CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

lepas aku baca citer ni smlm, aku plak kene kaco mlm td -_-

Reply 152# sofiera

Uishhh... Mmg seram giler ni........

Reply 137# the_killer

TT... cpt sambung... x sbr ni.. Citer tt best giler..........

TT.. O... TT.. cepatlah sambung, jenuh dah tgu tt ni.. hehehe..

Reply 161# white_heart
cerita la.. kena kaco yang macammana?

Reply 165# jefrilza
http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=656290&rpid=49227012&ordertype=0&page=2#pid49227012

cek sini..dah citer kat sini ;)

Follow Us
lepas aku baca citer ni smlm, aku plak kene kaco mlm td -_-
white_heart Post at 10-6-2012 10:59

kene kaco ape

Reply 167# Loloq89

tu aku dah bg link kat atas tu..cek kat situ

aku nak amik mood jap..nanti aku sambungan k ..sabar2

aku nak amik mood jap..nanti aku sambungan k ..sabar2
the_killer Post at 10-6-2012 13:02

Lambat g ke nak amik mood tu.. hehehe.. meh2, sy bagi mood ehh..

Reply 169# the_killer

sabar je laaa

sambungan

tajuk: bukti sahih

"hmmmm...ape benda yang menarik perhatian dorang, saya takda apa2 pun ustaz" kata ayah aku kat ustaz..aku masih ingat lagi apabila..masa tuh semua orang dok pandand ayah aku..ustaz ibrahim kata " cuba ingat balik, sini dah la ader penghuni..penghuni lain pun ikut korang dtg sini"..kata ustaz ibrahim...kemudian ayah aku pegi ker bilik dan dibawanya satu kotak wane merah..kira mcm kotak kecil rokok la...masa dia bawak kotak tuh..tiba2 dddammmmmm!!!!! terdengar mcm ader perabot jatuh dari rumah atas...semua orang terkejut time tuh..ustaz ibrahim kata" tenang2..sebab rahsia dorang akan kita pecahkan"..makngah aku kata kat ayah aku " hari2 kau kena mcm ni ker? akalu aku la..dah lame aku pindah.." kemudian ustaz tu pun ambil kotak tersebut..ternyata dahi ustaz tu berkerut dan mulut nya terkumat kamit membaca sesuatu..tiba2..keluar satu asap dari kotak tersebut..saudara2 aku termasuk sepupu aku dah mula panik..jam menunjukkan pukul 11 mlm..saudara2 aku masih stay kat situ...ustaz tu pegang dgn kuat kotak tuh...

ayah aku sentiasa memerhati ustaz tersebut..tiba2 masa upacara tuh berlangsung ada tiga ekor kucing hitam melintas dari rumah aku..aku pun keluar..ternyata tiada kucing tersebut..ustaz tuh kata : " biarkan..dorang nak ngk rahsia dorang terbongkar" masa aku melilau kat luar...rumah jiran aku yang cina tuh lampu dalam rumahnya berkelip2..masa kelip2 tuh terlihat satu tubuh lelaki berdiri tegak dalam rumah tuh...kemudian jiran yang sebelah lagi pintunya tiba2 terbuka sedikit..aku pun cuba untuk melihat..tiba2..ddddaaaammmm! dia tutup rapat..sepupu aku dtg..hafiz..dia sapa aku..aku ingat lagi dia kata : " apsal kau dok termenung kat situ?" aku kata : " takde paperlah...masa aku nak masuk rumah terlihat ada satu perempuan di bawah dekat parking..perempuan tuh hanya tunduk memakai jubah wane putih..masa tuh aku ngan hafiz lari pegi ke rumah..sampai jer ker rumah....

upacara tuh selesai..ustaz ibrahim pun dengan perlahan2 cuba membuka kotak tersebut..didapati dalamnya ada satu mata anak panah waner putih...ustaz tuh kata kat ayah aku : " mana kau dapat benda nih?" ayah aku kata seminggu sebelum pindah ker sini..seorang kawan nya ada memberi kotak ni..ayah aku tak tahu aper kandungan kotak nih..kawan dia tuh askar..kwn dia pun kata.."jgn bukak kota ni sehingga  sehingga aku suruh kau bukak" dengarnya mcm tuh ..ayah aku diceramah hal ehwal perdana oleh ustaz tuh...ustaz tu kata : " kawan kau tuh nak naya kau dan keluarga, benda ni ada penghuninya"..ayah aku diam..angah plak asyik dok dekat ngan aku..masa tuh rumah kitorag penuh dengan saudara..jadi tak braper takut la masa tuh...kemudian ustaz tuh pun kata : " benda ni kita akan tanam di satu tempat yang sesuai, tp bukan di kawasan ni" ayah aku kemudian suruh pakcik aku ngk mata panah tuh..ternyata mata panah tuh ade tulisan siam lama...halus seninya..

