CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kurmasafia

masalah bila pakai implan

hairiliza posted on 14-12-2012 02:00 PM
aku tak penah telan pil perancang atau guna implan. sendiri jaga jer la. time waktu subur jgn pancut ...

aku dh try jaga sendiri..tp kurang berjaya..aku tak reti...yela, merancang pon sbb aku dh 2kali ceaser..ni nk bg ada gab skit.dulu mkn pil, migrain plak 2hari masa mai period...tak tahan sgt

ina_na posted on 13-12-2012 02:29 PM
aku pkai iud jer...coz seblm aku pakai iud aku penah kawan kat kwn2 yg pakai implan...ada yg period  ...

la..mcm tu plak..aku dulu tak period 6bulan ja..pastu mai period mcm biasa, tiap2 bulan..tp skit la..cuma bulan ni ja..lama sgt..lebih 2minggu period aku..tunggu bln depan lak mcm mana

tu kwn aku lar...tp mmg senang pakai iud nie...tak yah nak kira bila waktu subur ke tak...kang mula la pening leh lps dlm ke tak...

ina_na posted on 16-12-2012 11:09 AM
tu kwn aku lar...tp mmg senang pakai iud nie...tak yah nak kira bila waktu subur ke tak...kang mula  ...

IUD? aku seram nak pakai..org kata period akan lebat kalu pakai..pastu nak ka****ng kat doktor tu yg seram

hehehe aku mcm biase jer period..bt kat hospital kerajaan semua nurse yg bt free je tau...kalo bt kat klinik swasta tengok la selalunye doc pakar wanita nie lelaki...tp ramai cina...aku selamba jer pegi...doc cina yg bt mmg mula2 malu...tp fkr punya fkr kalo tak pakai tu kang mau la membuyung lagi aku nie...alih2 tadah je la muka pegi klinik swasta...kene tak sampai rm200 tu pun bt sekali gan pap smear...lps tu skrg nie aku bt check kat hospital kerajaan jer...free je rupanye bt kat hospital kerajaan...pempuan lg bt...

ina_na posted on 17-12-2012 02:42 PM
hehehe aku mcm biase jer period..bt kat hospital kerajaan semua nurse yg bt free je tau...kalo bt ka ...

hehe..IUD nt tunggu len kali la kot.......aku seram....

nt ko try la pakai implan plak..tgk cmner

Follow Us
tak nak aku try implan...tkt aku tgk opismate aku dl sampai mcm tumpah darah sekali dia bukak implan dia...baik aku pakai iud jer...sekejap jer kene servis masukkan iud lps tu dah settle...

ina_na posted on 18-12-2012 01:44 PM
tak nak aku try implan...tkt aku tgk opismate aku dl sampai mcm tumpah darah sekali dia bukak implan ...

awat jadi mcm tu ek..sampai tumpah darah..sbb dia tak period lama kot..kwn aku pakai ok plak...alahai..mcm2 peel la org yg pakai implan ni....mcm2 masalah yg timboi

tu la dia pakai implan 3 thn...selama 3 thn dia tak dtg period...perut dia buncit giler2 tau...lps kene tgr gan bos aku dia pegi bukak implan tu..walaupun tinggal lg 3 bln dr tarikh sepatutnye dia bukak...ml2 dia dtg period mcm biasa jer...lps 2 minggu pun ada lg period dia...dah sebln setengah pun ada lg...tb2 dia tak leh bgn ktnye skt pert sgt2...bl pegi tengok dia dkt2...ambik kau darah dia dah banyak sgt sm mcm tumpah darah...terus tipon big bos aku n tipon suami dia...kwn aku sorg lgi laki bwk dia pegi hospital...aku lak dah muntah2 dlm tandas...tak thn tengok drh...

ina_na posted on 18-12-2012 03:45 PM
tu la dia pakai implan 3 thn...selama 3 thn dia tak dtg period...perut dia buncit giler2 tau...lps k ...

isk, apsal jadi mcm tu..aku pas 6bln tak period, pastu datang period, mcm bisa je...takla sampai melimpah...lgpon doktor ckp yg implan ni hormon dia mcm ibu nyusu..sbb tu tak period dlm masa  yg lama...susu pon bertambah...seram plak aku baca kes kwn ko tu..agaknya tak sesuai dgn dia kot....tp kan..ada kwn aku, pakai implan gak..tp tetap lekat...salah pasang ka apa aku tatau...

