CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

KERANA ALLAH TAALA

Close [Copy link]
Abangcute posted on 25-3-2013 01:30 AM
Kamu sudah fikir habis apa yg kamu sampaikan seperti yg Allah kehendaki selama ini?e

Post on  25-3-2013 01:30 AM|View author' posts
orangbesi posted on 25-3-2013 01:27 AM
Post on  25-3-2013 01:09 AM|View author' posts

Adakah kenyataan kamu datang dari Allah? Kalau b ...

Kamu sudah fikir habis apa yg kamu sampaikan seperti yg Allah kehendaki selama ini?e Last edited by Abangcute on 25-3-2013 01:32 AM

kalau nak lawan dgn berok sekork ni
yg perasan TUHAN...............aku anytime jeeee
lagi memberangsangkannnnnn
kalau kepit muka hang celah ketiak aku.............lagi ngam oooooooo
dgn tuhan hang yg dok bisik bersuara tu.......pengsan 3 hari 3 malam

kalau hang betoiiii
takkan post2 hang delete gak kotttttt
yg tak betoi tu yg kena delete tuuuuu
maklumlah bertuhankan hawa nafsu - meroyan selalu le jawabnyeeeee

orangbesi posted on 25-3-2013 01:35 AM

Kamu sudah fikir habis apa yg kamu sampaikan sep ...

Adakah kamu pernah mengaku Tuhan ketika diislah? Saya diislah sebagai dajjal oleh suara yg datang dari langit dan bukan bisikan yg datang dari bumi. Jika saya menipu maka pasti Allah timpakan laknatNya terhadap diri saya. Boleh kamu bezakan suara dan bisikan? Malaikat dan jin? Jika belum diberi ilmu ini, nasihat saya, jangan nersangka perkara yg kamu tidak tahu mengenai saya.

Saya BELUM pernah mengaku diri saya Tuhan di depan Allah. Adakah kamu mahu Allah istihar perang terhadap kamu dengan fitnah kamu itu? Lebih baik kamu delete post sebelum laknat Allah tertimpa keatas kamu dan orang yg kamu aniayai sebelum ini. Sesungguhnya saya tidak pernah merasa diri dianiayai kerana telah diislah perihal ini. Last edited by Abangcute on 25-3-2013 01:47 AM

Abangcute posted on 24-3-2013 11:07 PM
Bila tiba masanya, kamu akan faham erti memutuskan silaturrahim olehNYA.

Sbb tu jgn berlagak hebat wlpn x hebat.
Xda sapa nk memutuskan silaturahim sesiapa.
Cuma, dengar dan ambil pengajaran adja la...
Silap skali ditegur, klo dh berkali-kali silap benda sama tu ego.
Sbb tu saya minta baca semula posting sedara dr awal berforum.
Spy bole nampak sama ada bertambah baik atau buruk ataupn 'takat tu jah'...
Semua di sini pn bkn ulamak, bkn ada apa sgt pn
cuma kaki forum tegar je.

Pastikan kelapangan masa yg diguna bermanfaat...for greater good.
- Hanya kerana Allah Ta'ala...

Dzulqarnain posted on 25-3-2013 07:05 AM
Sbb tu jgn berlagak hebat wlpn x hebat.
Xda sapa nk memutuskan silaturahim sesiapa.
Cuma, dengar ...

Apakah yang kamu nyatakan itu datang dari Allah? Adakah kamu DIPERINTAHKAN ALLAH untuk menyatakan apa yang perlu kamu nyatakan? Jika TIDAK, saya berpendapat adalah lebih baik kamu DIAM dari menyatakan sesuatu yang sia-sia terhadap diri saya wahai En Raul.

Perlukah saya nyatakan nama clone satu persatu sehingga kamu TIADA TEMPAT untuk melarikan diri dari En Orang Besi yang kamu BENCI teramat sangat itu kerana kejahilan dan kesesatannya sedangkan diri kamu sendiri tidak mengenali AGAMA dalam maksud yang sebenar?

