CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: tipuware

Macam mana nak menolak pemberian keluarga mertua

Reply 34# tucenmeow

kalau dapat tupperware.. saya nakkkk

Reply 36# buluhbetung

saya nak cuba tgk reaksi dia camne dulu, kalau saya kata nak derma at org. thanks ye. nnt saya kasi update camne

masalah jgk kan...klu mil yg pemurah..tp barang bundle..umah baru,perabot mest nak baru kan?klu saya,sy tgk brh tu nak guna ke xnak.klu xnak guna buang je..kat sini xpnh jumpa tong oren.jd,klu sy nk buang baju,kasut ke saya buh dlm kotak.packing elok2.tulis ngan marker brg pe ada dlm tu.pastu letak dkt tong sampah..jgn bg kena kotor la.jauh2 sikit.sbb slalu kan ada org yg selongkar tong.yg cr kotak ke..maybe diaorang akan ambik.umh mil sy jenis simpan sume brg.kenangan la kononnya.kerusi buruk bekas arwah fil duduk.katik buruk bekas arwah fil tdo mssakit..motor buruk yg xleh nak naik dah..pnh ckp kt abang,jual jela brg2 buruk tu.duit kasi sedekah kat masjid atas nama fil..abang xleh kata ape..mil kata fil pesan jgn buang ape2..tp ari tu ada kerusi opis fil dkt umh sy.da patah kaki pun.masa sy pindah umh,sy buang..menyemak je impan brg mcm tu...

tt pya mil tu konon nk jimat tapi dia beli baru..tt buat cam sy ek..buh dlm kotak elok2 pergi letak kat tong sampah.

kite x boleh nak menangkan sume org kan..yg penting rumah kite chantek...
bonquiqui Post at 19-6-2012 15:54

yeah!!!!!

Reply 32# tipuware

mesti hati rasa bengkak tak puas hati je kan???
MIL aku pulak suka mengutip barang-barang yang tak perlu
bawa balik rumah..
haish..menyemak je...

Post Last Edit by faraway1 at 19-6-2012 16:17
Reply  tipuware

mesti hati rasa bengkak tak puas hati je kan???
MIL aku pulak suka mengutip b ...
sapeka Post at 19-6-2012 06:17 AM

me ada kawan cam ni,
satu hari dia happy gila datang rumah kami
sebab nak pinjam keta kami
dia kata dia jumpa sofa tepi jalan warna oren,
so laki me temankan lah dia ambil sofa tu..

laki me balik dia kata sofa oren yang begitu hodoh sekali,
tapi kawan me hidup tidak senang jugak,
so tumpah sian dengan dia..

so my mil kasi sofa dia kat kami, sofa kami
me pass kat kawan tu so dia boleh letak balik sofa oren tu tepi jalan
supaya orang lain pulak ambil.

Follow Us
Reply 41# tipuware

no..no..no..opkos la aku senyum sampai telinga tiap kali mak aku bg tupperware....

tipuware posted on 19-6-2012 10:14 AM
igtkan saya sorang sahaja kena macam ni. ramai juga yg sama situasi. cuma cara handle aje beza2 ye.  ...

, sian tipuware..

rasenye mak mertua kita sama , agak licik... bile die tau kita tak suke, die ikut jalan belakang cam go to suami yg of course ade soft spot kat mak die...mak mertua saya pon sama, kalau die nak mintak jaga cucu, mesti die akan call suami kadang2 sapai miscall 17 kali sehari punyelah persistent nak mintak bawak balik cucu ni. Tapi yg peliknye, dekat handphone saya haram kejadah takde pon call ataupun sms.. maybe sebab die tau saya tak suke and die tau suami saya ni softhearted orgnye senang lagi nak pujuk.

saya plak bukan masalah perabot rumah, tapi die suke datang bertandang dan buat rumah macam rumah die ..maybe sebab die pikir tuh rumah anak lelaki die kot.. and kena plak saya ni org yg dr kecik dididik respect brg org even brg adik beradik sendiri pon mintak izin, so saya tak biasa org daring2 sentuh brg saya. lepas kawen, saya fly balik kerje oversea dan suami di malaysia tapi apartment dah beli cume tak masuk lagi.... die ade kunci spare apartment sy tu and kebetolan tempat kerje die dekat dengan apartment saya, so banyak kali semasa saya di oversea die datang tumpang mandi , tido, salin baju or bawak adik ipar saya pergi swimming kt apartment ...mase saya dok oversea, saya ade beli brg2 kat oversea and ship balik ke rumah , dan die bukakkan kotak shipping saya tuh and susun dalam kabinet... sy geram jugak sebab die pandai2 bukak kotak saya and takut.. takut die tengok barang2 saya beli mahal(duit saya ok bukan duit suami) nanti die jeles...sebab mak mertua saya ni jenis materialistik skit die suke barang mewah2 dan cantik ...contohnye, die banyak kali express kat suami saya 'bile la Long nak belikan mama BMW or bilelah long nak belikan mama rumh tepi sungai tu..'  

