CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

APA YANG BUAT LELAKI TERTARIK PADA PEREMPUAN?

apa yg aku nampak zaman dah berubah, muka sederhanapun tak apa asalkan pompuan tu ada kerja bagus, keta mahal, gaji lebat, dtg dr family yg tak brp susah. Lelaki zaman sekarang pentingkan kedudukan, tak mau susah payah, tak dok duit, tu ada bank besor kat umah...

apa yg aku nampak zaman dah berubah, muka sederhanapun tak apa asalkanpompuan tu ada kerja bagus, keta mahal, gaji lebat, dtg dr family ygtak brp susah.
cmf_blingblings Post at 28-4-2012 03:27

kebenarannya ada. tiga orang sepupu perempuan aku masing2 beginilah situasi mereka, gaji lebih besar dan keje tetap, suami pulak tak tentu punca pendapatan

dan, ketiga-tiganya kahwin muda......

Reply  paknad

betull kecantikan itu subjektif... x-factor dan aura iu juga subjektif  kan ...
hest Post at 27-4-2012 10:20

yup...kalo lelaki A rasa ko langsung tak menarik, mungkin lelaki B akan rasa ko sangat attractive...pandangan orang tak sama kan!

kebenarannya ada. tiga orang sepupu perempuan aku masing2 beginilah situasi mereka, gaji lebih bes ...
ruffleen Post at 28-4-2012 08:57
nampak tak? yg lawa-lawa dan seksi tp kerja buruh buat stok geli2....

Reply 1# hest

Mengikut suara majoriti lelaki, tarikan utama yang menarik pandangan mata mereka adalah..

1.Berambut panjang- Suara majoriti lelaki menyatakan bahawa wanita yang berambut panjang adalah tarikan utama pandangan mata mereka

2.Bermekap- Mekap dapat membantu untuk menyerlahkan lagi kecantikan seseorang wanita. Seorang wanita yang bijak mengenakan mekap untuk dirinya sudah pasti akan berjaya untuk menarik pandangan mata lelaki

3.Bentuk badan yg menggiurkan...haha..ni mmg bonus,klo ade yg ini mmg ramai org nak.

4. Bergaya...klo bergaya lps tu ckp manja2 lak...confirm laki suka n akan cuba ngorat...

nampak tak? yg lawa-lawa dan seksi tp kerja buruh buat stok geli2....
cmf_blingblings Post at 28-4-2012 16:12

nampak. in that case, aku bersyukur sbb hidup aku tidak disusahkan dek jantan cenggitu

Follow Us
Reply 278# pasuoren

yeeeeaaaaaaaaaaahaaaa.. mai jugak dia...

thanks pasu ... betul apa hang kata.. kadang2 macam bermusim.. sampai kita pun cuak.. sampai kita pun pening.. nak pilih.. semua ada kelebihan... nak reject.. semua ada kekurangan....  aku pernah mengalaminya... hukhukhuk...

itu mungkin petanda memang belum tiba masanya kot eak pasu?

Reply 279# tuan_wu

time kasih tuan wu

dah betul dah tu... sebab setiap orang mempunyai perspektif yang lain.. tuan wu punya cara dan tarikan macam tu.. dah betul dah jawapan tu...  

agak2 kita ada tak nilai gitu kalau tuan wu nak tafsir kan?

Reply 280# urbanguy

urbanguy... nape lak sopan santun tu ada plak (???) ??

kheeen? dia yang macam apa ku fikirkan sebelum ni la... ok jerk semua.. awat tak da yang mai ajak 'kawan'? rupanya.. memang orang selesa semua dengan dia.. cuma untuk tarikan lebih dari kawan tu... dia belum jumpa dengan orang yang nak kan x-factor yang ada pada dia.. huhuu...

Reply 281# cmf_blingblings

ada kemungkinan juga betul di situ sis blings... tapi perempuan pun skang kearah tu juga yang ramai... kiranya masing-masing nak yang terbaik dari pasangan.. yang agak tak menyusahkan diri masing-masing lepas kawen kekdahnya.. kalau ikut hukum alam zaman skang... memang patut cari gitu.. buat apa kawen untuk jadi lebih susah (meaning tak de usaha dari 2,2 pihak untuk maju.. kalau ada usaha tak termasuk dalam ini cerita ) .. baik single... kurang makan pakai tak gaduh.. sebab tahu salah sendiri.... ini kalau dah kawen... salah sendiri pun letak kat pala orang nampak orang jerk tak usaha untuk maju.. walhal diri sendiri malas (word ni untuk pihak laki dan pompuan) ... ekekekekkeke..

Reply 283# ruffleen

betul..betul..betul...

Reply 284# cmf_blingblings

hurm.. jangan lah mereka terus pikir macam ni kan kak..
kesian yang stok geli2  ni.. diorang pun ada impian berumah tangga ..

