CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8684|Reply: 26

Ular masuk rumah

salam...
nak gak saya tanya kat yg pandai2 kat sini...ni 1st time saya bukak thread kat sini
berkenaan dgn ular yg masuk ke rumah saya...dr sejak lepas raya spai ahad baru ni 30/9/2012
kiranya 5 kali dah ular masuk rumah...3 kali dpt bunuh...1 kali tak dpt tangkap walau panggil pertahanan awam
lastet 30/9/12 sebelah pagi...ni saya kisahkan kejadian yg 5 kali tu....

1st ~ ular masuk masa contractor indon amik batu bata kat belakang dapur, batu bata tu lebihan buat rumah 2thn lepas, indon tu amik sbb nak buat benteng depan rumah dah nak siap tp tak cukup batu bata jd guna yg ada kat belakang dapur tu....gamaknya tempat dia dikaco so dia lari termasuk dlm rumah, masa kat belakang tu indon tu nampak 2 ekor sekor putih sekor itam..yg itam masuk rumah yg putih tak tau lari mana, yg masuk rumah tu siindon tu dpt bawak keluar rumah and mati dibunuh....

2nd~  tak tau camner ular and dr mana...petang dah kol 6pm++ saya nak tutup tingkap kat hall, saya terpijak ular tu, ingatkan kain ke aper sbb lembut jer..tgk2 ular dia bergerak2 mcm malas...sib baik dia tak patuk saya...terus panas kaki saya sebelah kanan yg terpijak dia tu...terus la saya menjerit and sembur dgn ridsect and anak sedara ketuk dgn kayu hoki...mati kat dlm rumah...ular tu tak dpt lari keluar sbb saya dah tutup sliding door..mmg ular tu menuju ke situ nak keluar...sbb ketakutan anak sedara saya ketuk jer la spai mati...huhuhu

3rd ~masuk kat dapur lg..mak saya nampak so kebetulan jiran sebelah rumah tu ada jd mintak tlg dia, jiran tu dot bawak keluar ular tu and bunuh diluar rumah...

4th- 28/8/12 ~ masuk ikut dapor lg..masa tu saya nak gi bilik air...nasib baik saya pandang kat bawah masa nak melangkah masuk pintu bilik air tu..rupanya ular dah dekat dgn kaki saya nyaris tak terpijak...dah terkejut nyer pasal saya jerit langsung ular tu lari bawah almari pinggan mangkuk...tunggu dia kuar dia tak kuar2...mak saya dok tunggu kat dapur nak tgk dia kuar..tak kuar2..mak saya gi masuk bilik and saya nak ke bilik air sekali lg..ular tu sembur saya..nyaris2 nak terpijak sekali lg..ular tu dah angkat kepala dia menyebur ala2 manja..huhuhu...dia terkejut kat saya and saya terkejut kat dia, dia lari lg masuk bawah almari...pastu saya call pertahanan awam...pertahanan awam datang cari2 spai angkat peti ais and terterap2 bawak almari pun tak jumpa gak, cari spai belakang dapur luar dr rumah pun tak jumpa gak...sudahnya pertahanan awam blk..depa kata kira ular dah keluar..sbb cari jenuh tak jumpa...huhuhu

5th-30/9/12 ~ saya tgh dok tgk fb kat pc saya kat hall..pc tu dekat dgn area tangga nak ke dapur tp melalui tempat tgk tv and ada 3 bilik kat area tu...tetiba saya nmpk sipi2 mata mcm ada tali jatuh dr tangga nak ke hall tu...saya ingatkan kucing main tali aper...sekali tgk2 ular tergelincir jatuh dr tangga tu ke lantai, apa lg saya pun menjerit2 ler...huhuhu..terkejut sgt and lg terkejut sbb ular tu sama mcm ular yg masuk 28/8/12 and tak dpt ditangkap dek pertahanan awam tu...huhuhu...dah terkejut saya terus lari jauh dr pc and tempat ular tu...ular tu merayap2 langsung duduk bawak meja pc saya ni takmo gi memana dah...huhuhu...sekali lg saya call pertahanan awam..depa datang and tangkap ular tu...

menakutkan sgt sbb spai 5 kali ular masuk rumah...ada apa2 maksudkah keadaan ini terjadi dirumah saya...? arap2 ada yg tahu dlm bab2 ni sudi memberikan serba sedikit pandagan dan petua2...keliling rumah saya dah tabur belerang masa ular masuk pada 28/8/12 tu...jd heran nape masuk juga lg pada 30/9/12...huhuhu....

sekian....

