CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pehbedah

Aku Nak Buka Kedai Jahit...

Reply 1# pehbedah

smp masa ko dan somi dah tua tentu nak station kat satu tmpt je nanti.. takkan smp ke tua nak berpindah randah kan.. elokla tu duk dekat ngan umah mak ko tu.. kira mcm aset utk hari tua la..

penjualan barang dan perkhidmatan tak perlukan satu premis tetap.. janji ko ada no tepon yg leh dihubungi, , tau amik pesanan mereka dari segi ukuran tu sume, advertise no acct bank ko.. cadangan flyers tadi pon menarik, at least masa memula ko setup biz ko tgk surrounding kejiranan ko, dptkan feedback utk improvement..

dah kompiden then ko bukak blog, nak sewa domain rasanya takperlu lagi.. takpon cuba bloghopping blogsite org2 yg dah buat biz online neh.. tengok cemana overall system dia, blajar dari situ..

aku doakan ko berjaya dlm kerjaya ko.. syabas karna sts disisi somi walopun terpaksa berpindah randah.. besar pengorbanan seorg istri mcm ko.. laka laka laka laka superrrrr..

Reply 19# Hana

kikiki, pandai ko kan? cam tahu je aku suka gosok baju...

Reply 20# nuryakmal

kalau bukak dobi online le...ko COD je kat customer.

aku pun plan nak belajar jahit.. utk keje dimasa pencen..tapi, tak pergi2 lagi kelas menjahit..bz ke ...
Hana Post at 3-5-2012 08:47

hahaha...anak aku yg kecik ni dah 4 tahun..sebelum tu aku tak buat apa2 pun..memang aku jaga anak sungguh..ni dah besar sikit aku curik2 masa belajo walaupun tangan ku amat keras dan kaku....tapi dah terminat tangan pun jadik lembut...memang jika dah kerja ada anak kecik di nasihatkan tunggu anak besar sikit...kang sendiri jadi hangin..balik kerja penat..anak lagi...nak rehat lagi...org cakap apa..kayuh pelan2...

Salam/ Selamat sejahtera kawan2....

Mintak pendapat atau apa2 saja pandangan...

Aku....

Ber ...
pehbedah Post at 3-5-2012 07:50

ramai isteri kawan2 aku yg jadi PM ni ambil upah jahit.  kebanyakkannya pun ada degree, tp trpaksa berkorban sbb nak ikut suami.  yelah..dorang tak tetap dok kat satu2 tmpt, ikut tempoh projek. tp jahit pun sambil2 je, tak serius sgt sbb just nak isi masa lapang, maklumlah jadi PM ni biasa balik lewat, isteri byk masa trluang.

rasanya tak perlu buka kedai, jahit di rumah atau online je.  biasaya yg ada pelanggan tetap, pindah ke mana2pun, pelanggan sanggup hantar pos utk jahit. yg pnting kualiti jahitan.

Reply  pehbedah

smp masa ko dan somi dah tua tentu nak station kat satu tmpt je nanti.. takkan ...
ParinAmat Post at 3-5-2012 12:19

sampai bila melayu nak niaga cara camni??...

Follow Us
menjahit memang boleh mendatangkan pendapatan sampingan, masalahnya kalau banyak tempahan mahu tak t ...
Risma Post at 3-5-2012 10:19

hebat ris ni..boleh buat 2 kerja...kat rumah ni pun ada langsir/baju yg belum siap...aku tak berani lagi ambik banyak2...tapi best sangat bila org ambik baju dah siap seminggu kemudian kawan dia datang tempah baju...bila dah pindah randah pelanggan tetap dah susah sikit nak tempah...memang lumayan jika dibuat betul2..tapi aku baru nak carik pelanggan tetap...kira nak carik org kenal kita dulu dengan hasil dibuat...

Reply 26# lavapanas

ntahle en lava, aku tak pernah plak bukak pape bisnes..
aku ingat nak bukak bisnes amik maid filipino.. esp mindanao.. agak2 aku berkenan aku jadikkan bini, cantek tak idea aku..

seronoknya citer pasal jaht jahit ni, sebenarnya dah lama dah langsir aku terbengkalai kat bilik tengah rumah aku tuh, sekarang ni dah ada semangat balik nak menjahit, pasai topik ni laa aku semangat balik nak jahit langsir rumah aku yg terbengkalai tuh yeah...
bukannya apa, mesin jahit aku tuh, jarum dah patah huhu, hari ni jugak aku gi carik jarum msin jahit at kedai...
jahit ni kena ada mood betul ker? habih tuh pada korang yg amik tempahan ni ada tak rasa stress coz kena siapkan baju pelanggan mesti stress...

Reply  lavapanas

ntahle en lava, aku tak pernah plak bukak pape bisnes..
aku ingat nak b ...
ParinAmat Post at 3-5-2012 12:46

kalau dah stendet kawin ngan maid..silakan....wa tarak mau jadi lu punya pengapit

Reply  Risma

U...terus terang me kata, me kagum sangat ngan orang yang buat 2, 3 kerja dalam s ...
secretmama Post at 3-5-2012 10:35

aku dulu ada ambik kelas make up..cadangnya nak bukak andaman pengantin..ribu jugakla habis...best oo..sudahnya mak aku cakap tak ok...ada sebab dia sendiri la kott...aku pun paham...so aku kuburkan minat aku tuu...sudahnya tenyeh muka sendiri... bisness on line aku ada terpikir tapi belum berani buat..mungkin 2 3 tahun lagi..secara jujur aku lebih suku org datang aku belek2 badan org tempah baju...bila dah siap jika tak ok aku repair jam tu jugak...jadinya 2 2 puas hati...

aku dulu ada ambik kelas make up..cadangnya nak bukak andaman pengantin..ribu jugakla habi ...
pehbedah Post at 3-5-2012 12:53

kau bukak kedai jual nasi ambeng sudah la..

Reply 30# lavapanas

takyahla rendahkan tahap maid.. dorang kan cari rejeki halal kat boomi mesia neh..

aku kalo dpt mcm maningning dlm fish port princess.. pastu pandai jaga badan, siap leh menjahit lagi mcm tuan rumah mmg aku bukak francais kedai jahit itu yg pasti..

Reply  lavapanas

takyahla rendahkan tahap maid.. dorang kan cari rejeki halal kat boomi me ...
ParinAmat Post at 3-5-2012 12:59

hakikat hidup...

Reply 33# ParinAmat

kau cakap pasal aku ke

Reply  ParinAmat

kau cakap pasal aku ke
secretmama Post at 3-5-2012 13:06

ko filipino maid ke?

hakikat hidup...
lavapanas Post at 3-5-2012 13:03

lupa plak, ko kan slalu prasan bagus.. itula hakikatnya..

lupa plak, ko kan slalu prasan bagus.. itula hakikatnya..
ParinAmat Post at 3-5-2012 13:08

dah..dah x yah nak OT...

amacam..bagus tak wa?

Reply 35# secretmama

rupa ko mcm maningning ehhh..

yang belah kanan tak cunnn.. yg belah kiri cun kan kan kan..

Reply 38# lavapanas

berbakat besar ni.. sbg calon imam muda hihihiih..
dah jgn spam lagi.. sian tuan rumah nak idea pasal bizz..