CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyridz

[Tempatan] "Suka hati sayalah nak sewakan kepada siapa pun"

walau apa pun alasan dan dgn keadaan negara/persekitaran sekarang, takde sebab kita boleh menyewa berlainan jantina dalam satu rumah. Kerana apa? pertama, kerana itu boleh mendatangkan fitnah. keduanya, sudah mendekati zina.

aah...segala sukahati kan? tak sedar ko tu pon pinjaman dari Allah...esok lusa Allah tarik balik segala pnjamanNya..nak ckp lagi SUKAHATI??

kalau dah terbiasa, benda haram pun dah x kisah pun

hoooo... ngucap panjang membaca komen2.

Masing2 bajet tak takut hukum Allah. Masing2 menghalalkan yg terang2 HARAM. Maka bergumbira lah Syaiton2.

scarflicious posted on 26-2-2013 10:55 AM
hoooo... ngucap panjang membaca komen2.

Masing2 bajet tak takut hukum Allah. Masing2 menghalalkan ...

Jgn BURUK SANGKA depa tu buat MAKSIAT even dok serumah kekdahnya... IMAN depa kuaaaattt x mcm iman kita yg senipis kulit bawang nih.. Takkan termakan bujuk rayu syaithooonnnnn punya, gerenti! ... Iman & ibadah depa sekuat & sekental mcm kisah riwayat seorg abid dgn pelacur yg bernama Malikah tu

ramai dah yg buat camni esp area2 kondo @ kawasan elit...
nk duduk tempat mewah...so tpaksa la cari penyewa2 bilik...ramai yg tak mampu... dan tak kisah pun sewa laki pompuan..
alasan..aku dalam bilik aku..ko dalam  bilik ko...peduliks..

Follow Us
ada juga yg ckp, sejak zaman study lg dah duduk campur sebab ada sesetgh condo tu pihak management amik buat hostel

zamirra posted on 23-2-2013 11:18 AM
perkara cam ni dah lama berlaku...baru sekarang perasan ke apa Noh Gadut ni?

yg dok menyewa campu ...

a ah betul...
aku rasa bersepah2 jugak, terutama kat kota2 besar ni. kl, johor , dll
aku pernah tahu dulu, kedai2 makan al tomyam yg bukaknya petang hingga pagi
pekerja2 dia, tokey dia sewa satu rumah, dah semua dia pakat letak kat situ
bilik jer lain2, tapi memang campur lelaki dan wanita
aigooooooooooooo...
terkedu aku, bila tgk dengan mata kepala sendiri fenomena ini mmg berlaku
perkeja tu tak kira asal dari mana, siam pun ada. tapi semua mmg nampak cam islam ler
tapi tak tahu lah kalo bukan

bagaimana dgn hostel backpack ada bilik lelaki dan bilik perempuan, ada privasi bilik, toilet dapur ruang tamu berkongsi ramai2-adakah mereka semua mengesek
pun sama spt office yg pekerja ada llelaki dan perempuan bekerja sampai malam mungkin bermalam di office-dakah mereka semua mengesek
juga laki bini mememiliki rumah dan menyewakan 2 bilik lain kepada org luar atas sebab duit dan belum beranak-dakah mereka semua mengesek

dulu mmg ada sewa tinggal dgn guard di sebuah  apartment, aku balik tertinggal barang, masa parking guard itu stgh standby ronda di tingkat bawah, masa nak sampai rumah ada couple melayu keluar dari rumah aku sambil pikul tilam dan kipas angin, hampeh betul si guard menjadikan rumah itu tempat perlacuran kerana beliau adalah guard, then ai pindah, mmg sukar mencari rumah yg benar2 menyenangkan

Dan seingat iols.. Capsule otel kat Jepon ni pon asing2 antara man & woman's area... Negara kapiaq tu.. xdelah capsule tu laki pompan leh masuk... seingat iols lah.. xtaulah kalau ada tmpt yg bercampoq adoq...

Manami posted on 25-2-2013 09:55 PM
Dan seingat iols.. Capsule otel kat Jepon ni pon asing2 antara man & woman's area... Negara kapiaq t ...

capsule otel tu bukan sesatu hotel di jepun,
melambak aje hostel kat jepun tu mix campur laki perempuan...
google aje...

hmm..dh lame dh mcm ni...dlu org yg pegang umah sewa sy dlu siap ty lg nk umah pompuan saje ke campur?...gler ah..
ade yg kate duk ngan laki selamat sket..ape yg selamat xtau la kn....kl duk ngan pompuan byk songeh n kne jaga hati n blabla..
takut betul....

takde pulak aku terjumpa style macam ni..
nak jugak aku menyewa.

ada ja Melayu pundek sewa laki pompuan

1. Memang pasangan kekasih niat nak konxxxk sambil study
2. Memang pasangan kekasih niat nak konxxxk sambil kerja
3. Kawan2 rapat / lagak urban la mat saleh konon laki pompuan leh duk satu umah

yang kes nombor 1 paling banyak kantoi masa study dulu..

sitihawa posted on 26-2-2013 11:20 AM
a ah betul...
aku rasa bersepah2 jugak, terutama kat kota2 besar ni. kl, johor , dll
aku pernah  ...

