CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: True-X

ARI NI BOS AKU PUJI KEJE AKU....

SulurBidar posted on 29-3-2013 03:07 AM
Service sector menggunapakai pendekatan yg agak berhemah berbanding manufacturing and construction ...

iye..itu betul..tapi mcm boss true ni, perlu ke sampai memaki, mencarut dan merendah-rendahkan pekerja? kalau dah diperingkat management, boss mcm ni kene masuk kursus talent management...boss paling baik ialah boss work orientation dan people orientation nya seimbang regardless nature of the work...tegas adalah lain dengan maki memaki..

siputsedut posted on 29-3-2013 09:09 AM
iye..itu betul..tapi mcm boss true ni, perlu ke sampai memaki, mencarut dan merendah-rendahkan pek ...

Different boss, different personality, different attitude..

Aku ngadap boss yang datang daripada pelbagai bangsa atas muka bumi nie..
Dari benua Eropah, Asia Barat, hinggalah Malaysian drpd pelbagai kaum..

sektor yg berlainan memberikan persekitaran yg berbeza..
Persekitaran yg berbeza memberikan pengaruh yg berbeza kepada pekerja yang berbeza..

Sebahagian boss menganggap pekerja itu sebagai 'expendable asset'..
sebahagian boss menganggap pekerja itu sebagai 'assisstant'
sebahagian boss menganggap pekerja itu sebagai 'work mate'..

Hidup ini variasi..

Bergantung kepada kebolehtahanan dan kepelbagaian pendekatan kita dalam mendekati boss yang mempunyai pelbagai karenah.
Last edited by SulurBidar on 30-3-2013 02:11 PM

nk syer stori gak

opis lame aku....aku di antara org yg agk lame bertahan
sbb kt situ turnover pekerja sgt la tinggi
pastu, bos aku amik consultant from hell (nak jugak) untuk manage department aku dan lain2
sekali consultant ni plak jnis kipas mengipas & suke ckap bad thing pasal department aku
yg bos aku plak, percaye ajer mende die ckp tu tanpa siasat
so, memule aku ikut jer la rentak consultant tu
tapi lame kelamaan aku pun bengang la, sbab asik nk mencucuk jer kojenye
bos pulak bile dh kne cucuk, memetir jer la kt kiteorg ni
bengang la aku....jadiknye aku dh ilang respek kt consultant tu
segala arahan die yg aku rase nonsenses memang aku bangkang depan2
die pun dh jaki tgok aku, tah ape mende die pi cucuk kt bos

satu hari bos aku memetir, 'kalo uols ni xde sekalipun, i bleh wat la keje uols ni......bla..bla..bla..'
aku pun lupe dh die ckp mende lg, panjang sgt petiran nye
tapi last part die ckap 'i wan't uols to tender by today'
wahhh....sentap aku beb, ko nak sgt aku tender kann
so, sebelum balik aku tender la, walopun telah dinasihati oleh klik2 ku yg bos aku x maksudkannye

esoknye & hari2 seterusnye sblum aku resign, macam2 la plak pujuk rayu aku trime
siap ckap yg die penah marah aku kaw2 lagi dari ni dedolu,
pastu nak naik kan gaji aku la, nk tukarkan consultant tu la, nk soh aku gi department lain, so that aku xyah ngadap consultant tu
tapi aku bolayan jer sumer tu, sekali tersentap selamanye tersentap ok

Aku dah maleh nk ungkit pasal ex bos ni..bleh skizo aku jdiknyer eeee seremmm.skang propesn baru aku.jdik rapunzell dok dendiam atas menara smbil simpan rambut ngan sliping biyuti..tidor je..heheheh kat umah ler..x dok sapa nk hamun aku.yehaaaaa

cammie1711 posted on 22-3-2013 08:20 AM
Betul tu bidar...
Mcm bos I juga...kalau marah memang marah giler vavi..
tapi lepas tu habis, xd ...

kalau professional, dia takkan maki2. percaya laa cakap aku. maybe dia serious dengan kerja but sungguh tak pro if maki2an menjadikan makanan.

aku tak maki pun subordinate aku. aku tak suka dengan kerja dia, then aku buat sendiri. if dia tak faham2 bahasa gak, aku bagi notis dengan compensation. sehari pun aku tak boleh tengok muka orang yg tak serius dengan kerja. kata nak jatuhkan maruah aku dengan memaki, memang tak de laa. aku cuma...kihkih, ada cuma plak tu..akan bagi sedas terakhir dengan ayat2 yg pedas. justifikasi sebagai aku berhentikan dia kerja. yes, setahun kebelakangan ni aku kerap berhentikan subordinate. dah tua2 ni tak larat nak tanggung beban kerja orang banyak2. bagi peluang kat orang yg benar2 serius.

edoraixora posted on 29-3-2013 04:38 PM
nk syer stori gak

opis lame aku....aku di antara org yg agk lame bertahan

sampai hati dia cakap camtuh....

neeway kalau bos aku cakap camtuh..  aku pon blah kot..

