CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 5887|Reply: 67

ALERT!: motosikal modenas BFA 8085 meminta tolong!

MOD saya  tak tahu  nak letak ni kat mana, kalau salah tempat tolong removed.
Semalam ketika saya balik dari tempat kerja, kebiasaannya saya akan melalui jalan simpang empat antara airport skypark,sungai buluh dan akan membelok pada simpang 'SUBANG BESTARI'

kejadian ini berlaku minggu lepas saya telah ditahan oleh pasangan india yang mendukung anak sepasang anak lelaki dan perempuan disebuah bus stop angaran 200meter berdekatan petronas subang bestari. apa yang saya perhatikan adalah pasangan ini akan melambai2 untuk memohon bantuan dengan menunjukan motosikal mereka rosak, habis minyak atau pun menunjuk anak mereka sakit.ini kerana saya telah dua kali terserempak dengan pasangan ini termasuk semalam mereka berada agak jauh sedikit dari bus stop seperti minggu lepas.

saya agak muskil kerana pasangan ini sudah 2kali rosak moto,habis minyak, d kawasan yang sama. sekiranya moto rosak kenapa tidak mereka berjalan sahaja menuju ke pertonas berdekatan???kenapa perlu lambai dan meminta tolong dari kereta yang lalu lalang di kawasan itu? semalam saya ada bertanya dgn jiran andai kata mereka ada terserempak dengan pasangan ini. jiran saya kata ya ada jumpa dan berhenti kerana ingin membantu. perempuan itu sambil mendukung anaknya berkata moto habis minyak? da lagi butir percakapan perempuan ini namun jiran saya tidak faham kerana bahasa kurang faham. jiran saya tersebut tidak membantu kerana adalah tidak logik mereka kehabisan minyak dan tidak mampu untuk berjalan menuju ke petronas.

apa yang mereka buat di tepi jalan dengan melambai2 meminta bantuan?kenapa tidak terus ke petronas berdekatan?

pasangan india, perempuan dukung anak perempuan,lelaki pula mendukung anak lelaki kedua2 budak tersebut saya angarkan berusia 2-3tahun.
motosikal modenas kaler biru BFA 8085..

(sorry saya x dapat ambik pic kerana HP saya tidak ada camera)

kepada sesiapa forumer or orang di luar sana yang tinggal berdekatan SUBANG SURIA,SUBANG GALAXY,PURNAMA,SUBANG HIJAUAN, SUBANG BESTARI anda pasti melalui jalan ini bukan...

dan kepada sesiapa forumer lain yang ada nampak sila kongsi lah ye...

Rate

1

apa kah modus operandi pasangan ini ?

awk sy pon pernah nmpk pasangan nih last week masa ptg nak balik keje, yup mmg pasangan india dukung anak, masa tuh ada 4wd benti bangsa yg sama maybe niat nak membantu kot, so me just continue jalan je xbrani nk benti sbb me preggy, ada bb kecik dlm keta n anak umur 7thn, mmg musykil pon

macam2 tektik nak minta sedekah

info yg bagus TT...
thanks....

suami saya ada terkena kes mcm di di Jalan Kuala Pilah, Negeri Sembilan, kononnya pasangan ni dan anak xda duit nak meneruskan perjalanan ke Pahang, so mintak duit kat my hubby, tp my hubby x bagi, my hubby cakap kalau nak makan dia boleh bayarkan.. so my hubby ajak diorang ke gerai makan berdekatan, bagi diorang makan & bayarkan

Follow Us
Reply 3# moimed

saya pun x berani awak..bukan sebab hati kering. sebab jenayah mcm2.dah la sensorg dlm kereta..b4 lalu tu mereka asyik tunjuk moto..masa tu kat atas moto mereka letak ranting kayu.maybe sign nak bagitau moto rosak.

haah paling kesian masa tuh bini dia mcm dukung bb kecik if im not mistaken la, bab kesian yg boleh mengundang padah, masa time sy tuh derang benti kat depan construction yg baru buat bumper tuh, simpang masa kita baru nk masuk sbg bestari la

Reply 8# moimed

yup2..exactly....airmuka pun alahai..memang kesian sangat..mcm x makan seminggu.mantap gak lakonan mereka tu..perasan x last week adegan xpakai selipar si perempuan tu.

takutnya..tetapi kalau wanita, kene hati2 k, takut ade yang bersembunyi di sebalik mane2 kan...

pnah kena gak kat kajang..ada pakcik kata moto dia rosak...nak balik xde duit plak..pakcik tu mintak RM5 nak lik naek teksi...xpela..niat sedekah je & anggap pakcik tu mmg dilanda kesusahan

rompak ni. modus operandi lain sikit tp niatnya sama.

Reply 1# ogata

dah 3 hari.. jumaat lepas skali... pas tu 2 hari lepas.. semalam pun same.. aku balik rumah slalu konar kt situ

pic mana? bideo mana bideo

Reply 13# unekspekted_XII

owh..really?sebab saya 2hari terserempak dgn mrk saya balik pkl6ptg..hari yg lain blk pukul 7 dan 8mlm...

kalau awak ada lalu situ dan terserempak dgn mereka tlng ambik pic ye...

saya bkn x nak ambik pic. tp saya memang xda memiliki HP yg ada camera..xnak la org tertanya saya mana pic untuk d jadikan bukti dan kesahihan cerita ni..

Reply 15# ogata

xpe. hari ni lalu, aku langgar je... lepas tu aku ambik gambar. ok?

Reply 16# unekspekted_XII

homak ai..engko ni..x pepasal kau pulak yg keluar kat forum isu semasa..

Info yang bagus.

Saya allow dibuka di sini for a while utk beri info kepada forumer lain..

Rasa saya, TT boleh juga buka di Bod Aduan/Pendapat.

Reply  ogata

xpe. hari ni lalu, aku langgar je... lepas tu aku ambik gambar. ok?
unekspekted_XII Post at 9-5-2012 09:50

sengal.nnt keluar lak kat CI, org meminta tolong, tetapi dilanggar pula.hahaha

permainan psikologi untuk raih simpati....