CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12828|Reply: 9

Mimpi banjir

Salam,

sekadar pertanyaan, baru baru nie saya ade bermimpi, mimpi tue macam real plak, camni citer mimpi says tue, saya ade kat restoren temoat saya duduk tue plak macam ade dinding, sebelah saya tue ruang makan jenis terbukak, sedang saya duduk mengelamun tunggu order sampai tetiba je air mengalir kat sebelah saya (ruang makan tadi) punya la laju mengalir, pastu berenti saya pun pi la nak tengok, tiba-tiba jer saya nampak air macam bergelora, macam mane nak citer ek, macam makan kat restoren terapung, sebelah tue nampak air biru macam air laut warna biru cantik bergelora, tup tup tetiba je kawasan tue jadi macam dilanda banjir, saya nampak macam pandangan dari atas seme penuh dengan air warna coklat macam banjir. Dalam pada dah banjir tue saya pun cubalah nak selamatkan diri dan anak saya, dalam mimpi tue saya terjumpa dengan sepupu saya dia naik sampan, cuba nak mari amek saya cuma makin saya nak gi kat sampan tue makin jauh sampai saya tenggelam timbul tenggelam timbul, mase tue tgh dukung anak, sempat la saya maki dia apsal makin jauh nak tenggelam aku ngan anak aku nie, saya pun xjadi nak naik sampan, dalam lemas timbul tenggelam kaki macam terpijak tanah, pastu terus saya sedar azan subuh..

nak tanya mimpi nie macam ade maksud ke atau saje mainan tido pasai pa umah saya kat kelantan slalu banjir, mane tau terbawak2 ke alam mimpi

setahu aku org tua2 kata kalo mimpi banjir atau menyeberangi sungai kalo kita berjaya bermakna panjang lagi umur kita...tp kalo gagal menyeberang tu bermaksud ajal kita dah sampai...wallahhu alam...

Erk seramnya

Banjir

Jika anda bermimpi sedang mengamat-amati banjir bertanda anda akan dikaruniai rezeki. Tapi bila anda ditimpa banjir, alamat buruk karena akan kekurangan. Mimpi rumah anda kebanjiran bersirat anda akan capek hati (kesal, dongkol, emosi jiwa).

xtahu ler betol ke idak

sumber:tafsir mimpi

penjual apad..mu ore kelate dop..hok aku tau kalu mipi air ni ..nati rezeki mu muroh.. aku tok taula betul ko dop tapi insyaAllah la..berkat dari hasil usoho mu selamo ni kea...sapo tau.. doa doa la..yakin pado Allah..amin..

murah rezeki kot

Follow Us
saya pun de pegalaman mimpi banjir...tp rasanye bukan setakat banjir jea dah tahap tsunami...huhuu
2 kali saya mimpi camnie....
de jugak org kaba...kalu mimpi air nie....InsyaAllah...de rezeki bertambah

cilok posted on 4-3-2013 10:06 AM
saya pun de pegalaman mimpi banjir...tp rasanye bukan setakat banjir jea dah tahap tsunami...huhuu
...

aku mimpi kawasan rumah nenek aku banjir  tp air x sampai ke rumah pun…air smpai garaj kereta je…tak silap aku air masin…air naik dari luar pagar sampai depan garaj kereta...aku dgn adk aku 2org brdiri je c2 nk tggu air naik lg…nk main air...ak ckap tsunami ke?? pastu mimpi skali lg,ak mmpi nom fon aku pastu tbe2 ade naik nom banyak lak lpas nom fon aku….hurmmm...ape mksd nyer yerr??

selalunya kalau mimpi air dia mcm berat..
berat tu mcm maybe kerja byk.. kat tempat kerja byk kerja kena settlekan..

kalau budak belajar maybe byk homework..
mcm tu.. aku rasa la.. aku slalu mimpi air kalau kerja aku byk.. either aku nampak laut.. aku kena bawa ombak.. selalu.. and kadang2 siap berenang2 walaupun hakikat sbnr aku x pandai berenang..

kalau tsunami plak dia mcm peluang pekerjaan bermain ngn kita.. mcm aku ari tu mimpi tsunami.. dpt mimpi tu sejurus selepas baru balik interview kerja.. and mmg x d pt pun kerja tu.. alhamdulilah minggu depannya plak dpt iterview lain.. and skrg dah dpt kijer kat 2nd interview..

apa2hal pun byk2kan berdoa semoga mimpi2 yg dtg untuk kebaikan kiter.. aamin..

yg i tau,

org2 ofis i ckap, org2 tua mmg nak mmpi2 air nih...xkira air laut ke ape ke...
klu mmpi jer pasal, rezeki akn dtg....

lpas I dpt mmpi bnjir tu...keesokan, ade org bg nsi aym kt i,lusa plak ade wat mkn2 kt ofis 2…rezeki la jgk tu name nye…kn??