CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: assafdiyah

mengesan barang hilang

Salam....jam laki saya pon ilang...dah seminggu...habeh dah geledah bilik,opis, living room, kereta...still tak jumpa....hmmmm...

espri6006 posted on 25-11-2012 01:22 PM
Telefon yang hilang 4-5 tahun lau boleh dikesan tak? he he...tak rasa pon kene curi sebab anak2 yang ...

Tu kene tanya pakar tu...he hehe....dah selamat dah...tak yah ler cari.....

subee posted on 25-11-2012 02:04 PM
Salam....jam laki saya pon ilang...dah seminggu...habeh dah geledah bilik,opis, living room, kereta. ...

ada salah seorang forumer kat cni bagitau ada sorang pakscik kat tempat keje dia bule tolong carfikan barang yang hilang...Saya sebenarnya tak pandai sangat bab-bab kesan barang hilang nih...minta maaf ler bebanyak...buan tak nak tolong tapi memang tak pandai....

Sham pun hilang barang..Hnadphone Nokia N8 color metallic biru yg baru beberapa tahun Sham pakai. Puas cari dalam rumah..takder..dalam kete..pun xder..opis pun xder...bilik tempat solat kat bangunan opis pun xder...adeh.. .camana ni? No akaun umah sewa ada dlm handphone tu..x bayar lagi ni...

Siapa yg leh tolong? Seingat Sham..bateri tipon tu tinggal satu bar je...sekrg ni dah habis bateri lah..call..call terus ke voice mail...caman ni? No tipon Sham 019 4545264

Ada sesiapa leh tolong?

Thanks

Luckman posted on 25-11-2012 03:21 PM
Tu kene tanya pakar tu...he hehe....dah selamat dah...tak yah ler cari.....

Selamat? alamak tak dapatlah tu...maybe dah dihumbankan dalam timbunan sampah asarp da....

sham159 posted on 25-11-2012 04:13 PM
Sham pun hilang barang..Hnadphone Nokia N8 color metallic biru yg baru beberapa tahun Sham pakai. Pu ...

Bila last seklai awak gune sham? Ke ingat yang last sekali,baru awak bleh trace.......awak cari sekali lagi dalam rumah......awak cari kelam kabut, mane nak jumpa...cube pelan2 ingat last sekali steps masa awak gune phone tu......dari titik point tu nanti awak akan ingat.......

Follow Us
espri6006 posted on 25-11-2012 04:26 PM
Selamat? alamak tak dapatlah tu...maybe dah dihumbankan dalam timbunan sampah asarp da....

Cube minta tolong kat ninjago.Dia ada bagitau ada pakcik kat tempat keje dia ada kepakaran dalammencari barang hilang nie. Demi Allah, saya memang tak pandai pun dalam bab-bab nie, saya cume berdasarkan apa yang orang ceritakan dan ikut gerak hati saya jer.....

Ada sesetangah orang boleh ambil barang yang hilang tu tapi saya apa pun tak leh. Saya gune teknik 'reverse' based on last point. Then ikut gerak hati.....

Luckman posted on 25-11-2012 09:13 AM
assalam Posh. Dah jumpa  ke? Senyap jer.....

tak jumpa,beli phone baru.kesian hampeh dibuatnya

poshbabe01 posted on 25-11-2012 11:45 PM
tak jumpa,beli phone baru.kesian hampeh dibuatnya

x ape lah nak hilang nak buat macam mane. Kene terima jer.....

Luckman posted on 25-11-2012 04:36 PM
Bila last seklai awak gune sham? Ke ingat yang last sekali,baru awak bleh trace.......awak cari se ...

Hari terakhir guna rasanya pada hari Khamis....Esoknya Jumaat kami kerja separuh hari sampai pukul 12.30 tengahari sebab dah nak sambut hari raya haji..
Pagi hari Khamis tu ada masuk bilik meeting sebab  kena review PIP (penilaian prestasi)..Rasanya masa tu ada handphone..ada keluarkan letak atas meja..
Lepas tu lak..lepas masuk opis lepas solat Jumaat,,,ada meeting..masa tu dah tak perasan samada handphone tu ada dalam poket atau tidak..Handphone lama nokia ada masa tu..lepas tu hilang tanpa dikesan

Baguskan kalau ada kelebihan di berikan kepada kita, tak kira apa jua kelebihan itu sekiranya boleh digunakan untuk kebaikan manusia sejagat akan membawa sedikit kebahagian dalam hidup (biarpun untuk orang lain)....emmm tengah mikir ni apa kelebihan yang aku ada ni....

sham159 posted on 26-11-2012 02:04 AM
Hari terakhir guna rasanya pada hari Khamis....Esoknya Jumaat kami kerja separuh hari sampai pukul ...

Maksud sekarang ni, sham ada 2 handphone la yer? Hari khamis tu sham ada buat call ker sebelum ke opis? Kalau sham ada buat sebarang panggilan ke, dengar ker music ker, then boleh detect. Tak boleh nak main agak2 jer...sebab ni based on perbuatan. Kalau sham rasa-rasa, memang susah sikit. Kalau ikut perkiraan saya, phone tu ada kat rumah lagi sebab sham cume 'rasa' sahaja sham letak kat atas meja sebelum solat jumaat. Unless kalau betul-betul sham yakin yang sham letak sendiri phone tu atas meja.