Tedung warna biru asap tapi kecik ajer lebihkurang 2 kaki panjang ?

rdzaccess posted on 3-10-2012 09:48 PM
Tedung warna biru asap tapi kecik ajer lebihkurang 2 kaki panjang ?

ni yg masuk kali ke 3 tu and yg saya terpijak tu...yg ke 4 masuk tu kecik sikit dr yg ni tp spesis sama gak...yg ke 2 tu mcm ular sawa tp kecit gak...and yg 1st tu saya tak tgk..mak saya ajer kat rumah saya kuar beli barang masa kejadian....

eee geli geleman campur ngeri saya baca ni. maaf tak ada feedback berguna untuk diberi pada tt. yang saya tahu kena tabur belerang keliling rumah, tapi tt dah buat pun dan ular masih masuk. saya doakan masalah tt ni selesai secepat mungkin. cikgu saya dulu kena patuk dengan ular tedung, ular tu sembunyi bawah katil dan bila dia masuk bilik ular tu terus patuk dia. masuk icu la juga, tapi alhamdulillah ok lepas tu. rumah dia bukan kat kampung pun, kawan taman perumahan.

chique posted on 3-10-2012 10:03 PM
eee geli geleman campur ngeri saya baca ni. maaf tak ada feedback berguna untuk diberi pada tt. yang ...

is ok chique...saya mmg takut spai ni..kadang2 mcm ternampak2 ular tu...huhuhu
tghari td saya tido lg la saya mimpi penuh dgr ular..jenuh saya terjerit2 mcm2 ular dr kecik spai besar
arap2 itu hanya mimpi di siang hari jer la...huhuhu

yg masuk 30/9 baru ni mmg saya jd tak berani nak pijak lantai..saya berdiri atas sofa...huhuhu...

Kalo jumpa MAMAK n ULAR, pukul MAMAK dulu

Follow Us

Ular jenis ni tak kaco orang .. tapi manalah tahu kan ... ?
Beli lah belerang dan taburkan di lantai pintu dapur sebelah luar dan hadapan ...

Bersihkan kawasan batu bata yang lama tuh , ubah di tempat lain ...

Bila sudah jika masuk lagi bolehlah nanti  posting kat sini minta bantuan ....

rdzaccess posted on 3-10-2012 10:18 PM
Ular jenis ni tak kaco orang .. tapi manalah tahu kan ... ?
Beli lah belerang dan taburkan di lanta ...

batu bata tu dah habis digunakan and tiles yg ada kat situ pun dah dipindahkan...belerang dah tabur mmg keliling rumah...saya sendiri yg tabur...tu la pelik ari ahad aritu dia tetiba dari dapur berjalan spai ke hall...rumah saya mmg tak ramai org...ari biasa saya dgn mak ajer...kalo anak2 sedara sorang tu blk dr asrama baru ada 3 org....tak sedar bila yg ular tu berjalan tetiba spai kat hall..and duduk bawah meja pc saya ni...huhuhu....

InsyaAllah ,...nanti forummers kat sini akan bantu , nak buat cam maner ....

PerKasa posted on 3-10-2012 10:14 PM
baca yg  ni-harap dpt membantu

http://id.shvoong.com/books/mythology-ancient-literature/2196644- ...

thanks Perkasa..saya sedang bukak and tgh membaca...

rdzaccess posted on 3-10-2012 10:26 PM
InsyaAllah ,...nanti forummers kat sini akan bantu , nak buat cam maner ....

yg saya mimpi disiang td tu rasanya sekadar mainan tidur jer kan..?
saya mimpi terlalu bnyk ular dr kecik2 spai besar...merata kat lantai kat tanah kat atas katil saya..huhuhu

PerKasa posted on 3-10-2012 10:14 PM
baca yg  ni-harap dpt membantu

http://id.shvoong.com/books/mythology-ancient-literature/2196644- ...

