CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3631|Reply: 16

Makan Sejam Sekali

Salam, nak tanya pakar dan dokter kat sini..

apa penyakit yg aku alami yer, kena makan sejam sekali...
kalau tak makan , mula lah dlm perut rasa pedih di sekitar usus belah kiri dan kanan, kdg2 kat perut..

pegi klinik dan spital , dokter bagi ubat gastrik je.. 2 tahun lepas ada buat endoskopi kat Hospital
Ampang, dokter ckp, dinding perut ada keradangan (merah-merah) je..Mereka bagi ubat gastrik gak...

dah chek appendix pun doktor kata bukan

sekarang ni kena makan sejam sekali spt nasi atau kuih yg berat2 skit..kalau tak makan, badan mula seram sejuk,
pening2, hoyong hayang dan rasa nak kebas....4 bulan lepas mmg ada sekali tak makan 4 jam sbb tertido, bila bangun,
perut rasa memulas dan badan mula menggeletar, nafas rasa mengah..aduii, sakitnya Allah je yg tau...
sekarang ada juga otot2 kaki rasa lemah kalau berjalan lebih skit, angkat berat lagi tak boleh..umo baru 38 tahun...

dah makan supplemen Iberet Asid Folic utk tambah darah (takut anemia) dan zat besi...dah 2 kotak, kesan tak nampak sgt..

berak ok cuma sehari sekali, takde darah ke apa ke dan berak sikit..kencing ok kdg2 kaler putih, kdg2 kekuningan sikit

ada sesapa tau sakit apa ni, asid reflux ke atau ada penyakit lain yg aku tak tau..

tkasih membantu

itu PEDIH ULU HATI. kau ada muntah2 tak? najis kau cair tak??

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 07:32 PM
itu PEDIH ULU HATI. kau ada muntah2 tak? najis kau cair tak??

hi adam,

muntah takde, berak biasa, sikit keras kalau tak mkn buah , berak taklah byk walau kerap makan
tapi kalau sy mkn betik, dia berak cair gak....

apa agak erk

lagi satu yg aku perasan, badan miang2 kdg2 kat kaki, kdg2 kat lengan, kdg2 kat hujung jari, asid byk sgt kot, tapi dah 10 liter dah aku bedal air zam-zam dan beli air beralkali, pakai penapis mesin kat flat bawah..air mineral dah byk beli dah...

:-) posted on 22-3-2013 07:33 PM
hi adam,

muntah takde, berak biasa, sikit keras kalau tak mkn buah , berak taklah byk walau ker ...

takkan tak muntah? kau kena ada pantang makan tak? cm coklat? minuman bergas? pedas? masin?

biasanye symptom sama cm adam. adam kena pantang juga..  doctor ada ckp pasal pedih ulu hati tak? perut kau ras eras kan? rasa SEBU kan? rasa susah nak buang air ek?

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 07:45 PM
takkan tak muntah? kau kena ada pantang makan tak? cm coklat? minuman bergas? pedas? masin?

bia ...

adam,

memang takde muntah setakat ni,, pantang makan mmg ada, dah lama (4 tahun gitu) tak mkn pedas, berminyak goreng2, masam ..tapi still  sakit gak...coklat ada makan tapi taklah byk...keadaan perut takdelah keras sgt, tapi rasa sebu tu ada, kdg2 kena sendawa baru lega, tapi tak kuat sgt lah..setakat ni takde rasa susah sgt nak buang air besar, cuma bila rasa nak berak tu, aku gi toilet dan tunggu smpi najis keluar sendiri...kalau teran kang takut berdarah plak...aku dah makan mcm2 suplemen dah, daripd susu kambing hi-goat lah, kurma lah, habbatus sawda' lah, minum jus delima lah, makan kismis lah, hirup khol kurma lah, hirup minyak zaitunlah, makan pil asid folic lah, mkn ubat MMT lah, ranitideine lah, actal lah...malah semua obat/supplemen utk org gastrik semua dah aku sapu...termasuk aku minum ubat akar kayu amik ngan satu makcik kat Cheras Baru...bila mkn obat makcik ni, takdelah pedih sekejap, tapi tak lama ada balik....

smpi destar suruh aku berubat cara alternatif plak...cara ni aku pun dah pegi dgn satu ustaz di Sunway Batu Caves...dia suruh aku minum garam bukit dan minyak habbatus sawda' yg sudah di ruqyah..ada juga dia scan badan aku takut ada jin mana hinggap, memang lepas scan tu ada lah badan aku goyang2...kdg2 denyut2 kat kaki tangan,,tapi tu takperlah, cara berubat ni aku buat juga sbg alternatif...

