CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: ermm2

kulit muka saya rasa pedih dan ada sedikit mengelupas..

Hai semua . Saya pon baru2 ni pedih bila cuci muka . Tambah2 bila pakai cream malam . Semua yg sy guna cream malam mesti pedih . Kenapa ya ?

bellanua_ replied at 14-1-2018 03:02 PM
Hai semua . Saya pon baru2 ni pedih bila cuci muka . Tambah2 bila pakai cream malam . Semua yg sy gu ...

u pakai brand apa? ada check ingredients?

sabun bila rasa tingle 1st time tu normal, bila 2nd time pakai dah tak pedih lagi..yg macam tu ok boleh pakai.

tapi kalo tiap kali pakai muka pedih, jgnla pakai lagi dah. pedih2 tu reaction muka kita bagitau "hoi sabun ni pedih tak sesuai dgn akuuuu!!"

tapi kita degil masih letak lagi kat muka pedih2 pun, tu maknanya menganiaya muka sendiri ok.

bellanua_ replied at 14-1-2018 03:02 PM
Hai semua . Saya pon baru2 ni pedih bila cuci muka . Tambah2 bila pakai cream malam . Semua yg sy gu ...

tgk ingredient. mungkin ada AHA BHA atau banyak sangat u tepek yang berasid-asid (glycolic/salisylic) ataupun ada benzoyl peroxide. BP dries our skin.

try stop guna produk yang pedihkan muka tu. kulit u dah jadi sensitif agaknya.

Awak kena stop kalau dah pedih cenggitu. Kulit muka kita nie nipis tak macam kulit badan tebal. Pilih cleanser yang non-comedogenic macam Mary Kay, Cetaphil dll. Kalau ada function nie kulit awak selamat sebab dia tak clogged pores, kekalkan pH kulit kita. Saya tak tau apa kandungan sabun awak tu tapi kalau kulit jadi pedih confirm dia ada sesuatu. Untuk kulit cenggini memang saya suggest tepek Mary Kay Oil Free Hydrating Gel (kaler purple). Memang sejukkkk. Sampai sekarang saya pakai sebab saya nak kulit super moist. Pakai fondesen memang smooth laa. Tak bercapuk langsung.

12
Return to list New