pastuh aku tanya kat ustaz tuh " ustaz mcm mane dengan rumah2 sebelah rumah saya nih?" ..semua orang pandang aku...mak aku cubit2 aku lak...ustaz tuh tarik nafas dia kata sebenarnya aku takda jiran..tokong tuh sebelah tuh sebenarnya ade orang buat tak baik kat situ..kira rumah seblah ni tempat pemujaan..dan yang sebelah tuh..ustas aku kata..tidak didiami oleh manusia..(fhm2 la korang) ..kemdian aku mencelah " ustaz..saya pernah nampak ade laki tua ngan budak kat situ dok pandang saya masa balik sekolah" jadi untuk membuktikan kata2 aku..ayah aku,pakcik aku,sepupu aku dan ustaz pegi ker rumah sebelah lagi..pegi kat tingakp..nasib bek ade lubang untuk mengintai..masa dok mengintai ternyata gelap dan tiada perabot..masa dok kitorg intai..tiba2..terdengar pintu tandas dari rumah tuh terbuka dddammmm!! kuat..punyalah terkejut..ustaz tuh kata..tenang...jgn panik..kemudian dia ada membaca ayat Al-Quran..tiba2 terdengar suara Argghhhhhh!!! dalam rumah tersebut...

bunyi suara tuh makin kuat..seperti suara lelaki garau...kat situ ustaz tuh kata..: " rumah ni ada penghuni" dan kemudian kami pun pegi kat rumah cina sebelah..masa tuh rumah cina tuh gelap..tapi tiba2 terbau colok yang agak kuat...masa tuh lah part paling menyeram apabila terdengar satu sore perempuan cina halus2 nyanyi lagu opera..ustaz  tuh kata : " rumah ni dijadikan tempat pemujaan" masa tuh aku kata : " mcm maner dorang leh masuk ..bukan ker rumah nih baru siap?" ustaz tuh tunjuk kat aku.. masa dok intai dari lubang tingkap ternyata dalam rumah tuh ade perabot tp perabot tuh ditutupi kain puith..ini bermakna rumah cina tuh sebenarnya ada penghuninya tp mungkin sudah pindah...suara perempuan cina tuh makin lama..makin jelas...ustaz tu pun baca la ayat2..dan renjis kat situ..tiba2 satu bau hangus yang kuat dtg..." dah2..jom balik ker rumah" kata ustaz..kami pun sampai ke rumah...kami semua buat keputusan untuk bermalm distu..sebab jam menunjukkan pukul 1.00 pagi..nasib bek sepupu aku semua kecil2..boleh himpit2..ustaz kata kat ayah aku : " lebih baik kau pindah dari sini" pakcik aku kata kat ayah aku supaya duduk balik rumah nenek aku.sebab takda sapa jaga dia kat kampung..harapkan maksu aku....dia muda lagi..

sambungan,,,sabar2 ye

Rate

1

maknanyer.....pangsapuri tu kosong tak de penghuni lain ke..?
TT & kuarga je ke yg tinggal kat pangsapuri tu...?

Reply 172# the_killer

sebenarnya semua apartment tu mmg x berpenghuni ke?

"semua orang pandang aku...mak aku cubit2 aku lak...ustaz tuh tarik nafas dia kata sebenarnya aku takda jiran.."

hABIS dok beberapa bulan kat rumah, org yg selalu dok intai2 korg hantu lah yea.. huhuhu.. beraninya lah ko ni yea....

nasib baik terbaca pd waktu siang..huhu

Reply 172# the_killer

Takkan takde langsung manusia dok situ? yang memula time ko dtg tu kan ko ckp ade jiran2 tgk2 dr tingkap jengah2 pastu masuk balik rumah kan? tu manusia ke antu?

Sebenar nye keluarga TT je ke yg duduk kat situ?
Makcik ngan kucing itam tu antooo ker?

alamak..lom ada ending ek..

aku x sabo nak tunggu sambungan......