kdg2 ade brg2 yg baru sampai dr oversea, die usya lama2 tag price....kadang2 kantoi saya masuk dapur tgh tgk die perhatikan barang2 saya beli dalam kabinet die bukak satu2....  takut jugak die kata saya ni perabis duit anak die tapi die pon tak berani nak ckp cam tu sebab die tau saya kerje oversea gaji pon besar and saya selalu gak beli hadiah untuk die dr oversea.ade sekali tuh saya ade beli set china pinggan mangkuk from oversea... saya ade belikan untuk die jugak tapi ofcourse lah set die tuh tak banyak macam set sayalah .... satu hari die kata kat saya  ''haa...awak jangan jeles...mama jumpe satu tempat ni jual pinggan macam kat oversea tuh beli dpt murah lagi..'   Apekah??? kadang2, saya beli accessories rumah kebetolan kalo die ade kat rumah die jeling je.... takde pon puji eh cantiknya beli kat mane ni.. tapi die senyaaaapppp je and siap jeling lagi, maybe die jeles sebab die rase saya pakai duit anak die...

pastu maybe sebab itu apartment anak die beli, so die rase itu hak die jugak. masa saya pantang, die beriya nak letak org gaji die (yg dah kerje 26 taun ngan de so cam kire org kanan die), siap pujuk mak saya lagi...tapi tak berjaya... tapi last2 mak saya terpaksa balik kampung mase saya pantang sebab ade emergency .. so dalam due minggu tu, die pujuk saya biar org gaji die jaga saya ( die takleh jaga sebab die kerje, lagipon mak mertua saya tak tau masak dan tak tau basuh baju kemas rumah semue hantar dobi), tetengok rupe2ye ade makna die nak org gaji duduk ngan saya .. supaya senang die nak dtg rumah ... die malas call saya sebab saya ni kadang2 serabut jugak die dtg hari2 rumah komplen itu ini pasal baby, so saya ignore je call die (jahat tak saya?).. and husband saya plak kluar kerje... jadi bile ade org gaji die senang je...call org gaji tuh bukak pintu untuk die .. sepanjan org gaji tuh kat umah syaa tak pernah call saya langsung kata nak dtg rumah...

pastuh ade satu ahri tuh saya tgh mengurut pantang tetibe ade guard call ade visitors.. saya pelikla visitors mane ni sampai 3 buah kereta.. rupe2nye adik beradik mak die ni dtg ke KL, so mak mertua saya pandai2 suruh sedara die dtg rumah saya tgk baby tapi tak cakap sepatah langsung kat saya... saya letih ke? saya tak cukup tidur ke jaga baby.. saya tgh berbogel mengurut ke??? last2 diorang lepak ramai2 kat rumah saya buat pesta tak pandang pon muke saya seolah2 saya  ni bukan tuan rumah.. tuan rumah adelah mak die... saya tau org akan kata biarlah itu anak die punye hak ibu jugak.. tapis aya rase mak mertua kena hormat jugak hak menantu sebab rasenye rumah tuh hak isteri anak die kena provide... tak kisah pon die dtg.. tapi at least hello skit kata 'mak nak dtg rumah ni boleh ke , amybusy ke? jgnla main rembat dtg je..' mungkin sebab saya ni dtg from keluarga yg ditanam sifat respect hak org lain sebab tuh saya culture shock kot??

pastu ade yg saya sedih, org gaji die dtg nak masak kat rumah kami, mase tu saya dalam dapur th tlg masak, mak mertua sy kat luar tgh tgk tv,... org gaji tuh tgh carik pinggan nak letak lauh.. boleh die menjerit 'Mama (mak mertua)..oo mama... meh sini sekjp"..mak mertua saya masuk dapur, org gaji pon tanye."nak pakai pinggan ape ye.. pinggan ni boleh??" (sambil sy berdiri kat sebelah)..mak mertua saya pon angguk 'bolehlah, pakailah pinggan tu..'...amboii.. kecik ati gak saya sebab rasenye tuh rumah saya, and pinggan mangkuk tuh saya beli duit sy bukan suami, saya ade dalam dapor sama2... tak boleh ke tanye saya ok ke pakai pinggan tu.. bukan saya x kasi pon..adoii

ha, sorrylah tipuware tetibe thread ni jadi thread saya mengadu masalah plak hihi.. but pada pendapat saya as to why your mak mertua is like that i think :
1. die mungkin rase sedih anak lelaki die akan kluar rumah dah become independent from her... so die nak buat sesuatu supaya die still ade power or dominant over her son to certain extent
2. mungkin jugak die bengang yg the fact that beli brg perabut baru means anak die kena kluar duit ... (walaupon die tau awak menyumbang jugak) tapi rasenye mak mertua baik camna pon akan jeles bab2 ni
3. mungkin die betol2 ikhlas tapi bile tgk anak die sndiri ngan menantu tak nak terima, die pon sengaja nak buat war dengn awak
4. mungkin die memang betol2 tak reti bahasa..

