CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 16498|Reply: 26

Nadi selalu berdenyut

Macam mana ya kalau nadi saya selalu berdenyut? Kadang2 sehari sampai 7-8 kali berdenyut. Kuat dan laju pulak tu. Waktu relax pun boleh jadi. Kalau baring, jantung rasa berdegup kencang padahak sebelum tu tak buat aktiviti yg memenatkan pun. Saya pernah tanya cikgu Sains, dia tak boleh beri jawapan tepat katanya sebab yelah.. Dia bukan doktor. Saya buat research yg keluar cuma contohnya, paha kiri berdenyut-denyut menandakan kita akan berjalan jauh la apa la. Mengarut sungguh. Ada siapa2 tahu apa puncanya?

Dont take medical advice from someone who doesnt have m.d at the back of his name..

Reply 2# nuryakmal

Tak pernah pun. Biasannya kes macam ni perlu rujuk kepada doktor saraf ke? Mungkin berkaitan dgn penyakit tertentu.

Macam mana ya kalau nadi saya selalu berdenyut? Kadang2 sehari sampai 7-8 kali berdenyut. Kuat dan l ...
evlinne Post at 27-5-2012 10:19 AM

Erm.. Saya pun alami benda yang sama macam awak, cuma bezanya tak adalah selalu sangat rasa nadi berdenyut tu..Tapi kalau jantung berdegup kencang tu memang selalu, terutamanya waktu nak tidur.. sampaikan saya ingat katil saya bergoyang, padahal jantung saya yang berdegup kuat sangat

err tak paham pulak apa masalahnya.. apa maksudnya nadi berdenyut 7-8 kali..? nadi kat mana yg berdenyut tu?

kalau normal, sepatutnya kiraan nadi ialah 60-100/minit, dalam keadaan rehat..
maknanya, time relaks2, tengah dok rehat tanpa rasa berdebar2 atau anxious akan sesuatu, kiralah berapa kali nadi anda berdenyut dalam masa 1 minit.. kalau dapat 60 ke 100 denyutan dalam masa 1 minit, normal la tu.. kalau kerap berlaku dimana nadi anda kurang dari 60 atau lebih dari 100, please seek medical advice.. atau jika nadi anda tak regular, yakni tidak betul irama/rhythm nya, pun jumpa la doktor..

ada simptom2 lain tak? cepat letih, susah nafas etc?

nadi yg tak normal ni biasanya berkaitan dgn penyakit2 kardiovaskular - jantung dan salur darah.. metabolic disease pun ye juga..

atau maksud awak otot2 dan kulit yang twitching (bergerak2, berdenyut2 dan seumpamanya)?

Jumpa doktor je senang.... mana tau kena darah tinggi ker?....aku speku jer...

Follow Us
Erm.. Saya pun alami benda yang sama macam awak, cuma bezanya tak adalah selalu sangat rasa n ...
AlienGurlz Post at 27-5-2012 21:16

aku pn alami benda yg sama jugak...tgh baring pn heart beat bleh jd laju tiba2...if ada bntal atas dada mmg leh nmpk bantal tu pn gerak2 ...jd pn klu nk tido or tgh tido then terjaga, or time duk relak2 gtu..

last december msa demam g jumpa doctor, then btau la psl masalah ni...then doc tu pn cek la heart beat...tp x ingat la plak brapa kiraan nya..tp lebih 85+ la...doc tu kata tu pn agak tggi utk keadaan aku yg tgh duduk atas kerusi dlm kdaan rilek tu...then doc tu ada jugak check kt tengkuk aku...kot2 ada thyroid gtu la kata nya...sbb dia test tgn aku, tgn aku shaking so tu tnda2 kata nya....stakat shaking tu aku dah lali...bertahun da aku rsa

n lastly dia dia suruh wat ECG..tp tu pn dia kata resultnye nnt dpt general je..bleh tau rhythm jantung je la kot...utk lbih detail sket dia suh wat test hormon sgala mcm tu...aku sengih2 je...aku ckp nnt weeknd la klu nk buat pn aku dtg blk..dia siap bg quotation lg utk sume test tu....tp smpai skang aku x g lg...biasa la, x skt, mna nk g jmpa doc kann...aku cite kt mama aku, dia ckp, g jelah cek dlu...nk tau je..tgk la nnt cmne

Reply 4# AlienGurlz

O, kiranya ada jugaklah rasa nadi berdenyut-denyut gitu? Haha, pasal jantung berdegup laju sgt tu ya. Ingatkan kdg2 ada gempa bumi ke hantu saja nak main2 duduk kat katil sampai katilnya goyang hahahahaha. *teruk gila kan imaginasi aku?

