CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1974|Reply: 2

Aku x boleh tido

Ak xboleh tido la. Dr mlm td tertido pastu terbgn. Kaki bdn gatal2 adeh garuk sana garuk sini. Jantung berdegup kencang. Dr baring mata celik baik tgk astrok lyn hbo, tp mata xmau lelap gak. Last2 buka pc tethering with smartphone buka porum cari. Makin byk baca makin penin lak kepala. Byk sgt maklumat msk dlm otak kot lg2 baca thread lahad datu yg byk versi. Versi 1,2,3,4 etc pon x abis baca lg main skip aje
Di kala yg hening ini fikiranku melayang fikir psl masa depan aku. Mcm2 aku fikir, dari hal peribadi smpi ke hal negara lastly hal dunia Apa la nasib aku. Rasa mcm xde hala tuju je. Aku pon pk balik apa aku da buat di kehidupanku sebelum ni. Byk kesalan timbul. Byk dosa & kesilapan yg aku da buat. Apa silap aku yg aku kesalkan? Aku kesal sebab xdpt truskan hubungan dgn ex aku (12thn dulu) kerna perangai aku yg x ubah mcm setan. Klu lah aku berperangai elok dulu & dpt bersamanya dulu shgga skrg mgkn kehidupan aku lebih bermakna skrg.
Apa lagi yg aku kesalkan? aku kesal sebab x ckup pengajian di uitm dulu. Klu lah aku habiskan pengajian tu mgkn aku dpt kerja yg lbh bgs. Klu lah aku trus smbg degree lg la bgs. Tp skrg da terlmbt. Ngan hutang bank keliling pinggang, nak tuka keta baru pon x dpt, nk beli umah teres pon xdpt. Umah flat pprt ni la yg aku duduk ngan majoriti jiran org asing. Adik2 sedara mara pon aku terasa aku digosip itu ini.
   Byk lagi yg aku kesalkan. Klu nk tulis mau berjela2 page.

kesiannya baca kisah din.. nk wat camne lgi kan.. masa lalu x boleh dikembalikan. tabahkan hidup wlau apa yg terjadi sbb Allah sentiasa ada di sisi kita.

daripada terus menyesal.. baik din terus atur strategi.. strategi nak jadi lebih baik.. jgn fikir tak de degree kita tak blh menjadi orang senang. semuanya balik pd usaha kita. yang kaya raya pun, bkn diorang kaya dengan hanya duduk atas kerusi. diorang pun berusaha kuat, dan kadangkala diorang balik kerja lagi lewat dari pekerja2 yang digajikan.

first skang ni.. din kena  kembali pada Allah, jgn tinggal solat.. rajin2 solat dhuha.. insyaAllah rezki dan hati akan di mudah dan di tenangkan Allah. sambil tu, cuba cari strategi hidup balik.. cari apa yang din suka.. contoh suka pd berniaga.. berniaga baju bundle.. jadi cuba usaha ke arah tu.. cari tahu cara2 dia dan sebagainya.. nanti mudah je din akan dapat peluang untuk berniaga.

atau target untuk improve diri dalam pelajaran. tak semestinya sekarang tak blh ambik degree. banyak saje cara.. PLK PJJ .. apa sahaja balik pada usaha dan kemahuan

patut benang ni masuk dalam bod kaunseling