Perumpamaan seekor nyamuk pun kamu tidak faham, sedangkan kamu menyatakan sesuatu yang BUKAN datang dari Allah? Adakah kamu pernah menyatakan diri kamu Tuhan sebelum ini? Agama itu nasihat. Allah itu Maha Kasih lagi Maha Halus. Jangan kamu menjadi SESAT kerana sangkaan-sangkaan BURUK kamu yang kamu tidaklah tahu SIAPA diri kamu sendiri pada pandanganNYA. Perlukah saya HURAIKAN satu per satu apa yang akan TERJADI kepada kamu jika kamu mahu menyatakan sesuatu yang bersifat AKAL semata-mata kerana NAFSU?

Adakah kamu sangka saya tidak TAHU LANGSUNG perihal kamu dari mula sehingga kini sedangkan saya antara yang boleh MENDENGAR apa yang kamu tidak ketahui (suara dan bisikan). Allah Jualah Tuan Kepada Segala Yang Terdapat Di bumi Mahu pun dilangit. Lakukan apa yang kamu nyatakan itu KERANA ALLAH sebelum berbicara dengan saya kerana saya dapati apa yang kamu nyatakan itu BUKAN KERANA ALLAH. Perlukah saya HURAIKAN satu per satu perihal apa BENTUK DOSA BESAR yang kamu lakukan selama ini untuk kamu ketahui BETAPA SAYA KENAL KAMU seorang yang MEMBUAT DOSA-DOSA BESAR di dunia yang nyata?

Agama itu Nasihat, jika kamu rasa diri kamu dilindungi Allah, bertanyalah kepada diri kamu sendiri "Mengapa jin boleh datang mengganggu kamu sedangkan kamu menyangka Allah melindungi kamu? Adakah kamu SYOK sendiri dengan apa yang kamu tidak ketahui? Adakah kamu FAHAM erti PERLINDUNGAN MUTLAK yang datang dari Allah?
Last edited by Abangcute on 25-3-2013 10:07 AM

Salam Abangcute & Pakcik OB. kan dah disediakan benang spesel utk korang berdebat. kalau boleh gi la sana. tak syok la kacau benang orang.....

krukx posted on 25-3-2013 12:01 PM
Salam Abangcute & Pakcik OB. kan dah disediakan benang spesel utk korang berdebat. kalau boleh gi la ...

kat mana salahnya??
di kata kerana ALLAH TAALA
tapi betulkah???

jadi kena ada perbincangan walaupun PANAS sikitttt

dan tt ni pun......kerana ALLAH TAALA gak
tapi kelentongnya pun dia tak terjawab punnn
kalau benar, tegakkan dan jawab..................baru nama muzakarah

kan ni forum,bukan blog
takkan tt punya thread, tt je yg betul kotttt
semua layak memberi akal fikiran yg telah dianugerahkan

Follow Us
Abangcute posted on 25-3-2013 01:45 AM
Adakah kamu pernah mengaku Tuhan ketika diislah? Saya diislah sebagai dajjal oleh suara yg datan ...

Post on  25-3-2013 01:45 AM|View author' posts
orangbesi posted on 25-3-2013 01:35 AM

Kamu sudah fikir habis apa yg kamu sampaikan sep ...

Adakah kamu pernah mengaku Tuhan ketika diislah? Saya diislah sebagai dajjal oleh suara yg datang dari langit dan bukan bisikan yg datang dari bumi. Jika saya menipu maka pasti Allah timpakan laknatNya terhadap diri saya. Boleh kamu bezakan suara dan bisikan? Malaikat dan jin? Jika belum diberi ilmu ini, nasihat saya, jangan nersangka perkara yg kamu tidak tahu mengenai saya.

Saya BELUM pernah mengaku diri saya Tuhan di depan Allah. Adakah kamu mahu Allah istihar perang terhadap kamu dengan fitnah kamu itu? Lebih baik kamu delete post sebelum laknat Allah tertimpa keatas kamu dan orang yg kamu aniayai sebelum ini. Sesungguhnya saya tidak pernah merasa diri dianiayai kerana telah diislah perihal ini.
Last edited by Abangcute on 25-3-2013 01:47 AM

ngaku tuhan
hang je kotttt
pasal leh kun faya kun
kami sepertimana Rasullullah, kami berhajat kami berdoa padaNYA