apexxchia posted on 25-10-2012 12:50 PM
, sian tipuware..

rasenye mak mertua kita sama , agak licik... bile die tau kita tak suke, die  ...

Apexxchia kena buat topik khas utk cerita apexxchia, nnt saya komen hehe..

so far, kami dah gunakan pendekatan yg dicadangkan oleh forumer, sediakan satu bekas dan letakkan brang2 dia yg kami taknak guna. so far, berkesan. kebanyakkan kami derma kat pusat kitar semula, ada yg kami boleh baiki, kami derma kat nursery atau sekolah. ada juga mil tanya apa jadi dengan langsir dia kasi sekian-sekian, kami terus terang saje kata dah dermakan pada pihak yang lebih memerlukan. takmo tipu2. so far dah berbulan gak dia tak buat peel kasi barang rumah. lega gak la, stor pun dah banyak ruang kosong

apexxchia posted on 25-10-2012 12:50 PM
, sian tipuware..

rasenye mak mertua kita sama , agak licik... bile die tau kita tak suke, die  ...

kesiannya ko.....

merana badan dapat MIL yg pandai atur strategi licik camni

ruffleen posted on 18-6-2012 09:34 PM
kan? semak wehhh rumah penuh dgn pasu bunga ni. mengalahkan kedai bunga pulak

me ada pasu bunga besar yang menyemak jugak, me letak
dalam kajiji (cam ebay) 60 dollar, laku tau ada orang beli

faraway1 posted on 28-10-2012 03:37 AM
me ada pasu bunga besar yang menyemak jugak, me letak
dalam kajiji (cam ebay) 60 dollar, laku tau ...

nasib baik ada orang beli, so dah tak semak lagi.......ke u beli pasu baru lak?

ruffleen posted on 27-10-2012 07:24 PM
nasib baik ada orang beli, so dah tak semak lagi.......ke u beli pasu baru lak?

tak da faedahnya me nak beli pasu,
entah apa me buat dengan duit tu, me jual kerusi pusing jugak,
tu pun laku dibeli orang, tapi sekarang tak perlu risau kot sebab
kami ada garage besar muat segala benda yang kami tak mau letak dalam rumah.

faraway1 posted on 28-10-2012 10:11 AM
tak da faedahnya me nak beli pasu,
entah apa me buat dengan duit tu, me jual kerusi pusing jugak, ...

boleh buat garage sale tu.....untung

ruffleen posted on 27-10-2012 08:38 PM
boleh buat garage sale tu.....untung

tidak kot, memana yang me tak mau, semua dah jual,
yang tinggal ni semua jenis patut disimpan sebagai kenangan,
ialah mentua kasikan, plus sentimental value kaedahnya.

faraway1 posted on 1-11-2012 06:21 PM
tidak kot, memana yang me tak mau, semua dah jual,
yang tinggal ni semua jenis patut disimpan seb ...

far selalu giveaway brg2 x terpakai ke or jual?

sana brg2 terpakai murah ke?

sini byk dorang bukak kedai2 charity,lepas tu sapa2 yg x mo perabot lama or apa2 lah boleh send or they will pick it up for free..

charity utk tabung cancer,british foundation n mcm2 lah..

lepas tu dorang jual balik but at fraction,duit tu dorang salurkan pd yg memerlukan...

diaorg ni suka buat charity...sanggup bukak kedai bagai...

pinksarah posted on 22-11-2012 04:45 AM
far selalu giveaway brg2 x terpakai ke or jual?

sana brg2 terpakai murah ke?

sama cam sini jugak, pun banyak kedai kebajikan yang dorang jual balik,
so mostly kami kasi aje cam pakaian, dapur masak, me kasi kekawan jugak
cam washer dryer, sofa microwave, so free lah, kat kekawan ni
me selalu bagi kat new immigrant yang sama sini, membantu ya amat
tuk dorang...

dua kali aje me jual, pot pasu yang kedai kebajikan tak mau
serta kerusi, so far itu aje me jual hak yang my mendiang kasi..

me tak pasti murah ke mahal beli bebarang charity ni,
me hanya memberi, me tidak membeli, bagi orang yang benar benar tak
mampu beli kat situ..