CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13188|Reply: 102

Selepas Rawatan - Bagaimana Rasanya

Salam harmoni kepada rakan-rakan MPS dan Mods

Saya ingin tahu dan berkongsi dari pengalaman rakan-rakan yang pernah menjalani rawatan terutama melibatkan perubatan Islam dan alternatif.

Senang citer macam bila Pak Rojah sakit kepala, then dia tampal koyok kat tepi dahi..dalam 5 minit dia dah boleh kejar kambing-kambingnya yg bermaharaja lela tadi. Kira lps satu2 sesi medication, apa rasanya. Setakat yang saya biasa nampak, orang yang ada gangguan saka, selepas dibuang saka, mukanya tampak berseri dan rezeki pon Alhamdulillah.

Untuk diri saya sendiri, maaf, bukan tak mau share.. tapi saya memang tiada deria rasa. Cuma kalo di bahu ada rasa berat, selepas tu dah ilang.. kadang-kadang terbau darah.. selepas single step taken, bau itu hilang.

Lagi pon banyak topik yang dibuka apa bila sakit.. saya kerap tertanya-tanya endingnya bagaimana pula. Mungkin boleh beri kata penghargaan kepada perawat terlibat sambil menghadiahkan mereka Al-Fatihah selain dr fidyah yang dikenakan, ye tak.

.

Last edited by Santeira on 22-10-2012 08:58 PM

Tak faham la maksud rangkap terakhir tu TT. Maksud TT, kalau orang yang mengubat tu kita bagi sedekah fatihah jer ker? Kalau Fatihah tu boleh automatik jadi duit, ok gak. Kang nak beli barang kat kedai takkan nak minta jer atau sedekah fatihah jer..agak2 ler sikit..hamba allah ni pun bekerja gak....

Kalau bab perasaan lepas berubat nie, bergantung gak. Sama ada yakin atau tidak...Tidak semestinya orang yang badan dia dah keluar saka tu muka berseri2....dia jer rasa macam tu..Pokok kalau dah dicabut, lopong tanahnya...sama juga orang yang dah dibuang saka tu....dalamnya lopong..kejap jer...kalau diamalkan dengan amalan2, cepatla sembuh....

TT bukan tak ada deria rasa tapi sebenarnya agak kurang yakin...iaya tengok orang dok baca2, pastu dalam hati dok berkata, boleh baik ker nie...tu la jadi macam tu..Cuba kalau g berubat, rilek, pastu tenang kan hati...bila ada lintasan nak pk bukan2, bawakan berzikir..baru lah rasa feel bila orang dah ubatkan badan kita...rengan ker, berat ker......macam-macam boleh rasa....

Tq incik Lock..
Ttg Al fatihah tu aku mksdkn selain dr byrn Fidyah. Bermakna selain kita byr fidyah kpd perawat. Takan la percuma..heee.... Bengkok ler cemtu.. Heeee

yg aku mksdkn perubhn lps rwtn tu cuma contoh. tu psl nk survey. tp kalo x kena aku minta maaf la..

Oret ttg rasa diri aku, aku x menolak pn dlm hati. Mestilah reda psl aku yg minta tlg dirawatkn. Mmg aku kurg berasa psl dlm sesetengah kedaan, aku dh teruk kne serangan ala sihir. Tp aku cuma tau aku sakit perut, sakit dada, tulg blkg mcm kene patah.... Last2 org lainyg bgtau situasi sbnr. itulah mksd aku. maaf la kalo terslh letak ayat. huuuuuu

Selepas rawatan dan dalam pemulihan , selalunya jika kesakitan yang dialami sebelumnya agak sudah lama maka terasa lah seakan akan ianya masih di thap yang tidak memuaskan . Ini disebabkan kemungkinan telah terbiasa dengan keadaan kesakitan atau penderitaan yang di alami ...

Kekadang juga ia membawa kepada persoalan samada telah sembuh atau tidak .. selalunya pesakit yang berkategori mengalami penderitaan yang sekian lama akan berasa tidak sabar dan mula mencari perawat yang lain ...

Akhirnya pesakit sendiri akan merasa sungguh tidak selesa setiap kali selesai sesi perawatan selesai lantaran banyak tenaga dihabiskan dari segi mental dan fizikal ....

Apa yang disarankan adalah pesakit harus membuat persediaan dari segi mental untuk di rawat dan beri masa ( selain disarankan oleh perawat ) untuk pemulihan dan penyembuhan ... jika pesakit inginkan penyembuhan secara total ...

Setuju dengan saranan rdcazess.

Nak berubat mmg kena byk bersabar. Penyakit2 ni biasanya 'datang macam ribut...nk hilang perginya mcm siput'.

Ada satu situasi, auntie ni nk bawa emaknye yg dh uzur pergi berubat pd sorang ustazah ni. Asalnya dlm jam 3 pg tu si emak gesa lah auntie ni bw dia pergi rumah ustazah ni. ntah ngapa usatazah ni rasa mcm x sesuai, so dia request utk merawat di rumah pesakit.

Maka rawatan pon dijalankan la dlm jam 3 pg mengikut kehendak makcik yg sakit nih. Takdir Allah... tgh syiok syiok usatazah ni menagkap dan membunuh gangguan-gangguan pd makcik ni sambil makcik ni berzikir Allah...Allah.... Allah...tetiba makcik ni rebah.

