CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

KERANA ALLAH TAALA

Close [Copy link]
orangbesi posted on 11-3-2013 12:16 AM
Perihal golongan 72... Mudah aje saya terangkan, sesungguhnya kamu bukan dalam golongan 72. Dan bu ...

Kamu cuba baca pelan-pelan dan FAHAMKAN.
     (Setelah tiap-tiap orang dibicarakan, Allah berfirman kepada kedua malaikat yang menjadi pembawa dan saksi itu): "Humbankanlah oleh kamu berdua, ke dalam neraka Jahannam tiap-tiap orang yang tetap degil dalam kekufurannya; -
                  (Qaaf 50:24)
     "Yang sering menghalangi jenis kebajikan, yang melanggar hukum agama, lagi yang meragukan kebenaran,
                  (Qaaf 50:25)
     "Yang menyembah benda yang lain bersama-sama Allah; maka humbankanlah oleh kamu berdua akan dia ke dalam azab seksa yang seberat-beratnya".
                  (Qaaf 50:26)
     (Semasa ia dihumbankan ke dalam neraka Jahannam, ia mendakwa bahawa Syaitanlah yang menjadikan dia sesat; pada saat itu) Syaitan yang sentiasa menyertainya (di dunia dahulu) berkata: "Wahai Tuhan kami, aku tidak menyesatkannya tetapi sememangnya dia sendiri berada di dalam kesesatan yang jauh terpesong".
                  (Qaaf 50:27)

Saya ingatkan sekali LAGI, kamu SESAT dan JAUH dari agama. Jika tidak mahu KEMBALI BERTAUBAT NASUHA, apa yang dinyatakan dari ALLAH PASTI menjadi milik kamu iaitu AZAB yang seberat-beratnya. Cukuplah dengan HUJAH ini dan JIKA kamu tak puas hati dengan keterangan ini, ITU TANDA KUFUR TERHADAP NIKMAT YANG ALLAH BERIKAN KEPADA KAMU. (Walaupun berstatus WALI - wali yang DIISTIDRAJ)

Abangcute posted on 11-3-2013 02:26 AM
Adakah kamu suka bermusuhan dengan Allah?

bodoh punya mamat
aku tanya lain, hang jawab lain

yg hang tu gi melalut dgn ayat bercanggah dgn AL QURAN dan SUNNAH tu apasal!!!!
aku musuh hang
pasal hang menegakkan yg BATHIL
nanti kita sama2 tahu- depan jemaah nanti
kami nak gelak kuat2 kat si mamat perasan  niiii

tak jawab lagi ke
MALAIKATULMAUT JENGUK SEKURANG2NYA LIMA KALI SEHARI
hang punya ayat-banyak temberang jeeee

Abangcute posted on 11-3-2013 02:33 AM
Kamu tak pernah tengok lagi kan? Kamu belum pernah tgk malaikat bergerak dalam berpasukan kan? K ...

ooooo golonag malaikat pada malam LAILATUL QADR tu

kan lagi nampak hang ni bodoh

PADA MALAM ITU
TURUNNYA MALAIKAT DAN ROH MENJALANKAN URUSAN

ahhaaaa yg ni baru betoiii
hang punya tu masih tak betoiiiiiii
temberang je tuuuuu

Abangcute posted on 11-3-2013 11:28 AM
Kamu cuba baca pelan-pelan dan FAHAMKAN.
     (Setelah tiap-tiap orang dibicarakan, Allah berfirm ...

Saya ingatkan sekali LAGI, kamu SESAT dan JAUH dari agama. Jika tidak mahu KEMBALI BERTAUBAT NASUHA, apa yang dinyatakan dari ALLAH PASTI menjadi milik kamu iaitu AZAB yang seberat-beratnya. Cukuplah dengan HUJAH ini dan JIKA kamu tak puas hati dengan keterangan ini, ITU TANDA KUFUR TERHADAP NIKMAT YANG ALLAH BERIKAN KEPADA KAMU. (Walaupun berstatus WALI - wali yang DIISTIDRAJ)

KAHKAHKAH....kamu nak ingatkan aku
hang tu yg sesat, tak sedar2
apasal ayat hang banyak bercanggah dgn AL QURAN dan HADITH NABI
hang pakai kitab mana pulak ya
ada kitab sendiri kotttt
dr qorin jin hang tu leeeee

PORAHHHH tak yah sembang bab wali lahhh, makin nampak buruk perangai hang tu
dah lah perangai pun dah teruk, ayat pun lagi teruk
nanti je laaaa
lihatlah kami akan gelak kuat2 kat hang

Dah panjang rupanya thread ni...

