CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5565|Reply: 39

Budak tak ada muka

Hai semua,

Saya ada pengalaman yang agak menyeramkan untuk dikongsi. Kejadian ni berlaku 3 tahun lepas. Masa tu lum ada baby lagi. Mak saya datang melawat saya dan sekali gus melawat adiknya yang menetap berdekatan dengan rumah saya. Pada malam kejadian tu, saya menghantar mak saya untuk dia bermalam dirumah adiknya dan kami lepak sehinggalah solat isya'. Buat pengetahuan semua, rumah adik mak saya (mak sedara) adalah kawasan kampung. kebanyakkannya banyak rumah lama2 yang ditingglkan kosong. kalau waktu malam terasa sunyi dan agak menyeramkan. Malam tu pulak hujan rintik2. hati dah mula rasa tak sedap.. Lepas solat isya' saya ngan adik pun nak gerak balik ke rumah saya walaupun hati rasa lain macam. tapi saya tak cakap apa2 kat dik saya. nak tak nak kena balik jugak coz esoknya keje. selepas salam ngan mak n mak sedara saya pun start memandu, hati berbelah bagi nak ikut jalan yang mana satu. bincang ngan adik, nak ikut kiri atau kanan. Kalau ikut kanan, kena lalu kubur dan lalu tepi railway (jalannya jauh). kiri pulak jalannya gelap tapi dekat.

So, decide untuk ambil jalan kiri. Masa lalu jalan tu, kami tak bercakap pun... senyap melayan perasaan masing2. Saya berkumat kamit baca ayat kursi coz dah mula rasa lain macam. Mula2 jalan masih ada rumah orang kiri kanan jalan. Masuk satu simpang kiri kanan talian TNB dan ada banyak pokok tebu.. hujan rintik2.. suasana sunyi... tiada lampu jalan, hanya megharapkan lampu kereta saya sahaja. lampu menyuluh jalan dihadapan, tetiba sampai dipersimpangan dimana betul2 tepat dihadapan kereta saya terdapat seorang wanita mengayuh basikal dalam hujan renyai2 dengan terdapat seorang kanak2 yang memboncengkan dibelakang dia.

Awalnya saya tidak menghiraukannya, tetapi abila lampu kereta saya suluh kearah mereka berdua, si ibu tidak ada sebarang respon malah terus mengayuh dengan perlahan. Yang tak sedap hatinya si anak telah menoleh kepada kami, tetapi mukanya seolah2 kosong, tiada mata, hidung mahupun mulut.. kosong sahaja.. Masayallah terkejut saya dan terus saya membaca ayat kursi dan belok ke kanan.. melalui cermin, saya melihat, basikal tersebut perlahan2 dikayuh dan lenyap....

Saya bertanya dekat adik saya apa yang dia nampak.. dia cakap dia pun nampak benda yang sama.. yang pastinya budak tu memang tak ada muka!!!... menggigil kepala lutut kami berdua. saya pun terus memandu balik kerumah dengan selamatnya.

Keesokkan harinya saya pun pg ambil mak saya di kg mak sedara saya, dan menceritakan perkara tersebut pada mereka. yang terkejutnya rupanya disitu memang ada perkuburan lama dan ianya tersorok di dalam semak. memang ada orang yang berjumpa dengan wanita yang naik basikal area situ waktu tgh malam. lagi satu, belakang jalan tu ada lombong tinggal dan tak ada rumah yang berhampiran...

ermmm taubatlah saya nak lalu kawasan tu waktu malam2.. tak berani ooooooo...

Rate

1

Menakutkan cerita tt

seremmmmm....
ade cite lain TT..
sile kongsi..

nape tak brenti...tumpangkan budak tu kesian dia kena hujan.....

teringat satu kisah seram Ismahalil Hamzah kat THR dulu pasal orang takde rupa yg duk mengintai dapur rumah orang

Zulka, kalau saya tumpangkan budak tu... lain pulak ceritanya nanti... dah tgk muka pun tak ader.. tak sanggup nak berhenti...

Follow Us
btw...kejadian ni kat area mana eh?
kalau taknk bagtau kat public..pm pun takpe...berminat sgt nak tau kt mana....

zulka, kat batu gajah, perak....

lienaalin posted on 16-10-2012 09:46 AM

ok, tq...nti sy gi sana..

zulka posted on 16-10-2012 09:54 AM
ok, tq...nti sy gi sana..

okay... hati2

waaa.. tt, seremmmm.

nasib baik budak tu tak terbang ea.. saja berkenalan say hi.. hahaha.

lienaalin posted on 16-10-2012 09:46 AM

batu gajah kawasan mane tu?

Hhehe, menarik gak story TT... Bagi ai lebey baik tgk muke yang menakutkan daripada tengok benda2 yang takde muka ....

kat tempat saya belajar dulu pun ada cerita gak pasal makhluk tak ade muka ni...tapi yang ni perempuan.. selalu kami panggil sister no face... dia selalu duduk dalam lift... sapa yang bertuah dapat la jumpa dia dalam lift...

seram plak baca...
nasib baik takde buat apa2...

seram gak citer tt neh..ada citer lain x?

serius scary.... huhuhu

fuh seremmmm... "budak" tu takde lambai2 kat TT ke ?

jefrilza posted on 16-10-2012 12:33 PM
kat tempat saya belajar dulu pun ada cerita gak pasal makhluk tak ade muka ni...tapi yang ni perempu ...

cuba kalau naik lif sorang2 malam2 n terjumpa sister no face ni kat dlm lif.. dulu awak study kt mana?

dulu studi kat matriks uia, pantai dalam...
macam2 cerita hantu kat sini... nenek kebayan la... hantu bungkusla... biasala asrama kan...
alhamdulillah tak pernah jadi kat saya sbb saya lebih rela naik tangga dari naik lif bila malam...
Last edited by jefrilza on 16-10-2012 04:30 PM

12Next
Return to list New