CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: InVendeTTa

Bengang Dengan Doktor Klinik Gomen

Reply 36# leylapple

hello..not asking for first class treatment
    kalo tunggu berjam2 tu pon bukan first class dah tu..itu dah third world dah tp aku terima jek
   tapi aku balas balik lah
   kalo x mau tolong patient/pandang patient and bagi painkiller jek, jgn jadi doktor..
   jadi pharmacist

Reply 55# InVendeTTa

generalizing on the gov staffs kan

try gi private dulu, tgk camne. takut diorg pun buat apa mcm gov docs buat je. ye la xkan la semua2 doktor kat klinik2 yg ko katakan tu kebetulan bagi diagnosis yg sama?

if you don't mind, aku boleh tanyakan kat kawan2 aku yg doktor pasal simptom2 ko tu. unless you want a specific doctor with specific resume / medical background lah

p/s dr house pun diagnose tanpa tgk pesakit ok jk

Reply  leylapple

hello..not asking for first class treatment
    kalo tunggu berjam2 tu p ...
InVendeTTa Post at 6-7-2012 15:15

mmg patutnya mcm tu lah...sebab tu masa ada ura2 skim insuran 1 malaysia 1care ka apa mender, aku tak setuju sangat....
btw, aku nak beranak ke swasta aja nanti sebab masa beranakkan yang 1st di gomen hospital, pengalaman tak best

Pill kalsium jenama apa boleh tau? somi pun sallu sakit2 sendi ni kat kaki.. me rasa dia kurang  ...
want2bhappy Post at 6-7-2012 10:19

Saya ambik pill kalsium brand shaklee. Nama dia Ostematrix. Saya ambik sekali dgn vitlea. Saya dah byk Kali masuk hospital sebb sakit sendi saya nie lah.
Mula2x tapak kaki, pastu melarat ke lutut, melarat pulak kat bahu sampai ke sendi tangan n jari.. Berbulan jugak sakit. Doktor just bagi pain killer n ubat demam jer. So saya usaha berubat sendiri. Mkn supplement, Pegi berurut. Alhamdulillah beransur sihat w/pun belum sepenuh Nya.

Reply  azz_azza

i keje software engineer.
   symptom yg jelas ialah sakit bila used the j ...
InVendeTTa Post at 6-7-2012 15:02

Sakit tu dah takder kaitan dah dgn tua n muda. Saya jugak belum tua umur tak sampai 40an pun masih di awal 30an. Tapi saya dah kena mcm yg you kena. Hampir setahun jugak sakit nya, sampai nak buat kerja rumah pun tak boleh. Nak buka minum air dlm tin pun saya minta tolong anak buka kan sebb jari jemari sakit yg amat.

Reply 65# seri06

mmg xde kaitan ngan umo pon. my fren kene ms umo 20+.

Follow Us
Reply 62# awan_kelabu

nk kate everybody x lah kan, tp ramai yg ade cite ngeri deal ngan org gomen ni

Reply 67# missus_meow

oh tulah... exp masing2 kot, saja je cuma x best bila just because of a few bad apples, we say the whole bunch is bad

err ramai eh yg sakit2 sendi nih

boleh tak nak tumpang satu cerita tuan tanah.

dulu2 arwah makcik aku sakit lutut. masa tu mmg ingat arthritis, sbb biasa la umur dah tua, and dia mmg sgt aktif sepjg dia kerja sehinggalah sebelum pencen. org selalu kata kalau yg aktif sgt ni, effect dia akan terasa time dah tua. so macam2 la makcik aku cuba; urut, susu, injek apetah kat lutut tu. tapi makin lama makin teruk. sampai tahap kalau jalan bearing mcm boleh lari.

ada sekali tu aku cerita kat kawan aku pasal simptom2 makcik, dia cakap, "kalau based on yg ko cerita tu, tu macam parkinsons." "eh tapi parkinsons kan yg selalu tangan gigil2 mcm michael j fox tu." "ni early stage rasanya." so aku habaq laa kat mak aku. mak aku marah, siap cakap, "pandai2 je kawan awak tu, tgk pun tak." aku cite kat kawan aku balik, dia kesedihan sbb org x percaya cakap dia (aku pun mcm caya x caya)

after a few months, sampai tahap xleh jalan dah makcik aku (mostly sbb takut sbb dia dah byk kali jatuh bila berjalan). nak pegang barang pun xleh, sbb jari xleh bengkok. badan makin berat sbb dah kurang gerak. so family makcik bawak gi hospital (before this ke klinik aje, sbb klinik yg dekat, mcm susah nak bawak makcik aku ke hosp). rupa2nya betul parkinsons.

tiba2 aku lupa point aku sayang pulak nak delete lepas taip pjg2 nih

Reply  awan_kelabu
aku slalu g klinik gomen dekat 20 kali like i said..
klinik sg buloh ...
InVendeTTa Post at 6-7-2012 14:37
Why do  u keep on changing the loaction of clinics?
So opkoslah deols keep repeating the same treatment unless u stick to one clinic only
Barulah ada track record