KERANA ALLAH TAALA, TENTUNYA BERSANDARKAN PADA NIAT KITA...

Kalau kita beribadah, tapi kerana malu, kerana takut dosa, kerana nak sembuh penyakit, kerana kene tegur oleh manusia, kene tegur oleh jin yg menyamar, BUKAN sepenuhnya kerana Allah Taala namanya... tak ikhlas tu

JADI, APA YG DIMAKSUDKAN DENGAN UNGKAPAN KERANA ALLAH TAALA YG SETEPAT TEPATNYA????

hantukiller posted on 11-3-2013 03:50 PM
Dah panjang rupanya thread ni...

apasal tak jawab aku punya soalan

ALLAH yg mana satu ni?????
yang BATHIL ke???
yg buat jadi riak takabur perasan
  penipu kuat fitnah

kalau ALLAH AZZAWAJALLA tu
memerintahkan hambanya tunduk merendah diri, jujur berkata benar

jawablah........................

Follow Us
orangbesi posted on 10-3-2013 11:53 PM
silakan.....kalian melihat dr pandangan kalian....
sedangkan dia dinaikkan atau berada bersama pa ...

ingatlah, dia menolak untuk sujud sebab apa?

Allah nyatakan dalam Quran, bahawa sebabnya ialah kerana ketakburan dia sendiri, kerana api lebih mulia dr tanah....

jadi, sikap takbur itu, menyebabkan dia dilaknat...

ussopp posted on 12-3-2013 01:01 AM

Allah nyatakan dalam Quran, bahawa sebabnya ialah  ...

Salam saudara

Nk tambah sket...sabda nabi s.a.w.:
Salah satu yang paling aku takutkan terjadi pada umatku adalah syirik asghar (kecil) kemudian beliau ditanya tentang syirik asghar, beliau menjawab, iaitu riyak - Ahmad

Bg saya, mustahil Iblis akan sujud kerana bgnya api lbh mulia drpd tanah
mgkin juga tiada pengampunan bgnya atas kesyirikannya kpd Allah Al-Alim.
Maka, para jin yg tunduk (sujud) kpd manusia (sbg khalifah)
dikira sbg pengabdian kpdNya (krn Allah Maha Tinggi)
Manakala, si Iblis yg memilih utk beranggapan sebegitu kekal dlm kesyirikan...

Jd, adakah selepas dimakbulkan permohonan akan 'tempoh' tu dikatakan krn Allah?
Bila dijadikan manusia sebahagiannya sbg ujian kpd sebahagian lain...
Bila sebelum kejadian Adam a.s. sendiri telahpn berlaku kerosakan di bumi...
Bila Allah ciptakan jin dan manusia hanya utk mengabdikan diri kpd Allah Maha Tinggi...

Sila jwb saudara @orangbesi

ussopp posted on 12-3-2013 01:01 AM

Allah nyatakan dalam Quran, bahawa sebabnya ialah  ...

benarlah ALLAH

kisahnya yg dikitabkan adalah semasa iblis dihadapkan tika penciptaan adam
adakah kita tahu kisahnya sebelum itu
dan bagaimana dia DIHADIRKAN semasa DITIUPKAN ROH ke jasad adam????
kenapa ya???

dan adakah sama seorang RASUL yg diutuskan dikalangan kaumnya yg fasik
utk sujud kepad RABBULALAMIN - yg tentunya bercanggah dgn apa yg sedia dianuti pada masa itu?

atau pun yg paling senang, sekarang ini
seorang insan memerintahkan insan lain sujud padanya
leh terima keeee????

Dzulqarnain posted on 12-3-2013 06:13 AM
Salam saudara

Bg saya, mustahil Iblis akan sujud kerana bgnya api lbh mulia drpd tanah
mgkin juga tiada pengampunan bgnya atas kesyirikannya kpd Allah Al-Alim.
Maka, para jin yg tunduk (sujud) kpd manusia (sbg khalifah)
dikira sbg pengabdian kpdNya (krn Allah Maha Tinggi)
Manakala, si Iblis yg memilih utk beranggapan sebegitu kekal dlm kesyirikan...

