CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: peningpala

Tertekan sangat ni.

peningpala posted on 22-9-2012 07:32 PM
Hal ni baru je tau semalam. Saya tak tau lak saudara-mara dia mana satu masuk campur. Penambahannya  ...

ko kena tegas...jantan maa...either ko mintak tangguh or jgn mintak duit dr ko lg..tu je...mana 1 ko nk?? kad jemputan dah edar ke?? gi nikah kt pejabat je...majlis buat lmbt sket ni klu dah nk nikah sgt laa..

masa berjalan...esok, or b4 weeknd dpn ko patut da g jumpa org2 pnting tu bincang n ada final decision bagai

oh ya, aku ckup nyampah org yg mintak suh beli katil set bilik pengantin bagai ni...rumah pompuan kn, phk pompuan sedia sndri la...xkn umah xde katil b4 dis???choy sgt...ko ckp klu nk nk beli katil sume tu, ko letak kt umah ko sbb duit ko...ni ltk kt umah dia, so duit dorg la...ok, jimat da 1,2k..

semua ni patut kna bincang awal2..khemah la mkn semua la...bkn lg 1 bru tehegeh2 nk mntak duit ke apa...

doorgift tu bg telur rebus sudah...x pyh nk berbeg2 lah...choy punya sedara mara belah sna tu, mulut je ke tau mintak2...doorgift tu pakat2 la sponsor patut nya..

sory klu ayat aku mcm kasar...tp org laki ni, kna cabar sket nk suh btindak...ko jgn nk ikot je..bergolok gadai cri duit, hati ko pn x hepi nnt nk salam tok kadi

Rate

1

nuryakmal posted on 22-9-2012 08:53 PM
Ikut perjanjian hantaran 8k sahaja kan. Nnk lebih itu masalah belah perempuan bukan awak. Tolong pah ...

tu laa..yg tempah katering belah pompuan, alih2 si laki plak kna bayar...hbs, x pikir belah laki punya majlis ke??

ni katil pn nk suh org beli letak kt umah dia....adehhh,,,apelaaa...x berkenan aku org perangai cenggini

aechae posted on 22-9-2012 09:02 PM
tu laa..yg tempah katering belah pompuan, alih2 si laki plak kna bayar...hbs, x pikir belah laki p ...

mengada ngada sangat. pakai la apa yang ada. kalau nak elok kan bilik belila comforter pengantin tu pastu hias la cantik cantik. bukan tak boleh. nak menambah kos buat apa.. jantan kena la tegas. jangan kasi pijak kepala. esok da kawen .. sedara nak tukar sofa kena belikan nak extend dapur kena bagi duit .. hish!!

Ha karang masuk paper utang along pulak.  jangan nak  buat keja mengarut. Orang kawen elok elok. .awak sibuk tanggung hutang

kene la tuka set bilik pengantin, mlm petame takut patah katil lame tu...

dah la tu pakai 8 ribu tu je...itu janji asal pegang pada janji laaaaa.....dwet hantaran tu la dwet blaje kenduri,catering,set bilik tido,doorgift,pihak pempuan pepandai la nk bahagi cemana......
bincang ngan bakal FIL eelok, kan ke sekampung?cakap terus terang deal or no deal.................

Follow Us
tak so yesterday ke beli set perabut bilik ni untuk majlis kawin?

pesal ko kena tanggung belah pompuan punya doorgift la, kemah la
tak logik betul, smua nak pihak lelaki sponsor
just say no

ada ke kenduri yg tak pakai kemah? yg katanya sebelum ni tak bajet kemah

peningpala posted on 22-9-2012 08:23 PM
Untung la kalau ahli keluarga ada menolong tapi saya ni semuanya sendiri maklumlah dari golongan ora ...

Klau belah pompuan 1 kg ngan ko pastu dari kuarga susah plak seharusnya lagi memahami situasi diri ko
Klau ko amik personal loan ko rasa ko tak sesak nafas ke nak bayar lepas kawen nnt?
Lepas kawen korang duduk mana nnt? Umah sewa ke umah mentua?

heyyy  TT...yennadeyyy..!!..      ...emosi lak aku..
apa ni smpai set katil pon nk kena ko beli..ko kena tegas TT,dah 8k tetap lah bnyk tu..
selebihnya belah ppn lah,kenduri kawen buat ikut kemampuan lah.
awek ko tu keje aku rasa,so x de problem lah dia top-up sikit2 untuk kenduri belah dia,dia pon kena firm lah dgn sedara2 dia tu.
sapa nk kawen ni,terbalik plak.
dan ko kena tegas,8k only..FULLSTOP!!..bagitahu femili belah sana..
jgn menyukarkan org untuk membina masjid,nnti dapat saham sekali..

philipinoe2 posted on 22-9-2012 09:19 PM
kene la tuka set bilik pengantin, mlm petame takut patah katil lame tu...

.......possible jugak kan..

peningpala posted on 22-9-2012 07:55 PM
Diorang dah buat tempahan sebelum ni cuma lambat beritahu saya je.

kalau diorg nak juga ngko byr 6 ribu tuh.. ngko combine jerkla majlis korg..kata 1 kampung.. jemputan mesti org yang sama gak

Eh apahal pulak ko yg nk kena tanggung,dah tahu xmampu tu gigih la nk buat besar2,geram plk aku,dah xpyh nk kasik ko kata xder duit dah.
Nk paksa2 apanya

Kalau satu kampung buat satu majlis sekali harung. Tak perlu buat dua. Aritu member ofis aku kawinkan anak dia - dua-dua mempelai org Shah Alam . Buat dlm satu dewan utk kedua belah piihak. Satu kali jalan.

patut u kata aje budget 8 K, kalau dorang nak over belanja,
sila tambah duit sendiri....

ada berani kata u tak cukup duit dah so majlis kena tanggung setahun lagi

Last edited by faraway1 on 22-9-2012 11:35 AM

weh ko klang mana? buat malu aku je hhaha..
setahu aku "budaya" kebiasaan org klang - takdenye pihak lelaki nak biaya 100% belanja tmpat perempuan.
ni siap nk minta sponsor utk outdoor gift, topup sana sini.. melampau..

Cuba nego baki hantaran bayar instalment lepas kawin...

maknanya harga hantaran tetap kekal ikut pihak lagi satu tu...cuma baki yang tak cukup tu anda defer payment...majlis tetap jalankan spt biasa...nanti pandailah pihak perempuan tu adjustkannya...w.a.

Xyah kawen la TT..macam bagus je family bakal istri ko tu belum kawen pun diorand demand camni sampai pening pale otak ko..ce pk pas kawen nanti.. silap2 bcerai berai ko ngan pasangan nanti..bak kata pepatah, MENCEGAH lebih baik dari MENGUBATI

TT trend aku yg dlm area perak ni pun, pihak perempuan guna duit hantaran utk belanja kenduri.. tapinya, terpulang la pd pihak pempuan utk adjust belanja tu utk buat pelbagai keperluan kenduri i.e. katering, khemah etc etc.. kalo x cukup, topup sendiri.. xde la mintak lg dr pihak lelaki..
kalo dh mcm tu, maksudnya hantaran ko ialah 8k + 6k = 14k.. mahal woooo

Demanding nya kuarga bakal isteri ko
Ko ok ke ngan karenah kuarga cmtu?
Belum apa2 dah BULI ko  

Soh je lah mak ko sendiri runding ngan bakal besan dia..Kata sekampung kan
Aku pasti mak ko pun nak bakal besan dia tetapkan perjanjian