Reply 285# eizarz

yup aku setuju....

ini yang aku kata  memula tadi... selalu depa kata tak kisah part rupa.. tapi 4 menda ni.. mesti diorang cari dulu juga tanpa diorang sedar

Reply  cmf_blingblings

hurm.. jangan lah mereka terus pikir macam ni kan kak..
kesian y ...
hest Post at 30-4-2012 09:43

ko perasan tak, yg lawa-lawa tu pendek aja jodoh, nak kata tak lawa mmg lawa. Aku pernah tanya staff lelaki, dia kata lawa tp jemu....

Reply 294# cmf_blingblings

lawa tapi jemu??
maknanya kak... perempuan tu sendiri tak pandai layan somi ke?

maaf le hest tak kawen lagik.. agak kabur disitu

Reply  cmf_blingblings

lawa tapi jemu??
maknanya kak... perempuan tu sendiri tak pandai ...
hest Post at 30-4-2012 09:59

pd pandangan mata dialah agaknya.....mamat kat office lama ni, kaka blings panggil haji sbb kecil2 dah buat haji, datuk dia ketus haji dan bapa dia ex TH, so kecil2 lagi dah naik haji, dia ni sekolah agama halfway so kami panggil haji rock...boleh tahan orgnya..

dia cerita masa dia kenal wife dia dulu, wife tu kerja kat farmacy, dia dah ada GF tp dia rasa jemu, GF dia cantik, putih, lebih kurang dialah tp dia rasa nak jumpa pun malas. Isteri dia ni actually bapa dia yg tolong mengorat utk dia. Hitam manis orgnya, anak org bendang di A.Setar sana. Masa dia tgh nak serius mak isteri dia dah terima pinangan sedara jauh, engineer kat Telekom. Kira isteri dia ni gamble habis sbb haji ni tak kayapun, kerja buat sales sikit-sikit, cukup makan pakai.

Tp itulah mak bapa haji ni berkenan sungguh kat menantu ni, meminang dua kali. Kali pertama kena tolak sbb dia dah bertunang, so lepas putus tunang meminang lagi sekali....

Banyaklah dugaan lepas kahwin, masa anak no 2 bini ada ketumbuhan, buat operation 2 ke 3 bulan lepas bersalin. Tp itulah bila mak mertua sayang semuanya jd senang. Mak bapa haji dah sedar anak tak kerja besar bagi tanah dan buat rumah utk anak menantu tinggal...sekarang ni isteri dia buka kedai pakaian, jubah dan tudung. aminnn, nampak dah senang//

Tp di mata aku bini dia sgt cantik, nak imbas muka bini acik yg meninggal tu, hidung terletak

Reply 296# cmf_blingblings

ouh faham.. gf dia tak de x-factor le tu agaknye

untung betul la isteri dia kan ... disayangi semua orang... kita jadi menantu pun.. tak kekok kalau mak pak mertua anggap kita anak.. huhuhu

aku tak suka pakai mekap...lebih2 pun pakai lipbalm ngan bedak muka je....

sbb aku ni keje kt kampeni cina, opis aku mane ade surau...dalam sejam tu la aku kene pegi solat kt masjid, makan lunch lg. aku terfikir la kalau aku mekap tebal2 camne plak nk tanggal balik mekap tu masa nk wudhu, pastu nak retouch balik. makan masa gak tu...

sbb tu la kot takde lelaki nk kt aku...walaupun aku hari2 tak miss solat zuhur jemaah kt masjid (nak jugak masuk bakul angkat sendiri ) tp aku redha jelah...biarlah aku tak cantik di mata manusia tp ttp cantik di mata Pencipta....

Reply 298# annehuda

bagus weeeeeeyh.. aku suka pandangan kau tu.. insyaAllah.. ada la sorang jemaah tu tgh peratikan je kau.. kau mana perasan..

sorry TT saya baca page 1 saje..

bagi saya kite tertarik dengan seseorg sebab penampilan dia kot/mybe cara dia bermesra tu,,kalau diam macam batu tu saya yang permpuan pun bosan..

saya pernah jumpa 3 budak permpuan yang fizikal luaran gaya penmpilan lebih kurang sama,cuma sorg ni sahaja tutp aurat..dari ketiga2 orang itu saya bagi mrkah kurang dekat tutap aurat tu sebab walau dia nampk sempurna tapi perngai dia tak sopan sesopan pakaian dia tu,..dari segi dia cakap.bukan la mncarut ...

lagi sorang saya sagt tertarik dengn dia sebb tengok muka dia macam ade tarikan walau pun badan dia cubby sekali tapi macam ade sesuatu yang menrik tentang dia..

ini pandangan saya as a woman,so saya rasa begitu juga pndagan orang lelaki..