CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 17196|Reply: 30

sape tau orang ini?

http://erozbyte.com/blog/bizness/siapa-tan-sri-dato-mohd-ibrahim-bin-mohd-zain

hye korang kt forum ni... lama da aku x jenguk sini...
disini aku ade kemusykilan sket...
ade sape2 x knl @ berubat ngn orang ni?
dato ibrahim mohd zain...

link mcm kt atas tu...
start citer nyer... kkk aku n somi carik tpt berubat tuk mengandung...
dorang ade g tpt asyraf muslim tu...
perawat2 tu ade la ckp ade mende menumpang...tp lps 3x pegi...katanya mende tu da hampir xdek kt dorang...
pastu aritu blk kg ms raya... dorang jmp la jiran lama... bercerita psl kisah lama ... n dorang di bawa ke tpt dato ni...
pastu dorang menyaksikan sendiri la ape yg dato ni ubatkan org...
menggunakan cara dier ... menjelmakan gangguan/jin/mende menumpang/mende dihantar ke dlm bentuk patung.. kkk aku saksikan sendiri mende2 tu...
byrn dikenakan mmg agak mhl... katanya bukan utk dier tp tuk bg 33org buta mkn .. 3x sehari ..selama 7hr... dlm 3k jgk la...

persoalan aku skang ni bukan psl byrn...
sbb aku bc plak wen ustaz sharhan ni... http://ustazsharhanshafie.blogspot.com/
cane nk mengenali perawat yg betol ngn yg guna cara salah...
aku xtau... so tu aku nk tanya sape2 yg penah dgr psl dato ni... aku xnk tersalah langkah...
http://sallehsgerrard.blogspot.com/2011/01/antara-wang-ringgit-dan-ibu-bapa.html <-- ni antara citer byrn yg dikenakan...

sila komen yer kwn2...thx

Rate

1

Kenapa nak sedekah kene lalu dia? sedekah jek la kat anak yatim mana pun... kat orang miskin, kat gelandangan ke... kat aku ke... kikiki

mungkin dato tu ade rumah utk org2 buta kot wak..ekekeke

agak2 was2 tu jgn la pegi kan....byk plak tu smpi 3k...ke jadahnya...

Bomoh utk org2 kaya aje kot.

umisha posted on 30-8-2012 02:39 PM
Bomoh utk org2 kaya aje kot.

bomoh?
tp nk tau gak cara dier btol ke slh...
haishh...

Follow Us
kawan aku ada pernah berubat dengan sekolah tahfiz kat kuala langat..tempat tahfiz
ni direkomen oleh seorang doktor dari Hospital perubatan Islam Az-zahra.
ustaz di tahfiz masa 2  nak kawan aku byr RM10 seorang dan bayaran
ini untuk 30 orang tahfiz..jadi kos sehari untuk 30 orang tahfiz adalah RM300.
Rawatan ini akan dijalankan selama 3 hari..jadi kalau RM300 x 3 hari= RM900
duit makan utk bdk2 tahfiz 2 asing yer..dlm RM200 sehari, dh jadi RM 600 dah skrg
So kalau campur kos bayaran dan makanan 2 adalah dlm RM1500..
Kawan aku pun pertukaikan gak bayaran ni..
dia persoalkan gak kenapa mesti 30 Orang..
Ustaz 2 bg alasan 30 org untuk mendapatkan saf yang cukup..
Budak2 tahfiz ni takde sumber pendapatan, jd dorang memang bergantung pada
sumbangan org untuk pengajian dorang..
Kawan aku ni memang dh doubt masa ni sbb dia x puas hati dgn bayaran yg dikenakan
dia pun pertikaikan bayaran ni pada ustaz..ustaz 2 ckp anggap jer la ini sbg satu sedekah
kawan aku memang cam dh x caya sgt & xnk buat rawatan
aku ckp cubalah, jgn berkira sgt..
so, kwn aku teruskan rawatan kat c2 gak..memang dia tido kat c2 la
memang dia nampak sendiri budak-budak tahfiz ni solat, mengaji, zikir semua
masa dia dlm rawatan & duit 2 pun memang di serahkan pada bdk2 tahfiz sendiri..
tp masalahnya sekadar 3 hari rawatan bekum tentu sembuh..
nak2 penyakit 2 sentiasa berulang..
mahal gak bayaran rawatan2 camni..

jadi pandail2 la nilai sendiri sama ada cara & bayaran yg digunakan itu adalah betul @ tak..

Rate

1

menggunakan cara dier ... menjelmakan gangguan/jin/mende menumpang/mende dihantar ke dlm bentuk patung.. kkk aku saksikan sendiri mende2 tu...

salam lebaran zie...
boleh cerita sikit part yang pasu quote tu..?

pasuoren posted on 30-8-2012 03:47 PM
salam lebaran zie...
boleh cerita sikit part yang pasu quote tu..?

salam lebaran...

hmm
yg part tu kkk  yg cerita,,,
mule2 dier tgk je dato tu ubat kan org tu...
org tu india katanya...ade kedai makan...tp xlaku...
pastu isteri nye sakit kaki..
ade la kot yg dato tu baca2 kkk xbape dgr la..
tp tu cara dier nk tangkap mende yg org anta kt dier sbb kedai x laku...
bile kt isteri india tu dier baca2 pastu dier jelmakan patung tanpa kaki sebelah...<--sbb bini dier skt2 kaki
yg laki dier nyer...dier jelmakan patung yg tutup muka...<--mebi nk bg kedai org x nmpk...

mcm tu la cerita yg kkk cerita...