oooo hang diislah sebagai dajjal ke
patutlah perangai terbalik je memanjang - sebijik cam kepala lutut dajal jeee
nak tau kat mana hang nak letak muka- nanti depan jemaah je yaaaa

bisikan dan suara
suara hang terpekik terlolong ada le dengark nyeeee
sebijik je sora jin patah tanduk tuuuu
malaikat nak bersuara?????............................hang yg kena tipu je laaaaa

ajak aku perang , JOMMMMM
leh sajaaaa
hang nak uji aku apa pun silakanlah
aku punya turn, aku nak talkinkan hang dalam liang lahad - 20 minit je
  mungkin masa tu je......puak2 NURRR tu mai kotttttt

sya_sugar_sugar posted on 24-3-2013 09:15 PM
kalo nak mudah .

sami; na wa ata'na.

wslam,,,
orang zman skarang terlebih lebih sangat pandai...hak Maha Pencipta pun nak dipersoalkan..sedangkan manusia tuh sikit pun takde hak!(mengikut hakikat yg sebenarnya)...
Last edited by habakuk on 25-3-2013 03:54 PM

Katakanlah (wahai Muhammad): Patutkah kamu (wahai kaum Yahudi dan Nasrani) membuat bantahan terhadap kami mengenai pilihan Allah dan pengurniaanNya? Padahal Dialah Tuhan kami dan Tuhan kamu. Bagi kami (faedah) amal kami dan bagi kamu pula (faedah) amal kamu (kalau diikhlaskan) dan kami adalah (mengerjakan amal dengan) ikhlas kepadaNya. Al Baqarah 139

orangbesi posted on 25-3-2013 03:30 PM
Post on  25-3-2013 01:45 AM|View author' posts

Adakah kamu pernah mengaku Tuhan ketika diislah? ...

Boleh kamu BERSUMPAH dengan nama Allah, kamu tidak pernah menyatakan "Kamu adalah Tuhan" sebelum ini kerana saya berani untuk BERSUMPAH di depan RABB, kerana saya tidaklah pernah mengaku diri saya TUHAN ketika diislah.

Adakah kamu mahu saya istiharkan perang terhadap kamu bersama-sama makhluk2 yang diizinkan olehNYA yang merupakan dibawah tanggungjawab saya selama ini (termasuklah perkara-perkara yang batil) yang amat saya TIDAK KEHENDAKI MENANGGUNG selama ini? Perlukah saya buktikan kekuasaan yang Allah berikan untuk saya tamatkan kisah fitnah kamu selama ini? Adakah kamu yakin saya TIDAK MAMPU mengarahkan apa yang diberikan izin olehNYA?

Lihatlah langit... Boleh kamu mencari awan sekarang ini wahai orang yang SUDAH saya istiharkan perang? Adakah kamu boleh berniaga pada esok hari jika saya mengkehendaki HUJAN TURUN dengan lebatnya HANYA DI TEMPAT KAMU BERNIAGA? Adakah kamu mahu TEST kerana bila maksud BERPERANG, semua BENDA yang ada pada kamu akan BERPERANG terhadap diri tuan TUBUH secara sedar ataupun tidak sedar.

Kalau 1 minggu sekali tayar motor kamu pancit, minyak motor kamu cepat kering, cukup tak untuk buktikan benda apa yang saya BOLEH PERINTAHKAN dengan izin Allah?
Last edited by Abangcute on 25-3-2013 05:16 PM

Wahai hamba-hambaKu yang beriman! Sesungguhnya bumiKu adalah luas (untuk kamu bebas beribadat); oleh itu, (di mana sahaja kamu dapat berbuat demikian) maka hendaklah kamu ikhlaskan ibadat kamu kepadaKu.  Al ankabut 56

Serta (diwajibkan kepadaku): Hadapkanlah seluruh dirimu menuju (ke arah mengerjakan perintah-perintah) agama dengan betul dan ikhlas dan janganlah engkau menjadi dari orang-orang musyrik. Yunus 105

burungantu posted on 23-3-2013 01:19 AM
Assallamualaikum warahmatullahi wabarakatuh

Alhamdullillah..

Assalamualaikum.