tapi, aku masih lagi nak tau dari segi perubatan moden, penyakit apa yg aku tanggung skrg nih...bulan 7 nanti ada buat temujanji dgn hospital selayang utk buat scope ikut atas (ni kali kedua dah) ngan ultrasound..

yg aku pelik nya makan tu kena kerap, sejam sekali, kalau lewat sikit perut dan mintak mknan, bercerukkk..ada cacing lapar ke dlm perut aku ni??

sbnrmya aku dah letih kerja asyik dok makan tak henti-henti.. dah mcm lembu kambing plak rasanya.. kalau rehat pun time tido malam, tapi kena bangun gak dlm pikul 4 pagi gituh..aduiiiiiiiiii..serabut memikirkannya...

Follow Us
lupa, minuman bergas mmg aku tak pernah sentuh, masin pun skit2 je dlm lauk gulai..dokter takde plak citer pasal ulu jhati ke haper, dia cuma bagi obat gastrik je...katanya hyper gastrik, tapi apsal makan kerap sgt smpi gi mana2 kena bwk bekal, mcm org2 tua zaman dulu siap gendong kalau jalan jauh...

:-) posted on 22-3-2013 08:33 PM
adam,

memang takde muntah setakat ni,, pantang makan mmg ada, dah lama (4 tahun gitu) tak mkn p ...

kita tak sama sakit. adam mampu bertahan. tp sekali adam makan  12 jam mampu bertahan mcm anaconda sebab habit cmnilah adam kena pedih ulu hati dgn sakit gastrik..

tp kau punya boleh tahan kronik.

untuk pengetahuan kau. dalam sehari dalam perut  kita akan lepas kan 3 kali GAS.. iaitu pada jam 1 tgh hari, 8  malam dan jam 2 pagi... biasanye waktu serangan pedih ulu hati berkait dgn waktu tersebut..

selain itu pemakanan bergas, bercoklat, masam, dan pedas akan menyebabkan kadar asid dalam perut keluar lebih banyak. sebenarnye asid dalam perut salah satu fungsi nak adamkan digestkan makanan. utk elak asid kelur banyak tips adam kunyah 40 kali ikut sunah nabi.. mmg takkan kena pedih ulu hati unless termakan BANYAK atau LANGGAR PANTANG LARANG..

lain org lain symptom. tp symptom kau juga paling pelik pernah adam jumpa.. adam dh sampai najis cair dah..huhu.. kau ni badan cmne? gemuk? kurus??

sebab kadang2 pedih ulu hati blh jd sebab kegemukan.. perut mengalami tekanan bila kita duduk posisi menghempap perut..

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 08:44 PM
kita tak sama sakit. adam mampu bertahan. tp sekali adam makan  12 jam mampu bertahan mcm anac ...

tu lah mmg tahap kronik dah aku ni..sedih sgt..nak buat ibadat ke , kerja ke dah terbatas dah....kdg2 teringat penyakit bahaya mcm kanser je, nauzubillah..searc gak kat google tanda2 kanser usus, tapi kanser ni byk menyerang org yg minum arak ngan hisap rokok, lepas tu berak berdarah (ada darah dlm tinja (taik) ), aku takde..hari2 duk tengok taik sendiri....bila aku makan asid folik utk tambah darah, taik jadi hitam bila berak, tapi kalau berhenti, tai jadi kuning balik mcm taik baby...

utk rekod badan aku kurus, berat dlm 55kg, peratus lemak dlm badan 7.5, kandungan air dln bdn 67.7 - semua ni pakai mesin timbang canggih buatan Gernmany

pelik kan adam?..aku lagi pelik nyakit aku ni....

agak2 kau ada kaitan dgn gangguan jin tak?

:-) posted on 22-3-2013 08:54 PM
tu lah mmg tahap kronik dah aku ni..sedih sgt..nak buat ibadat ke , kerja ke dah terbatas dah....k ...

kau cubit je perut kau? biar jin dalam perut kau jeritt adoooyaiii!! nnti jin tu keluar masa kau kentut

kau darah tinggi ok ? diabetes dh check tak? umur brape ni? aku umur 29..