wei.. perubatan Islam ke spiritual ke ape ke sme ni sme bohong je la.. apsal la kakak ko gi berubat tmpat2 cam tu??? adoi... plz la... jngn sesekali... ni ko baca pengalaman aku... bende2 cam ni tk diredhai Allah... nenek aku nk dapat pak uda aku... gi berubat mandi kat perigi buta... pendek umo pak uda aku tu wei... tolong la.. jngn la ko pegi berubat tmpat2 cam tu..

aku pun dulu pecaya gak bende2 ni.. tp lama2.. pengalaman idop makin kembang... ape benda la orng tu jual ngn ayat2 manis dia.. baik perubatan Islam asrap muslim ke, adam af ke, kat wanita hari ini ke.. pak ungku indon astro oasis ke.. itu sme aku dah tk percaya.. nk ape pun percaya je la kat Allah.....

kesimpulannya.. jngn percaya dato2 seri yg mengubat ni.. ramai dah.. kontraktor longkang pakai proton waja pun boleh mengaku mengubat orng...cis...

dan aku tk kenal dato seri tu.. kah kah kah.. dia ahli parti politik mana agak2?? keh keh keh

pakwetizzaqyah posted on 30-8-2012 04:54 PM
wei.. perubatan Islam ke spiritual ke ape ke sme ni sme bohong je la.. apsal la kakak ko gi berubat  ...

itu le psl mintak pendapat...
huhu
neway thx

mahal btol lah..mncurigakan

Sila elakkan diri dari berawat dari Tan Sri / Dato '  hape hape itu. Guna ilmu hitam. Jangan tertipu ye. Kalau nak saman saya,
silakan...

Cerita asalnya , kakak TT ingin mengandung ...  pastu gi jumpa untuk segahkan badan lain pulak jadinya ...
Banyak sebab untuk tidak berjaya mengandung dan penempelan makhluk halus adalah sebab yang terakhir sekali ...

Semasa berjimak suami isteri juga memainkan peranan ... seperti posisi ketika itu di mana seharusnya menahan ... aaaahhh .... jangan dilepaskan...( walaupun sedap tidak terhingga ) kerana posisi tersebut mendatangkan 10 keburukan dan di antaranya adalah membuatkan  seorang isteri tidak mengandung ...

Salam
Nak share kisah kwn sy jer..dah 16 tahun kawin blm dpt zuriat...ivf  ke apa treatment tu 2x dah..perawat islam x terkira, termasuk ust sarhan- ada bad story berubat dgn ust sarhan ni.dah 2 org kwn sy alaminya..tp sy x nak share part ni..sape yg dh terkena dia lah yg tau

Berubat midern pun x terkira, masuk teropong, scan, xray..ivf..etc

Lastly lps ada sedara dia bg tau sorang Dr dari pusrawi ni..Dr Adilla ahmat..blh google blognya..bc dan pahamkan.

So kwn sy pun jumpa dr ni..Dr ni kata nak tau masalah kena tgk apa maslahnya..so bln puasa br ni dia pun dibedah..nk tls pun x faham..yg sy faham, saluran fallopian sempit..tehn rahim da melekat dgn usus, then ada lg la yg sy x faham..

From there semua tu dirawati satu persatu..now tgh amb antibiotoc utk apa tah..utk stop period dulu sbb nk ubatkan.....sy x ingat dia ada cite..ada kaitan dgn hormon gak..

So why not try this out..kalau betul ada jin..senang je ubatnya kan..bc al quran selalu..benda2 tu panas kalau dok dlm bdn org yg byk amal ibadat. Pernah tgk youtube ceramah ust kazem, katanya menda2 ni suka dok kat org yg kurang beramal..cuba dgr youtube tu tajuk saka x silap. Daah usaha dgn amal ibadat, rawatan jgn lupa berdoa...

Ada satu couple tu same case xde anak, dia jadikan routine sedekah beras kat satu rmh anak yatim. Pemgusaha anak yatim ni yg bg tau saya..setiap mlm khamis, anak2 yatim tu bc yassin dan doakan utk psgn ni..alhamdulillah dah dpt abby pun, pengusaha anak yatim tu pun diberi pakej umrah..sy jumpa dia di mekah..dia yg cite..

Rate

1

evilcooler posted on 30-8-2012 05:01 PM
Sila elakkan diri dari berawat dari Tan Sri / Dato '  hape hape itu. Guna ilmu hitam. Jangan tertipu ...

sependapat jugak. tetiba je boleh kuarkan patung ikut bentuk sakit pesakit. lagipun apa2 yg berkaitan dengan patung ni rasanya tak menggambarkan ciri-ciri Islam

Bacaan ayat ruqyah terdiri dari dua :

Bacaan dari surah surah al Qur'an ....  
bacaan dari sunnah

Terdapat beberapa kategori lah pulak ayat ayat ruqyah ini ...
Ruqyah untuk menghapus dan menghancurkan jinn apabila terlalu lama berada pada pesakit ...
Menghalau jinn yang busy body  jika yang baru terkena
Mengikat dan mendera jinn jika ianya di hantar atau di perintahkan oleh seseorang ...

Ruqyah doa ( sunnah ) adalah untuk pesakit yang seperti :
selalu di timpa bencana
masalah kekeluargaan
masalah peribadi seperti selalu tertekan, bosan atau tak tahu punca keresahan ...

Adab adab seorang peruqyah juga harus di ambil kira ...
Yang kebanyakkan adalah mengambil ritual agama yang lain dari Islam dan di satukan dengan ruqyah Islam ...
Seperti masalah di atas ...

12Next
Return to list New