Reply 5# manganini

Hehe, I'm sorry if you were confused by what I said. Nadi ni berdenyut tak tetap tempatnya, mana2 saja boleh. Saya pun ekceli jarang pulak check nadi waktu tengah baring2 relax. Nvm, kalau saya ingat saya cuba nanti. Ya, saya cepat letih dan kdg2 susah bernafas. Mungkin cara saya duduk tak betul? Dan saya letih sebab tahun ni saya ambil SPM, so banyak sgt aktiviti kat sekolah. Cuti sekolah ni pun bersekolah tau.

Saya akui juga saya jarang bersenam dan ambil menu sihat. Sistem imun saya pun tak berapa kuat sebab saya tahun ni kerap kena selesema *itupun degil tak dgr cakap doktor berhenti minum ais lg pun badan saya tak boleh kena angin sgt, cepat sejuk. Tengah hari pun boleh rasa sejuk. Badan saya jugak banyak angin dan kerap sendawa angin. Ada kaitan ke agak2?

Reply 6# hafizah66

Busy la tak pernah buat check up dgn doktor, WAAAAA So, sebab tu la tak tau ada penyakit ke tidak dlm badan ni...

Reply 7# aechae

Hahaha, tu lg dahsyat. Time baring dgn duduk mcm tu dah agak tinggi heart beat ko. Um, kenapa perlu check hormon? Kalau dah check, jgn lupa pm eh. Hihi, nak tau gak resultnya apa.

aku pn alami benda yg sama jugak...tgh baring pn heart beat bleh jd laju tiba2...if ada bnt ...
aechae Post at 28-5-2012 11:05 PM

Oh, ada thyroid pun boleh jadi macam tu ye?? Dulu masa aku selalu sakit tekak, doktor ada jugak suruh aku pergi buat pembedahan untuk buang thyroid,
tapi mak aku tak bagi sebab orang selalu kata kalau lepas bedah nanti, suara jadi lain la, apa la.. macam-macam la..
Tangan menggigil pun aku ada jugak.. kadang-kadang dengan kaki sekali..
Ermm... kena test hormon ke baru boleh tahu? Aku ada buat test darah je. Hehe

Reply 8# evlinne

O, kiranya ada jugaklah rasa nadi berdenyut-denyut gitu? Haha, pasal jantung berdegup laju sgt tu ya. Ingatkan kdg2 ada gempa bumi ke hantu saja nak main2 duduk kat katil sampai katilnya goyang hahahahaha. *teruk gila kan imaginasi aku?

Tak teruk.. sebab aku pun fikir benda yang sama jugak..

Reply  aechae

Hahaha, tu lg dahsyat. Time baring dgn duduk mcm tu dah agak tinggi heart be ...
evlinne Post at 29-5-2012 00:19

blood pressure aku mmg low, so kdg2 mmg cpt pnt..pastu aku ni x ckup berat lg tu yg doc tu ckp cek hormon sume bleh jugak tau punca kt mna ada yg kurg ke...ni aku x pasti la, sbb bkn bidang aku...aku ye2 kn aje sume dia ckp huhuu

nk tggu g cek tu, mgkin tggu aku demam skali lg kot, g kt dia msti dia buka blk fail aku yg previous tu kan...mau dia tnya kot

Reply 12# AlienGurlz

Dulu mak saya ada buat pembedshan thyroid masa umur dlm umur 47 tahun. Lepas operation, disumbatnya la pati haruan la apa lg produk nak bagi elokkan dalaman. Kesian saya tengok...

Reply 13# AlienGurlz

Hahahahahahha. Eh weh, aku ada baca kat blog seseorang kadang2 benda ni ada berkaitan dgn saka. I hope not!!!

Oh, ada thyroid pun boleh jadi macam tu ye?? Dulu masa aku selalu sakit tekak, doktor ada juga ...
AlienGurlz Post at 29-5-2012 00:23

aku xda skt tekak ke apa...msa demam tu biasa la kn...tp medical checkup test drh xda ckp pape pn...

hmmm...mgkin aku kna pegi jela kot cek sume tu...yg ECG tu doc tu ckp x lama...cek hormon, sgala gland tu mgkin amek msa sket kot

Reply 14# aechae

Main la hujan tak pun minum ais batu banyak2, maybe nanti boleh demam lg sekali. oh, tinggi dgn berat berapa?

Reply  AlienGurlz

Dulu mak saya ada buat pembedshan thyroid masa umur dlm umur 47 tahun. L ...
evlinne Post at 29-5-2012 12:37 AM

Yeke.. Kesiannya.. Tu yang takut nak bedah-bedah ni..

Reply  AlienGurlz

Hahahahahahha. Eh weh, aku ada baca kat blog seseorang kadang2 benda ni  ...
evlinne Post at 29-5-2012 12:38 AM

Oh.. tak tahu pulak aku.. Hehe

12Next
Return to list New