Jd, adakah selepas dimakbulkan permohonan akan 'tempoh' tu dikatakan krn Allah?
Bila dijadikan manusia sebahagiannya sbg ujian kpd sebahagian lain...
Bila sebelum kejadian Adam a.s. sendiri telahpn berlaku kerosakan di bumi...
Bila Allah ciptakan jin dan manusia hanya utk mengabdikan diri kpd Allah Maha Tinggi...

cuba amati kehebatan si iblis
sehinggakan dihadapkan tika penciptaan adam.........................
takkan yg hebat nak sujud pada yg baru jeee tuuuuu
lagipun si iblis ni tak NAMPAK apa yg dikatakan INSAN DIJADIKAN DARI SEBAIK-BAIK KEJADIAN
(opssss - bab ni yg wat ramai yg dalam kesesatan niii) hati2 nak keluarkan ayatnyeee niiii

TAK KU CIPTAKAN JIN DAN MANUSIA MELAINKAN UNTUK BERIBADAH DAN MENYEMBAH AKU
ok kott si iblis masih menyembah ALLAH
cuma tak mau sembah JASAD ADAM je tuuuuu

orangbesi posted on 11-3-2013 06:42 PM
apasal tak jawab aku punya soalan

ALLAH yg mana satu ni?????

Kamu sebenarnya SESAT kerana TAK BOLEH membezakan MAKSUD MANUSIA dan IBLIS: Ini post kamu:

syaitan pun menjalankan amanah dan tanggungjawab dari TUHANNYA

Iblis pun dah diperkenankan menjalankan tugasnya.................kerana ALLAH gak

babi hutan pun redho dijadikan dirinya....kerana berTUHANkan ALLAH

Allah SWT tak pernah memberikan TUGAS kepada Iblis. Iblis menyatakan TUGASnya kepada Allah. Kerana itu saya katakan kamu JAUH KESESATAN dari agama. Kamu ingkar dengan ketetapan Allah. Kamu langgar ketetapan Allah. Walaupun kamu WALI ALLAH, tidak bermaksud kamu akan masuk syurga dengan segala bentuk keingkaran dan perlanggaran yang terdapat dalam AL-Quran. ALLAH kasih kepada semua manusia. Kenapa kamu menceritakan IBLIS? Tidakkah itu BUKTI kamu mendengar bisikan dari IBLIS?

Saya terus terang, NYATA BUKTI kamu dalam KESESATAN NYATA. Dan SIKAP kamu bertepatan dengan SIKAP IBLIS ketika berforum. Sesungguhnya IBLISlah yang menyatakan akan sesatkan MANUSIA dan Allah tidak pernah MEMERINTAHKAN IBLIS untuk menyesatkan manusia. Kamu ni MANUSIA YANG JAUH DARI AGAMA walaupun AMALAN kamu Allah Amat Suka pada kamu. Ingat! Bila kamu MENENTANG WALI-WALI ALLAH yang berstatus atas dari kamu, tiadalah KHABAR GEMBIRA untuk diri kamu melainkan KEHINAAN di dunia dan diakhirat kelak. Agama itu nasihat. Selayaknya, diri kamu carilah GURU-GURU yang bersanad atau yang dihantarkan olehNya.
        Iblis berkata: "Oleh kerana Engkau (wahai Tuhan) menyebabkan daku tersesat (maka) demi sesungguhnya aku akan mengambil tempat menghalangi mereka (dari menjalani) jalanMu yang lurus;         
                     (Al-A'raaf 7:16)
Jika kamu mahu BERUBAH, jadilah seorang WALI ALLAH yang bersyukur kerana kerana diberikan UJIAN ALLAH dan itu merupakan KETETAPAN ALLAH untuk kamu kembali kepadaNYA (datang bertanya kepada saya kerana saya tahu IBLIS memujuk kamu untuk tidak mengikuti apa yang saya terangkan). Jangan kamu ingat diri kamu itu  WALI peringkat rendah MAMPU MEMBANTAH URUSAN ALLAH khusus kepada WALI YANG TINGGI DARJATNYA dari kamu kerana ALLAH AKAN CAMPAKKAN SIFAT TIDAK BERSYUKUR KEPADA ALLAH selepas itu.

