CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tipuware

Sambutan Hari Jadi Anak Besar-Besaran

1st birthday anak aku aritu wat besar2an gak laa...
sbbnye..skali harung ngn housewarming (da setahun lebey duduk baru nk wat..hehe) + open house raya..haha
tp birthday die slps2 ni klo buat pn mybe ajak famly n jiran tdekat je kot..

ape pn celebrate birthday anak ni bak kate poremer2 len gak..
bia laa bpada n ikut kemampuan sndiri..
barulah hidup aman dan bahagia..

Rate

1

depends la..dulu masa anak umur 1,2 tahun kat kfc jer...time tuh tmpt aku pon ada kfc je haha. tp kak kerani siap ckp..knp x buat besday party..erk..mmm aku mmg x reti la, then duk tmpt besar mmg ku beli kek sedap la kan..sbb klu beli kek biasa, kita pon xnak mkn hehe...bkn bdk2 tuh nak mkn pon. aku akan buat depends pd ramai ke tidak family time tuh, mcm last year time cuti sekolah ,utk anak no 2 ku buat kat A&W..pilih je pakej diaorg arrange la game, mmg anak sedara berkumpul kan so seronok la diaorg. then time xde org aku wat kat tutti frutti jek utk no 1, mkn eskrim dgn kek secret recipe. tahun ni rezeki dia time ariraya baru nih, rmai sedara2..jd la besar skit..kek pon mmg la character from secret recipe. 1st time besar2an bg level kami la, xde khemah pon..tp complete la dgn game..ku buat hadiah2 stationery, tp x keluar byk belanja pon sbb FIL yg nak sponsor mkn, ada sedara yg sponsor goodies..so aku beli kek dgn hadiah2 je. utk no2 coming soon FIL nak ajak mkn kat hotel je..aku ikut je la.
aku dr keluarga yg x reti sambut besday2 nih, 1st time keluarga in laws nak celebrate besday aku pon aku malu nak potong kek.. now biasa dah

Rate

1

zasssssss posted on 12-11-2012 02:53 PM
aku sambut gak besday anak2 aku tp simple jer...biasanya bajet tak melebih RM200....org nak kata aku ...

tengkiu kemal bagi tacang...........

Bagi aku, ikut kemampuan masing2 la. Time umo dia 1&2 thn, kami celebrate bertiga sj. Bila dah msk umo 3 thn, dah pandai berkwn, every year kami akan celebrate birthday dgn buat party untuk dia celebrate dgn kwn2. Yg pasti, aku tak akan buat kat rumah coz leceh n cost agak tinggi ( sbb aku nak majlis yg happening n cantik )  so, paling senang, aku amik saja pakej2 birthday kat fastfood restaurant tu... Everything derang setelkan

Rate

1

Hana posted on 12-11-2012 03:43 PM
aku selalu berangan nak buat havoc mcm kat mcd ke a&w ke tapi, bila tiba masanya misti mcm malas la. ...

Party HAVOC apa kalau setakat kat MC D atau A& W HANA?????

BUBBLE BATH PARTY theme barulah boleh katakan HAVOC.........

asal tak minta sedakah kat org lain utk buat bday party anak takpe la kan... kalau org jemput dtg makan untung gak kenyang... so apa masalhnya?

Follow Us
manakautau.. posted on 13-11-2012 08:42 AM
Party HAVOC apa kalau setakat kat MC D atau A& W HANA?????

BUBBLE BATH PARTY theme barulah bole ...

havoc bagi aku la. ko sebok2 nak komen havoc tu apesal?

ada kes kwan aku dia bercerai gan suami dia dah 3 thn n kawan aku nie pun dah berkawin baru...nak bt behday nak bt grad2...ada badut bagai tp anak dah besar umur 18 thn...yg lawaknye dia tak de bajet nak buat besar2...dia mintak kat duda dia...bergaduh2 gan duda dia nak duit bt party behday anak...ye la nak mintak duit tp bila time si duda dia nak jumpe anak2 dia tak bg...siap dia gdh2 kata duda dia tak nak support coz dia nak srh sponser tp tak leh dtg kat majlis tu...kes nie bulan julai ari tu...tp tak msk paper lar...

Hana posted on 13-11-2012 12:30 PM
havoc bagi aku la. ko sebok2 nak komen havoc tu apesal?

Havoc kalau buat kat MCD atau A&W tu camna HANA???? Share ler........tak mungkin setakat Mak ayah pada the birthday kid setakat pekenakan full costumes BADUT je kan????

tipuware posted on 12-11-2012 10:21 AM
jom gi pureen ware house sale 24-25 hb ni wei.. murah giler2.. seluar leh dapat RM1 ajeee

gigih ko mereply yer
aku reply yg ni sbb nak tau lokasi pureen buat pengeringan poket
kalo rm1 selai, boleh beli 10lai. mcm2 kaler uolsss...*walaupung biasa kaler x byk fefeling byk kaler laaa*

esok harijadi anak ris yg bongsu tuh.......... yg ke 3 tahun............... ris cuma tempah kek coklat satu setengah kilo aje dgn jiran tingkat bawah........ esok kerja so, sebelah malamnya ada sesi potong kek tuh aje lah............ takde jemput sapa2..... anak beranak je, cuma kek tuh bagi2 sket kat jiran sebelah menyebelah, tak lupa pengasuh dia...........utk anakku, ibu doakan semoga kejayaan dan kebahagian sentiasa mengiringi hidupmu....amin...