Pendapat 2 sen aku

Results darah bleh dpt dlm tempoh 2 minggu je skg ni

Reply 70# camrey

u never went to gomen clinic?
    never will you get the same doctor coz their shift schedule doesn't revolve around your life
    reason i keep changing location? coz i oso have many homes
    and latest darah aku examined last month...mmg take sebulan untuk proses

Bengang..Sakit hati

Itu ajelah aku dapat ungkapkan mengenai doktor klinik gomen ni ha

Aku kebe ...
InVendeTTa Post at 5-7-2012 15:15

Bro, buat mcm aku je... Sebelum gi mana2 government office atau service (sospital etc), aku akan bawak pen 'video camera' aku... Bila nak jumpa dgn pegawai atau doktor, aku akan 'on' n record everything yg berlaku... Tapi yg paling best, sebelum ko nak kuar (sebab tak puas hati), ko tanya dia directly... 'Awak tak takut ke kalau saya laporkan pada ketua pengarah awak?'... Normally dgn muka mcm sial dan berlagak, diorang akan ckp, 'laporkan jelah'... So, bila dah ada video tersebut, sila sebarkan di youtube dan hantar surat rasmi beserta copy video tersebut kepada kementerian yg berkenaan... Senang citer... Method yg sama gak boleh digunakan ketika anda disaman polis... kalau dia minta rasuah, mmg abis ar dia... tapi jgn pulak korang yg offer rasuah, kang dgn korang2 sekali abis... hehehe... Sekian, terima kasih...

tiba2 aku lupa point aku sayang pulak nak delete lepas taip pjg2 nih
awan_kelabu Post at 6-7-2012 16:58

TERBAIK!!!!

Reply  rizsha
top 3 best doctor i've met in my entire life also malay
    tapi malay MEN
    ntahlah...doktor pompuan melayu ni kebanyakkannya spesis mcm nurses melayu
    PMS manjang
InVendeTTa Post at 6-7-2012 12:49

tang ni aku setuju. walaupun aku ni perempuan kalau boleh aku avoid doktor perempuan melayu. ada sekali aku sakit bibir (bibir bengkak) sebab alegik makan coklat boleh dia kata padan muka. hangin betul aku. dah le tengah sakit sedap rasa je kutuk pesakit. masa tu aku kecik lagi kalau tak  dah lama aku buat aduan. tak reti jaga hati pesakit langsung. check pun tengok-tengok camtu je.

membaca pos2 korang membuatkan aku berharap once aku dah officially a doctor, aku tak jadi macam diorang.

x sempat baca post2 TT sebelum2 ni. x sure TT ada mention ke tak gi sepital gomen ke tak sebelum ni. tryla.

nak gi private. erm, ada pros and cons. but kalau TT dah tak tahan sangat, pergi jela private.

about sakit TT tu tak boleh nak komen sbb macam general sangat TT bagi.

Reply 75# wanawina

hrp2 wanawina akn jd da best doctor byk2 lah sabo mlyan perangai patients

Reply  camrey
u never went to gomen clinic?
never will you get the same doctor coz th ...
InVendeTTa Post at 6-7-2012 18:10
Mak ayah aku pesara so deols pegi klinik gomen
Mcm blood test amik masa 2 minggu jaa
Dan ayah aku dpt surat rujukan ke hospital pakar gomen.. Mungkin faktor usia kot dan type penyakit

Tapi ayah aku ckp lah doktor kat klinik yg handle ayah aku mg sombong gila..Pompuan cina

Reply 68# awan_kelabu

meow ade both experience - good n bad, but 2 b fair byk yg gd. yg x leh lupe, bile arwah datuk kene mrh ngan dr pompuan cina ckp omputih - kene sembor blk ngan my mom - dr amoi tu ingat dia sorang ja leh speakg london gaknye. pastu baru lyn famili kitorang bebaik ... kihkihkih

kalau pergi mana2 pun...ada orang baik ada orang jahat...bukan gitu ke kekdahnya..
aku pun tak suke kat dr...bukan gomen je...kat semua..takdek motip betul aku..
bapak aku pernah almost nak angkat tangan dekat sorang doktor sebab dia halau bapak aku keluar...sampai sekarang dia ungkit2 je citer tuh..
aku pun malas..pergi je..dapat ubat yang sama..orang lain lak risau lebih2 takut aku ada penyakit...dah doktor tak kata pape...takkan aku nak meroyan even almost everyday aku kena tanggung sakit tuh..

tapi kesian juga....ramai orang diorang nak kena layan...
pastu dengan macam2 kerenah pulak..
pastu tambah syaitan kat sebelah duk hasut...
mujur gaji masyuk..

Hospital gomen memang cam gitu...hanya merawat penyakit yang dah KOMPEM ADA.. kalo sekadar nak check sebab syak kena apa2 sakit diorang tak layan...aku diberitahu macam tu oleh doc gomen sendiri. so kena gi private..lepas check/scan/test bagai baru doc private bagi surat refer doc pakar kat hosp gomen...

*aku pernah jumpa doktor gomen sebab tumbuh bintik2 kat body aku..doc tu tak tengok betul2 pun..pastu boleh pulak dia kata kena kudis buta.wtf dtg dr mana pulak sebab takde jumpa org luar pun...tak puas ati aku gi private hari tu jgk..dan disahkan allergik...tak smapai seminggu hilang dah bintik2 tu...