Oleh itu, bersyukurlah kamu kepada Allah dan mintalah pertolongan dari Allah sementara kamu masih HIDUP. Jin-jin ini akan datang JIKA KAMU takut kepadaNYA atau kamu marah padanya melainkan kamu menjadi orang yang beriman dan bertaqwa kepada Allah maka jin-jin ini SUSAH NAK DATANG. Kalau datang pun takat LUAR PINTU pagar rumah sahaja selagi diri sendiri BERISTIQOMAH. Orang yang beristiqomah akan kenal jin yang menyamar menjadi manusia. Malah ada ketikanya perbualan yang DIGANGGU JIN pun boleh DIKESAN oleh manusia berkenaan. Tak perlu kamu marah-marah dengan saya kerana kamu WALI peringkat rendah dari saya kerana saya tahu SIAPA WALI dan siapa yang bukan Wali.

Hatta, hanya Wali PERINGKAT TINGGI yang boleh menerangkan kepada kamu ILMU KEBENARAN dan KEBATILAN kerana diri mereka SUDAH MELALUI apa yang kamu lalui. Jika kamu mahu melihat KAROMAH, saya tunjukkan kepada kamu itupun JIKA ALLAH IZINKAN untuk menjelaskan kepada kamu maksud WALI DARJAT TINGGI. Dalil sambungan keterangan IBLIS:
     "Kemudian aku datangi mereka, dari hadapan mereka serta dari belakang mereka, dan dari kanan mereka serta dari kiri mereka; dan Engkau tidak akan dapati kebanyakan mereka bersyukur".
                  (Al-A'raaf 7:17)
     Allah berfirman: "Keluarlah engkau dari Syurga sebagai makhluk yang terhina serta terusir. Sesungguhnya sesiapa di antara mereka yang menurutmu, tetaplah aku akan memenuhi neraka jahanam dengan (golongan) kamu (yang derhaka) semuanya;
                  (Al-A'raaf 7:18)
Agaknya ramai ingat saya sembang kosong. Apa jua perkara tinggi ke rendah darjat seseorang wali, SEMUA TU TAK PENTING. Yang penting, KEMBALI KEPADA AGAMA dan JANGAN MEMPERTIKAIKAN AGAMA dengan AKAL dan NAFSU. Semoga Allah bersama-sama orang-orang yang beriman dan bertaqwa kepadaNya.

Ada juga disini yg menganggap tuhan(Allah) bukan ESA????

Yang paling ditakuti , adalah apabila tidak berkesampaian untuk “berserah diri kepada Allah!”.
Takut untuk mengaku diri dan takut untuk mengatakan diri!.

Katakanlah segala-galanya Allah...

berdiri menyaksikan diri sendiri..
kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata pada diri kita..
Hanya diri batin (Allah) dan diri zahir kita (Muhammad) yang membawa dan menanggung rahsia Allah SWT.

susah nak kata...pada pendapat aku biarlah Allah yang menilai. sebab kalau pun hamba Dia mampu & berjaya menjalankan tanggungjawab & perintah yg dia suruh semata-mata ikhlas lillahi taala tanpa mengharapkan apa2 balasan dan ganjaran, hakikatnya Dia juga yg kurniakan keupayaan tu. terpulang kat Dia nak bagi kat siapa. ada orang beribadat nak kan ganjaran.. yg mana pada pendapat aku tak salah. ada orang beribadat nak kan keredhaanNya semata-mata, ada orang beribadat kerana semata-mata nak jadi hamba yang taat perintah Nya. tapi nilai orang2 tersebut disisi Allah pastinya berbeza la kan. kesimpulannya bagi org yg biasa & banyak dosa macam aku ni masih belum lagi sampai ketahap yg TT maksudkan tu. mungkin sebab aku belum kenal makna seorang hamba yang sebenarnya..... Last edited by krukx on 12-3-2013 10:21 PM

Dzulqarnain posted on 12-3-2013 06:13 AM
Salam saudara

keredhaan Allah terletak pd Allah, dan Allah berkehendak...dunia milik Dia.

jika Allah menyuruh iblis sujud pd insan lain, otomatik ia tidak akan dikira mensyirikkan Allah...
kerana Allah berkehendak, segala hukum adalah milik Dia....

pada ketika itu, perintah yg dikeluarkan adalah begitu, maka keredhaan Allah adalah pada menunaikan perintah sujud pada Adam itu.
tidak patut kita berandai bahawa iblis tak mahu syirik.....

lagipun Allah sendiri kata hawa iblis sombong...