Indah sungguh kata kata tuan.... menusuk

KERANA ALLAH TAALA, satu ungkapan yg sangat mudah dan selalu dilafazkan oleh kita, tapi rasanya(diri aku sendiri la) hanya mainan bicara.... lain dibibir lain dihati.... dibibir kata ikhlas hanya kerana Allah, tapi dihati nak itu dan nak ini atas amalan yg dilakukan tersebut.....

Abangcute posted on 25-3-2013 09:19 AM
Apakah yang kamu nyatakan itu datang dari Allah? Adakah kamu DIPERINTAHKAN ALLAH untuk menyatakan  ...

Jgn le sedara kuat bersangka, kelak menyondol angin yg sia2
Dan x perlu sedara melaga2, krn saya lbh kenal siapa yg sapa saya berbanding sedara
Spt yg saya katakan, nyamuk ada di mana2: di Kokdiang, di Jerlun, di Jempol...ada di mana2.
Jgn jaga tepi kain saya utk cari nyamuk...beli kelambu dok le dalamnya.
Biar berbakul-bakul andaian, tp x payah le angkat diri sendiri.
Nasihat-menasihati utk kebaikan, bkn utk menunjuk poyo.
Cerminkan diri sendiri dulu sedara, kalo nampak selain diri sedara di dlmnya...beli je le cermin yg baru.

Dzulqarnain posted on 25-3-2013 08:42 PM
Jgn le sedara kuat bersangka, kelak menyondol angin yg sia2
Dan x perlu sedara melaga2, krn saya  ...

Saya istiharkan perang terhadap kamu sehingga kamu kembali TAAT kepada perintah Allah. Ada sesiapa yang merasakan diri MACHO seperti Raul yang merasakan diri DEKAT DENGAN ALLAH sedangkan realitinya TIDAK? Tidakkah kamu tahu diri kamu BUKAN WALI sepertimana saya istiharkan perang terhadap WALI seperti Orang Besi? Adakah kamu terlalu BODOH untuk memahami Qada' dan Qadar yang bergelar Wali dan yang BUKAN WALI?

Ada apa-apa yang kamu mahu lagi dari saya kerana saya bukanlah seorang yang bersangka-sangka. Demi Allah nyawa saya di dalam genggamanNYA, saya antara ciptaNYA yang ditakdirkan dan dizahirkan bukan untuk bersangka-sangka kerana saya sememangnya diuji dalam pelbagai kondisi SETIAP HARI. Sudahkah kamu bersedia menerima CABARAN dariNYA dengan tahap kesombongan yang tidak bertempat? Tidakkah kamu berfikir secara BIJAK kerana saya sekadar menggunakan 1 ID ketika berforum sedangkan saya BOLEH menggunakan banyak ID jika saya mahu?

Sebelum terlupa, bacaan Al-Fatihah kamu terdapat maksud bacaan MENYEMBAH KEPADA MATAHARI. Sebaik-baiknya kamu fikirkan terlebih dahulu akidah kamu ketika berbicara dengan Allah kerana ada orang yang TAHU apa yang kamu tidak MENGETAHUI walaupun diri saya seorang manusia yang lemah.

KepadaNYA jua kita dikembalikan.

Last edited by Abangcute on 25-3-2013 08:58 PM

Abangcute posted on 25-3-2013 08:48 PM
Saya istiharkan perang terhadap kamu sehingga kamu kembali TAAT kepada perintah Allah. Ada sesiapa ...

X payah nk memetik buah yg saudara sangsi madu/racun.
Krn kepoyoan sedara umpama pentomin yg menghiburkan
Saya x pernah mengatakan diri saya hebat, dan saya sedar saya x se'cute' sedara.
Dan CARI xkn semeriah ini tanpa multi-nick2 yg ada, mengimarahkannya...

Mengapa saudara nk rasa tercabar? - musykil ni

Sebelum terlupa, bacaan Al-Fatihah kamu terdapat maksud bacaan MENYEMBAH KEPADA MATAHARI. Sebaik-baiknya kamu fikirkan terlebih dahulu akidah kamu ketika berbicara dengan Allah kerana ada orang yang TAHU apa yang kamu tidak MENGETAHUI walaupun diri saya seorang manusia yang lemah.
Siapa yg tahu???