Si auntie ni nk la bangunkan semula mak dia. tp tgn dan tubuh pesakit tu dh terkulai. Cek2... rupanya pesakit tu meninggal.

Terkedu semua termasuk perawat...  slps sedikit perbincangan, pihak pesakit akur tanpa sebarang dakwaan terhadap pihak perawat dan membawa pulang jenazah utk urusan seterusnya,

Kali ni kesan rawatan lebih ketara kepada perawat .. heeee.. mana taknya...semenjak peristiwa tu, ustazah tu mmg kene doa byk2 kalo terima pesakit uzur dan berusia emas karatyang hampir 3 angka... Seriau katanya.... heeeee

Huh ... mana tak nya ... diambil semua dan dimusnahkan ... ibarat merentap mata kail yang tercangkuk pada daginglah ...

Follow Us
rdzaccess posted on 1-10-2012 05:37 PM
Huh ... mana tak nya ... diambil semua dan dimusnahkan ... ibarat merentap mata kail yang tercangkuk ...

assalammualaikum

Bro bila nak update umah sana..he..he

Bru baik demam 10 hari derita, sekarang masih lemah ...

ok..faham

ThousandSwords posted on 30-9-2012 06:15 AM
Tq incik Lock..
Ttg Al fatihah tu aku mksdkn selain dr byrn Fidyah. Bermakna selain kita byr fidya ...

X yah la nak minta-minta maaf, bukan salah pun. Kita berbicara dengan ikhlas, kekadang mulut suka buat lawak tapi takut gak kalau orang pikir lain. Saya pun minta maaf ler.....Kalau badan tu sakit2, saya nasihatkan buat masa nie, cari air Anugerah (promosi tapa had....ha ha ha) atau air Mussofa (werne koning). Buat mandi dan minum, kasi dalam2 tu berfungsi dengan ayat2 Quran, bila cahaya dah terang, seher pun lari. Pastu baru g berubat......Sorry la, saya bukan bomoh.....cadangkan jer.....

Steaady la bro Lock..  Aku pn ok je... Open talk. Cenggitu pn ok gk.

saya amik last kisah saya berubat sbb sakit kepala...kepala tu bila dia sakit rasa mcm terbalik dunia ni and takleh jalan spai pernah saya merangkak nak gi baring sbb sakit diserang masa tgh duduk kat kerusi....kena pejam jer mata takleh bukak, kalo bukak jer mmg rasa mcm kaki ke atas kepala ke bawah...pijak lantai tu mcm lembut sgt2....tgh sakit2 tu baring akan terlelap dekat 2 jam..sedar dr lena tu akan muntah2...lepas tu baru ilang sakit kepala tu....

Alhamdulillah pas berubat dan berusaha mcm2...saya dah baik...sakit yg teruk mcmtu taknah datang lg...nak diceritakan kisah mengubat tu terlalu panjang dan bnyk kaitan yg kena dikisahkan nnt baru org yg baca akan paham...so saya sekadar menjawab pertanyaan TT...kesiksaan bila sakit tu menyerang mmg ibarat nak tarik nafas pun rasa sakit....
Last edited by puteri_malam on 2-10-2012 01:58 PM

Masa sakit tu patut enjoy lah kan ... bukan senang nak dapat sakit yang macam tu lagi ...

selepas rawatan, bagaimana rasanya? aku jawab... penat woiiii, lagi kalau diajak bergasak bersilat yg tak abis abis hantu hantunya ribu ribu ekor.... hehehe

Sehari dua lepas tu sakit seluruh badan loooooo

hantukiller posted on 2-10-2012 02:31 PM
selepas rawatan, bagaimana rasanya? aku jawab... penat woiiii, lagi kalau diajak bergasak bersilat y ...

huhuhu...yg den bawak hr tu sakit badan tak wak?

woghihden posted on 2-10-2012 03:05 PM
huhuhu...yg den bawak hr tu sakit badan tak wak?

tak, tu kira sempoi punya kes, hantu hantu yg lembek... hehe

mohon penjelasan lanjut dari TT berkenaan "fidyah yang dikenakan"....  saya keliru dan kurang faham....

rdzaccess posted on 2-10-2012 02:01 PM
Masa sakit tu patut enjoy lah kan ... bukan senang nak dapat sakit yang macam tu lagi ...

saya taknak dah walau sekadar membayangkan kesakitan tu...sbb saya ada kena beberapa gak la menda2 sihir ni...yg sakit kepala tu yg terakhir..mintak2 mmg terakhir...AMinnnnn....

kesiksaan dan kesakitan tu ibarat saya rasa biarlah mati terus dr rasa siksanya...huhuhu

Huh... mati lagi sakit u .... hanya apabila kita redha akan kesakitan yang amat pedih ( semua anggota merintih kesakitan pada satu waktu sekali gus ) hanya barulah itu kita mencapai ketenangan ...

rdzaccess posted on 2-10-2012 09:20 PM
Huh... mati lagi sakit u .... hanya apabila kita redha akan kesakitan yang amat pedih ( semua anggot ...

Alhamdulillah..skrg ni amat2 bnyk dah kelegaan...ku pun dah semakin kuat InsyaAllah
dulu kot terlalu lemah tu yg mudah ajer sangkut menda2 mcmtu...
iyalah bak kata rdzaccess..skg ni ku  bnyk redha and anggap itu dugaan
demi utk mendekatkan lagi diriku pada sang pencipta.....