rayap dlm artikel tu dia merujuk kat aper..?huhuhu

chique posted on 3-10-2012 10:36 PM
doa ular...

http://bacaanharianku.blogspot.com/2009/09/doa-menjaga-dari-gangguan-ular.html

thanks chique..sedang bukak..huhuhu

kalau boleh sendal la bawah pintu or mana2 tempat yg ada lubang tu..
hope ular tu tak boleh masuk... selain dari tabur belerang kan..
bersihkan semak2 ke kalau ada...

ermm, pernah 3x pengalaman dengan ular ni..
sekali tu ular biasa, lagi dua kali ular luar biasa..
luar biasa tu bukan sebarang ular... huhu..

hope rumah TT selamat dari invasion ular lagi..

taji2906 posted on 4-10-2012 09:17 AM
kalau boleh sendal la bawah pintu or mana2 tempat yg ada lubang tu..
hope ular tu tak boleh masuk.. ...

iya taji2906...naik rasa hairan n takut sbb kerap sgt...nak kata bersemak keliling rumah mmg ditebas dan diracun...
pintu semer ada bendul..tp dah nak jadikan...kadang terpk..tapak rumah ni laluan menda alah tu gamaknya...huhuhu

aritu ada post menda ni kat fb gak..adalah yg berkata2 makanya kena kerap2 baca yassin dlm rumah
bukan nak riak atau aper..tp rasa gak sedih dihati bila ada yg berkata2 mcmtu, saya faham mungkin dia tak niatkan aper2..
rumah mmg jarang sgt yg tak membaca yassin
bole dikatakan hampir setiap mlm lepas maghrib  baca yassin n mak saya mengaji kadang lepas maghrib kadang lepas Isyak...
doa sgt la lepas yg last tu jgn masuk lagi...
rasa tertekan gak kerap sgt..takut lg..bimbang menda2 lain lg..huhuhu

tabur belerang tapi kalau kena hujan meresaplah ia ke tanah..cuba tabur belerang di ruangan yang tak kena hujan tapi tetap mengelilingi rumah..

boleh juga pasang penyendal bawah pintu untuk elakkan ular masuk..kan biasanya ada ruangan sikit bawah pintu yg memang cukup2 muat untuk ular masuk..haa..pasang kat situ..dulu aku beli pnyendal tu kat jusco area hardware DIY..elok yg guna paku..kalau guna pelekat je takut lekang dia tanggal balik..

lagi satu yg aku tau ular ni biasanya berpasangan..kalau satu kena bunuh, yg satu lagi (kekasih dia le kot) akan cari di mana pasangannya tu berada..mungkin ular ada deria bau dan rasa yang kuat, memang dia akan cari sampai dapat..kalau sekor kena bunuh dlam rumah, berjaga-jagalah untuk lawatan yg kedua..ini ular besar yg dah couple le kot..anak ular tatau  aku nak comment, takut mak dia yg cari anak dia je..rasanya elok cuci guna sabun kuat bersih2 untuk hilangkan kesan bau ular atau darah ular..

dan keduanya, elok buat tembok keliling rumah supaya ular lagi susah nak masuk..kalau dawai pagar senang yo dio nak selinap...

selamat mencuba..

abas8888 posted on 4-10-2012 09:53 AM
tabur belerang tapi kalau kena hujan meresaplah ia ke tanah..cuba tabur belerang di ruangan yang tak ...

tq abas8888 atas cadangan...

belerang tu mmg saya tabur kat dinding keliling rumah..kiranya dibawah atap and mmg bebetui kaki lima dgn dinding rumah...aritu hujan lebat saya gi tgk sbb terpk gak kot belerang tu kena hujan..masih ada belerang tu...bab lubang bawah pintu2 tu nnt saya buat observation tgk keadaannya and buat cadangan2 abas8888....

masa yg bunuh dlm rumah tu mmg siap mop lantai pastu bimbang gak la geng dia datang sbb terbau darah kwn dah kena bunuh... .....tembok keliling rumah tu sedang diusahakan.....InsyaAllah Last edited by puteri_malam on 4-10-2012 10:10 AM

mak ai duduk areamana ni smpi ular kerap masuk? kalo aku jgn hrp laa dh mampus agaknya sbb  aku mmg fobia gila dgn ular

12Next
Return to list New