Memang agak kompleks cara ni, but this is the way how 'reverse' action works. Tak yah pakai bomoh pun....

espri6006 posted on 26-11-2012 07:12 AM
Baguskan kalau ada kelebihan di berikan kepada kita, tak kira apa jua kelebihan itu sekiranya boleh  ...

saya tak ada kelebihan pun, saya cume ajar teknik macam mana nak retrieve barang hilang. Bila mind kita tak tenang, kita fikir yang kita dah buat action tu, sedangkan sedangkan action sebenar belum buat lagi. Itu sebabnya saya bagi 'reverse' teknik. Insya-Allah, akan berhasil. Tapi dengan syarat mind kene tenang sebab kalau mind berserabut, memang tak boleh nak jumpa.

Luckman posted on 26-11-2012 09:29 AM
Maksud sekarang ni, sham ada 2 handphone la yer? Hari khamis tu sham ada buat call ker sebelum ke  ...

Ya, ada dua handphone..Kedua-duanya jenama Nokia..Yang Sham ada ni jenama lama ..beli dlm tahun 2001.

Seingat Sham..Sham xder lak membuat panggilan kat mana-mana...

Umah sewa ni ada 3 bilik dan dua bilik air...Kat ruang tamu memang dah puas cari..memang xder...Atas sofa merah ni xder...atas atau tepi meja memang xder.....tapi dlm bilik memang bersepah dengan pakaian yg telah dibasuh...tepi2 tilam memang xder...bilik ke dua dah jadi store...takder..bilik ke tiga kosong..takder gak..takkan kat belakang umah?

Dalam kete memang xder..puas dah mencari. Takkan masa buka pintu dan naik kete dia terjatuh kat jalan? Rasanya x mungkin..

ada juga kebaikannya saya buka thread ni...

luckman yg tablet tu memang dah jumpa yg hilang sampai skrg pen samsung galaxy note suami. ... suami ckp anak main. rasanya ada dlm rumah. .. mls nak cari...  penat asyik hilang brg je heeehehe

apa 2 tq sudi membantu saya dan yg lain2

salam..
nk berkomen jugakla kt sini..
ayah mertua saya ada kelebihan untuk cari benda2 hilang..
jgn kata barang, org pun dia penah cari..

dia guna lidi cungkil gigi tu untuk bilang mana letaknya barang tu..
tp kita kna tahu tarikh hijrah kita sedar barang tu hilang..

kunci kereta saya  n abg ipar sy mmg jmpa bila cari lpas dia bilang tu..
org2 kt sini slalu gk cari dia klu ada barng hilang..
alhamdulillah, klu setakat hilang dlm rumah mmg dpt balikla..
tp klu da kna curi selamatla jwbnya..

ayucoco posted on 27-11-2012 10:52 PM
salam..
nk berkomen jugakla kt sini..
ayah mertua saya ada kelebihan untuk cari benda2 hilang..

kalau tak silap saya kwn saya pun guna kaedah kira ikut kalendar hijrah ni....tapi dia dah hilang sebab kami dah pindah

nak mohon bantuan (attention en.luckman )

saya baru kehilangan sim card broadband yg terletak dlm tablet galaxy plus.

baru perasan hari khamis lepas.
mmg x berape nak carik merata2 dlm rumah sebab benda tu kecik dan jrg sgt dibuka. kalau bukak simcard dari tablet pun saya yg buat. hubby pun xpandai. saya baru perasan bila tablet tu asyik bg arahan 'insert sim card'..check2 mmg xde dlm tu.
nak call xboleh. takkan la terjatuh sendiri. susah jugak nak bukak sim tu.

saya saspek anak or kwn anak amik(masa sy keja) tp anak cakap dia pun xtau.
fikir logik pun dia xle buat apa ngan sim tu.

buntu. mohon bagi klu sikit.
kalau ada rezeki, ada la, kalau xde, sy kena dptkan sim baru la jwbnya.

arwah tok sy dulu pandai tilik2 barang hilang ni. pernah hilang rantai emas..arwah mak suruh cepat2 cari tok, pastu time tu tanya bila hilang...dia kira dgn jari..campur tolak hari apa bulan..jam berapa...tutp2 tok ckapa, rantai tu kat sebelah kanan tepi katil..pergi cari memang jumpa. nyesal tk mintak ilmu ni kat arwah ..tpi time tu sy kecil sgt. kalau dpt ilmu ni  bole tolong ramai org kat sini.

Assalamualaikum kawan2,

Minta maaf tapi saya nak tegur sedikit. Ilmu mencari barang hilang dan seangkatan dengannya adalah ilmu yg meracik akal, maknanya kalau org lain kebiasaannya mencari dengan mengingati kembali tempat terakhir sekali diletakkan, atau pun kalau dicuri dianggap sebagai tiada rezeki dan ujian dari Allah s.w.t. Ilmu mencari barang hilang ni antara kategori ilmu amanah, maknanya bukan sesuka hati kita utk pergunakan tanpa sebab yg kukuh.

Org yang mahir dgn ilmu ini pasti tahu apa pantang larangnya. Ia hanya boleh digunakan apabila terdesak dan sehingga melibatkan hidup atau mati seseorang atau kerana kepentingan agama. Ini saya cakap ilmu berdasarkan Al Qur'an iaitu ilmu haq bukan bathil.

Org2 kafir pun ada ilmu cari brg hilang tapi biasa le, mesti le melibatkan jin.

Kalau setakat hilang tablet tu, redho je la kalau x dpt jumpa walau pun puas dah cari. Lagi elok buat solat hajat tgh mlm  dan baca Surah Yasiin kalau betul2 nak jumpa balik. Ikut lah sunnah Rasulullah s.a.w.

p/s: Teringat kisah Imam Abu Hanifah r.a. , tidak sesekali mengeluarkan fatwa sesuka hati tanpa memikirkan kepentingan masyarakat dan agama, walaupun diseksa oleh Khalifah yg memerintah.