CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4353|Reply: 20

Masalah dugaan hidup

Close [Copy link]
hai.. sy x tau nak cerita mcm maner.. sebenaryer sy mmg x pernah cite masalah sy kat orang..
so.. semua org x tau kalo sy ade problem ke x..

aku cite sine pun sbb xde org kenal aku.. aku nie jenis yg memendam perasaan.. xkan biarkan org nampak
even aku ade problem..

Selama nie.. mmg hidup aku o.k.. just skrg..or lebih tepat dlm masa sebulan je.. bertimpa2 dugaan aku..
apakah tuhan pun dah membenci aku.. sampai begini jadiyer..

-Tgh bulan lepas.. aku dpt tahu wife aku ade org lain.. sbb aku bace dlm phone dia.. hati aku hancur hari2..
  sampai aku x dpt rase hati aku dah.. berat dah hati aku nie.. sbb aku percaya sgt kat dia.. skrg..aku x tau camner
rumahtangga aku pasnie.. biar takdir yang tentukan..

- btol2.. lepas 2-3 hari.. lepas tau bende tu.. tuhan temukan aku ngan sorang girl nie.. hati aku terbukak.. aku rase mungkin sbb ape berlaku kat perkahwinan aku.. aku nak balas dendam..tapi akhiryer aku tahu dia ade boyfriend..  ( aku x patut buat bende nie). so..

-dlm bulan nie gak.. ayah aku masuk spital.. sbb ade bengkak kat saluran darah dia.. kene hantar hospital selalu.. xpasal2 aku dpt jobs plak.. kene pergi manila utk 2 minggu. dan baru rabu lepas.. aku tau ayah aku dah meninggal.. which aku dpt tgk.. xdpt jumpe... aku dah xboleh tahan dah dugaan nie..

aku tgh taip emel nie.. kat customer place.. and customer pinoy nie..tanye nape aku nangis tetibe..

Aku dah ade segala keduniaan yang aku idamkan selama ini.. sbb aku ade azam sblm 30 tahun.. aku nak
ade semua.. rumah..kereta.. anak..wife.. jalan2 serata dunie...
Tapi... aku dah hilang segalayer dlm hati ini.. just in 1 month.. apakah tuhan pun membenci aku..? tapi aku tetap redha dgn dugaan ini.. aku harap.. ini dugaan utk dosa2 aku yang lalu..

aku xleh simpan perasaan ini lagi.. hati aku dah x tahan lagi..

Rate

1

ko islam ke?..jg x hubungan ko dgn yg atas?

settlekan masalah ko satu persatu, esp pasal wife dgn girlfriend tu
btw senang betul hati ko 'terbukak'

takziah atas kehilangan bapa

Rate

1

settle satu persatu.... amik mase...
bertindak ikut akal.. jgn ikut nafsu or kate hati yg tgh marah..
gud luck bro...

anyway.. al-fatihah tuk arwah ayah awak....

Rate

1

Banyakkan berdoa. Allah x kan menguji hambaNya kalau dia x mampu.
Ada hikmahnya sesuatu benda tu berlaku.
Jangan sebab ada dugaan jer baru nak ingat Tuhan.

Rate

1

Tahniah karena Allah mahu menaikkan darjatmu dengan mengujimu.

1st sekali, sedarlah semua itu ujian dari tuhan. Dan ayat Quran dah kata, ujian diberi memang mengikut kemampuan seseorang (ayat: la yukallifuLlohunafsan illa wus 'aha...). Maka sedarlah, ada telah berhaya hadapinya.

Next, senyum, dan redha lah. Tentang ayah yang telah meninggal itu, bersyukurlah kerana ada telah ada masa bersamanya. Lagi haru kalau mati mengejut tak disangka langsung (kemalangan contohnya. kompem lagi lama termenung).