, bukan iblis takut syirik, tp semata2 kesombongannya....
tidak patut wujud kefahaman baru iaitu iblis tidak mahu sujud kerana tidak mahu syirik...

itu merupakan bidaah dalam kefahaman islam. dtg dari akal-akalan.....walaupun ia nampak logik dan intelek dan hikmah...

p.s; adakah sy menjawap soalan kerana sy kurang faham persoalan dilontarkan....

Abangcute posted on 12-3-2013 11:00 AM
Kamu sebenarnya SESAT kerana TAK BOLEH membezakan MAKSUD MANUSIA dan IBLIS: Ini post kamu:

syai ...

betul, aku yg kata.....
Iblis pun dah diperkenankan menjalankan tugasnya.................kerana ALLAH gak
babi hutan pun redho dijadikan dirinya....kerana berTUHANkan ALLAH

Allah SWT tak pernah memberikan TUGAS kepada Iblis. Iblis menyatakan TUGASnya kepada Allah. Kerana itu saya katakan kamu JAUH KESESATAN dari agama. Kamu ingkar dengan ketetapan Allah. Kamu langgar ketetapan Allah. Walaupun kamu WALI ALLAH, tidak bermaksud kamu akan masuk syurga dengan segala bentuk keingkaran dan perlanggaran yang terdapat dalam AL-Quran. ALLAH kasih kepada semua manusia. Kenapa kamu menceritakan IBLIS? Tidakkah itu BUKTI kamu mendengar bisikan dari IBLIS?

mana ayat hang cetak rompak ni
hang tak faham bahasa melayu ke
iblis minta di tangguhkan dan akan menyesatkan.....TUHAN beri keizinan......betol tak????
itu adalah KETETAPAN ALLAH , yg hang hantam semacam napa, dah biol ke???
abis dlm AL QURAN diceritakan iblis-supaya tak terikut langkahnya -cam hang leee
aku pun bercerita lah APA YG DITURUNKAN
bisikan iblis - cam hang tu le, cakap ikut sedap mulut jeee

aku berSIKAP IBLIS ketika berforum.

kalau dgn perangai setan cam hang, aku lebih dahsyat dr iblis leee
pasal iblis pun kalah dgn syaitan
  Ingat! Bila kamu MENENTANG WALI-WALI ALLAH yang berstatus atas dari kamu, tiadalah KHABAR GEMBIRA untuk diri kamu melainkan KEHINAAN di dunia dan diakhirat kelak.
sapa dia wali tu KAHKAHKAH hang ka? wali setan ada leeee
Agama itu nasihat.
mana sambungan hadith ni??? tak tau jangan sebut jeeee
Selayaknya, diri kamu carilah GURU-GURU yang bersanad atau yang dihantarkan olehNya.
guru??? cam guru sesat hang tu keee????

Iblis berkata: "Oleh kerana Engkau menyebabkan daku tersesat demi sesungguhnya aku akan mengambil tempat menghalangi mereka jalanMu yang lurus;                             (Al-A'raaf 7:16)

Jika kamu mahu BERUBAH, jadilah seorang WALI ALLAH(datang bertanya kepada saya kerana saya tahu IBLIS memujuk kamu untuk tidak mengikuti apa yang saya terangkan). Jangan kamu ingat diri kamu itu  WALI peringkat rendah MAMPU MEMBANTAH URUSAN ALLAH khusus kepada WALI YANG TINGGI DARJATNYA dari kamu kerana ALLAH AKAN CAMPAKKAN SIFAT TIDAK BERSYUKUR KEPADA ALLAH selepas itu.
PORAH-masih lagi perasan mamat ni rupanya
tak sedar2 lagi tu.....dah la dok maki hina gertak org, ada hati ngaku wali

Oleh itu, bersyukurlah kamu kepada Allah dan mintalah pertolongan dari Allah sementara kamu masih HIDUP. Jin-jin ini akan datang JIKA KAMU takut kepadaNYA atau kamu marah padanya melainkan kamu menjadi orang yang beriman dan bertaqwa kepada Allah maka jin-jin ini SUSAH NAK DATANG. Kalau datang pun takat LUAR PINTU pagar rumah sahaja selagi diri sendiri BERISTIQOMAH. Orang yang beristiqomah akan kenal jin yang menyamar menjadi manusia. Malah ada ketikanya perbualan yang DIGANGGU JIN pun boleh DIKESAN oleh manusia berkenaan. Tak perlu kamu marah-marah dengan saya kerana kamu WALI peringkat rendah dari saya kerana saya tahu SIAPA WALI dan siapa yang bukan Wali.

