebenarnya

masa wife mengandung dulu...minum susu based soya x...jika minum..memang akan terjadi...kakak ipar sy kena...lama jugak...lastly gi klinik pakar kulit...alhamdullilah sembuh...

masa wife mengandung dulu...minum susu based soya x...jika minum..memang akan terjadi...kakak ipar sy kena...lama jugak...lastly gi klinik pakar kulit...alhamdullilah sembuh...