CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5765|Reply: 45

nak minta pandangan drp lelaki

baru2 ni saya dan anak gadisku telah berkenalan (secara tak sengaja) dengan seorang expatriate (an american paki).
dlm bualan kami yg ringkas, si mamat tu bertugas di salah sebuah bank sbg financial adviser.  Saya dah cek, betul dia tu memang seorang yg educated dan berkaliber. Profil diri dia pun boleh dicek dlm internet. And he is a muslim bachelor, matured and hardworking.

We become friends and we start to exchange emails. Si mamat ni pula interested sangat  kat anakku (umur 20thn) yg masih menuntut.  To me, kalau setakat nak berkawan aku tak kesahlah sangat sebab kami memang jenis suka berkawan tapi biarlah kena caranya.  Cuma dia ada cakap kat anakku nak hold hands.  Anakku tak berapa setujulah, so do I sebabnya kami ni tetap patuh kpd agama dan adat.  Mana senang2 je nak benarkan orang lelaki pegang2/cium anak kita.  Ingat anak gadis kita tu mcm buah durian ke: dibelek2, dicium2 pas tu letak balek.  Apalagi nanti kalau dia kena transfer to other parts of the world.  Aku cuma menganggap dia ni tak faham adat orang Melayu kot.

Dia ada cakap that he wanted to know my daughter better and hope one day we can become a family. Aku tertanya2 sendiri, , si mamat ni terpanah love at first sight  kat anakku ke.  Aku tak naklah syok sendiri cause kalau suci pun maksud dia nakkan anakku, banyak hal yg perlu ditimbangkan.  Syarat paling utama ialah dia mesti duduk M'sia n kerja kat sini.  
Atau adakah dia ni nak perangkap kami ke (walaupun aku tak fikir gitu tapi kami tetap berwaspada).

My question  to all the men here and also ayahanda2 yg terbaca soalan saya ni, apa pendapat kalian jika man yg belum  kenal betul kat seorang perempuan tapi dah nunjukkan minat (tertanya2 juga dlm hatiku apa sebenarnya his true intention).  Saja nak berkawan atau ada niat disebaliknya.  dia masih berminat nak ajak anakku for lunch (not dinner).  Anakku jadi takut nak accept the lunch invitation.

Saya appreciate kalau my good men dlm forum ni boleh bagi pendapat.  Tq.

erkk... xyah la kot. for me aku krg pcaya ckt ngn org putih ni tmbh2 dr amerika ni. mmg la dia muslim. tp adakah btul2 muslim luar dlm o atas nama je? aku pn bkn la baik sgt. tp ntah la, bla bc isu TT ni cm krg pcaya je ngn expatriate ni.. tgu pdpt prg len lak cmne

sebagai lelaki,sy rs x payah la..kita bukan nak pandang duit n pangkat je..niat dia pun diragui..awal2 pun dah minta pegang2...

internet profile tu legit ke? kot2 fake saje...

Reply 4# bzzts

rasa2nya boleh percaya sebab ada blog tentang world ekonomic dan ada wawancara berkenaan global financial dlm u-tube.

i agree with all forumer..first..is he is a truly muslim..rasanyer awal2 dah nampak kot..mintak pegang2 tangan..rasanyer TT sebagai ibu lebih tahu mana yang baik n mana yang buruk..

2nd..most of the expat would like to marry a Malaysian women..y??so that they can easily deal with a bank or insurans..xcaya tanya laa orang bank...berapa ramai expat yang buat loan rumah n kereta pakai nama wife diorang..sebab lagi mudah nk approved..and as TT said, klu die kena transfer pergi mana2..agak2 TT ngan anak dara TT mampu x nk tanggung semua tu..(just in case die blah n xnak bayar)..

so, TT kena pk laa baik n buruk..yess..memang ramai jer luar sana yang heppi kawen ngan expat..tapi langit x selalunyer cerah..

just my 0.02 cent...

Follow Us
Reply 5# nolya

penah jumpa ke? mmg betul2 dia ke orang yg dlm blog/profile tu?
kalo betul, pepandai la bg dia paham guidelines kita sbg org islam.
pastu baru explain adat org melayu.
kalo dia leh comply, baru bg approval (with probation period).

Reply 7# bzzts

dah jumpa dua kali, memang betul orangnya.  Saya pun ada buat research juga, cuma kami buat tak tau je.  Pretend that we do not really know who he is.  Awal2 kami dah cakap kalau setakat nak berkawan boleh tapi kami tidak mengharapkan apa2 yg lebih kerana tidak mahu terkena/tertipi n kita pun tak bermaksud nak take advantage atas kedudukan dia sbg seorang banker.  Hanya saya anggap mamat ni tak faham adat kita orang Melayu yg perlu slow n steady.  To me, we met and we became friends in good faith, so in good faith it should remain.  Ke mana sudahnya, hanya Allah jua yg menentukan.Wallah hu wa'lam.

Hmmmm.....Lox tak berapa nak bersetuju berdasarkan pengalaman Lox sendiri yang pernah menikah dengan gadis Amerika kacukan Bulgaria 7 tahun yang lampau, akhirnya gadis itu yang menderita kerana tidak biasa dengan adat dan istiadat orang-orang Melayu jati seperti Lox.

