CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 42049|Reply: 413

Muhammad pendidik unggul?

Source : http://berita.cari.com.my/news.php?id=45198

Firman Allah SWT: “Dialah Tuhan yang telah mengutuskan kepada kaum ummi (buta huruf) seorang Rasul daripada kalangan mereka sendiri, yang membacakan ayat-ayat-Nya kepada mereka, (berjuang) menyucikan mereka serta mengajarkan mereka kitab dan hikmah. Sesungguhnya mereka (sebelum diutus Muhammad) benar-benar berada dalam kesesatan yang nyata.” (Surah al-Jum’ah, ayat 2)  

Muhammad dilahirkan buta huruf, hidup buta huruf dan mati pun buta huruf juga. Apa logiknya dia dianggap sbg "pendidik" sedangkan dia sendiri tak tahu menbaca Al Quran yg dibawanya sendiri? Orang Islam ... Kamu ada akal kah?

Saya rasa sekarang saya tahu lah kenapa banyak remaja2 Islam tak dapat meneruskan pelajaran di sekolah menengah dan University, sampai sanggup "berdikari" di tepi jalan, jual karipap, nasi lemak dan goreng pisang. Mereka mengikuti "pendidik terulung" mereka itu.

Nanti pasti ada orang akan sangkal dan berkata nabi mereka itu mendapat "pendedahan"(revelation) dari Allah sehingga dia boleh sekelip mata jadi celik huruf dan boleh juga melakukan banyak keajaiban (miracle) seperti membelah bulan......

Kalau buta Huruf, bagaimana dia boleh menjadi pemerintah?
cuba selami perkataan Ummi itu...  
Semakin banyak menimba, semakin banyak yg xtahu.. Diri itu kosong..

atiqullah posted on 29-1-2013 09:52 AM
Kalau buta Huruf, bagaimana dia boleh menjadi pemerintah?
cuba selami perkataan Ummi itu...  
Sem ...

Boleh tak kamu (Muslims) jangan mengarut?

Persoalan di sini adalah - bagaimana seorang buta huruf yg tak tahu menbaca and menulis boleh dilabelkan sbg "pendidik unggul"? Kamu tahu ke apa definisi "pendidik"? Seorang pendidik mestilah seorang yg menpunyai pendidikan, menberikan pendidikan kpd golongan masyarakat serta tahu menulis dan menbaca.

Lagipun, kamu orang Islam pernah berfikir tak sebelum menbuat sebarang kenyataan. Dgn mengatakan Muhammad adalah seorang pendidik unggul, dgn tidak langsungnya, kamu sudah mengaku bahawa Muhammad adalah seorang NABI PALSU.

Muhammad adalah seorang ahli agama yg mendakwa dirinya mendapat wahyu dari tuhan. Oleh itu, adalah mustahil apa yg dibawa olehnya adalah dari diri sendiri. Akan tetapi definisi seorang "pendidik" adalah, dia akan menpelajari sesuatu dr sumber lain, dan menpergunakan akalnya sendiri utk mengajar golongan masyarakat lain mengenai apa yg dibelajarnya. Oleh itu, sekiranya kamu mengaku Muhammad adalah "pendidik", maka secara logiknya, Muhammad adalah seorang manusia biasa, yg tidak mendapat sebarang wahyu dan menperbodohkan masyarakat Muslim dgn ajaran diri sendirinya.

Adakah ini bermakna secara tidak langsung, Muslims sudah menerima Muhammad sbg Nabi palsu?

Nabi Muhammad itu menyampaikan risalah Haq dari Dia..
Itu tugas Rasulullah. Selaku Rasulullah wajib untuk dia sebarkan Risalah2 dari Nya sesuai dengan keadaan sekelilingnya. Dia menyampaikan Risalah kerana dia pn turut disampaikan Risalah2 haq.  

"supaya Dia mengetahui, bahawa sesungguhnya rasul-rasul itu telah menyampaikan risalah-risalah Tuhannya, sedang (sebenarnya) ilmu-Nya meliputi apa yang ada pada mereka, dan Dia menghitung segala sesuatu satu persatu " Al jinn:28

kamu boleh lihat Nabi Muhammad dari perspektif kamu yg tersendiri kerana Nabi Muhammad mmg seorang insan yang serba hebat dan Nabi muhammad saw juga merupakan suri tauladan (Alquran) bergerak :

"sesungguhnya telah ada pada (diri) Rasulullah itu suri tauladan yang baik bagimu (yaitu) bagi orang yang mengharap  (rahmat) Allah dan (kedatangan) hari kiamat dan dia banyak menyebut Allah." Al-Ahzab :21

Tapi apakah sebab utamanya Nabi Muhammad itu diutus ?

Last edited by atiqullah on 29-1-2013 10:43 AM

by atiqullah

Tapi apakah sebab utamanya Nabi Muhammad itu diutus ?  

Apa benda yg kamu merepak?

