CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3471|Reply: 4

Menjala Ikan, ada bran?

Assalammualaikum dan selamat sejahtera kepada semua porumer Cari... Aku merupakan seorang pemancing (takde ar tegar sgt, tapi penah gak ar redah hutan demi mencari port lubuk yg ganas2)... Minggu lepas kawan aku ajak aku mencuba sesuatu yg baru dlm hidup aku, iaitu... MENJALA... Hehehe, memula aku rasa mcm takde thrill je aktiviti nih, so aku pun ikut ar dia gi menjala kat satu kawasan lombong kat Puchong nih...

Pagi tadi seawal pkl 9 pagi, kitorang dah sampai ke tempat yg disebutkan... First round, aku just ikut diorang meredah lombong tu utk mencari kawasan2 lubuk... Perlu diingatkan ye... Kalau tak pandai berenang, sila jgn pandai2 pegi redah sorang2... Then tengok diorang mula menebar jala tu... Nampak mcm senang je, tapi lepas aku sendiri mencuba... Hahaha, senang citer, nak menebar jala nih pun ada skill2 yg perlu kita ketahui dan pelajari...

So, tujuan thread ni aku buka adalah utk berkongsi pengalaman dan ilmu berkenaan dgn aktiviti ini sesama porumer dlm nih... Malangnya hasil hari ni aku tak dapat nak amik gmbr sebab kamera aku tertinggal kat umah... tapi yg pasti, kittorang berjaya menaikkan ikan talapia purata setiap ekor dlm sekilo... total tangkapan tadi tak kurang 15 kilo... huhuhu...

Insyaallah kalau isnin ni diorang jadi gi menjala lagi, aku akan share gmbr2nya... Sebelum tu, ni hah aku share cara2 memegang jala dan menebar jala... Okies guys, enjoy!!!

seronok gak menjala nie...... always lepaskan ikan2 yg kecil...... jgn buang tepi rumput. dulu aku praktis tebar jala kat laman rumah kawan je......

mangkuk ayun punya TT, mana bideo ko?

Acong posted on 19-9-2012 08:26 AM
seronok gak menjala nie...... always lepaskan ikan2 yg kecil...... jgn buang tepi rumput. dulu aku p ...

Kat lombong tempat aku ikut member menjala nih, byk gak ar ikan bandaraya... Diorang pesan ikan bandaraya tu kalau dapat, buang kat darat... kalau ikan2 kecik tu, mmg kena lepas balik ar dlm air... Bagi can dia besar dulu... Tapi kat sini best woo... Ikan talapia besar2... Ada sorang pakcik tu dapat sekor berat dah dekat 2 kilo...

Acong posted on 19-9-2012 08:27 AM
mangkuk ayun punya TT, mana bideo ko?

Wuwuwu, aku pun pelik... tetiba bideo hilang lak... takpe, nnt kalau aku gi menjala lagi, aku tepek bideo sendiri punya, tak payah amik kat youtube dah... sabo ek?

p/s: kalau misteri kehilangan bideo nih, boleh tak aku buka thread kat MPS?