Lox sebagai lelaki, tetap keras dengan pendirian bahawa iateri harus patuh pada suami, bukan hanya ditempat tidur malah budipekerti ketika bertandang ke rumah saudara-mara dan atau hadir jemputan kenduri..

Akhirnya kami berpisah kerana dia tidak sanggup menghidu aroma ikan gelama goreng kegemaran Lox dan mandi telaga di kampung. Malah, dalam surat terakhirnya kepada Lox, dia mengaku cintanya pada Lox tak pernah padam, dan menyalahkan nyamuk, pacat dan lintah menjadi penghalang cinta agungnya...

Beberapa kali dia merayu Lox supaya dapat bersamanya di New Jersey, tetapi Lox tidak mampu memenuhi hajatnya kerana kekurangan bekalan belacan dan cili api..

Semoga, kisah hidup Lox ini menjadi panduan Puan dan anak gadis puan. Err, by the way, kalau Puan tak keberatan Lox nak berkawan dengan anak gadis Puan, mana tau kalau ada jodoh kita dapat berkeluarga...

Sekian dari anakandamu yang soleh...Lox.

Reply 6# buddezle
Thanks bud,  I appreciate all the feedback I recieved here.  Yelah kekadang ibu2 ni lebih excited bila ada expat minat kat anak dia.   Mulalah berangan nak menantukan orang asing.  But then saya masih tidak terbawa2 dgn perasaan trs, malah jadi bahan usik-mengusik (ejek mengejek dan perli2 bahagia) antara saya dan anak. Telah banyak peristiwa yg kita baca bilamana terjadi perceraian, anak menjadi mangsa rebutan.  Anak saya tulah sorang, memang tak mampu nak berpisah. Masih muda dn belajar kat U.  Kerja rumah pun tak berapa rajin.  Takat masak nasi, mi segera, goreng telur tu bolehlah.  Selebihnya buku dn laptop.

Saya hanya berdoa semoga Allah s.w. akan melindungi kami drp orang2 yg mempunyai maksud yg tidak baik terhadap kami.  Hanya Dia maha mengetahui akan niat seseorang, apakah lurus telunjuk lurus kelindan atau lurus telunjuk, kelingking berkait.

since anak ko masih belajar..
since tt pun dah terexcited ngan expetariat eduketed berkaliber bengkers world economic edvizer..
aku menyarankan.. tt je usha mamat paki tu..
potong line..

baru2 ni saya dan anak gadisku telah berkenalan (secara tak sengaja) dengan seorang expatriate (an a ...
nolya Post at 11-5-2012 23:25

adat melayu sure la dia tak arif...
tapi yg pasti dia nampak macam tak paham hukum agama walau dia Muslim.

As a good Muslim, mana boleh pegang2 tangan bukan mahram...

During my student years, kat my campus ramai jugak American Muslim Pakistani dan ada yg kuat pegang pada agama.

Rate

1

Reply 11# mziskandar

Oh idak le teman.  Tolonglah jgn sarankan yg sedemikian itu kerana aku ni masih isteri orang oi.  Sekadar  excited je tetapi masih waras dan aku hanya  menganggap dianya bak seorang musafir yg singgah sewaktu,  sampai masa  dia akan berlalu.

Beberapa kali dia merayu Lox supaya dapat bersamanya di New Jersey, tetapi Lox tidak mampu memenuhi hajatnya kerana kekurangan bekalan belacan dan cili api..

Loxlaxman Post at 15-5-2012 16:47

Lox, kau pun dulu duduk di New Jersey ke??

Reply 13# nolya

apa kata/respon/reaction en suami/laki tt?

Reply  buddezle
Thanks bud,  I appreciate all the feedback I recieved here.  Yelah kekadang ibu2 n ...
nolya Post at 15-5-2012 17:40

TT..bleh tau x expat paki tu age berapa..n anak TT ni age berapa..
anak TT memang xde bf ker??almaklumlah..time2 kat U ni..ramai teens2 yang sebok mencari pasangan..

tapi apa2 pon..TT buat la keputusan sebaik2nyer..
jgn sebab TT yang terover excited..anak yang sorang tu yang merana..

bahaya weh..mat saleh ni bukan lh caya sgt..baru knal ja dh mntak pgg itu ini...

Reply 16# buddezle
Mamat tu dlm late 30's.  Anak I tu memang belum ada special bf, cuma menurut dia adalah kawan2 coursemate yg cuba2 nak kenen, cuma dia saja tak bersedia nak commit apa2 sebab dia masih lagi nak belajar.  Ada 2 more years to pursue degree in Accountancy. Kerja rumah pun kita yg bereskan. Lum pandai masak memasak.  Biasalah budak kolej, sibuk dgn buku dn laptop.  Weekend balek rumah pun bantai tidur bangun lewat.

Saya rasa it is natural kalau a mom to feel excited kalau ada orang minat kat anak kita,  but I know not to be overexcited n berangan2 lebih .  Saya menganggap ianya satu episod  yg singgah dlm perjalanan hidup kita yg harus kita tanggani dengan hati2.  As time goes by, seumpama riak ombak yg mengejar pantai, pasir2 akan kembali tenang apabila air surut ke laut.

Reply 15# mziskandar

myself ni ala2 ibu tunggal but not a divorcee.  So my hubby lum tau course saya tak bersedia nak bagi tau.

aku bau ikan kat sini