Saya rasa kamu (orang Islam) diperbodohkan oleh seorang Arab yg menganggap dirinya lebih pandai dari orang lain, dan sehingga kini, kamu (walaupun berpelajaran), masih menganggap dia sbg manusia terulung walaupun dia (Muhammad) sudah dibuktikan sbg seorang peodiphile, warmonger dan penipu terbesar dlm sejarah manusia.

Terima sahajalah hakikat - Orang Islam sudah kena tipu bulat2.

Follow Us
saya berasa kasihan dengan kamu kerana kamu masih keliru dengan apa yang kamu cuba sampaikan. Beginikah apa yg ingin disampaikan injil? kenapa kamu mesti berpegang hanya pada injil yg telah dipesongkan?  sedang semuanya ada empat ? dan apa yang membenarkan kesemua itu? kalau bukan alquran ?

Katakanlah: "Hai Ahli Kitab, kamu tidak dipandang beragama sedikitpun hingga kamu menegakkan ajaran-ajaran Taurat, Injil, dan Al Qur'an yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu". Sesungguhnya apa yang diturunkan kepadamu (Muhammad) dari Tuhanmu akan menambah kedurhakaan dan kekafiran kepada kebanyakan dari mereka; maka janganlah kamu bersedih hati terhadap orang-orang yang kafir itu."
Qs5:68

gunalah pancaindra kamu kalau betul kamu seorang manusia,  

"Dan sesungguhnya Kami jadikan untuk (isi neraka Jahannam) kebanyakan dari jin dan manusia, mereka mempunyai hati, tetapi tidak dipergunakannya untuk memahami (ayat-ayat Allah) dan mereka mempunyai mata (tetapi) tidak dipergunakannya untuk melihat (tanda-tanda kekuasaan Allah), dan mereka mempunyai telinga (tetapi) tidak dipergunakannya untuk mendengar (ayat-ayat Allah). Mereka itu sebagai binatang ternak, bahkan mereka lebih sesat lagi. Mereka itulah orang-orang yang lalai."Qs7:179

dan lagi... buat apa kamu berselindung di sana? menyamar?  hehe dengan sabahat2 kamu tu..?  

"Dan (ingatlah), ketika orang-orang kafir (Quraisy) memikirkan daya upaya terhadapmu untuk menangkap dan memenjarakanmu atau membunuhmu, atau mengusirmu. Mereka memikirkan tipu daya dan Allah menggagalkan tipu daya itu. Dan Allah sebaik-baik Pembalas tipu daya."
Qs8:30

atiqullah posted on 29-1-2013 11:35 AM
saya berasa kasihan dengan kamu kerana kamu masih keliru dengan apa yang kamu cuba sampaikan. Begini ...

Dan aku tak kasihan kan kamu. Aku JIJIK dgn kamu. Dengan Umat Muslim sekelian. Begitu BODOH sampai bukti sudah ditera di depan mereka bahawa mereka mengikuti seorang Nabi Palsu, mereka masih tak nak sedar diri. Kamu akan MUSNAH kerana kebodohan diri sendiri.

aku xperlu dikasihkan oleh manusia kerana aku penyembah Allah. Rata2 yg tidak mengetahui akan tahu tentang kebenaran suatu hari nanti, paling kurang pun,anak cicit mereka akan tahu. dan untuk kamu, jika benar kamu dilandasan yg benar, apa yang menyebabkan kamu terikat dengan tuhan kamu?   

1400 tahun dahulu buta huruf (kalau mengikut pemahaman tukang terjemah) bukanlah suatu perkara yg taboo pun.

Mungkin nenek moyang anda yg hidup sekitar 500 tahun lepas semuanya buta huruf.

Apa yg penting adalah risalah yg dibawa. Dan nabi Muhammad SAW telah pun berjaya mengeluarkan manusia dari ajaran karut marut yg menyembah tuhan selain Allah. Nabi SAW telah membuktikan kebenaran risalah yg dibawanya dengan ketinggian akhlak.

Mungkin sephiroth lebih suka pada hikayat2 di mana dewa2 sembahannya berperang, membunuh dan merogol sesama sendiri.

by karengkang

1400 tahun dahulu buta huruf (kalau mengikut pemahaman tukang terjemah) bukanlah suatu perkara yg taboo pun.

Mungkin nenek moyang anda yg hidup sekitar 500 tahun lepas semuanya buta huruf.  

Memang bukan taboo utk seseorang itu menjadi buta huruf 1,400 tahun yg lalu. Itu bukannya issue di sini. Yang menjadi issue adalah kebodohan Muslims KINI menjadikan seorang lelaki buta huruf 1,400 tahun yg lalu sbg "pendidik ulung" itu apa hal? Adakah kamu mengatakan bahawa bangsa kamu masih lagi BODOH PIANG macam bangsa Arab yg tak berpelajaran 1,400 tahun yg lalu ke? Adakah kamu mencuba menberitahu generasi muda Muslim kamu itu, ianya OK menjadi buta huruf ataupun bodoh terus dr masa kamu lahir sampai kamu mati?

Mungkin sephiroth lebih suka pada hikayat2 di mana dewa2 sembahannya berperang, membunuh dan merogol sesama sendiri.