Tentang isteri...maaf, aku ada fikir jahat sikit; sbb aku ada juga kawan2 yg keje banyak outstation 2 minggu. Biasala, bila tempat/negara tiada serbu2 maksiat ni... pendek kata; lihat diri sendiri (jika berkenaan la). Tapi kalau anda memang seorang yang suci atau sangat minima ke-onarannya, ini satu lagi ujian, bukanlah pembalasan (mungkin).

Cadangan: Jauhi perkara stress ni, beralih pada Allah & rasulNya. tiba2 banyak mengaji, tgk tv al-Hijrah, tv9, Oasis, g surau/masjid, mesti isteri tertanya/terkesima dgn perubahan.

Rate

1

Follow Us
Pertama kali takziahlah atas pemergian ayah tersayang.  Anggaplah ini hanyalah cubaan buat TT untuk menjadi insan yang lebih baik dari sebelumnya.  Kita ni manusia selalu alpa dan lupa mungkin ada banyak kekurangan diri tapi tidak disedari dan menyangka semuanya dalam keadaan ok.  Allah tak pernah membenci hambanya kerana sifat Allah itu maha pengasih lagi maha penyayang.  Jika masih ada fikiran sebegitu dalam minda TT harap tak diteruskan dan sentiasa bersangka baik padaNya.  

Cuba selesaikan masaalah yang mendatang satu persatu.  Bukan semua masaalah tu dapat diselesaikan dalam sekelip mata.  Sesetengahnya mengambil sedikit masa untuk diselesaikan.  Cuba kaji apa kesilapan dan kekurangan diri dan juga kaji kenapa isteri mula berubah.  Kesilapan dan kekurangan dari kedua pihak harus dipertimbangkan barulah dapat cari jalan keluarnya.  Buat satu perhubungan baru demi menutup kepincangan dalam hubungan lama tak dapat membantu menyelesaikan masaalah yang sedia ada.  Silap langkah boleh menambahkan beban dan makin merungsingkan fikiran.  Dari saling menuduh siapa yang salah dan siapa yang benar lebih baik adakan perbincangan dari hari kehati.  Moga2 dengan ini semua permasalahan dan kemuskilan dapat dileraikan.  Selepas itu barulah mengambil keputusan untuk langkah yang seterusnya.

Rate

1

tuhan tak benci awak.. Dia bagi dugaan pada awak so that awak tak lupa untuk bersyukur padaNya ..

1) bini: bagi ultimatum kat dia. repent atau hukum. its your choice. jangan jadi suami dayus.
2) gegirl lain: jangan usik. setan semua tuh
3) ayah meninggal: takziah. tetiap solat jangan lupa sedekah alfatihah. buat kan amalan untuk dia. he is in a better place. u will see him in the afterlife. no worries.. sedih yes,terkilan tak jumpa yes.. life must go on...

kuat kan semangat. ok

Rate

1

-Tgh bulan lepas.. aku dpt tahu wife aku ade org lain.. sbb aku bace dlm phone dia.. hati aku hancur hari2..
  sampai aku x dpt rase hati aku dah.. berat dah hati aku nie.. sbb aku percaya sgt kat dia.. skrg..aku x tau camner
rumahtangga aku pasnie.. biar takdir yang tentukan..
cuba selesaikan dulu dengan cara baik.tapi sebenarnya susah.bukan nak batuapikan,tapi ini umpama barah.adakah kau akan masih mempercayai wife ko selepas ini lagi even selepas dia mengaku bersalah?dan adakah ko pasti dia takkan ulangi kesilapan dia itu?kepercayaan itu penting,tapi be realistik.ni life ko,nanti makin lama makin parah.