Tanda wali itu ada BANYAk
1) Terdapat bau-bauan ketika berada berhampiran
2) Hati seorang Wali sentiasa berzikir
3) Allah SWT menyediakan 2 bentuk perlindungan samaada datang dari Jin ataupun Malaikat
4) Pada wajahnya terserlah makna Wali

Semua diatas hanya diketahui oleh WALI yang tinggi darjatnya dari Wali yang kurang darjatnya. Siapakah WALI yang darjatnya paling tinggi? Wali darjat paling tinggi adalah yang SEMPURNA maksud kematian ketika diberi PETUNJUK olehNYA. Rujuklah orang-orang yang datang dari bidang ILMU TASSAWUF adakah BENAR apa yang saya sampaikan kerana saya bukan ahli Tassawuf. Adakah Wali ini mampu membelah gunung? YUPS!! Adakah wali ini mampu menendang kereta kebal? YUPS!! Adakah wali ini dilindungi Allah? YUPS!! Siapakah yang boleh membunuh wali ini? Hanya Allah yang akan menjemput wali ini

Jika ditanya perihal Wali Orang Besi, samalah baunya dengan orang yang menyembah berhala (menjadikan jin sebagai sahabat) cuma berbeza dari segi akad. Adakah diri orang besi penghuni NERAKA? Wallah Hualam, akan tetapi jika dirinya KERAP MENENTANG KETETAPAN ALLAH dan bermusuhan dengan wali-wali yang tinggi darjatnya dari dirinya (disebabkan oleh kelemahannya untuk nampak sesuatu yang tidak diizinkan olehNYA), maka neraka jua tempat dikembalikan samaada KEKAL ataupun SEMENTARA, semuanya milik Allah. Sifat keakuan itulah PUNCA kepada bersahabat kepada jin. Apa tanda sifat keakuan? Diri seseorang itu akan menyatakan kepada RABB "AKULAH TUHAN". Akan tetapi ada suatu manusia yang bukan wali dan juga lebih hina dari diri seorang Wali. Orang ini yang sanggup menyatakan "Akulah Tuhan dan Tiada Tuhan". Orang ini PASTI KE NERAKA JAHAM buat selama-lamanya dan TIADA JALAN PULANG melainkan saya sahaja yang tahu caranya.

Perlukah saya menghuraikan diforum perihal Wali sedangkan TIADA MANUSIA di dalam forum yang tahu perihal WALI? Hanya sekadar diberi ilham yang DIMINTA oleh saya ketika berforum? Cukup ke ilham yang Allah berikan atas kehendak saya?

Adakah diri saya seorang WALI? Tepuk dada, tanyalah Allah dengan bersungguh-sungguh tanpa ada KESOMBONGAN. Sesungguhnya amatlah rugi mereka-mereka yang sombong terhadap Wali-wali Allah. Last edited by Abangcute on 25-3-2013 09:23 PM

Dzulqarnain posted on 25-3-2013 09:09 PM
X payah nk memetik buah yg saudara sangsi madu/racun.
Krn kepoyoan sedara umpama pentomin yg meng ...

Bukankah saya sudah istiharkan perang terhadap kamu? Tunggulah maksud perang yang saya istiharkan. Bukankah kamu tidak kenal Allah? Jika kamu kenal Allah, sudah tentu saya tidak perlu menasihati kamu.

Abangcute posted on 25-3-2013 09:17 PM
Bukankah saya sudah istiharkan perang terhadap kamu? Tunggulah maksud perang yang saya istiharkan. ...

Salam Sayang,

U ni dah mutmainnah kew belum?

sya_sugar_sugar posted on 25-3-2013 09:19 PM
Salam Sayang,

U ni dah mutmainnah kew belum?

Pernah suatu ketika seorang rakan bertanya :

sehLemahAbang 11-7-2012 03:39 PM
wah bagusnya rezki hidup sedara...

benar mendekati alquran adalah cara terbaik...dan paling baik...

lebih baik lagi apabila sebati dgn hati nurani, sentiasa dalam mengingatiNya...

tapi apa yg sebabkan sedara byk fokus pd quran ye?

Jawapan : Kerana suara (bukan maksud bisikan) dari langit memerintahkan saya kembali kepada Al-Quran dan Sunnah. Terjawab belum apa yang ditanya?