CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyorange

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain

trus aku terbayang avatar ko tu......si patrick
babyorange Post at 24-5-2012 19:53

heehhehee..

ko ni wat aku gelak pagi2 la

aku suka berkawan dgn orang2 tak popular. yg low profile dan yg jenis pendiam. walaupun haku popular ...
darwisharwen Post at 25-5-2012 03:36

aku x popular...jom kawan...

antara benda2 yg aku suka/buat yg mungkin sedikit berbeza:

2. cicah kuih bahulu dgn air sirap sejuk...lady_cactuss Post at 21-5-2012 14:33

pasu saje je tak masukkan dalam list...ni, memang tabiat yang paling minor orang buat..
tapi....tak sangka laa..ada yang sama ngan pasu..

sebab..dulu wan pasu memang time raya wat sendiri baulu bakar ngan sabut kelapa...pure tradisional..
then, memang ada air sirap je la, kan...
bila cicah baulu ngan sirap sejuk....emm...layan...10 biji pun tak pasan...
cuma, baulu yang wan buat, kurang manis...pastu keras sikit...memang ngam ngan sirap sejuk...

aku suka mkn berkuah smpai ...lagi2 kalo asam pedas...

pggn kt kg suma saiz besar utk aku snkg nk takung kuah

Salam.

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain :-

En suami - bila masuk bilik air, mesti "mengusutkan" kedua2 bathmats. Dia alergik atau geram tengok bathmats tu elok jer kat lantai bilik air....

Auntie - suka bilik air yang kering.

haa yg ni sebijik mcm ex-rumet ak mase blaja dlu....
aku dah la slalu migrain, confirm la slalu ...
babyorange Post at 24-5-2012 19:27

errr baideway aku suka bau minyak petrol dan minyak tanah

dan jugak marker pen.

minyak kapak je tabley, tambah lagi satu minyak yu yi cap limau.

Follow Us
Tabiat pelik aku kot yg satu family tau ialah aku pantang kalau org kentut ke, korek hidung ke dpn aku..msti kne mara...even mak aku pun kne mara sekali

lagi satu aku kalau makan wajib ade cili padi...

okay ni perangai pelik saya pulak. hehe

1. saya suka makan buah oren mandarin tu dengan sos tomato. tak tau kenapa, rasa dia lagi sedap, masam masam manis gitu.

2. yang ni, parents saya yg ajar. makan buah tembikai dengan gula. bila makan tu cam ada rangup sikit sb gigit gula kan.

3. kalau tido, kena ada bantal even tido tak pakai bantal pun.

4. kalau tido, kena pasang kipas or air cond. even hujan lebat cemana pun, sejuk cemana pun, kena pasang kipas. penah tido dalam keadaan kipas rosak, menangis sb sedih. tak tau kenapa, sedih gila bila takda kipas.

5. tak boleh tengok orang or something yg berhidung kemek. contoh nya, cerita Avatar tu. tak boleh tengok. rasa tak selesa kat hidung. even time tengah taip ni pun hidung rasa tak selesa. tak tau kenapa.

6. tak boleh sentuh sesetengah fabrik kain, nanti rasa sesak nafas. kain baldu contoh nya.

yang tu normal macam org lain kot. hehe

kalu nampak lelaki gemuk...slalu tertanya2 sendiri, brapakah size seluar diorg...adakah bole beli yg dah siap ataupun kena tempah kat tailor....

redd pon suka save the best for last..contoh kalau makan telur rebus dlam laksa or nasik lemak...mesti makan putih dulu...sudu kan cantik2 je kasik tinggal bulat cantik je tepi pinggan..abis nasik atau laksa.baru la makan telur kuning sikit2..smbil menikmati rasanya.

suka makan fries McD cicah sundae....

mihun goreng dgn kuah laksa...atau nasik goreng kuah laksa...atau bihun putih (utk bihun sup) dgn kuah laksa...

kalau makan burger.makan sayur dulu...roti then daging...save the best for last la jgak kekdahnya...

kalu nampak lelaki gemuk...slalu tertanya2 sendiri, brapakah size seluar diorg...adakah bole beli yg ...
midori888 Post at 28-5-2012 08:40

Hahahaha..... Midori tertanya2 pasal size seluar yg mana satu ni? Seluar as in pants or jeans or underwear? Come to think of it, u r very observant... Kat mana diaorg beli underwear XXXXXL tu? Soalan serious ni..... It's all your fault, Midori.... U make my imagination runs wild....