Perbezaan antara hikayat kami dan hikayat kamu adalah - kami masih menganggapnya sbg hikayat dan ambil contoh yg baik dan jadikan yg buruk sbg teladan. Kamu pula mengambil hikayat kamu (Al Quran dan Al Hadith) sbg FAKTA dan merogol, menbunuh dan bertindak dgn keji dan zalim. Itulah perbezaan antara kau dan aku.

atiqullah posted on 29-1-2013 02:53 PM
aku xperlu dikasihkan oleh manusia kerana aku penyembah Allah. Rata2 yg tidak mengetahui akan tahu t ...

Kamu tunggu mati lah macam itu.

Apa masalahnya kalau seorang yg buta huruf jadi ketua ataupun pendidik?

Siapa yg membunuh dan merogol ?

Tenat dah sakit ko ni...haha

Kalau bangsa melayu jadi bodoh piang sekali pun...adakah tuhan dan nabi yg bersalah ?

Kamu tunggu mati lah macam itu.

sesungguhnya aku mmg sudah mati sebelum kamu bercakap mcm tu, perhatikan tindak tanduk perbuatan kamu.
kami masih menganggapnya sbg hikayat dan ambil contoh yg baik dan jadikan yg buruk sbg teladan.

Sebenarnya kamulah (Sephiroth) yg membaca hikayat sebagai hikayat, dan hikayat kamu terus kekal sebagai hikayat. bangunlah kamu dari lamunan, semaklah kembali, benarlah Nabi Muhammad itu seorang pengembala kambing, iaitu pengembala kambing dia, pakcik dia dan seluruh penduduk negeri mekah pada umur masih kecill, saya kira kamu ketika umur 12 tahun pun belum tentu boleh mengurus sekandang kambing pun.  

sesungguhnya kamu sedang menzalimi diri kamu sendiri.

Pendidik itu yg mengajar atau menyediakan kekdah pembelajaran
- dlm mengembangkan ilmu pengetahuan

Pendidikan: Platform pembelajaran dan penyebaran ilmu pengetahuan

p/s: Kalo dlm konteks Malaysia kena tanya kementerian pendidikan le...

karengkang posted on 29-1-2013 04:06 PM
Apa masalahnya kalau seorang yg buta huruf jadi ketua ataupun pendidik?

Siapa yg membunuh dan me ...

Apa masalahnya? Kalau seseorang itu tak berpelajaran dan menjadi seorang pemimpin, dia akan diperbodohkan oleh orang lain dan seluruh umatnya akan menjadi mangsa kebodohannya.

Tengok India sbg contoh. Selepas kemerdekaan India pada tahun 1957, Undang2 menbenarkan ahli politik yg tidak berpelajaran tinggi (ada kalanya dr sekolah pondok shj) menjadi pemimpin masyarakat. Akhirnya, India sampai sekarang menjadi negara yg ketinggalan dari pelbagai aspek (dan merupakan negara di mana korupsi ada di mana2 juga). Sekiranya India mengeluarkan Undang2 yg mengatakan hanya mereka2 yg terpelajar shj boleh menjadi ahli politik (terutamanya mereka yg ada Degree dlm Social-Politik), maka India mampu maju ke hadepan.

Sama spt umat kamu juga. Muslims terus mundur ke belakang kerana ada je orang bodoh yg menjadikan Muhammad sbg idola, memaksa generasi muda utk mengikut seorang Arab dari kurun ke 14. Macam mana nak maju macam itu?

Jangan fikir aku sibuk sangat dgn hal ehwal kemajuan bangsa kamu itu. Kamu mati pun aku tak kisah. Yg menbuat aku bengang adalah, kamu tak nak maju ke hadepan tetapi terus menjadi kami (bukan Islam) sbg "keldai tunggang" kamu - semua hasil usaha kami, kamu sapu. Tetapi bila suruh "share" kuasa, kamu bengang kononnya orang Melayu pantang dicabar (kepala hotak kamu). Kalau ego sangat dgn ketuanan Melayu kamu itu, pergi majukan bangsa kamu sendiri lah. Apasal asyik nak ikut teladan seorang Arab kurun ke 14?

atiqullah posted on 29-1-2013 04:35 PM
sesungguhnya aku mmg sudah mati sebelum kamu bercakap mcm tu, perhatikan tindak tanduk perbuatan ...

Aku pada umur 12 tahun sudah berkerja di pasar malam utk keluarga aku lah. Aku tak mengembala lembu atau kambing macam Muhammad kamu itu. Boleh dikatakan aku sejak kecil, bergantung kpd kedua tangan aku utk maju ke hadepan, dan aku masih menbantu keluarga aku maju ke hadepan. Aku belajar dr buta huruf sampai ke Degree dan akhirnya duduk di tempat yg selesa.

Tetapi Muhammad kamu itu - lahir buta huruf, hidup buta huruf dan akhirnya MATI pun buta huruf. Apa kemajuan yg dia bawa utk diri sendiri sampai kamu nak labelkan dia sbg "pendidik unggul"? Penipu terunggul boleh lah.