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 09:06 PM
kau cubit je perut kau? biar jin dalam perut kau jeritt adoooyaiii!! nnti jin tu keluar masa  ...

ada gak terpikir nak tumbuk pukulan KO ala mike tyson je perut ni, kang barai plak usus.. mana nak cari spare
aku terpikir kalau ada jin dlm badan, tentu aku dah mimpi jumpa hantu jembalang pakai toncet dah, mimpi pontianak atau mimpi2 ngeri kan?..tapi takdelah plak..yg ada mimpi jumpe pompuan tersgt cantek adalah duduk ala2 neelofa dlm iklan tilam suratkhabar harian metro tanpa seurat benang, smpi basah kain bila bangun....check darah ok, dokter kata normal,  check gula dlm darah, takat 6 mol ape ke ntah...cuma aku kadang2 terperasan, kalau aku tak minum air gula (aku tak minum susu pekat dlm tin tuh), ada mcm kena hyppo (kurang gula dlm darah), jadi kena amik gula2 seketul ke atau minum air gula separuh gelas, debar2 dan pening2 tu hilang...tapi bila tengok result diabetes, takat 6 tu aje...pernah gak minum stevia terus pening..kena neytral balik dgn minum milo 'o'...umo aku dah 38 Dam, tapi ramai ckp aku mcm budak2 je sbb bdn aku kecik, ada yg kata aku mcm budak sekolah menengah aje, tapi dlm pada digelar budak2 pun, anak aku dah 3...masa ehem..ehem ngan bini okey je, tapi takleh lah smpi patah katil..

:-) posted on 22-3-2013 09:37 PM
ada gak terpikir nak tumbuk pukulan KO ala mike tyson je perut ni, kang barai plak usus.. man ...

patut nye aku yang buka thread. kau dh 38 umur dh ok kena penyakit. aku umur 29 belum nikah lg  cool je

kau duk mana? kalau duk KL nnti aku bg alamat klinik homeopati. kau pergi check dengan doctor tu. murah je. sekali pergi bawah rm 20 blh dpt.. lepas tu jagalah pantang. pe doctor ckp ikut. dgr ckp dia

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 09:41 PM
patut nye aku yang buka thread. kau dh 38 umur dh ok kena penyakit. aku umur 29 belum nikah ...

aku ni umo je tua, tapi ramai org cakap aku masih student..aku duduk kat selayang, tapi kerja aku ke hulu ke hilir kat kolumpo ni mcm keluar masuk jamban je, kejap kat setapak, kejap gombak, kejap keramat, kejap pandan, kejap damnsara, kejap sentul,  kejap kepong..aku nak lah homoepati tu Dam, aku nak check, kalau dpt area gombak, selayang, sentul, setapak, ok gak, sedara mara aku penuh kat situ..hehe

:-) posted on 22-3-2013 09:50 PM
aku ni umo je tua, tapi ramai org cakap aku masih student..aku duduk kat selayang, tapi kerja aku  ...

selayang kt ne? kampung nakhoda ke? taman jasa?

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 09:56 PM
selayang kt ne? kampung nakhoda ke? taman jasa?

kat selayang mall je, intan baiduri...ko kat sini gak ke?..

:-) posted on 22-3-2013 09:58 PM
kat selayang mall je, intan baiduri...ko kat sini gak ke?..

selayang mall?? tempat banyak game mainan tu? kt tingkat atas? kt situ banyak lot shop kan??

ada satu lot shop? ada tempat club kedai buruk rumah gay.. depan kedai jual burger. aku ada beli burger kt situ? ada mamat usha aku... ajak bancuh air mula2 pelik gak? air apa? sekali dia cakap blow job? org jual burger boleh gelak2 .. beli burger terus buang burger tu.. tak de selera..

yup. pernah duk kt taman jasa.. hari weekend tgk valentino rossi anak melayu up depan situ. semua ada .. rxz honda dan mcm2 lg.. biasa lepak tepi jalan makan rojak buah sambil borak dgn jiran taman.. mmg situ kubu kuat mat rempit. mat dadah. pekida perkasa tp jawanye indonye begitu ramai sekali..

kau jgn mandi kt selayang bumbung f1 kolam renang hindraf tu sedih seyh nak mandi tgk kolam berminyak.. rasa nak campak API je. biar rentung semua tamil hindustan yang bawa minyak. kt btu caves dia org dh mandi. kt public pool pun dia org bawa minyak dia org mandi kt ulu yam batang kali lg best..

AdamBillionaire posted on 22-3-2013 10:06 PM
selayang mall?? tempat banyak game mainan tu? kt tingkat atas? kt situ banyak lot shop kan??

ad ...

hahaha...aku selalu lalu kat situ, tapi aku selalu lepak ngan member kat kedai mamak selayang capitol, depan hospital selayang belakang petronas...aku ni jenis tak keluar malam, pun sama kalau aku keluar malam, adalah pondan, bapok ajak meeting....siuhh..siuhhhh....tak kose aku, baik aku layan bini lagi best...

jgn lupa no klinik homopati tu erk....