- btol2.. lepas 2-3 hari.. lepas tau bende tu.. tuhan temukan aku ngan sorang girl nie.. hati aku terbukak.. aku rase mungkin sbb ape berlaku kat perkahwinan aku.. aku nak balas dendam..tapi akhiryer aku tahu dia ade boyfriend..  ( aku x patut buat bende nie). so..
jangan rosakkan hubungan orang lain.tak perlu nak balas dendam yang mana ada pihak lain yang menderita,iaitu bf ensem budak pompuan tu.aku tau budak pompuan tu cute,tapi bior la dia dengan bf dia.jangan bagi dia curang lak dengan bf dia sepertimana wife ko.untuk wife ko,mungkin tak perlu ko balas dendam (tah dia terasa tah tak). cuma mungkin ko boleh bagi dia pengajaran yang berkesan,yang mana ianya terbaik buat ko.

-dlm bulan nie gak.. ayah aku masuk spital.. sbb ade bengkak kat saluran darah dia.. kene hantar hospital selalu.. xpasal2 aku dpt jobs plak.. kene pergi manila utk 2 minggu. dan baru rabu lepas.. aku tau ayah aku dah meninggal.. which aku dpt tgk.. xdpt jumpe... aku dah xboleh tahan dah dugaan nie..
ni dugaan,takziah untuk ko.aku pun dulu alami benda ni.aku ada job,yang mana sebelum aku pegi tu ayah aku sihat dan aku sempat salam cium tangan.tapi aku tak sempat pulang sebab ayah tiba2 meninggal selepas sakit sekejap.tak nampak proses dikafankan n dikebumikan,sampai sekarang takleh digest lagi dalam fikiran.malam ayah nak meninggal tu,ayah dah sihat macam biasa.aku call memula,ayah aku takde suara nak becakap.pas sejam tu,suara dia ada balik n elok je beborak dengan sedara mara.kita takde rezeki jumpa ayah kita b4 meninggal.yang kita mampu,hanya doakan setiap masa.

Last edited by tajul186 on 16-11-2012 03:17 PM

Rate

1

Bila Allah bagi dugaan macam ni pada kau, Dia nak menguji samada kau sabar dan jadi lebih baik dari sebelumnya, atau sebaliknya.  Sekiranya kau tabah dan berjaya mengharung dugaan ini tanpa menyalahkan takdir atau sesiapa, insyaallah darjat kau meningkat di sisiNya.

Ada orang yg diuji dengan kesusahan dan ada yg sebaliknya. Tenangkanlah hati tt sebab ketika ayah tt meninggal, tt sedang memikul amanah menjalankan tugas, bukan sengaja nak berjalan berpoya2.  Husband aku dulu lebih terkilan lagi sebab mak yg paling disayangi meninggal semasa dia asyik travel pusing dunia.  Yang lebih terkilan, sebelum dia pergi tu, dah ada sekeping surat dari kampung (masa tu belum ada kemudahan  canggih), tapi sebab bahasa yg berbunga2, dia tak teruskan baca..  Nak baca masa balik dari travel.   Rupa-rupanya surat bagitau maknya sedang sakit tenat.  Bila maknya meninggal, keluarga tak  dapat hubungi sebab tak dapat dikesan di mana dia berada masa tu.  Ada pengajarannya di situ, dia kadang2 tak sensitif dengan perasaan orang tersayang bila terlalu asyik dengan kerja atau hobi.

Tentang isteri, kalau tt nak bagi peluang kedua, cuba bincang dari hati ke hati apa sebab dia jadi begitu.  Mungkin selama ini tt selalu mengabaikan dia, mungkin dia dah selalu bagi hint tp tt buat2 tak dengar.  Kalau masih sayang dan nak teruskan perkahwinan, masing2 kena perbaiki kesilapan masa lalu.

Rate

1

Sabar ye... jgn salahkan Allah, salahkan diri sendiri...
ape yg jadi mungkin peringatan tanda Allah kasehkan kite... bkn kerana bencikan kite...
takziah di atas kehilangan bapa u...
soal wife u, bawak ler berbincang... guna akal bkn perasaan amarah..
pompuan cinta sesaat tu, better u lupekan ajee... mainan perasaan semate2...