manakautau.. posted on 13-11-2012 10:18 PM
Havoc kalau buat kat MCD atau A&W tu camna HANA???? Share ler........tak mungkin setakat Mak ayah  ...

nanti le.bila aku buat betul2 kat MCD ye..nnt aku jemput ko jadi ketua badut ye..ko jgn eksyen nak tolak invitation pulak ye.

kalau ada duit lebih, ai sambut je birthday anak meriah meriah. macam buat kat mcD ke, sambut birthday besar2 ke. kalau bajet kurang, setakat sambut dgn family, pastu sambut kat sekolah dengan kawan2, pastu sambut lagi kat nursery, bagi seronok tiup lilin banyak2 kali. tapi ai rasa, anak2 ai lagi suka sambut kat sekolah n nursery sebab tu semua kawan kawan diorang. lagipun diorang rasa syok sebab diorang bagi goodie bags kat kawan2 diorang. kalau ai sambut besar2 nanti banyak kawan2 ai je yang dijemput. hehehhehehe

Tahun ni first time aku buat  agak besar2an di rumah
Pasang khemah, ada goodie bag comel2, kek, gula2 etc
Aku masak sendiri semua makanan.

Aku rasa best sangat
~ aku dpt kenal best friends anak aku plus parents diorg sekali
~ aku jemput kawan2 baik aku masa sekolah, dan semuanya datang
~ jiran2 sekeliling rumah yg memang jarang2 aku bertegur sapa, datang jugak bawak family
~ adik beradik sendiri, keluarga in law semua dtg menolong dr pagi sampai ke malam

Kesimpulannya aku berazam utk buat lagi at least 2 tahun sekali ke..
Semoga ada rezeki lagi di lain kali. InsyaAllah.

First time tahun ni sambut birthday anak besar2an sbb buat sekali ngan kenduri aqiqah anak kedua
Tempah cake & beli goodie bag isi sikit barang utk budak2x bawak balik
Jemputan pon tak ramai, org marhaban, sedara mara & kawan rapat jer
Sebelum2xni celebrate birthday kat rumah tok dgn sedara mara jugak
Tahun depan masuk tadika maybe celebrate kat tadika jelah gaknye
Tapi dpt tau yg parents budak2x kat situ celebrate birthday besar2an, siap ajak gi hotel lagi
Errrkkk....adakah patut utk mengikut trend tersebut ?????
Oh tidak!!!!!!!!

aku membesar dgn mak pak tak penah ajar sikit2 buat makan bazir2 ni..  tp bila kawen, pak mertua aku sgt suke buat mkn2... kejap2 kenduri doa selamat (yg ni ok la kan...)

kejap2  bulan ni besday mil aku... bulan depan besday sil aku... pastu 2 bulan pastu besday fil aku.... 4 bulan pastu besday laki laki... dan seterusnnye la.... sampaikan setiap org dlm rumah tu punyer besday mmg akan ada mkn2...

ok la.. utk org besar2 ni, mertua aku akan masak then jemput jiran rapat je utk mkn2...

tp yg aku tak blh tu bila tang anak2 aku... siap naik kemah... ayam 10 ekor... nasi je berjenis2.. lauk berperiuk2... godis bag lagi... hiasan lagi.. kek 2 3kg lagi...

masa awal2 aku malas nak involve... sedap kena kutuk ngn sepupu sepapat belah laki aku.... so skrg terpaksa involve wpun mcm tak ikhlas beli brg3 nak buat party tu...

even kalau mertua aku aku buat party utk anak2 aku.. mak pak aku malas nak dtg sbb diorg tak suker majlis yg ada tiup2 lilin ni..  nyanyi2 ni.. diorg tak suker... dah aku pulak yg tersepit....

aku kalau sambut harijadi anak aku secara besar-besaran sikit tak lah besar mana sangat pun.. asalkan ader majlis sudah.. kebiasaanya aku akan buat pada akhir tahun.. aku ader dua org hero.. dua2 lelaki.. si adik besday bulan 5 si abg besday bln 12..
so masa besday adik kami beli kek kecik makan anak beranak.. kalau bapak dia rajin belikanlah hadiah jugak..
then bila tiba masa si abng nyer besday kami wat majlis la.. lg pun akhir tahun.. paham2 la... waktu tu masyukkk.. kan dapat booonnuuusss..
aku panggei la adik badik jiran tetangga n kawan2 rapat semua.. ramai gak la yang datang.. dan aku inform diaorg harijadi untuk anak-anak aku duaorg tu so beli kek dua.. kalau aku tak wat camtu mengamuk la si kecik tu sebabnyer time dia tak celebrate.. so aku wat camtu adil lah kan... save cost jugak maa..
yang datang pun paham2 bawak la dua bijik hadiah.. hehe

Hana posted on 14-11-2012 09:21 AM
nanti le.bila aku buat betul2 kat MCD ye..nnt aku jemput ko jadi ketua badut ye..ko jgn eksyen nak ...

Manak pekenakan costume BADUT tak problem Hana.....Provided hang dgn laki pekenakan costume anjing......boleh?????

Sasha...jalankan tugas.......

Last edited by manakautau.. on 15-11-2012 12:13 AM

Rate

1

Calla lily posted on 14-11-2012 03:54 PM
First time tahun ni sambut birthday anak besar2an sbb buat sekali ngan kenduri aqiqah anak kedua
Te ...

Kira Sound Islamic sikit ler bila sambutan birthday secara besar besaran nee di buat sekali dgn kenduri aqiqah.......

ikut kesukaan dan ikut kemampuan.