Reply 171# auntieagony

haha...auntie nie....seluar as a pants lah...bukan underwear....hehe...tak smp lagi nak fikir smp ker tahap size underwear diorg buat masa nie....haha...

bebaru nie ada terfikir yg terbaru plak....apakah size kasut diorg....nie semua psl masa kat Seoul haritu sy terprasan satu askar nie, kasut but dia kecik jer...sy ingat size 4-5 camtu....alahai keciknyer kaki....cam kaki ppuan jer....haha....

aku suke mkn megi kembang2..lg kembang lg bgus..makan kenyang skit..hahaha..biase la org bujang..lol

lg 1 pangai aku, dr kecik smpi skng x suka lipat kain...
mak marah mcm mana pn aku mmg xnk lipat kain...
drpd suh lipat kain baik la suh aku bt benda lain, aku sanggop jeh..
cuci longkang ke, mop 1 rumah ke, kait kelapa ke, kupas kelapa ke, tebas semak ke...
ape2 la..asalkan jgn lipat kain,,,

Reply  auntieagony
haha...auntie nie....seluar as a pants lah...bukan underwear....hehe...tak smp lagi nak fikir smp ker tahap size underwear diorg buat masa nie....haha...

bebaru nie ada terfikir yg terbaru plak....apakah size kasut diorg....nie semua psl masa kat Seoul haritu sy terprasan satu askar nie, kasut but dia kecik jer...sy ingat size 4-5 camtu....alahai keciknyer kaki....cam kaki ppuan jer....haha....
midori888 Post at 28-5-2012 14:38

Ala... kalau setakat pants, senang jer, boleh hantar gie tailor.  Apa2 saiz pun tailor tu boleh jahitkan asalkan kainnya mencukupi...   Tang underwear tu yg auntie musykil sikit.... Sbb adaker orang tempah kat tailor buat underwear? Atau diaorg pakai boxer yg belang2 yg mcm apek zaman dedolu selalu pakai? I'm extremely curious now.... Ni nak kena tanya pokcik google ker?   

Kasut sekarang ada yg boleh tempah jer....

Reply 175# auntieagony

haha...auntie...sy pun dah tertanya2 gak nie....ada ker org tempah boxer kat tailor erk....i wonder...and wonder....

Reply  auntieagony

haha...auntie...sy pun dah tertanya2 gak nie....ada ker org tempah boxe ...
midori888 Post at 28-5-2012 19:34

Let's not let ourselves remain wondering much longer.... Nanti gie usya kat men underwear dept and chck it out... I'll update u the biggest@cutest size then.... Hahahaha....

saya plak...

1.kalo sayur xde dalam menu masakan,mmg x blh..kdng2 tu,sanggup petik pucuk paku,ulam raja n cili api kat blkg umah buat sayur..

2.suke sangat pakai stokin,x kira la panas ke sejuk cuaca tu..

3.kalo makin telur asin,sy makan yg putih je..yg kuning,sy bg akak or adik sy...x tau nape..bl makan kuning tu,rs nk muntah..

4 ni mak sy,kalo die nk kuar mana2,wajib die buang pe2 yg patut...sampaikan dah terbiasa family kita org tiap kali kuar..

5.ank buah sy plak,bila die mkn roti sapu jem,karipap..die hanya mkn kulit tepi je..yg lain die buang..

cuba try makan nasi letak minyak yg telah diguna(minyak goreng ikan) campur dengan kicap pastu telor,perh sedap...

1 lg aku suka baca paper dari belakang ke depan...

Reply 178# cik_pocoyo

saya pulak klo makan telo masin mesti ska mkn yg kuning je...