Assalamualaikum sitihawa,

Ahad pagi lepas teman dengor seoghang Ustaz kat Kuliah Subuh kasi tazkirah.
Mengenai TANGGUNGJAWAB kita serta BALASAN/KEADILAN dari Allah swt.

Ada sebuah hadis yg membawa maksud:
"Di Padang Mayshar kelak, kambing yg tiada tanduk akan di beri peluang utk meminta keadilan terhadap kambing yg ada tanduk kerana menanduknya."

Sehingga begitu sekali KEADILAN yg di berikan olih Allah swt terhadap setiap makhluk.

Begitu jugalah dgn manusia.
Yang pergi solat ke surau 5 x setiap siang dan malam.
Berzikir, membaca Quran, itiqkaf dan dengor kuliah...............tidak mempedulikan anak isteri tidak menutup aurat or tidak solat.
Tidak peduli jiran yg tidak solat, tidak menutup aurat...
Tidak peduli jiran jiran yg bersekedudukan......
Tidak menegur....

Iman terbahagi kpd 3:
1. mencegah dgn kuasa/tangan
2. mencegah dgn lisan
3. membenci di dlm hati. (itu lah selemah lemah iman tapi kalau bab gaji........nak tinggi/besor jer)

Oghang Muslim - oghang yg suka melakukan ibadah
Oghang Mukmin - oghang yg benci kpd maksiat

Sekiranya masyarakat TIDAK MENCEGAH/BENTERAS maksiat di kawasan mereka, TUNGGU lah...............BALA akan turun kpd mereka. - ini adalah janji janji Allah swt
Apa bentuk BALA yg di janjikan olih Allah swt itew??
1. kemarau panjang
2. banjir
3. kurang makanan
4. anak2 tidak hormati oghang tuer (akibat dari pengaruh oghang yg membuat maksiat)
5. isteri nusyuk
6. dll

Waallahua'lam

BoogieChild posted on 25-2-2013 11:19 AM
Saya pernah menyewa bilik di rumah yang dihuni oleh penyewa perempuan. bukan sekali tetapi beberapa  ...

baru ja semalam, dalam thread lain aku bercerita pasal ni...

awal2 berkerja dulu, waktu tak berduit, aku tebalkan muka minta duit dari mak ayah sebab nak bayar sewa.
Sewa rumah perempuan mahal...sewa rumah bercampur murah...
tapi memikirkan bab agama, bab keselamatan takpa lah berhabis sikit sampai kena pinjam duit mak ayah...
aku ni masuk bab2 agama memang aku mengaku tunggang terbalik juga...tapi selagi tak sampai tahap darurat, tak da sebab kenapa aku nak berkongsi rumah dengan lelaki bukan mahram... gaji tak banyak mana, tapi pandai2 lah berbelanja...kalau asyik berhabis beli baju, makan kat luar, menabung pun tak pernah...memang selamanya tak dapat nak bayar sewa...
dengan menabung, kawal perbelanjaan dan pinjam duit tu lah aku dapat menyewa rumah sama jantina.
selain keselamatan lagi terjamin, dapat juga mengelak fitnah...

setiap orang ada cerita dan alasan sendiri...
macam mana ko ada sebab untuk tinggal bercampur, macam tu lah aku ada sebab untuk tak tinggal bercampur...
tapi kat sini, bila orang tunjuk baik sikit..teruslah dicop tunjuk perangai perasan holier-than-thou lah tu katanya...
aku bercerita bukan nak tunjuk bagus, tapi sekadar berkongsi cerita... kita ni hidup ada banyak pilihan, pilihlah yang mana terbaik untuk diri kita...dan pilihan aku tu tak sama dengan pilihan ko...

QziraH posted on 23-2-2013 02:20 PM
waaaaaaaaaaaaaa x malu ke...tgl dgn orng berlainan jenis  msti..bnyak makhluk jugak tggl cna ...

hi... saya sdg mencari jodoh ni.. sudikah anda tinggal bersama selepas nikah..

ninja boy posted on 26-2-2013 11:38 AM
bagaimana dgn hostel backpack ada bilik lelaki dan bilik perempuan, ada privasi bilik, toilet dapur  ...

untuk aku, setakat ni tak ada lagi masalah bila travel...
wakktu zaman belajar dulu pun, walaupun kewangan semput tapi boleh aja untuk cari bilik atau dorm sama jantina. Tentang dorm tu, ya memang susah nak cari...tapi tu bukan sebab untuk aku nak berkongsi dengan bukan mahram. Kawal perbelanjaan...bajet tukar sana-sini...kalau tak boleh juga telefon mak nak pinjam duit... kalau mak tak bagi, tukar plan travel dalam negara ja. Ataupun tunggu duit cukup dulu. Travel bukan keperluan. Kalau waktu plan tu dah tak jumpa bilik atau hostel bersesuaian, aku ok aja kalau tak pergi. Takda alasan darurat untuk aku sampai kena berkongsi dengan lelaki sebab macam aku cakap..travel tu bukan keperluan penting untuk aku.

artcrime posted on 26-2-2013 01:26 PM
hi... saya sdg mencari jodoh ni..  sudikah anda tinggal bersama selepas nikah..

erkkkk.. adakah kamu tengah melamar saya???