Rate

1

Allah sayangkan anda sebab tu Allah turunkan ujian...
supaya kamu tak pernah lupa untuk meminta kepadaNya...
Allah tak pernah membenci hambaNya...
kita sbg hamba ni yg slalu lalai dan leka...

takziah dan Al-fatihah untuk ayah saudara...

Rate

1

Jangan membuat kejahatan atas alasan nak balas kejahatan bini saudara.

dosa tetap dosa, dan dosa membawa binasa.
jadi mengapa saudara ingin ikut sama kearah binasa?

bawaklah2 online mngikuti FB Dr. Zahazan, Dr. Zaharudin, Prof. Muhaya

Rate

1

Setiap manusia di uji tapi dengan kisah yg berlainan...mula2 tengok apakah kita ada silap hingga jadi mcm tu..refresh balik, kalo boleh dibaiki dan diselesaikan buat dgn berhemah...pasal ayah meninggal tu..tu adalah ketentuan..cuma mmg terkilan bila waktu2 mcm tu kita xdapat berada ditempat itu..saya faham sbb saya pun mengalami perkara yg serupa..perkara mcm ni masa akan jadi penawar disamping berdoa...harap anda bertabah lah...

Rate

1

al fatihah untuk pemergian ayahanda tersayang...
kadang2 dugaan datang adalah tanda allah sayang pada kita..
allah menduga dalam keadaan senang dan susah..
dan dugaan senang adalah paling mudah mendapat dosa..
kena redha dengan apa yang terjadi...
alhamdulillah ko dh dapat apa yang ko nak..allah pinjamkan..allah tarik balik..insya allah nikmat syurga ko kecapi...

the best way..ko muhasabah diri..amalkan solat taubat..baca alquran..allah akan tunjukkan kesilapan kita..
perbaiki diri setiap hari..menjadi lebih baik adalah beruntung  robbih..daripada tidak berubah atau menjadi lebih teruk..nauzbillah..kadang2 apa yang terjadi dalam rumahtangga..allah nak tunjuk adakah sebagai lelaki kita menjadi pemimpin yang baik atau tidak..ko tak perlu rasa rendah diri..yang penting ko berusaha..menjadi lebih baik..mungkin jodoh ko setakat itu sahaja..boleh aku tahu..ko kahwin dulu dengan wife atas dasar apa..rupa? firkirkanlah...

mcam aku..impian aku pelbagai sblm 30..wpun tak capai kemewahan..aku redha allah gantikan dengan suami yang baik serta anak2 yang cerdik..dan keluarga bahagia dari belah aku atau belah mertua aku...kalau ko nak cari pengganti..carilah dengan iman..bukan kerana nafsu atau dendam..pilih wanita berhati2 kerana wanita skrg lebih bisa dari ular..ramai perempuan yang baik mengharap jodoh..tapi tidak dipandang kerana segi rupa dan perwatakan malu berbanding zaman skrg lelaki suka perempuan yang nampak vogue tetapi kosong..rasa nak bertanya lebih lanjut atau malu..jangan segan nak PM...

lastly..ubah diri dan hubungan dengan allah..insya allah allah akan bantu kita..
fikri positif ..insya allah positif outcome akan datang...

Rate

1

terima kasih semua...  hati aku dah lega sket..sbb dpt bagitau org lain...
aku akan cube berubah jadi lebih baik..

PS: MOD.. please close this thread.. tq..  

tumpang baca ajalah sblm katup

macam baru aje me baca camana u happy cita pasal plan u travel dengan anak dan bini...
bina balik hidup u dengan bini tu, jangan terus nak balas dendam
dengan cari awek baru, tambah penyakit dan masalah nama tu...

last nasihat sebelum kena katup

Takziah atas pemergian ayah tersayang.... tumpang lalu seblm kena katup

idadzira posted on 16-11-2012 02:09 PM
Banyakkan berdoa. Allah x kan menguji hambaNya kalau dia x mampu.
Ada hikmahnya sesuatu benda tu be ...

bab ni aku setuju.........

byk2 berdoa pd yg satu......

12Next
Return to list New