tak tau la kawan aku tu kan...kwn ko tu mcm gak kes org pakai iud tp leh lekat gak...dah en sperm tu nakal sgt kot terleps msk gak di tambah cik yg kat dlm tu tertunggu2 jer...lekat lar...tu namanye kaedah perancangan...kita merancang tuhan aja menentukan...hehehe mcm ahli sastera lak aku nie

Seram jgk dgr xperien adik2 ni...akk tk pkai apa2 pn..merancang sndri jer..sbb takut hormon lari tu pasal tk brani nk pkai mcm2.

implanon sesuai untuk b/feed mom kan? sesape yang masih bf anak lagi tak?

cloudy_83 posted on 2-1-2013 04:19 PM
implanon sesuai untuk b/feed mom kan? sesape yang masih bf anak lagi tak?

yup, implan sesuai utk mommy b/feed sbb hormon dia sama dgn hormon mommy bfeed.masa pakai dulu, susu badan tak jejas, malah bertambah..

kurmasafia posted on 3-1-2013 08:27 AM
yup, implan sesuai utk mommy b/feed sbb hormon dia sama dgn hormon mommy bfeed.masa pakai dulu, su ...

ooo.. thanks for the testimony dear kurmasafia..

Saya makan Maajun Anggun Bistari..so far selamat..period teratur, badan pun tak naik.

sayapun pakai implan ni dah kali kedua pakai
kali pertama pakai takde masalah saya pakai untuk tiga tahun
tapi kali ni period pulak buat hal sampai 20  hari still ada lagi
pegi tanya doktor, katanya mungkin benda tu dah tak sesuai dengan badan
penyelesainnya kena guna cara lain yang bukan hormon
samada iud, kondom taktaulah nak wat macamana
rasa2nye nak makan pil perancang semula sebab masa makan pil perancang period teratur je

DAYANG07 posted on 8-1-2013 01:05 PM
sayapun pakai implan ni dah kali kedua pakai
kali pertama pakai takde masalah saya pakai untuk tiga ...

mcm tu pon ada ke..mula2 pakai ok, kali ke2 pakai KO plak...aku kalu mkn pil, nt migrain ya amat bila period..lagi seksa....silap2 nt kena pakai IUD je...takmo...seram...

aku pakai implanon hampir 3tahun
3 bln pertama cantik je peod
3 bln kedua dah skit2 je dtg
3 bln selepas tuh dan sampai nak cabut
everyday heavy bleeding...
tiap 2-3 jam tuko pad...
kompem bersama pun payah....paling2 pun sbln 2-3 hari je free itupun ade skit2 darah

1. mmg tak seswai la sbb dulu penah injek pun bleeding mcm paip bocor
2. terpaksa pakai gaks sbb faktor high risk ms bersalin
3. tiap 3bln doc pantau sbb ade masalah fibriod

kuar ketui2 darah tuh biasa...paling besar mcm tapak tgn budak...paling kecik besar jari kelingking....
darah tuh kuar mcm air kencing..tetiba dah penuh...mcm tumpah darah...kalo duduk lama, tetiba nak bangun kompem mengalir sampai ke lantai....
stok pad&suar dalam kompem kene ade kat opis sbb nak solat senang...kadang2 pg pakai bj lain, after lunch bj lain
hohohohohohoho

last year dah cabut implan sbb tak tahan la ..almost 3 years kan...nak jenjalan pun payah.....dah duduk lama takut nak bangun
kalo dah ebrdiri takut nak duduk...takut stained...

so skrg, after cabut, dah lebih 6 bln nih
darah plak tak kuar...aiyoooooooo

purple_orchid posted on 10-1-2013 12:04 PM
aku pakai implanon hampir 3tahun
3 bln pertama cantik je peod
3 bln kedua dah skit2 je dtg

isk...seramnya baca pengalaman ko..aku mula2 pakai tak peod 6bln..pastu period teratur je..sejak seebulan dua ni je peod aku lama skit..lani aku tgh peod..nk tgk gak brapa lama nak abis..nk abis cepat, aku tonggang ayaq ges....harap2 ok la..cuma lani aku kalu nk peod, akan migrain skit..tp tak seteruk dulu dah..peod aku pon takla banjir...biasa2 ja..cuma lama la...

naper ek ko jadi mcm tu..lani ko nk pakai perancang apa plak....aku pakai implan pon sbb2-2 anak aku ceaser..tu yg nak gap lama skit..mana tau ada rezki, anak no3 nt kuar kot pintu....