laaaa- gila kot hang ni
dalam jasda hang pun jin dah penuh dah
tak sedar sedar lagi tuuuu

Hatta, hanya Wali PERINGKAT TINGGI yang boleh menerangkan kepada kamu ILMU KEBENARAN dan KEBATILAN kerana diri mereka SUDAH MELALUI apa yang kamu lalui. Jika kamu mahu melihat KAROMAH, saya tunjukkan kepada kamu itupun JIKA ALLAH IZINKAN untuk menjelaskan kepada kamu maksud WALI DARJAT TINGGI.

KAHKAHKAH wali darjat tinggi pulak
kalau ALLAH ADALAH WALI, apa hang nak kata lagi.........

Dalil sambungan keterangan IBLIS:
     "Kemudian aku datangi mereka, dari hadapan mereka serta dari belakang mereka, dan dari kanan mereka serta dari kiri mereka; dan Engkau tidak akan dapati kebanyakan mereka bersyukur".                     (Al-A'raaf 7:17)
     Allah berfirman: "Keluarlah engkau dari Syurga sebagai makhluk yang terhina serta terusir. Sesungguhnya sesiapa di antara mereka yang menurutmu, tetaplah aku akan memenuhi neraka jahanam dengan (golongan) kamu (yang derhaka) semuanya;                      (Al-A'raaf 7:18)

yg ni hampir semua org islam dah tau dahhhh
cuba beruk cam hang ni tak sedar2 diadok bertenggek kat tengkuk hang tuuu
Agaknya ramai ingat saya sembang kosong.
memang kosong n tarak guna sikit punnn
Apa jua perkara tinggi ke rendah darjat seseorang wali, SEMUA TU TAK PENTING.
dah tau tak penting yg pi dok cita tu buat apa
Yang penting, KEMBALI KEPADA AGAMA dan JANGAN MEMPERTIKAIKAN AGAMA dengan AKAL dan NAFSU. Semoga Allah bersama-sama orang-orang yang beriman dan bertaqwa kepadaNya.
wooiii mamat TUHAN kasi akal utk tapis la mamat ooiiii
yg mana HAK dan yg mana BATHIL
yg mana ILHAM UTK KEBAIKAN atau ILHAM KEFASIKAN atau bisikan setan
yg ni pun hang dah kalut dahhh

hantukiller posted on 12-3-2013 04:05 PM
Ada juga disini yg menganggap tuhan(Allah) bukan ESA????

kalau nak tulis kata aku, kasitau depan2 leee
kalau cakap kot belakang - dah kira ghibah, ngunjing tuuuu
  takkan akhlak yg baik buruk pun tak tau kotttt

yg soalan dr aku tu
napa tak jawab2
tak tau ke????
dok perasan lagi ke niii?????

orangbesi posted on 13-3-2013 12:44 AM
betul, aku yg kata.....
Iblis pu ...

Kamu pernah diberi petunjuk perihal kematian? Jika belum, itu bermaksud mengaji tak habis. Udah ler orang yg bersifat KEAKUAN. Jika pernah menyatakan diri "Akulah Tuhan", belum terlambat lagi sehingga akan kamu keluar perkataan sambungan "Akulah Tuhan dan Tiada Tuhan". Jika keluar last punyer, dok dalam neraka jahanam kerana janji Allah dalamAl-Q

Kamu ni buta mata kanan. Tak nampak kebenaran Al-Quran. Sesuai dengan takdir apa yg kamu menyatakan perihal amanah dan tanggungjawab Iblis itu datang dari Allah. Boleh kamu berikan dalil? Bukankah Iblis itu terang ingkar perintah Allah. Macam mana kamu dapat idea macam tu ek? Kamu ni pengikut iblis ek?

Janganlah perlekeh penciptaan Allah.
Segala kejadian dan ciptaan Allah TIADA yang sia-sia, termasuk Iblis.
Iblis tidak tunduk kepada insan yang tidak tunduk kepada Allah

Kefahaman yang lebih halus .....
Adakah kita sentiasa bersama iblis tanpa menyedari???

(myseposen) Last edited by dinsmann on 13-3-2013 02:50 AM