CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Far87

Telanjur bersama dan dipaksa memeluk agama kristian

Reply  ^Q-Q^

Tak sanggup nak tinggalkan dia dan pada masa sama tak sanggup tukar agama..ad ...
Far87 Post at 3-4-2012 16:13

mohon taubat nasuha.. dosa besar berzina dah buat.. takkan nak tambah dosa murtad pula..

nak tanya.. pernah terdetik tak kat hati perasaan menyesal setelah digauli sebelum menikah?
pernah tak rasa hidup tak lengkap sebab rasa jauh dari agama?
jika pernah ada rasa menyesal menjalani hidup seperti itu.. masih ada sedikit kesedaran dalam hati saudari..
cuma perlu kuatkan hati untuk berubah.. menjadi lebih baik.. memang.. bukang senang.. tapi jika mengalah sebelum berusaha.. takde makna saudari buka thread kat sini..

suka saya nak ingatkan.. tidak ada istilah terlewat dalam bertaubat.. Allah itu MAHA penyayang.. MAHA mengasihani.. MAHA pengampun.. dari perkataan MAHA itu kita dah tahu betapa besarnya sifat kasih sayang Allah kepada umatNya.. betapa Allah itu mudah mengampuni hambaNya yang betul2 ikhlas bertaubat dari dosa lalu..

p/s : minta maaf jika ada kata2 yang mengguris hati saudari.. saya hanya baca page 1 jek..

Rate

1

aku doakan TT masih dgn Islamnya....

TT ko nak kembali pd agama atau ko nak teruskan kumpul dosa...pilih la yg mana ko nak...bc apa yg ko tulis ni nampak mcm ko ni main2 jer...tp x kisah laaa main ke tak ni kisah hidup ko kan jadinya aku nak komen la sikit2 apa yg ko tulis...

1) perlu x ikut makbf ko suh tukar agama - ko tau napa dia suh ko tukar agama, sbb ko sendiri yg buat org bukan Islam anggap Islam ni x der mende. Islam ni agama leceh dan buruk pd pandangan mereka. Sbb ko duk mengamalkan apa yg Allah larang dlm Islam. Jd pd dia x mustahil ko akan ikut cakap dia sbb pd dia ko hanya Islam pd ic bukan pd perlakuan.

2) psl pasangan hidup bila ko berubah - belum apa dah pk psl pasangan hidup....ce la berubah dulu, jd anak yg baik, hamba yg patut pd hukum Allah...pasangan tu next stage in ur life. stage pertama pun x lepas dah nak pk stage ke 5...aisehhhhh cepat nor nak langkauuu....

3) dr nak berubah ko kata dah x sanggup nak tinggal bf - pd aku..pd aku laaaaaaa ko pun x tau apa ko nak dlm hidup. Ko nak bimbing bf ko mcm mana kalo ko duk buat bende yg bertentangan dr hukum agama. Masih x sanggup duk asing2 dgn dia...apa yg ko boleh buat sedangkan keadaan tu pun dah dlm keadaan mungkar.

Aku kesian dgn mak ayah ko....sedih hati dia kalau tau anak yg dia tatang dulu buat bende2 yg bertentangan dgn agama. Sanggup perhambakan diri kerana seorg lelaki yg belum tentu sah jd suami.

aku duk rasa kisah ni cam dongeng jer. sbb x nampak pun ayat yg betul2 nyesal. abeh2 duk cakap x sanggup, x boleh, x itu, x ini....banyak simbol X *tak*...sampai aku pun x tau apa aku tulis ni betul ke tak

Rate

1

blk la malaysia...dok ngn family, tlg mak bapak, byk sedekah, byk beribadat...

3 thn duduk skali, masyAllah sekelumit pun ke tak rasa dosa...

sedih aku org gni..

tak snggup tngglkan bf?

sila tukar agama..

nextt  

Follow Us
ape fesbuk adek far...nk skodeng...

Reply 46# MeeSai

pesal ip adek far ala2 ip uolss jah...share lappy kah...

tinggalkan dorang semakin ko dekat makin cerah peluang dorang nak mendorong ko ke arah yg salah...hidup nie ader byk pilihan...pilih yg terbaik tp jgn sekali2 meninggalkan Allah yg satu

Reply 48# philipinoe2

shering is kering  

tred kaka pino tu dah kena kunci..
tak sempat nak ikut pegi pasar mlm  

mesti keje di sabah ni kan bah?

motip bertanya perlu ke ikut saranan ibu bf?

nak berubah mendadak mmg payah... try siket2 dulu, start solat, puasa, jgn mabuk, move out of the house, etc.

boleh je nak didik / pujuk bf peluk islam, tapi t/jawab tu besar, itu kemudian fikir pun xpe. yg penting, betulkan diri sendiri dulu.

tapi aku pelik lak bila ko tanya ada ke yg nak terima diri ko yg kotor... betulkan diri sendiri dulu, x masuk neraka pun kalau x kawin sampai mati. cuma x ikut sunnah Nabi je la. xkan sbb risau x berlaki ko sanggup murtad, jgn cetek sgt pemikiran weh.

take the 1st step. start dgn dgr org mengaji, lagu nasyid pun insyaAllah boleh gerakkan hati ko utk amik langkah2 seterusnya.

p/s somehow i wish you're an MN, sedih laa baca cerita2 camnih

Rate

1

perlu ka tnya soklan bodo sebegini
aku yg tak la suci sgt pong reti lg pikir

dah la buat maksiatpastu nak tambah dosa lg ka nak mortadkan diri

tinggalkan laki tu kalo dia takmo peluk islam
tp kalo setakat peluk islam sbb nak kawen baik xpayah

sabah tu org panggil perantauan jugat eh?

ooo perantauan neh kalo jauh dr kg halaman eh

tt,drp ko nikah ngan BF ko tu.baik ko lari ikot jantan lombok

Far = bukan MN farouk21 yew....

harap maklom...

1st thing first

kuar dr umh tu g cr umh sewa sndiri
Pastu sila TAUBAT NASUHA .MOHON KEAMPUNAN DR ALLAH ..X RETI BUAT ? BLH BLAJA PERLAHAN2 ..rajin2 g masjid tgk org solat pun xsalah ..xreti jugek berlambak buku psl solat ...kt kedai tu ......tukar keje kalo perlu ..

mohon tt bertabah dgn lahariah porumer len...

Mana lagi sakit?

Sakit sementara di dunia kerana meninggalkan kekasih hati,

atau

Sakit dengan siksaan dan azab Allah di Neraka Jahanam kerana BERZINA dan MURTAD.

Na'uzubillahiminzalik

Jangan la korbankan agama dan keluarga untuk sesiapa.