Follow Us
anyway.. perangai bos mcm2

dah nasib aku dapat bos camni, perangai ske maki hamun.. tp tuh laa sampai ari tuh je.. then esoknyer dia boleh buat lawak bodoh pulak...

hari jumaat aku terpakse EL... mmg emergency sgt sgt,.. kalau x xde la aku ni saje2 nak coti...
sooo ari kamis tuh ade klient komen projek dia.. soo aku pon reply laa bg pihak dia.. tinggal dia check dan sign je.... soo semua draft aku dah letak kt meja dia.. awal2 aku dah bg secretary.. tolong print semua bagai..

boleh ari jumaat tuh dia sms aku " WHERE R U?..WHERE IS THE HELL IS MY LETTER?..."..
aku reply laa aku ade emergency bagai aku dah prepare semua tinggal dia check dan sign je.. siap mintak ampun maap bagai.. then boleh dia balas balik " ....MEETING IS TO DISCUSS YOUR RUBBISH LETTER..".....  telan air liur je aku..

pagi ni ingat dia nak maki hamun aku sbb EL.... tp ok pulak mood dia ari ni... huhuhu

bos aku yg dulu lagi ler (warga US)...siap carut maki hamum segala bagai kat aku ....tp aku buat bodo jer...haha....malas nak layan....

pehtu aku ditukarkan ke dept baru..dapat bos yg sangat baik.....setiap hari puji hasil keje aku walaupun sekadar taip satu memo..hehe..tp dah jodoh dengan dia tak berpanjangan pulak..dia pulak ditukarkan ke kementerian lain....so dapat lg bos baru...yg ini oklah...takdelah nak maki hamun aku....

report HR kalau dia melampaui batas. trust me ada undang2 yg boleh ajar mulut puaka dia jd sesweet gula

MsQuerida posted on 2-4-2013 09:45 PM
report HR kalau dia melampaui batas. trust me ada undang2 yg boleh ajar mulut puaka dia jd sesweet g ...

dalm kes aku ni.. dia la tuan punyer kompeni... huhuhu...

soo bertahan........ sampai aku jumpe keje lain....

sabo jelah true.... kira oklah gak esok lusa dier leh lupa.. jgn dpt bos yg makan dendam kesumat.. lg parahh... agaknya memang dh patern bos uolss mcm tue... tp dlm2 bnyk2 staff dier.. mesti ader staff yg paling lama.. try lah korek2 dr dier mcm mana dier leh tahan.. hehhhee

TT,

I respect sama u sbb sanggup kena kena maki ngan bos u..
I pun stay kt company ni sbb keje best..  even kena buat keje yg bukan keje kita...
environement pun ok so far...
yg tak bestnya.. big bos terlalu percaya kt sorang minah ni dan menyebabkan minah ni gila kuasa betul...
bdk2 opis ni smpi ke GM mmg tahu da perangai gila kuasa minah ni...
Lg satu yg tak bestnya, bos anggap kita mcm budak2 yg masih hinggusan...
opis nk pindah ni, smpi skrg xnk beritahu asyik ckp confidential confidential.. aiyo lg 1.5 bln aje tu nk pindah... klu asyik keep secret mcm mane kami nk kemas barang2 awal2? khen...
Lagi satu, welfare tak dok... jgn kata annul dinner, hapah apa pun xde kecuali adalah sikit2 bonus time nk raya dan increment time mood dia baik.. klu awal tahun mood tak baik, maka xde lah increment even HRD (mean akulah hehehe) da buat proposal dah buat budget dan forecast pun still tak jalan.. klu mood dia baik awal tahun mean semua proposal aku akan diterima tanpa di 'cut'
Jadi... to TT bertabahlah.... klu ko rasa maki hamun bos u tu melampau tahap gaban.. my advise ko berambus lah... ada satu lg cara klu ko xnk anto notis hehehehe.... but make sure ko da dpt keje lainlah... lepas bos ko maki hamun aje, ko kemas segala barang2 peribadi ko kt work station ko, then terus balik... keluar aje opis ko terus report kt IR opis ckp yg ko berenti sbb under stress & preasure cum kena maki hamun ngan bos depan semua staff.. confirm bos ko xleh tuntut notis... hehehehhee